Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autosedačky pro děti

Autor cilej 
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 21:01
... a protože okamžitě tuším dotaz: hm a tak nám ty chytrej pověz proč ty sedačky asi jsou - tak odpovídám že podle mě jsou na to, aby omezily situaci volného poskakování rozjívených dětí po autě, stání mezi sedadly atd. a aby tu přepravu náležitě "zkulturnily" a daly jí řád - omezí se stavy kdy dítě často volně létá kabinou a končívá na předním skle. V případě nočního převozu spícího dítěte ovšem jsou beztak jen sázkou do loterie. To samozřejmě do zákona napsat nejde, takže krom jiného je to i přestupek... Ale vliv na záchranu života vlivem např. průniku cizích předmětů do kabiny, deformací prostoru kabiny, požáru vozu (pádu do vodní hloubky atd.) tedy rozhodně nemají...

Máme dost hnusný téma na to, že jsou prázdniny...nechcete skončit??? Žena to ani nechce číst!!
PP
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 21:06
to Pavel:
Katka ma urcite na mysli sedacku s 5-bodovymi pasy,ktera je polohovatelna,ma nekolik poloh,kdy dochazi k posunovani spodni casti sedacky smerem dopredu-nahoru a dite se castecne dostane do lezici polohy,diky konstrukci a 5-bodovym pasum nema sanci vypadnout v zadne poloze.
jedna se o jediny typ sedacek ktere se daji nazvat bezpecnymi i pohodlnymi,me v ni kluk vzdycky absolvoval celou cestu,vcetne spani,podotykam ze velmi pohodlne.
Petr K
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 21:10
Pavle, to já sem ani manželku (preventivně) nepouštím. To ne kvůli tomuhle tématu, to jsme si už vzájemně vyřešili k oboustranné spokojenosti (naší, nikoli Luďkovy), ale to kvůlivá těm šakalům, jejichž specifické vytí prej´ (?) lze na Pelješacu (kam v sobotu odjíždíme) večer zaslechnout. Dočet´ jsem se to na jinym vláknu. No to bych jí tam už nedostal a musel shánět něco narychlo jinde.
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 21:22
Petr K: Hergot, divá nepolapitelná manželka s mačetou bloudící Pelješacem a vyhánějící vyjící šakaly... Anebo jasná deklarace: já na šakaly nejedu, jeď si sám!!! Myslím že www.manzelka-online.cz zatím neexistuje a máš-li to za 6, bude to zlý, teď už si nemůžeš dovolit riskovat ztrátu, to už jinačí asi do odjezdu nesplašíš... Docela závidím, já to mám jaksi za -10 (a zbývá mi tak už jen všude kafrat a kibicovat) a na Pelješaci jsem měl letos nejlepší koupání, i když jsme bydleli jinde. To víš já moc nemusím pláže - na nich neumím vlízt do vody že mi je hnedle zima když se tam brodím a mám vodu do pasu - stačí mi žebřík abych vylez a jinak rovnou skáču a plavu. Obtiskni kola do tunelu Potomje a ne že pojedeš dolů vinicí "přes boudu". Tedy pokud jedeš tam (Dingač).
Katka M.
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 21:32
Děkuji PP za upřesnění. Neměla jsem na mysli žádnou vaničku - jak píšěe PetrK. Prostě se neumím tak technicky vyjádřit.
Naše dcerka měří 120 cm a swedí v sesdačcw úplně v pohodě...a není to žádnej pecivál. Musí si člověk prostě tu správnou sedačku vybrat. Ne jí koupit za 1500,- v MAKRU.
Končím s touto diskuzí. Mám na rukou husí kůži. Jen chci upozornit, že z vlastní zkušenosti vím, že KVALITNÍ A BEZPECNÁ (a to je důležité) autosdačka může dítě uchránit. Samozřjmně jsou situace a nárazy, kdy to možné není, ale jsou i takové, které autosedačky zvládnou. A i kdyby byla minimální šance, že dítě sedačka zachrání, tak i za to to stojí.
P.S. Do dálkového autobudsu bych svojí sdceru nepustila.
Petr K
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 21:46
Jojo, Pavle, skutečně jedu do Boraku a když už budu projíždět tunelem, na což se již upřímně těším, myslím, že nejhorší budu mít za sebou. Ty serpentiny dolů si už budu vychutnávat a kochat se jako pan Hrušínský ve "Vesničce" (doufám ale, že taky tak nedopadnu!). No, jestli to máš už jen za 10, tak to je taky k vydržení. Jak se mi to ale blíží, tak nějak ztrácim chuť to tady číst a radši už balim a shánim nezbytnosti, které se stejně záhy ukážou být zbytečnostmi. Mezitím taky musím, bohužel, ještě chodit do zaměstnání.
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 22:07
Já to nemám za 10 ale za -10, tj. že jsem před 10-ti dny přijel... Já byl v Potočine (od tunelu vpravo).
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 22:09
Vy jste se zase kochal, pane doktore??? smiling bouncing smiley grinning smiley grinning smiley
Veronika
Re: Autosedačky pro děti
12. 07. 2005 09:48
Katko, já psala, že malej (5 let 116cm) se do autosedačky taky vleze (Chicco a stála podstatně více než 1500,-), ale je otázka, zda se s touto autosedačkou vleze do auta, aby měl přes noc alespoň trochu pohodlí. Neumím si představit, že bude celou dobu sedět s nohama ohnutýma dolů, protože když se autosedačka "sklopí" do nejnižší polohy, tak už nebude místo na natáhnutí nožek. A určitě se nám bude cestovat lépe se spokojeně spícím dítětem, než s věčně se probouzejícím a tím pádem protivným. Proto zvažujeme jen podsedák, který již přes rok používáme (jak psal Petr,zaklínit mezi sedadla a dítě se vyspí na zadním sedadle). No vyzkoušíme a uvidíme.
Jinak krásné kochání se, my jedeme až 10.8.
lukas
Re: Autosedačky pro děti
12. 07. 2005 19:05
Já bych řek že je to do 12 let nebo 150cm.
avatar Re: Autosedačky pro děti
12. 07. 2005 19:22
Tak nějak to asi je,pokud si matně vzpomínám na testy,když jsem v listopadu 2004 dělal rozšíření B + E po 30 letech co mám řidičák!!!!thumbs up

MirekŠi
HankaK
Re: Autosedačky pro děti
17. 01. 2006 15:07
Je smutne, kdyz si zivota vlastniho ditete nevazis. Mam ted uz 1,5 starou holcicku a celou cestu az na Makarskou to v autosedacce vydrzela, holt jsme casteji staveli, aby se mohla probehnout. Upozornuji, ze to je pekny rarach, ale nepripoutanou bych ji nenechala.
Jinak kvalitni autosedacky lze napolohovat, takze mala v ni v pohode spinkala.
Kristýna p.
Re: Autosedačky pro děti
09. 08. 2007 11:13
Chtěla bych se jen zeptat jaký je limit v rakousku pro dětské autosedačky!Př. Tady v Česku je to tak ze deti musi 1) byt vyssi nez 150 cm 2) nebo vazit vic jak 36 kg!!!Prosim poradte mi nekdo!!!!
avatar Re: Autosedačky pro děti
09. 08. 2007 11:27
avatar Re: Autosedačky pro děti
09. 08. 2007 11:37
avatar Re: Autosedačky pro děti
28. 06. 2010 16:50
Mám akosi mierny chaos v používaní autosedačiek. Staršia dcéra má 11 rokov, výšku 149 cm, ale váhu 47kg. Teda do podsedáku sa už nevmestí. Musí byť v podsedáku? Ako je to v Maďarsku a ako v Chorvátsku?
Druhá dcéra, mladšia, má 6 rokov, musí byť stále vo veľkej sedačke, alebo jej stačí iba podsedák? Opäť, ako v Maďarsku a ako v Chorvátsku?
Re: Autosedačky pro děti
29. 06. 2010 08:40
Tak jako je to doma. Je třeba se koukat taky na jakou váhu je autosedačka stavěná a pokud je pro velký rozsah vah, zda je upevněná tak, jak to podle váhy je předepsáno.
V SK to asi nebude jinak než u nás. 12 let, 150 cm. A jestli se vejde nebo nevejde, poslouchat se musí.....
avatar Re: Autosedačky pro děti
29. 06. 2010 16:19
Zahajskej, ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.
Re: Autosedačky pro děti
30. 06. 2010 07:00
Chcel by som reagovať vecne a stručne. Toto platí pre mnoho krajín EU a aj iných európskych ( pre ČR, SR, A, D, IT, HU,... obzvlášť )
- dieťa do 12 rokov musí sedieť vždy vzadu a ak má výšku pod 150cm, tak na podsedáku - je to hlavne kvôli pásom, ktoré sú normalizované na výšku 150cm a nie kvôli bezpečnosti,
- ak má dieťa menej ako 12 rokov a výšku 150cm, prípadne viac, nepotrebuje podsedák, ale nesmie sedieť vpredu,
- vpredu, na sedadle spolujazdca môže sedieť dieťa od 12 rokov a 150cm výšky,
- ak je dieťa staršie ako 12 rokov a má menej ako 150 cm, malo by sedieť na podsedáku - doporučené a vzadu,
- ak má dieťa cca 10 rokov, cca 35kg a cca 140cm, tak musí sedieť vzadu a na podsedáku a zdôrazňujem, že také sedačky v triede od 15-36kg existujú, že nie je iba samotný podsedák, ale celá sedačka ( výrobca Cybex, vynikajúce hodnotenia ), takže dieťa môže spať v polohovateľnej sedačke s opierkou hlavy ( sedačka má uši ) - tu som prebral špecifický prípad môjho syna, kedy sa na podsedáku dobre spať nedá, ale v sedačke áno.

O tom, kto ako rieši a pristupuje k bezpečnosti svojich a cudzích detí na cestách tu nebudem písať, to je každého osobná vec.
Ja som kupoval kvalitné sedačky z Nemecka ( podotýkam, že v ČR sú všeobecne všetky lacnejšie ako v SR ) a starší syn sedával už na podsedáku ( 10 rokov, 35kg, 143cm ), ale "jedným šmahom" som investoval ( okrem sedačky pre mladšieho ) aj do spomínanej sedačky ( aj keď iba na rok, možno aj dva ) a syn si nevie vynachváliť - môže si oprieť hlavu a nemá pokrčený chrbát, takže spánok je o niečom inom ako na podsedáku.
Ale to je môj prípad. Sedačka sa dá potom predať za rozumnú cenu.
A u vás v ČR máte celkom "fajné" brutálne reklamy na jazdy bez pásov, jedna je aj o deťoch, a kto ju videl, azda je celkom v obraze, prečo tie deti treba pripútať. Na "youtube" sú aj videá, kde sú podrobné informácie o detskej chrbtici a javoch pri nehodách a podobne.
avatar Re: Autosedačky pro děti
30. 06. 2010 09:07
Falcon, takto nejako som si to predstavoval. Vďaka. thumbs up
Re: Autosedačky pro děti
17. 07. 2010 11:15
a jak je dítě na podsedáku mladší 12 let může sedět v předu?
Re: Autosedačky pro děti
17. 07. 2010 14:24
Může, ale je to s příplatkem pro policii a pak stejně přesun dozadu.....
Samozřejmě že nemůže!!!
avatar Re: Autosedačky pro děti
17. 07. 2010 17:41
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Může, ale je to s příplatkem pro policii a pak
> stejně přesun dozadu.....
> Samozřejmě že nemůže!!!


Ja by som Ti oponoval, mám to čerstvo zistené od našich pánov policajtov, že ak dieťa sedí v autosedačke alebo na podsedáku tak môže byť prepravované na prednom sedadle.

7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)
avatar Re: Autosedačky pro děti
17. 07. 2010 17:56
U nás je to taky tak, záleží jestli to platí i v Chorvatsku.
Re: Autosedačky pro děti
17. 07. 2010 18:58
Na předním sedadle se mohou přepravovat pouze osoby starší 12 let. Je možné na předním sedadle přepravovat mimino ve vajíčku otočené proti směru jízdy, a to jen pokud jde vypnout bágl spolujezdce.
avatar Re: Autosedačky pro děti
17. 07. 2010 20:40
převzato z jiného fora :

Ministerstvo dopravy, odbor provozu silničních vozidel, obdrželo dne 13. srpna 2008 od Vás dotaz, který se týká přepravy dětí v osobním automobilu na přední sedačce, ke kterému Vám podáváme následující sdělení.
Obecně lze říci, že podle § 9 odst. 1 písm. a) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, je přepravovaná osoba povinna být za jízdy připoutána na sedadle bezpečnostním pásem, pokud jím je sedadlo povinně vybaveno. Řidič motorového vozidla kategorie M1 (tj. vozidlo, které má nejvýše osm míst k přepravě osob, kromě místa řidiče, nebo víceúčelové vozidlo) je dále povinen podle § 6 odst. 1 písm. b) zákona č. 361/2000 Sb. nepřepravovat ve vozidle, které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem děti mladší 3 let nebo děti menší než 150 cm na sedadle vedle řidiče.
Podle zákona č. 361/2000 Sb., je povinností každé přepravované osoby použít zádržný bezpečností systém ve vozidle kategorie M1, které je jím vybaveno. Zároveň smí být přepravovány osoby pouze do přípustné užitečné hmotnosti a počet osob starších 12 let nesmí převyšovat počet povolených míst určených k přepravě osob. Je-li vozidlo podle zvláštního právního předpisu vybaveno bezpečnostními pásy, pak dle § 6 odst. 1 písm. c) lze děti do 36 kg a 150 cm přepravovat pouze v dětské autosedačce. Podmínky přepravy dětí tedy závisí na tom, zda vozidlo, resp. jeho sedadla, jsou vybaveny zádržným bezpečnostním systémem. Jestliže je podle podmínek stanovených výrobcem dětské autosedačky v návodu na montáž uvedeno, že dětskou autosedačku je možno upevnit i na sedadlo vedle řidiče, pak při dodržení tohoto návodu lze takto učinit. Pokud je dítě na sedadle vedle řidiče, které je vybaveno airbagem, přepravováno v dětské autosedačce čelem po směru jízdy (tzn. dívá se dopředu), pak neplatí povinnost uvést tento airbag mimo činnost tak, jak je stanoveno v § 6 odst. 1 písm. c) bod 2 zákona č. 361/2000 Sb.
Závěrem lze pouze uvést, že podle § 5 odst. 1 písm. j) citovaného zákona, je řidič povinen zajistit bezpečnost přepravovaných osob.

Ing. Josef Pokorný ředitel
Odbor provozu silničních vozidel
avatar Re: Autosedačky pro děti
17. 07. 2010 21:36
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
Na předním sedadle se mohou přepravovat pouze osoby starší 12 let.

Táto veta v tomto znení je pravda, ale musím doplniť že bez autosedačky alebo podsedáka sa smú prepravovať len osoby staršie ako 12 rokov. pozri tu alebo tu

7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil SKULL.156 (17. 07. 2010 21:46).
Re: Autosedačky pro děti
12. 03. 2011 17:33
Já si koupila autosedačku zde [www.best4baby.cz] a jsem max. spokojená. obchod



Upraveno 1krát. Naposledy upravil escrito (01. 07. 2011 21:19).
rrn
Re: Autosedačky pro děti
28. 03. 2011 09:13
Vse je třeba dodržovat, nikdy neříkej nikdy....Sahá-li už výška kolem 148 a výš....žádný polda nestál z metrem a neměřil prcka. Holky asi nebudou vážit 36-40 při 150cm, ale mám vyzkoušenost, že Slovinci kontrolují sedačky poctivě a malý musel vystoupit, protože bareťák chtěl vidět bezpečnostní mód sedačky zespoda. U dcery se jen zeptal jestli má výšku. Určitě mějte vesty po ruce i u dětí, na to se ptali prvně!!! Pak popřáli špatně česky dobrou cestu....děcka jim zamávaly a fičeli jsme cca 5min kontroly za Mariborem loni...
Re: Autosedačky pro děti
28. 03. 2011 09:43
Už jsem sem ten odkaz vkládal několikrát,výstražná vesta je vždy jen pro řidiče.Na www.uamk.cz jsou dopravní ředpisy pro jednotlivé státy...Osobně ale vozím také dvě,ale nikdo po mě druhou,třetí,čtvrtou vestu NEMŮŽE vyžadovat!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 235
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.