Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku

Autor mira.o 
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
30. 01. 2012 17:18
Loni jsem jel z Drveniku trajektem tam i zpět, již poněkolikáté.
Trajekt z Drveniku je asi 3x levnější než ze Splitu, ale zase najedeš víc km po makarský a pak po ostrově.
Takže ve finále moc neušetříš.
Letos pojedu trajektem ze Splitu tam i zpátky.
Pokud chce někdo projet ostrovem, tak doporučuji při zpáteční cestě domů. Člověk je odpočatý, vyspalý a je to určitě lepší volba než při cestě tam.
Já to ale zvládnul tam i zpět bez problémů, ale letos to bude jinak...
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
30. 01. 2012 17:43
jared napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Loni jsem jel z Drveniku trajektem tam i zpět, již
> poněkolikáté.
> Trajekt z Drveniku je asi 3x levnější než ze
> Splitu, ale zase najedeš víc km po makarský a pak
> po ostrově.
> Takže ve finále moc neušetříš.
> Letos pojedu trajektem ze Splitu tam i zpátky.
> Pokud chce někdo projet ostrovem, tak doporučuji
> při zpáteční cestě domů. Člověk je odpočatý,
> vyspalý a je to určitě lepší volba než při cestě
> tam.
> Já to ale zvládnul tam i zpět bez problémů, ale
> letos to bude jinak...

Protože jsi byl nadopovaný mojí slivovicí.thumbs up smiley
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 01. 2012 12:48
Tak jsem si dal práci trochu s propočty. Počítáno rodina dva dospělí a dvě děti ve věku 3-12 let, spotřeba 7l na sto, cena PHM 37Kč tj.km 2,59Kč, kuna 3,5. Čas je sestaven dle plánovačů tras a je bez čekání na trajekt.

Dugopolje - Stari Grad - ID
Do Splitu 19km, ze Stari Grad do ID 17km - 36km - 93,-Kč
Trajekt 2x47 dospělí + 2x23,5 děti + 318 auto = 459 Kuna = 1606,-Kč
Časově 3 hodiny
Celkově 1699,- Kč

Dugopolje - Drvenik - ID
Do Drveniku 96 km, ze Sučuraje do ID 61km - 157km - 407,-Kč
Mýtné Dugopolje - Šetanovač 15 kuna - 53,-Kč
Trajekt 2x16 dospělí + 2x8 děti + 108 auto = 156 Kuna = 546,-Kč
Celkově 1006,- Kč
Časově 3 hodiny 10 minut

Snad jsem počítal dobře. A teď bude o čem tlachat.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 01. 2012 13:14
K tomu, co tady napsal Zahajskej bych ještě dodal, že trajekt ze Slitu pluje 7x / 24 hod. a z Drveniku 11x / 24 hod. (v sezoně i častěji- dle potřeby).

U toho, kdo jezdí na naftu (já 5,3l/ 100km) je rozdíl (úspora ) ještě větší o cca 170 Kč tj. celkem 863 Kč za jednu plavbu.
Při použití trajektu Drvenik-Sučuraj tam i zpět už to dělá cca 1730 Kč, za které já koupím naftu na cestu z Brna až do Brely, takže ta úspora není až tak zanedbatelná !
Cenu nafty jsem vzal stejnou - 37Kč/l (někdy je levnější benzín, jindy nafta).



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mirus (31. 01. 2012 14:01).
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 01. 2012 16:11
... k tomu, co tady dal Zahajský a doplnil Mirus ... drinking smiley
nutno dodat, že z Drveniku jezdí trajekty které jsou už obstarožní před důchodem ... na rozdíl od Splitu, kde obvykle jezdí jeden
z nejnovějších trajektů flotily Jadrolinija ... Tin Ujević ...
nicméně vzdálenost i z půlky mezi Sučurajem a Drvenikem se dá s plovací vestou zvládnou na břeh za 6 až 7 hodin ...
proto nějaká puklina v plášti lodi na té ... a to je nutno jak Zahajskému, tak Mirusovi přiznat ... kratší trase ... nikoho nevzrušuje ... smoking smiley
faktem zůstává ... že při průměrné zůstatkové hodnotě českého auta použitého s původním záměrem k dopravě na Hvar ... ve výši cca 200.000,- Kč ...
mi rozdíl vychází o 199.200,- Kč líp ze Splitu ... nežzDrveniku ... ( pravda, při jedné cestě ) smileys with beer
a na to ... se napijem ... grinning smiley
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 01. 2012 19:10
to Bessy:
vekovy rozdil (podle tebe, mezi jednim z nejnovejsich a "predduchodcem" ) je cca 5 let.
trajekty Z Drveniku:
[hr.wikipedia.org]
[hr.wikipedia.org]
trajekt ze Splitu:
[hr.wikipedia.org]

to Zahajskej:
pres Drvenik je to do ID presne o 108km dal nez pres Split (z krizovatky v Brnaze za Sinjem, kde se bud odboci na Drvenik nebo jede rovno na Split) coz je jeste o par km mensi rozdil, nez pokud jedes, jak pises ty po dalnici. (jezdim pres Knin)

rozdil v case (cista jizda bez cekani na trajekt) pres Drvenik je to cca o 45min delsi.
zalezi na techto podminkach: hustota provozu ve Splitu vs. na magistrale z Brely do Drveniku a pocet aut pred tebou jedoucich ze Sucuraja.
pokud se posadce auta dela spatne z mnoha serpentin tak jedine Split. uz tri moji znami, po nucenem pouziti igelit. sacku, prohlasili "v ID je fajn, ale Drvenik nikdy vice".



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jorgos (31. 01. 2012 19:11).
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 01. 2012 20:49
..ale však Hvar bez cesty Sučuraj - Jelsa, nie je Hvarom. Je to proste kult. Nikdy nezabudnem na ten úžas, keď sme to šli prvý raz.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 01. 2012 21:30
Jorgos, také jsem psal, že čas je dle plánovačů, realita je jiná.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 01. 2012 21:52
to Eifel:
souhlasim s tebou a to pres Sucuraj jezdim 5-6x rocne.
Jineho nazoru ale byla predloni manzelka meho kolegy, kdyz zeleno-seda, znicena vystupovala v ID z auta a loni kamaraduv syn ve stejnych barvach, ktery se davil jeste na WC v apartmanu. Ti me dali co jsem jim to poradil za cestu. Zpet jeli pres Split a vse OK.

to Zahajskej:
vzdyt ti to podle tech planovacu celkem sedi. pul hodiny nehraje roli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jorgos (31. 01. 2012 21:58).
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
31. 01. 2012 22:02
Zahajdo,
zapomněl jsi ( a já taky, páč jsem to počítal podle Tebe ) na poplatek za použití dálnice do Šestanovce.smoking smiley

Volba trasy je však nejen o ceně, ale jsou zde i další důvody ( věk, únava, vyježděnost, plavba na pořádném "šífu", atd.), které nás ovlivňují při jejím výběru.
Vždy by ale na prvním místě měla být bezpečnost a pohoda celé posádky .
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 02. 2012 08:34
Mirusi, nezapoměl.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 02. 2012 08:36
... jen na okraj ...
v posledním půlroce se vlivem tektonické činnosti, což je dnes zcela běžný projev přírody ...
v několika místech mezi Drvenikem a Sučurajem zvedlo dno Jadranu ... ale není se co bát, pač do podzima to už bude vše zakresleno
v námořních mapách ... yawning smiley
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 02. 2012 10:12
A co kdyby se kapitán netrefil do mezery mezi Bračem a Šoltou? Stačí pár promile, nebo se ukázat nějaké milence na břehu ....... a už koupeš svého passata ve slané vodě.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 02. 2012 10:24
... Michale ... a Ty nevíš, že Tin Ujevič má ... jako přestavěná minolovka ... dvouplášťový kabát ... ?
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 02. 2012 11:44
Kolik vodotěsných komor měl Titanic? A jak je teď hluboko.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 02. 2012 14:26
... na to už nemám argument ...
... ale až si to přečte martasova panimáma ...
tak nám Martin poděkuje ... sto tady přece četl, jak moc se chtěl podívat na Hvar ... drinking smiley
nechcu séčkovat, ale na expedici Orličky Open ... budem sedět v koutě ...
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 02. 2012 15:57
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jared napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Loni jsem jel z Drveniku trajektem tam i zpět,
> již
> > poněkolikáté.
> > Trajekt z Drveniku je asi 3x levnější než ze
> > Splitu, ale zase najedeš víc km po makarský a
> pak
> > po ostrově.
> > Takže ve finále moc neušetříš.
> > Letos pojedu trajektem ze Splitu tam i zpátky.
> > Pokud chce někdo projet ostrovem, tak
> doporučuji
> > při zpáteční cestě domů. Člověk je odpočatý,
> > vyspalý a je to určitě lepší volba než při
> cestě
> > tam.
> > Já to ale zvládnul tam i zpět bez problémů, ale
> > letos to bude jinak...
>
> Protože jsi byl nadopovaný mojí slivovicí.thumbs up smiley


Zase jsi to trefil, já to tady nechtěl prozraditthumbs up smiley Ale máš pravdu, kamaráde, byla a je dobrá a letos Ti dovezu ochutnat vzorek (a nejenom Tobě) od konkurence od vás z Moravy. To budeme bééékat.smileys with beer
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 02. 2012 16:01
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem si dal práci trochu s propočty. Počítáno
> rodina dva dospělí a dvě děti ve věku 3-12 let,
> spotřeba 7l na sto, cena PHM 37Kč tj.km 2,59Kč,
> kuna 3,5. Čas je sestaven dle plánovačů tras a je
> bez čekání na trajekt.
>
> Dugopolje - Stari Grad - ID
> Do Splitu 19km, ze Stari Grad do ID 17km - 36km -
> 93,-Kč
> Trajekt 2x47 dospělí + 2x23,5 děti + 318 auto =
> 459 Kuna = 1606,-Kč
> Časově 3 hodiny
> Celkově 1699,- Kč
>
> Dugopolje - Drvenik - ID
> Do Drveniku 96 km, ze Sučuraje do ID 61km - 157km
> - 407,-Kč
> Mýtné Dugopolje - Šetanovač 15 kuna - 53,-Kč
> Trajekt 2x16 dospělí + 2x8 děti + 108 auto = 156
> Kuna = 546,-Kč
> Celkově 1006,- Kč
> Časově 3 hodiny 10 minut
>
> Snad jsem počítal dobře. A teď bude o čem tlachat.


Dobré propočty Zahájo. Ušetříš tedy 700 korun. Ale z mé zkušenosti je cesta z Drveniku a přes celý ostrov náročnější, určitě při cestě tam, když mám za sebou 10-12 hodin jízdy. Pro mě tedy letos jasná volba - Split.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 02. 2012 16:28
... přesně jak píše Jared, Mildous, Jitka2 ... drinking smiley
už to dávám na Forum asi po 5té ... ale všechny propočty jsou o ničem, když se podíváte ... na zkušeného trnkoborce Ajaxe, či gurala Eifela od Vihorlatu ...
jak měli nablikaný ve vočích, po té co si odjeli trasu ... EU / Jadran ... a ještě k tomu Sučuraj / Pitve / Ivan Dolac ... smileys with beer
Ajaxova slova ... " kur..a ... kam jste nás to dostali ... ku ..va " tunel dobrej ale ... ... mluví za vše ... bez ohledu na přívítání po moravsku slivovicí ... tunel ( ač po prvé ) " dobrej ... " ... ale cesta ze Sučuraje ...
a Eifel ... ? ... ten jen lomí rukama ( mikrofon jsem raději stáhl ... aby na YouTube náhodou nezabrousil ... Svatý otec ... ) drinking smiley











Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 02. 2012 16:34).
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
01. 02. 2012 22:33
OK, Petře, dve veci
1. k Vihorlatu to mám 100 km
2. cesta bola úmyselne natiahnutá zdržaním v Drveniku s TomasFukom. O hodinu na to, ako si toto natočil sme boli vo vode. Spať som šiel myslím o polnoci.
Samozrejme, že po ceste je každý unavený, prinajmenšom od dlhého sedenia v aute a to konečne bola chuť na pivo a more.
Apropo pri mojej ceste cez Bosnu - Aržano, Cista Provo, Gornja Brela atd by bola cesta cez Split okľukou.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
02. 02. 2012 08:28
Ĺubo ... yawning smiley
dobrá, dobrá ... tak gural od Čergova ...
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
02. 02. 2012 19:58
No to už je iné. priamo na Čergove som vyrastal. V detstve pár rokov po sebe víkend čo víkend, v lete 3-4 týždne v kuse a samozrejme jarné prázdniny. Za posledných 23 rokov som tam bol myslím že raz. To som frajer.
trajekt ze Splitu
28. 02. 2012 10:08
Ahoj.
Chcem sa spýtať na praktickú skúsenosť všetkých čo išli trajektom v sobotu ráno o cca 8,00 zo Splitu. Hlavne či bolo sa zmestili všetci čo čakali, počítam že by som dorazil cca okolo 7,00 tak reku či sa radšej poponáhľať alebo si spraviť pohodovú jazdu a ísť až ďalším trajektom.
Dík
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
28. 02. 2012 11:59
No, v tento čas jsem nikdy nejel, ale vzhledem k tomu, že se v sobotu mění turnusy, tak nevím, nevím...raději bych stál na molu o 2 hoďky dříve.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
28. 02. 2012 13:25
Však preto sa pýtam, aby som sa vedel zariadiť. Tak dúfam, že sa nájde niekto, kto to už absolvoval. Ideme v polovici júla a vzhľadom na deti a manželku ideme cez Split a určite nie Drvenik.
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
28. 02. 2012 18:57
V každém případě je to riziko, které se s tím, že tu někdo řekne jak to v tuto dobu je, nedá moc snížit. Už jsem tu psal, že dojezd může být i později, než když se jede přes Drvenik. Odkud na trajet se rozhoduju během cesty, mám vypsané odjezdy a cca hodinu od Splitu vím co je časově výhodnější včetně "propočtu rizika stání" ať už v Drveniku nebo ve Splitu. Pokud ujede trajet ve Splitu, je to holt delší čekání... Nezbývá popřát, hodně štěstí!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (28. 02. 2012 18:58).
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
28. 02. 2012 19:59
To Vladimír Chovanec :
Toto vlákno začalo akosi zvláštne . Fórista ktorý mal cieľovú destináciu Stari Grad uvažoval či má ísť trajektom Split - Stari Grad alebo Drvenik - Sučuraj !?. Dôvodom bolo zrejme to , že si chcel zajazdiť.
Neskôr sa zapojili účasťtníci prevážne s pobytom v destinácii Ivan Dolac kde sa dá uvažovať o pre a proti individuálne .
Vo Vašom prípade ste pevne rozhodnutí ísť trajektom Split- Stari Grad. V polovici júla v sobotu nemusíte chytiť miesto trajektom o 10,30 ani keď tam budete tri hodiny skôr -osobná skúsenosť aj pri najväčšom trajekte Dubrovnik ktorý už nepláva na tejto trase .
Vzhľadom k tomu, že vy idete nie do Ivan Dolacu ,ale cieľom je Uvala Torac vo východnej časti ostrova Hvar z odbočkou v Gdinji je trvanie na trajekte Split - Stari Grad málo dôvodnené .
Vzdialenosť zo Sučuraju je len 22,5 km po odbočku v Gdinji do Vašej zátoky Torac . Z trajektového prístaviska v Starom Grade je to 2x viac . Naviac obsahuje práve najťažší úsek cesty úsek 16 km medzi Jelsou a Poljicou .
Ešte niečo . Ak idete veľkým trajektom zo Splitu je možné, že pre niekoho bude nepríjemné zistenbie , že ho dispečeri nasmerujú do popalubia alebo na poschodové bočné galérie . Obe riešenia s pomerne strmým nájazdom . V malom trajekte z Drveniku vás akurát " nasardinkujú" ,že je problém vodiča vystúpiť. Zvážte znovu .
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
29. 02. 2012 07:16
To Doky1:
Drvenik som vylúčil z dôvodu detí a manželky, už sme raz išli podobnou cestou a radšej budem čakať 2 -3 hod. v prístave kde sa môžu prechádzať a vybehať ako ich nechať plakať a kričať vzadu v aute ďalšiu min 1,5 - 2hod., (že chcú ísť von a kedy tam už budeme a je nám zle atď.- tý čo zažili vedia o čom hovorím), kým by sme dorazili do Drveniku. Len som chcel získať názor niekoho kto už v tomto čase išiel. Hlavne sa mi jedná o odchod 8,00 - ten určite stihneme, podľa môjho odhadu by to mohlo byť lepšie ako o 10,30 keď už dorazí väčšina turistov, ale to mi povie len ten kto to v tomto čase absolvoval. Ide mi len o to či sa ráno viac ponáhľať a byť v Splite o 7,00 alebo ešte skôr.
avatar Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
29. 02. 2012 07:46
Tak pokud bude již zprovozněn tunel a sjezd u letoviska Baško Polje ,tak bych ani na chvíli neváhal a jel s Drveníku,je to jen kousek a je člověk na Hvaru,navíc si myslím,že to bude i levnější ?? Jinak kdo nezažil Split ve špičce,tak si to ani možná nedovede představit,když kolem dokola stojí nezkutečné množství aut,do toho autobusy,no hrůza. Stačilo mi to jednou a podruhé již jsem raději využil autobusu pro návštěvu starého Splitu a auto jsem nechal na kraji na parkovišti.Zlatý Drveník.Ale kdo má rád adrenalin,tak tomu to neberu,ať si to užije. confused smiley

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (29. 02. 2012 09:24).
Re: Hvar - trajekt ze Splitu nebo Drveniku
29. 02. 2012 08:57
To tvsat: kde si zjistil, že má být sjezd z tunelu až do Tučepi?

No to už je lepší - Baška yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (29. 02. 2012 13:20).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 128
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.