Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku

Autor mira.o 
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
29. 02. 2012 11:59
Je třeba taky vzít v potaz, že v sezóně v sobotu jezdí z Drveniku trajekty dva kyvadlově, naplní se a jedou, nejezdí dle jízdího řádu. Takže čekání není dlouhé.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (29. 02. 2012 13:18).
Anonymní uživatel
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
29. 02. 2012 12:12
Patřím k zastáncům cesty přes Drvenik. Vyzkoušel jsem obé, ale dvě hodiny trčení na palubě trajektu ze Stari Gradu do Splitu mne nenadchly. Pravdou je,že tradičně jsem mezi prvními na první ranní trajekt( v minulosti na Rab, loni v Drveniku na Hvar. Prostě si dopřeju v přístavu, jak já íkám trajektovišti, své tři čtyři hodinky spánku a ráno, vlastně za svítání jsem naprvní trajektu a ten pohled na probouzející se moře, ten je k nezaplacení( na ostatní, i na trajekt, je prý Master Card).A průjezdy vnitrozemím ostrovůmají hodně co do sebe.
Úspora na lodních lístcích také není zanedbatlná.
Anonymní uživatel
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
29. 02. 2012 14:45
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 06:50).
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
29. 02. 2012 21:44
To Vladimír Chovanec :
Myslel som to dobre v svojom predchádzajúcom príspevku .
Chcem podotknúť , že sám kvôli lokalizácii svojej destinácie jazdím zo Splitu . Šiel som niekoľkokrát aj v sobotu a okrem toho v sobotu idem na vždy na výlet do Splitu z Hvaru . Prvým trajektom a preto vidím stav čakajúcich na trajekt o 8,oo hodine.
V sezóne a v sobotu nezdieľam presvedčenie , že príchod hodinu pred odchodom o 8,oo stačí.
Kedysi keď chodil " Dubrovnik" s kapacitou cca 300 vozidiel sa to mohlo podariť . Teraz je najväčší "Tin Ujević" - podstatne menší .( Sám som najradšej chodil starou "Istrou " ktorá bola vždy najmenej o 25 minút rýchlejšia od iných .)
Plne však rešpektujem názor , že najlepšie odhadnete duševné rozpoloženie nielen detí ale aj manželky ,pričom nemusí závisieť vždy len od racionálnych dôvodov .Preto do konečného rozhodovania nemôžem hovoriť smiling smiley
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
29. 02. 2012 22:33
Doky1 - ďakujem za skúsenosti a názory, určite pomohli a nechám to na náhodu. Keď sa nedostanem na prvý, tak si aspoň pospím a rodinku pošlem na pláž za prístavom nech sa trochu vyblbnú. Ale aspoň viem že sa treba ak sa bude dať viac ponáhľať.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 03. 2012 09:49
prochy: souhlas tebou,také jsme do stejné zátoky jeli a z Drveníku je to supr.
Anonymní uživatel
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 03. 2012 13:29
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 06:50).
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 03. 2012 14:35
Spíš bych bral kdyby se dalo jet po dálnici až k Ravči (což lze), ale potom přes hory či nějaký tunel do Drveniku yawning smiley. Úspora času jízdy, pokud se pojede novým tunelem Sveti Ilija nebude nijak zajímavá viz Sveti Ilija. Asi si moc vymýšlím, že?
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 03. 2012 14:59
Ale nevymýšlíš a někdy se určitě dočkáme.
[www.chorvatsko.cz]
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 03. 2012 17:23
To co zde zvěstuješ je staré hnedle tři roky. Jinak situace je taková, že pokud vše bude v pořádku - tunelem se pojede od června 2012. Ne tedy na plné pecky ale pojede.

P.S. Tedy i já jsem zvědav.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 03. 2012 18:21
Hradečák napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To co zde zvěstuješ je staré hnedle tři roky.
> Jinak situace je taková, že pokud vše bude v
> pořádku - tunelem se pojede od června 2012.

Ano, Václave, je to staré téměř tři roky a píše se tam mimo jiné "Další plánovaná silnice mezi dálnicí a pobřežím se třemi tunely, Ravča - Drvenik, se dosud nezačala ani stavět, ale přípravy probíhají." A to mělo být podstatou mé odpovědi na příspěvek Martina_77. Takže nevím, proč tady do toho pleteš tunel Sveti Ilja, kterým se možná v tom červnu 2012 pojede. Ale o něm se zde nebavíme.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
02. 03. 2012 11:12
To tomik3: jasně, dobrý příspěvek! Už teď se těším na to až to bude hotové! V podstatě po dálnici z ČR až těměř na Hvar! To bude parádička! Jasně ze Splitu to tak je... Ale pokud bude vybudované Ravča-Drvenik, tak tato cesta bude 100% rychlejší, než Split-Stari Grad.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
03. 03. 2012 09:14
A kde je ta romantika? Po dálnici od baráku k baráku? Fuj, co z toho Chorvatska zbyde?
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
03. 03. 2012 09:51
Romantiku si necháme třeba na DOMA na dlouhý zimní večery ..........Schimi
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
04. 03. 2012 08:53
No v noci té romantiky moc nevidím.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
04. 03. 2012 10:29
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A kde je ta romantika? Po dálnici od baráku k
> baráku? Fuj, co z toho Chorvatska zbyde?


zbyde klidná dovolená u moře, bez toho, aby cestou za každým stromem vyhlížel policajta současně s přilepenýma očima na tachometru.Proč myslíš že tu dálnici vybudovali ? Z nudy ?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil darko (04. 03. 2012 10:30).
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
04. 03. 2012 13:10
Nejsem žádnej ekoterorista. Dálnicie od Zágrebu až dolů beru. Ale podstrojovat turistům, aby se dostali po dálnici až pomalu k apartmánu, to né. Bude chybět malebnost klikatých silniček. I ten most na Pelješac je dle mého zhovadilost, zrovna tak jako plánovaná silnice z města Hvar po jižní straně. Vylezl jsi někdy nahoru nad Drvenik? Prošel sis to třeba tudy až do Zaostrogu? Já jo. A teď tam někde bude tunel a silnice, aby se dovolenkáři co nejrychleji dostali do "svého" místa. Vždyť i tohle zspohodlnění cesty způsobí, že destinace, které doteď byly i v sezóně méně navštěvované, budou narvané k prasknutí a tem kde není k hnutí už teď, bude ještě hůře. Jen o toto mi jde.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
04. 03. 2012 16:54
když to bereš takhle,tak to jo.Na druhou stranu to odlehčí jadranské magistrále a na silnicích bude bezpečněji.Viz. Omiš či Pisak,kde přecházení cesty je smrtící záležitost.Hold pokrok nezastavíme a z jadranu se stane časem konzumní turistika ala Italská riviéra
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
05. 03. 2012 08:17
Myslím si, že místa jako je Zavala, Ivan Dolac, Sveta Nedjelja, apod. ohrožené nebudou, pokud už teď nejsou. Dost lidí odrazuje jejich dostupnost po klikatých a úzkých silničkách. Pokud vím tak už teď bez dodělaných dálnic je ID v sezóně k prasknutí...
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
10. 03. 2012 09:27
Pozdravujem všetkých... Doteraz som si užívala krásy Chorvátska len na pevnine, ale rada by som tento rok navštívila nejaký ostrov... Privítala by som každu radu pre laika, ako sa postupuje pri cestovaní trajektom...Ďakujem všetkým za cenné rady...Peknu dovolenku..
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
12. 03. 2012 13:17
AnikoAd jak ti na ten dotaz máme odpovědět? Nechceš být konkrétnější?
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
12. 03. 2012 14:16
Není to nic složitého. Přijedeš do přístaviště, zařadíš se na konec fronty, zakoupíš lístky a čekáš, až tě začne personál dirigovat na trajekt. Nejlepší je koukat, co dělají ostatní a dělat totéž. Takhle jsem to udělal, když jsem jel poprvé.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
12. 03. 2012 14:53
Snad jen drobné doplnění od laika :
Cesta k přístavišti bývá označena směrovkou "Ferry".
A v přístavišti je třeba se zařadit do správné fronty. Kam který trajekt směřuje, bývá označeno nápisy přímo na silnici.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
12. 03. 2012 19:08
Ja by som všetkých čo majú skúsenosti zo Splitu poprosil o názor - keby som si mohol vybrať, ísť radšej trajektom na Hvar v sobotu alebo nedeľu ráno ? Jedná sa mi o polovicu júla (inú variantu nemám, tak iné časy ani dni nemusíte rozoberať) dík.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
12. 03. 2012 21:22
- Při příjezdu do města sledovat směrovky k trajektu.
- V přístavu se řídit nápisy a šipkami na asfaltu, které navedou na požadovanou linku. Obvykle je dobře příjezd dobře označen.
- Ve větším přístavu, jako je Split, se zeptat do které fronty fronty se zařadit a postavit tam auto.
- Vyplatí se také zeptat, kdy pojede příští spoj. V sezóně zvláště o víkendech může být linka posílena o další loď, která jede mimo jízdní řád.
- Při větším množství aut se také někdy ptáme na kapacitu, abychom si spočítali, zda se dostaneme na 1. trajekt.
- Koupit jízdenku pro auto a pro osoby v pokladně Jadrolinije. Většinou lze platit kartou. Výjimkou je myslím například linka z Brestovy na Cres.
- Minimálně 30min. před odjezdem být u auta. (Minulý rok na Cresu jsme dorazili 3 min. před odjezdem a také jsme odjeli).
- Při nájezdu mít připraveny lístky a řídit se pokyny obsluhy trajektu.
- Po zaparkování na lodi zařadit rychlost, zatáhnout ruční brzdu, opustit a zamknout auto.

Opravdu se není třeba ničeho obávat.

Michal
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
13. 03. 2012 09:45
Loni jsem v čase odjezdu trajektu teprve odbočoval z magistrály do Drveniku a taky jsme odjeli. Zatímco jsem letěl pro lístky, vyhnali z trajektu jeden náklaďák, manželka s autem zajela dovnitř, pak znova najel náklaďák a já jsem bez dechu už dobíhal a skákal na zvedající se rampu. Na lístky se nikdo ani nepodíval. Odjezd zdržen o 15 minut, kvůli nám. Než se mi srovnal tep a dech do normálu, vyjížděl jsem v Sučuraji z trajektu.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
14. 03. 2012 11:39
... AnikoAd ... jak jsem to viděl já ... když jsem jel po prvé trajektem ze Splitu na Hvar ... smiling smiley
... od první chvíle, kdy přijedeš do daného města, městečka, či vesnice, odkud jezdí trajekt ... jsou ukazatele, které Tě zavedou
až do přístaviště ... cestou si hlídáte ukazatele s obrázky lodičky ... ale je jich dost a dost ... yawning smiley
[img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504]

... po příjezdu do přístaviště Vás oficiální regulovčík navede do správné " lajny " či kolony ... tohle byla lajna na Hvar ( Stari Grad ) ...
po oficiciálním regulovčíku se obvykle objeví i neoficiální regulovčík, který Ti umyje okna a ujistí Tě za přiměřený obnos, že stojíte s autem dobře yawning smiley ... pak třeba přijde " regulovčice ", která dejme tomu nabízí sýry yawning smiley ... pak přijde ... atd ... grinning smiley
[img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504]

... zatím co většina posádky čeká třeba v autě nebo se kochá pohledy ..." zvyvolená osoba, např. já " jde do této " kukaně " koupit lístky pro pasažéry a Vašeho " motorového miláčka " ... řidič si u sebe ponechá lodní lístek, který je pro auto a řidiče ... ostatní posádka si bere k sobě zbytek lístků ... protože na trajekt jdou obvykle po svých ... na rozdíl od pana ( paní ) řidiče ( ičky ) ... který (á) grinning smiley musí zavézt auto do útrob lodi ...
[img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504]

... pokud už nestojí v přístavu ... tak k Vám posléze odněkud pomalu přihrne Váš trajekt ... v tomto případě Tin Ujević ...
... chvíli ještě počkáte, než vyjede " zbytek toho " ... co přijelo např. ze Hvaru ... a čekáte na pokyn posádky lodi ...
[img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504]

... pak si lodníci navedou šoféra auta ... na centimetr přesně tam, kam potřebují...
posádka auta ... ( zatím co řidič ... parkuje Vaše vozidlo ) se usadí v pohodlí uvnitř trajektu nebo ... na horní palubě ...
[img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504]
nebo někdo ... ještě výš yawning smiley
[img5chybny-odkaz-rajced0504]

... no a na co jsem ještě zapomněl... ? ... bývá dobrým zvykem, že se " drží místo " i panu řidiči ... grinning smiley
jo, ještě maličkost ... yawning smiley na trajektu je dost bezpečnostních prvků ... pro případ ztroskotání ... grinning smiley
evakuační plán, záchranné čluny ... a a ... a vůbec ...
[img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504] [img5chybny-odkaz-rajced0504]

... ale nepředbíhejme yawning smiley ...
v tom lepším případě, krátce před přistáním trajektu ( to poznáte podle chování a pomalého přesunu do podpalubí k autům ...
již znalých spolucestujících ) ... si buď řidič sám, nebo i s celou posádkou sejdete do auta ...
... podle pokynů lodníků opatrně vyjedete z trajektu ... a je to ... thumbs up



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (14. 03. 2012 12:21).
Anonymní uživatel
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
14. 03. 2012 12:53
Mám k dispozici video svého výjezdu z trajektu v Splitu.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
14. 03. 2012 15:28
... tak to sem mrskni Tomme ... ať AnikoAd ví ... do čeho jde ( tohle je z invaze na Hvar ... ) yawning smiley


Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
15. 03. 2012 06:48
Já bych se ještě chtěl zeptat co děláte ty dvě hodiny na trajektu? Spíte? Bdíte? Korzujete po palubě? Mají tam záchody? Co sprchy? Dá se něco koupit na trajektu k jídlu či k pití? Prosím o zevrubné informace!!!! drinking smiley smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (15. 03. 2012 06:49).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.