Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku

Autor mira.o 
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
15. 03. 2012 10:08
V noci, alebo zavčas ráno spíme vo vnútri trajektu.
Počas dňa, ak je pekné počasie, sedíme na hornej palube a kocháme sa výhľadom.
Záchody tam samozrejme sú, sprchy neviem.
Bufet tam je, predávajú sa nápoje a káva.
Mám však skúsennosť, že počas plavby posledného večerného a prvého raňajšieho trajektu zvykne byť bufet zatvorený.
Aký je sortiment jedál, to som si nevšimol, nikdy som na trajekte nejedol.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
15. 03. 2012 11:29
... Jel jsem na Hvar a zpět do Splitu třikrát ... a pokaždé jsem byl rád, že si při plavbě na ostrov ( plavba trvá necelé 2 hodinky ) chvilku zdřímnu, pač po těch cca 950 kilometrech už toho má člověk plný kecky ...
... když tak si udělám pár ( nebo víc ) fotek, projdu palubu, taky si dáme nějaké občerstvení, kávičku,
WC na palubě ( trajekty Split / Hvar ) samozřejmě jsou a nepochybuji, že na všech ostatních linkách též ...
bufet funguje i při prvním ranním spoji ( mám za to, že jsme loni vyjížděli asi v 04,45 ze Splitu ) s tímto brzským spojem jsem ani nepočítal ... ale dálnice byla zcela prázdná, počasí nemělo chybu, před cílem už to koně táhlo do maštale, tak ani nechtěly zastavovat ... a tak se to nějak seběhlo, že jsem byl na nábřeží ve Splitu necelou půlhodinu do odjezdu trajektu ...
tady je potřeba říct, že tak brzo ráno ta " kukaň " s jízdenkami " nepremávala " ... tak jsem musel klusat asi půl kilometru k budově Jadrolinije ... bleskově zaplatit a klusat zpět k autu ... to už se kolona, čekající na trajekt rozjížděla a ti, kdo byli v poklusu na cestě
od prodeje jízdenek ... ti zůstali stát na molu, pač nás, co už jsme seděli za volanty ... lodníci hnali, že auta bez řidičů musíme objet
a hópnout na loď ... opozdilci to ale ještě během nějakých deset minut stihli ... takže jsme od břehu nakonec odrazili všichni ... yawning smiley
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
15. 03. 2012 14:35
Hoši ale já to myslel ironicky... Jako chápu, že se tu někdo zeptá na cestu, kudy a jak jet, čemu se vyhnout, nebo čemu se zase nevyhnout... Ale nevím proč se tu musí domrtě rozebírat jak to chodí na trajektu... Pokud chci jet na vlastní pěst, tak jdu do toho s tím, že mě čekají "drobná" překvapení či situce, které budu mustet pořešit. Kudy na trajekt, kam se postavit, kde koupit lupeň, kudy najet do chřtánu té plechové nádhery, po jakým schodišti se kam dostat, kam si sednout, kde jít na záchod, kdy zase sejit k autu a jak vyjet... Holt pokud tohle nechci absolvovat, tak je nejlepší se svěřit cestovce včetně dopravy... Není to tak, nebo jak? Ale fajn, tazatelka odpovědí dostala víc než dost, takže je vybavena...
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
15. 03. 2012 18:45
... Martine77 ...
dámské a pánské WC ... jsou samostatně ... a po těch schodech se dá vyjít až nahoru, ale na některých trajektech bývají i pohyblivá schodiště smileys with beer
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
11. 04. 2012 10:52
Martine77, jelikož jezdíme na noc a přijíždíme do Splitu před šestou ráno, tak já na Trajektu spím..(kdekoliv:-).. ale korzovat se dá.. záchody jsou, o sprchách nevím.. a na trajektu jsou otevřená bistra (jídlo, pití) počítej s příplatkem oproti normálním cenám.. jinak to uteče jak voda.. už se těším..

Špóna
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
12. 04. 2012 10:00
Díky, fajn informace smileys with beer. Teď jenom čekám jak se zdraží trajekty na letošní sezónu. Zveřejní to až těsně před sezónou...
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
12. 04. 2012 15:56
Jízdní řád + ceny 2012

[www.chorvatske.cz](
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
12. 04. 2012 16:46
To pavel78963: Jednak ti ten odkaz nefunguje, máš tam navíc X. A za druhé doporučuji stránku důkladně pročíst, neboť uvedené ceny jsou pro rok 2011. Takže bych to nechal, tak jak jsem napsal - počkáme si až to zveřejní...
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
12. 04. 2012 21:24
Prosím, nedávejte odkazy na komerčně zaměřené stránky. Ceny mají staré proto, že Jadrolinia uveřejňuje aktuální ceny až na začátku sezóny. To je obvykle v květnu. Jakmile budou, zveřejníme je i u nás .

Michal
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
13. 04. 2012 08:07
To admin: O co míň je komerční tvůj odkaz? Chápu - asi konkurence, OK yawning smiley. V každém případě, zatím není nic aktuální - všude ceny pro loňskou sezónu...
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
17. 04. 2012 21:38
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To admin: O co míň je komerční tvůj odkaz?
> Chápu - asi konkurence, OK yawning smiley. V každém případě,
> zatím není nic aktuální - všude ceny pro loňskou
> sezónu...

Snažím se do fóra komerci netahat. Zmiňovaný server obsahuje obsáhlou komerční nabídku včetně regulérního e-shopu. S tím mým komerčním odkazem je to snad legrace? Fórum bylo od svého počátku součástí serveru chorvatsko.cz.

Michal



Upraveno 1krát. Naposledy upravil admin (17. 04. 2012 21:49).
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
18. 04. 2012 08:21
To admin: Legrace? Nikoliv, myslel jsem to zcela vážně!

Podmínky si stanovuje provozovatel - o tom nehodlám polemizovat. Pokud je fórum serveru chorvatsko.cz, tak je logické, že je povoleno vkládat odkazy ze serveru chorvatsko.cz. Nicméně o co víc komerční je odkaz (i když nefunkční) na odjezdy trajektu ze serveru chorvatske.cz oproti odkazu na server chorvatsko.cz? Žádná "komerční" nabídka, pouze odjezdy trajektů, nic víc - rozumíme si? V čem se tedy uživatel fóra "provinil"? Vždyť je tu tisíce odkazů na servery novinky.cz, youtube.com, rajce.idnes.cz a další... Na všech je "komerční" obsah - reklamy... Co se tedy bere za porušení podmínek provozovate? Doufám, že jsem tímto své myšlenky upřesnil a zároveň bych se v tom rád vyznal...
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
18. 04. 2012 19:15
Ahoj . Já bych se na tento tenký led raději nepouštěl. Mamka ,žena ,admin , pochopitelně pani učitelka a soudruh major ...mají vždy pravdu ,tak proč je prudit
,..............i když tady na foru je toto asi oříšek .......prostě si to nepřeji ne a ne .............a ne ,...
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
18. 04. 2012 20:31
smiling smiley. Dále nebudu zatěžovat fórum touto debatou. Zbytek vysvětluji k Martin_77 soukromou zprávou.

Michal
rj
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 05. 2012 10:36
Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, kdo jezdí ze Stari Gradu do Splitu, jestli se dá ve Stari Gradu platit lodní lístek kartou. Díky za odpověď.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 05. 2012 11:30
rj
ano, bez problémů dá thumbs up
rj
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 05. 2012 20:17
Michale, díky.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
02. 05. 2012 07:20
Může být, že jim nepojede terminál (je to málo pravděpodobné, ale...). Takže je dobrá nějaká rezerva v měšci...
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
13. 05. 2012 17:13
I mimo sezónu je to tam už k prasknutí, za chvíli bvudeme jezdit v dubnu. Kde jsou ty časy před 16 lety, když nás na pláži bylo asi 20?
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
18. 05. 2012 11:15
to: Martin_77 z 12.4.2012 10:00

pro letosni sezonu se nastesti!!! zdrazeni trajektu nedockas. tedy linka 632 Drvenik-Sucuraj -ostatni jsem neporovnaval.

uz 4.4.tr. me prodavacka listku v Drveniku rikala, ze na sezonu budou ceny jako loni tzn. +20% oproti mimosezone a mela pravdu. dnes je to potvrzeno i na webu Jadrolinie.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
30. 05. 2012 21:11
Zdravím příznivce Hvaru

Pomalu se blíží termím mého odjezdu na Hvar-Ivan Dolac. Cestu 2 hodinovou na trajektu jsem absolvovala před 10 lety.Ted pojedu s manželem a naší milovanou boxerkou a když si čtu příspěvky a názory zůčastněných zda cesta Spit-Stari Grad nebo Drvenik-Stari Grad tak nevím. Jitka mi sice doporučila cestu tam ze Splitu cesta zpátky Drvenik. je fakt že se mi moc nechce tvrdnou 2 hodiny na trajektu. Je ta cesta z Drveniku fakt tak šílená jak se tady někteří o ni rozepsali? Manžel je myslím dobrý řidič já asi možná průměrný nebudu se chválit. Jezdíme do Chorvatska několik let zatím bez problémů. V ím že se o tomto tématu už hodně napsalo. Zajímaly by mě názory příznivců cesty Drvenik-Stari grad. Pomoz te mi se rozhodnout. Díky ostravačka
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
30. 05. 2012 21:34
Z Drveniku se jezdí do Sučuraje. Ze Sučuraje je první část cesty celkem v pohodě, chvíli se jede po hřebení, chvíli na jedné a pak na druhé straně, silnice hodně rovná. Od vesnice Zastražišče začíná být silnice náročnější a nejhorší je úsek od vesnice Poljica do Jelsy. Zatáčka za zatáčkou, svodidla jaksi nejsou a hlavně pro spolujezdce je to trochu na blinkání, protože má vedle dveří sráz dolů. Od Jelsy do ID je to už v pohodě. Cestou jsou nádherné výhledy, ty stoji zato.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
30. 05. 2012 21:44
připomínám, že každý rok přibyde kus nové (opravené) silnice, vzhledem k tomu, že jedu celou noc, se divím, že jsem po ránu cestou po ostrově ještě neskončil mimo cestu - zde je opravdu na místě soudnost, ale pokud se jede s rozumem, tak ten výhled a zážitky skutečně stojí za tu námahu. jedeme přeci na dovolenou a né dostihy, že ? za mne - doporučuji. hlavně si v drveniku nezapomeňte správně najet do kolony vedoucí na sučuraj smiling bouncing smiley
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
30. 05. 2012 22:17
Já souhlasím s názorem Jitky. Tu cestu směrem do Jelsy jsme jeli mnohokrát, ale vždy odpočatí a v klidu jen tak výletně, beze spěchu. Po ujeti stovek kilometrů z domova, přestože je můj muž výborný řidič, bychom si na to netroufli. Byli jsme svědky ošklivě vypadající nehody před Jelsou, kdy osobní auto s polskou SPZ bylo překlopené ve srázu a zachycené jen o keře. Naštěstí pasažérům se nic nestalo, jen seděli u srázu a byli zoufalí, co bude s jejich autem. Cesta zpět směrem do Sučuraje už tak děsivá není, jen jsem měla pocit, že se na té silnici nemůžeme vyhnout s protijedoucím autem.

Snažila jsem se cestu tam a zpět zdokumentovat, i když na těch fotkách to vypadá mnohem líp, než ve skutečnosti. Ale výhledy jsou úžasné, až na to, že není téměř kde zastavit na fotodokumentaci té nádherné krajiny, takže jsem fotila jen za jízdy autem.

[wajachybny-odkaz-rajceChorvatsko_2011_-_cesty_po_ostrove_Hvar]
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 05. 2012 07:05
Já vyrážím z Brna v 5:00, trajekt v Drveniku stíhám na 17:15 (většinou jedu až posilovým - do prvního mi to nikdy nevyšlo yawning smiley). Dojezd na místo 19:00. Zpáteční cesta Stari Grad v 5:30 do Splitu, ze Splitu vyrážíme domů něco kolem 8h, než se vymotáme z přístavu. Příjde mi lepší trasu Sucuraj-Jelsa absolvovat za dne konkrétně odpoledne, než brzo ráno, téměř za tmy (září). Myslím, že u volby cesty u Hvaru nepřevažuje část finanční. Důležitá je kondice a hlavně řidičské zkušenosti. Pokud nevím co mě čeká, nejsem "zkušený" řidič, je 100% lepší náročnější cestu absolvovat za dne - pokud si na ni troufám. Hlavně všichni šťastně dojeďte!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (31. 05. 2012 07:30).
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 05. 2012 09:05
Děkuji všem za informace o cestě do ID. Je rozhodnuto. V klidu ráno trajekt ze Splitu. Na trajektu kávička a pak už je to za pár. Zpět uvidíme po průzkumu okolí. Přeji všem pěknou dovolenou. Já to mám za pár 21.6.2012. Jen doufám že Jitka to moře ohřeje alespoń na 20C.smiling smiley
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 05. 2012 12:50
... Ostravačka ... správná volba thumbs up
4 týden v červnu bude mít moře na Hvaru 23 až 24 st. C ... což bude na současný stav 19 až 20 st. C ... ke koupání ...
P.S. ... a pamatujte " na dobrý vychování " ( jak říkala moje babička ) grinning smiley
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 05. 2012 14:07
To Bessy: ano to můžu potvrdit, ale taky se mi stalo, tuším v roce 2010, že bylo 19-20°C v termínu ostravačky. Ale nebylo to tím, že by byla zima, ale den před dojezdem na místo foukalo a otočila se voda, teplá šla níž, chladnější nahoru. Což se tedy může stát kdykoliv, tedy i v hlavní sezóně. Jinak oficiální měření teploty vody probíhá tak, že se měří v místě kde je hloubka 1,8m a teploměr se spustí do 30cm pod hladinu a měří se po dobu tří minut. Spíš je to o pocitu, možná lepší když je voda "říznější", než jako "chcánky", alespoň se člověk osvěží yawning smiley.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 05. 2012 21:30
... tak Martine ... Ty máš ale pamatováka ... bylo to v červnu 2010, konkrétně 21. až 22. ...

... to jsme psali domů o vaťáky .................... ále pak Jitka zatopila pod kotlem ................ a třetí den už byla pohoda ........
[img5chybny-odkaz-rajced0508] [img5chybny-odkaz-rajced0508] [img5chybny-odkaz-rajced0508]
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 05. 2012 21:37
Ešte k voľbe Ostraváčky:
Mňa zaujala veta " ideme aj s našou milovanou boxérkou " Ak je premisa o "milovanej fenke" pravdivá potom treba dať hlas pri " voľbe " dopravy aj psovi .
Viem o čom hovorím . Mám za sebou mnohokrát vyskúšané obe prístupové cesty na Hvar a cestoval som tam aj so psom . Naposledy pre troma rokmi s labradorom tiež fenkou . Podotýkam , že s týmto psom som absolvoval aj dlhú cestu trajektom s Drveniku na Korčulu ( tuším a 3,5 hodiny ) a aj porovnávaciu cestu cez Orebić a cez celý Pelješac. Išlo o psa ktorý relatívne skvelo znášal dlhé cesty autom. ( Ak veziete psa alebo malé deti výber trasy z hľadiska času je nielen o schopnostiach vodiča )
Ak by však pes mohol "hlasovať" a o tom , či rovnaký ( alebo zatiaľ väčší čas ) stráviť v uzavretom vozidle alebo na vzdušnej palube trajektu - prevráti sa na chrbát a všetky štyri laby zdvihne hore hlasujúc za trajekt smiling smiley

Poznámka : tie 2 hodiny Split - Stari Grad sú limitné a čas závisí od lode . Stará dobrá "Istra" to robila Split - Stari Grad vždy najviac 1,5 hodiny - naopak najhorší čas som zažil s diaľkovým a teda rýchlym " Ivanom Zajcom " ( 20 minút búchali obrovským kladivom do zaseknutých prvových vrát v prístave ,aby sa otvorili )

Ja so psom by som šiel obe cesty cez Split .
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 115
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.