Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autosedačky pro děti

Autor cilej 
avatar Re: Autosedačky pro děti
09. 07. 2005 22:57
Starší vozidla nemájí v zadu pásy-ptám se všeobecně,nebudu přemýšlet které,jedná se mi jak se to řeší.Třeba u škodovek 105 a 120 tam nejsou a nejsou tam ani díry na šrouby pásů.Vozidla výroby kolem roku 1980 pásy vzadu fakt nemají.Nepojedu s Trabantem,Žigulíkem,Polským Fiatem nebo Š105 do Chorvatska,jde mi o to řešení třeba u nás?

MirekŠi
Re: Autosedačky pro děti
09. 07. 2005 23:00
U nás to nejspíš nevadí. Když nejsou v zákl. výbavě tak prostě nejsou.
avatar Re: Autosedačky pro děti
09. 07. 2005 23:12
A v zahraničí to bude asi stejné.Díky to byla aspoň dobrá a rychlá odpověď bez napadání a urážek.Já myslím,že jsou i tyto starší auta u fandů v lepším stavu než některá dovazená s venku po revoluční otevřené hranici.Znám jich spousty a viděl jsem je jed i přes hranice do Rakouska a dokonce jsem je viděl i v Chorvatsku.Favority ještě běžně.Kubikulo máš to u mne.Já znám jednoho co má MB1000 jako kdyby vyjela z pásu a kdosi na fóru psal,že jezdí na dovolenou Trabantem,pokud si nedělal srandu. winking smiley

MirekŠi
Achjo
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 00:18
Nesnáším diskuze o tom, jestli jsou sedačky pro děti povinný nebo ne.
My dospělí jsme přeci povinni děti chránit, tak jakýpak předpisy a zákony?.....Co jste to za rodiče????????
uuu
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 12:28
[www.brist.cz] tam se dozvíte že sedačky jsou poviné i v chortatsku.
dedy
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 13:46
uuu zabudol si napisat ze pre deti do 5 rokov je ta autosedacka povinna!!!
avatar Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 18:30
Tady je nejlépe se nic neptat,člověk se zeptá jak se to řeší když nemá auto ve výbavě v zadu pásy (s výroby,starší auta) a hned někdo dělá s člověka vraha.Ale aby napsal jasnou odpověď tak to ne.Já mám starší Škodu a ta ty pásy v zadu vzkudku nemá a nelze je tam našroubovat.Děti také nemám,takže vrah nebudu,ale prostě mne to zajímá a nebo jak se takováto sedačka v autě uchytí.Tak mi odpověz fundovaně Achjo?! confused smiley

MirekŠi
Petr K
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 20:13
Milý tvsate, rozumím Ti. Můj první plechový miláček byla poděděná Š 120 LS z r. 1977, tzv. "užovka", tedy bez pasů vzadu. Když se nám narodila dcera, chtěl jsem být vzorný otec a aby bylo možno použít autosedačku, chtěl jsem nechat namonotvat pasy vzadu v autorizovaném servisu. TO NELZE! Tedy jsem použil pasy z havarované hondy známého a ty tam různě našmodrchal, až ta autosedačka byla "napevno" instalována. Dcera-nemluvně byla spokojená, já hrdý....to vše do té doby, než nám auto vykradli a z něj zejména tu autosedačku (nijak jsem tehdá nešetřil - zn. CAM). Nedávno "šel z domu" i manželčin zasloužilý traboš a taky bez pasů. Odvozila v něm již dorůstající dceru do školky, školy, družiny a všelijakých kroužků BEZ PASŮ a taky v pohodě. Ergo závěr: taková auta se dodnes na silnicích pohybují, pasy mít nemusí (a nikdo Ti je tam nenamotnuje se zárukou), ale když v nich chceš převážet děti, tak Ti ostatní nadají do vrahů. Že jsme těmi škodověnkami a traboši donedávna jezdili všichni, to už jaksi ti kritici zapomněli. Škoda, že lidská paměť je tak krátká!
PP
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 20:26
presne jak pise Petr K dodatecna domacka montaz pasu je nelegalni a v servisu vam to nikdo neudela,takze tem co jeste maji podobna auta nezbyva nez jezdit bez autosedacek,paradox ze? confused smiley
Tom
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 20:34
to Petr K:
se nezlob, ten Killer bylo vysoce nadnesene...
Ja vozil deti taky v Lade,nemysli si! Nechal jsem si navarit drzaky a do nich udelat zavity.Pasy jsem tam teda mel.Nemyslete si, ze domaci poctiva uprava je nejaka podradna! Dnes to kazdy slusny klempir ci zamecnik udela. Koupit potom orig. pasy a je to.
Petr K
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 20:52
Tome, já to tak nebral, samolitr, že si uvědomuju, že riskuju, ale nemám to srdce -dítě je taky jenom člověk, chce spát a cesta až na Pelješac je dlouhá... Cokoli ale dalšího napíšu, zamotám se do toho, takže to nechme být. Jsem dost dospělej, abych se rozhod´ podle svýho. Každému přeju krásnou dovču a bezpečný návrat, aby bylo na co celou zimu vzpomínat a čím si dobíjet baterky! Za pro mě už magických "6"!
Tom
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 21:04
OK preju ti super dovcu a taky stastny navrat!!
Mam to za 11 a tesim se uz jako malej kluk!
PP
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 21:09
to Tom:
ja vim ze to jde,ale kdyby se po teto uprave kvuli tomu v tom aute nekomu neco stalo tak to mas na triku ty,ja vim ze je to blbost,ale bohuzel je to tak.
to Petr K:
u me je to stejne,prece nebudu nutit kluka aby sedel v noci na podsedaku,kdyz si vzadu muze lehnout,nevim jak bych mu vysvetloval ze musi celou noc sedet confused smiley.
a manzelka ma ve zvyku sklopit vepredu sedak a dat si nohy na palubovku,kdyby pritom dostala airbagem,radsi nedomyslet,ale nema to cenu probirat,kazdy chceme dojet ve zdravi,tak SRECAN PUT!!!
Petr K
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 21:19
Díky, že je ještě někdo kromě mě na světě, kdo chápe, že život je boj kompromisů.
avatar Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 21:53
Tak chlapi dík,že jsem to přežil a neukamenovali jste mne. hot smiley

MirekŠi
Geor
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 22:02
V tomto tématu je o sedačkách napsáno dost,ale nenašel jsem tam to co potřebuji.
Mohl by mi někdo poradit,jak vyřešit dilema?
Nemám sice vůz bez bezpečnostních pásů vzadu,ale Fábie má jen 2krát tříbodové a 1 dvoubodový zádržný systém.Cesta tam je OK,to jedeme 2dospělí a 16 r a 4r,takže i podsedák popř.sedačka je upevněna tříbodovým zádrž. systémem. Nazpět bereme neteř 15r ,čímž nastalo dilema. Jestli může být upoután dvoubodovým systémem uprostřed na podsedáku 4r.
Dět. sedačka popř. podsedák není již s vlastními poutacími pásy (do 18kg).
Děkuji
Petr K
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 22:13
Nevím, co řešíš za dilema, do 3 bodových pasů po stranách dej to nejmenší z dětí v sedačce a menšího z teenagerů - syna nebo neteř. Na střed do 2 bodového pasu upevni toho největšího, předpokládám, že bude mít již přes 150 cm, tedy možno jej vézt i bez podsedáku. Není důležité, aby byl připoután podsedák, ale osoba! (Teda pokud jsem si Tvůj dotaz správně vyložil. Pokud ne, tak se omlouvám.)
Geor
Re: Autosedačky pro děti
10. 07. 2005 22:20
No ti největší mají právě 180cm.
Ten podsedák je částí z dětské sedačky a připoutání bederním pásem je společně s podsedákem přes bedra dítěte.
Jde hlavně o to kam ho umístit.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil (10. 07. 2005 22:26).
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 08:08
Když už jste tu všichni takoví moralisti: viděli jste už někoho s dětskou sedačkou v autobuse??? Autobusy od Čedoku (ale i jiný slušný cestovky) mají dávno pasy na všech místech, takže jak tu každý vykřikuje že je na plné zodpovědnosti rodiče udělat maximum - logicky by tedy měl každý co veze dítě pod metrpade (nebo kolik) naklusat do busu se skořepinou, do ní zavázat dítě a celý si to přivázat na sedačku, sebe náležitě zavázat vedle. Myslím že to málokoho vůbec napadne a vůbec nikdo to neudělá - ale na auta je každej vysazenej.... Přitom převrácení autobusu je asi stejně riziková akce jako s osobákem a běžně vídám i úplně malé děti jak nastupují do autobusů a odjíždějí vesele k moři a nebylo pro ně přitom uděláno maximum - i když za maximum lze prohlásit asi jedině přepravu tankem. Takže moje filosofie je podobná, že nic se nemá přehánět a až náš prcek jednou nebude chtít v noci sedět celej zkroucenej v polystyrenový sesli, půjde sesle do kufru a dítě položit do peřiny - vzpomínám si totiž velice živě jak nás vozili k moři rodiče a představa, že by mě řekli v 8-mi letech (a trvali na tom bez kompromisu) sedni si do rohu a celou noc budeš sedět takhle - no nevím, asi bych vystoupil oknem a bylo by po dovolený. Moc se mi líbí termín, že život je boj kompromisů...
Veronika
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 11:23
My jedeme srpnu a malýmu bude 5 let. Váží 18 kg a zvažujeme, jestli vzít jen podsedák a v noci si lehne na sedadla nebo již odloženou autosedačku do 18 kg (hlavičku má ještě opřenou) a pod nohy dát nějakou batožinu. Musíme vyzkoušet, jak se do této autosedačky napasuje v autě. Neumím si předstait, že by na podsedáku ujel v noci takovou dálku - stejně by lítal ze strany na stranu.
Hlavně klidnou cestu :-)
Petr K
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 18:33
K Pavlovi i Veronice: Mám jen malou technickou: podsedák radši neházím do kufru, ale pod nohy, aby byl při ruce... Jinak naší malé se snažím udělat vzadu "komfort", takže místa pro nohy "zarovnám" jednak lednicí a jednak baleními vody. Vše pak přikryju dekou (kromě ventilátoru lednice-ten musí zůstat nezakrytý!)To ne, že by se to do kufru nevešlo, ale vytvoří se tím vzadu pěkně velká rovná plocha na ležení. Dcera si to velmi pochvaluje, takže my vepředu jí závidíme.
avatar Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 18:42
No já žasnu. Na co ty děti z dáváte do sedaček když jim tam pak cpete takový projektily, který kdyby se nedej bože něco stalo, působí v autě jako dělová koule ? Vy jste fakt inženýři. Když už tam mermomocí chcete něco cpát proč tam nedáte kalimatky nebo něco co je lehounké ?
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 19:17
Já zatím sice žádný dítě nemám (ale brzo bude :-), takže zatím jsem reálně netestoval žádnou dětskou úpravu vzadu v autě - jen usuzuju, jak asi bude mě podobnej potomek řvát až se bude mět celou noc někde strnule a bez hnutí hrbit. A vzpomínám, jak nás vozili rodiče (mě a bráchu) a přesně takhle jak píše Petr K nám to vystlali. To bylo v Dacii, ta má vzadu uprostřed "tunel", takže nám to zarovnali do jeho výše aby jeden mohl ležet na rovině napříč dole a druhý na sedadle nahoře. Takhle jsme spali klidně celou noc a byli jsme na cestách třeba i týden - jezdili jsme až na samý jih BG. Když to porovnám s dnešní situací kdy zákon nutí dítě sedět 20h ve strnulé poloze, v případě podsedáku navíc i natřásající a viklající se sem a tam držené pouze vlastní silou dokud neusne a pak už jen kšandou a jednou boční stranou dveří na které se může schoulit, je mi z toho zle. Klidně se na mě sesypte že jsem diletant (ano jsem a nejen v tomhle), ale já budu jak to vidím dítě vozit tak, že jen co se přejedou hranice nebo se setmí, tak jde na ležení do peřin a basta - za mých 300.000km mě policajti stavěli snad 5x, takže to by v tom byl čert abych měl takovou smůlu na nějaké dohadování se ještě i s nima o tom, jak má dítě k moři jezdit. Na reakce ohledně mnou zanedbané bezpečnosti říkám rovnou, že si toho vědom jsem a že vím, že v sesli je určitě krapet větší šance na přežití (ale ani tam není 100%-ní, je jen o něco větší - když to zrovna dobře vyjde) a že se tento handicap budu snažit jinými mě dostupnými prostředky náležitě zkompenzovat a udělat dopravu jako celek co možná nejbezpečnější. Pochopitelně že žádné létající projektily se budu snažit do kabiny nedávat, pojede tam maximálně karimatka deka příp. spacáky atd. jako vycpávka do roviny. To by člověk nemoh nikdy nic, kdyby všechno neustále řešil...
Petr K
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 20:08
K Luďkovi: Jaký projektily ty dělová koule máš na mysli? Jasně jsem napsal, že vše, co tam dám (autolednice a balení vody) leží (resp. stojí) na zemi a PŘIKRYTÉ DEKOU je ZAKLÍNĚNÉ (tedy se ani nehne) o zadní stranu opěradla předních sedaček. Rozhodně to nemůže při eventuálním nárazu jakkoli ohrozit dítě, který leží až ZA!Ostatní už napsal Pavel, s nímž se plně ztotožňuji. Tak nevím Luďku, proč prudíš s inžinýrama ty "bezpečáku". Nech si ty svoje průpovídky na přednášku Besipu. PS: Vajíčka na zadní poličce nevozím a v klobouku taky neřídím.
KatkaM.
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 20:09
Upozorňuji znovu ,jak už to někdo předemnou udělal, na skutečnost, že v 70-tých nebo v 80- tých letech nebyla taková auta jako jsou dnes.
Když tenkrát moji rodiče nabourali, tak to s náma vzadu pěkně škytlo, byly nějaké boule a modřiny. Ale v dnešní době by vás mohlo v protisměru nabourat velké rychlé auto v plné rychlosti (jak to většinou bývá) a to potom končí mnohem hůř. Nechci si hrát na mravokárce. Chci jen, abyste se zamysleli. My to například vyřešili koupí polohovací sedačky, která je sice dražší než takové ty v supermarketech, ale bezpečnější. Má dokonce kolem hlavičky takové ty vypolstrované polštářky, takže hlavu může klidně opřít na stranu. Na noc jí sklopíme (jakoby i podtrhneme), vysteleme místo pod nohama karimatkama a dcera takto prospí celou noc. Pro upřesnění - je jí 6 let a bude jí mít určitěš tak do 8 .
avatar Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 20:14
To Petr K :
Až to nedejbože otočíš přes boudu tak budeš mluvit jinak. Já to jednou zažil tak vím o čem mluvím. Po mě za mě si tam dej třeba cihly který "zaklíníš". Moje přednáška pak už bude tvýmu dítěti prd platná inženýre.
Petr K
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 20:21
Katko, neměj obavu, nad svými kroky se zamýšlím, ale na 130 cm dítě těžkoseženeš tu polhovací "vaničku" jak píšeš. A až to do mě z protisměru napálí to "velké auto v plné rychlosti" tak nám všem asi bude jedno, kdo byl v sedačce nebo kdo byl připoutanej. Zní to možná kacířsky, ale pro takový případ (s tím sociálním systémem u nás) je snad lepší bejt dočista mrtvej než na vozíku nebo dokonce doživotní "ležák". A k super řidiči Luďkovi: na rozdíl od Tebe jezdím opatrně a přes boudu určitě z vlastního přičinění či chyby "nepůjdu", ale Ty, jak to tak čtu své řidičské umění ještě neovládáš. Já na rozdíl od Tebe si více věřím, neb´ jsem již dospěl.Papáček
avatar Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 20:33
Kamaráde nebyl jsem tam jako řidič ale jako spolujezdec na zadní sedačce. Jelikož už je to dávno(23 let) a bylo to ve vartburku tak ti můžu říct jaká to byla sranda když tam lítaly ty sedačky a my mezi nima. Ale vůbec nevím proč ti to říkam nabubřelý vůl zůstane volem dokud mu nanafackuje život. Pak možná pozná že nesežral všechnu moudrost a že není ten king který jezdí "bezpečně".
Petr K
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 20:41
Děkuji Ti za přednášku. Stejně jako já se zařídím dle svého (i přes ta rizika, kterých jsem si sám dobře vědom i bez Tvých mouder), Ty určitě také, takže se jistě nebudeme uchylovat k nízkým invektivám že? S úctou Petr K.
PS:Když už jsi se po silnicích pohyboval wartburgem před 23 lety, tak si přečti, co napsala výše Veronika a pak ruku na srdce, zda když cestuješ busikem se sám i dítě pečlivě přivazuješ a cestující s velkýma taškama honíš dolů do zavazadlovýho prostoru (to jen na konec diskuse v který s Tebou již dále nehodlám pokračovat neb´ mi to připadá jako plýtvání časem).
Re: Autosedačky pro děti
11. 07. 2005 20:44
Katko dovol pár postřehů: polstrování hlavy je požadavek normy pro určitou třídu těch sedaček (pro určitou velikost dětí) a bohužel nijak neřeší stav, že se v tom dítě nemůže celou cestu pohnout. Dospělec to nějak vydrží a je motivován dřepět a mířit k cíli, ale dítě se za hodinu nudí kroutí nemůže se uvelebit nespí otravuje a je protivný - o mnoho více než je-li "po jeho". Tento fakt mám vypozorovaný na příbuzenských dětech a pod termínem aby bylo "po jeho" si můžeš představit cokoli, těžko však stav, že 20h 1300km vydrží jet v sedu bez hnutí a ve zvolených situací daných intervalech periodicky nasedat / vysedat do svého pohodlného "hnízda". A k druhé věci: situaci vozit sedačku nějak sklopenou podseknutou a dítě v ní spící vyrovnaný jakousi bagáží, tohle už splňuje požadavek pouze té zákonné normy že sedačku má - nikoli bezpečnostní aspekty že mu zlepší šanci na přežití. Když uvážíš proč auto má např. vpředu předpínače pásů - ve snaze za každou cenu omezit při nárazu volný pohyb těla vůči kabině a zachytit ho pokud možno už v samém počátku, fixovat a pevně držet a spoléhat se na to, že deformační zóny auta jako celku tuto k němu už "nehybnou" hmotu náležitě plynule dobrzdí, tak podseklá sedačka je přesně opak než co výrobce potřeboval!!! Je to totiž doslova volný projektil zastavující se nepružným trhnutím, takže v době nárazu letí dítě i židle volnou silou dále dopředu než nalezne oporu ve svých původně povolených pásech, do nich se zachytí, plnou silou opře a ve zlomku vteřiny bez tlumení zastaví - v tomto okamžiku dítě doslova "proteče" svými pásy ve snaze pokračovat dál... Aspoň tedy takhle nás to učili v oboru velmi příbuzném - ochrana osob při pádu z výšky, zachycovací a jisticí zařízení pádu. Jistě že záleží na hmotnosti dítěte (a to velmi mnoho), ale jakékoli volné délky pasů (a zde jsou cestou dvoje) tu situaci komplikují. Takže je otázka, nakolik bezpečnější je tahle umělecká přeprava proti té, že dítě spí zcela volně vodorovně na ploše zepředu ohraničené opěradly předních sedadel a při nárazu zepředu tím pádem volně vzlétne obvykle nahoru (dopředu nemůže) a dopadá zpět na zadní sedadlo. Ono totiž nic není černé a bílé jak si leckdo myslí a je-li dětská sedačka ve svých úchytech k autu volná/poddajná, může být výsledek téměř srovnatelný...rozhodně nevyzpytatelný. Efekt "podsedáku" už je čistě ten, že zdvihá dítě aby mu pás sahal do míst kde to výrobce zamýšlel pro dospělou osobu a jiný smysl myslím nemá - v případě, že dítě usne, zkroutí se a výrobcem doporučené vedení pasu je beztak pozměněné - bude k ničemu. ne nadarmo platí že nejtěžší zranění jsou u osob spících - viz např. Cyril Svoboda a spol - on jediný spal a chodil v krunýři.

Fuj to ale máme téma!!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 213
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.