Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2020 19:20
Ahoj, obrátil jsem se na konzulát v Budapešti a toto mi odepsali, možná to někoho bude zajímat:

Dobrý den,
možnost tranzitu zůstává zachována. Cizinec v tranzitu (i Čech) přes Maďarsko musí mít platné doklady pro vstup do schengenského prostoru (Čech platný OP nebo pas), prokázat, že se jedná o tranzit přes Maďarsko do cílové země a musí být možný průjezd ostatními zeměmi na trase. Při vstupu do Maďarska má být provedena zdravotní kontrola a v případě příznaků nákazy nebude cestující na maďarské území vpuštěn. Při tranzitu je nutno dodržet určité podmínky – rychlý průjezd (opustit Maďarsko do 24 hodin), vyhrazené hraniční přechody, trasy a odpočívadla (viz mapa na stránkách maďarské policie) a v určené časové intervaly. Tranzit do Chorvatska a zpět je možný pouze po dálnicích M1, M0, M7.

!!! Není možnost jet po jiné trase!!!! Cesta přes Szombathely není možná!!!

Informace o vstupu jsme zveřejnili na našich webových stránkách

[www.mzv.cz]

které budeme průběžně aktualizovat.

S pozdravem
Barbora Bogyóová, konzulární referentka

Konzulát v Zagrebu mi zaslal tuto odpověď:

Dobrý den,
pobyt v Chorvatsku je zatím (vyhlášené období do 11.9.20) bez problémů. Sledujte prosím pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR i Ministerstva zahraničích věcí ČR - semafor.
Co se týká zemí, které budete projíždět doporučujeme se podívat na webové stránky našich zastupitelských úřadů, např. - www.mzv.cz/vienna a www.mzv.cz/lublan.
Určitě vyplňte dotazník entercroatia.mup.hr, a jeho potvrzení, vytiskněte a vezměte s sebou. Urychlí Vám to přejezd chorvatských hranic.
S pozdravem a šťastnou cestu
Simona Hejsková
Consular Section
Embassy of the Czech Republic in Zagreb

Konzulární oddělení Velvyslanectví České republiky
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2020 04:38
... koridory pro průjezd Maďarskem ...
[www.google.com]

smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2020 10:45
Koridory jsou aktuální.Kolegovi jsem to posílal ve středu emailem.
Dostal na Goričanu známku na sklo a fičel na Budapest a Rajku.
Zdarec
smileys with beer
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2020 12:45
A kdyby si tu známku odlepil, tak by mohl fičet i jinudy? grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2020 17:25
Jen do doby, než by tě kamery nebo policie chytili. A pak asi ouvej.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2020 07:48
Jo to by bylo ouvej.
Maďaři se s pokutou nepářou a pak hned karanténa v HU.
yawning smiley
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2020 07:59
Má už někdo zkušenost s jejich trestem za nedodržení trasy?
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2020 09:02
Probůh, co to je za dotaz? Mě to tady chvílema připadá jak v mateřské školce mezi hračkama. HU nastaví koridor a hned se spekuluje, jak s tím vydrbat. SLO určí jen tři přechody, kterými se může a hned se tu někteří chlubí, jak s tím opět vydrbali. Fakt moc dobré. Copak si o nás Češích pak musí v okolních zemích myslet?
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2020 10:06
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2020 12:24
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Má už někdo zkušenost s jejich trestem za
> nedodržení trasy?


Myslím že by se n a to dalo navlíknou i neopávněné vniknutí na ůzemí cizího státu ,tak že pokud by měli vyhlášený nějaký vyjímečný stav ( což asi mají)tak pár let ,a nebo pár set tisíc .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fmodel (06. 09. 2020 12:25).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2020 13:19
Co si o nás myslí? To samé, jako když si tady předáváme informace o radarech, abychom vydrbali s max. povolenou rychlostí.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2020 13:22
Takže majitel Gulya csárdy, kde jsme se vždy stavovali na oběd a většina zaparkovaných aut byli cizinci, teď radost nemá. Přitom je to pár kilometrů od dálnice M7.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2020 16:41
Projížděl jsem v noci z pátku na sobotu přes Bratislavu do Chorvatska. Nálepku pleskli na sklo, nic víc nekontrolovali, ani pasy, jen se zeptali "only tranzit" řekl jsem že jo a jelo se. Je to docela otravná cesta přes Budapešť, ale co už. Na starém Goričanu opět z maďarské strany absolutní nezájem, Chorvat oskenoval jeden pas a šup k moři. Ještě jsem říkal Chorvatovi co s tou nálepkou, když Maďar neměl o nás zájem, Chorvat jen mávl rukou ať jedu, tak jsem ji strhl až v Ljubeščici na odmorišti.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2020 20:43
Já bych si tu nálepku nechal, alespoň bych jednu Maďarům ušetřil při cestě zpátky.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2020 23:05
Dnes návrat z HRsad smiley. Na starom Goričane nás colník otočil,že je to prechod len pre Maďarov a Chorvátov, zdravotná kontrola sa robí len na diaľničnom prechode. Tak som to otočil a išiel tam. Chorvátka si nás ani nevšimla a Maďar sa opýtal,či tranzit a mávol rukou. Žiadne meranie teploty,žiadne nálepky, žiadne mapy s koridormi. Za Balatónom pri Székesfehérvári sa to na diaľnici začalo kopiť, tak som s malou dušičkou zišiel na 7 a následne po 81 do Gyoru. Po ceste 3 policajné hliadky, bez povšimnutia. V Rajke v smere do HU bez colníkov. Asi to s tými koridormi nebude až také horúce,ako sa hovorí a píše.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 09. 2020 19:52
Dnes návrat z Dalmácie. Na maďarské hranici paní zkontrolovala pasy a že můžeme jet. Zeptal jsem se , jestli i přes Lenti. Ťukla si do čela, přinesla nálepku i mapku a už se jelo přes Budapest. Cesta OK, je to delší, ale díky dálnici je časová ztráta menší. Provoz na M7 minimální, na M1 už větší, ale dalo se. Pořád lepší než se proplétat městy a dědinami a ohrožovat sebe i druhé.
Pro odpočinek i tankování jsou v mapce i reálu na informačních tabulích nad dálnicí vyznačena parkoviště a čerpačky. Mám dojem, že by byli nejraději, kdybyste na rozdíl od Rakouska přijeli s prázdnou nádrží a tankovali u nich.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vlada (08. 09. 2020 19:56).
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 09. 2020 07:05
..ohrožovat sebe i druhé? Můžeš to blíže vysvětlit?
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 09. 2020 15:22
Zřejmě měl na mysli "nezodpovědným stylem jízdy".
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 09. 2020 21:02
Dnes návrat z Tučep přes maďarsko, na Goričanu Chorvat pasy nezájem, Maďar nálepka na sklo"Tranzit only" bez mapky průjezdu, taky nezájem, zírám na něj, že OK, tak já potom taky nezájem a rovnou na Zalaegerszeg, Vasvár a Czorna, žádný problém a žádný policajt, od Gyoru po dálnici na Bratislavu mraky kamionů, ale v pravém pruhu a v pohodě. Prázdné dálnice v chorvatsku, celkem pohoda v maďarsku a na slovensku, Brno ve čtyři odpoledne naprostá katastrofa
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 09. 2020 10:54
Tak jsem se konečně aklimatizoval po dovolené ... ještě mám dotaz , při normálním stavu cestou zpět jedete přes město Szombathely, nebo po tom obchvatu ? Navigace mě táhla obchvatem, kde je 1 blbej semafor .

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 09. 2020 13:37
Jet přes město? Vyložená blbost jen si dát pozor na ten semafor je tam kamer až hrůza!
Jinak pohoda a u Tesca za tím obrovským kruháčem si dát pozor na Köszeg po 87 a Bratislava M 86.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 09. 2020 19:07
Jel jsem jednou přes město a už nikdy víc. Pěkná motačka a rozbité silnice.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 09. 2020 19:58
Nechápu přes Szombathely, proč bych to dělal ?
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 09. 2020 20:39
Asi od Köszegu je to kratší - přímějšíyawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 09. 2020 22:35
Isekon, neblbni, SZO je podstatně větší, než Lenti... grinning smiley

Vážně, pokud nechceš navštívit některou z restaurací (pár stran zpět jsem také jednu zmínil), tak jednoznačně po obchvatu smoking smiley

P.S. Pokud by jsi pouze "neletěl" k moři, tak návštěvu SZO mohu vřele doporučit thumbs up Je to jedno z nejstarších HU měst - památky (za návštěvu stojí i sousední Körmend), skanzen, botanická zahrada... ale i okolí je krásné... a skončit můžeš např. pár km vedle v termálech v Sárváru.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 09. 2020 08:27
Ahoj, ve čtvrtek /10.9 2020/ jsme projížděli Maďarskem. Při vstupu do Maďarska, jsem řekl, že jsme tranzit. Celňice se zeptala zda jsme češi?? dokonce dvakrát, potom nám nalepili na čelní sklo ceduli "ONLY TRANZIT" a odjezd, nic víc. Vyřízeno za minutu. Potom nekonečná cesta po dálnici na Budapešť a Goričan. Maďar jen kouknul do pasu, chorvat skenoval pasy a potom se zeptal kam jedeme a moje tel. číslo. Tyto údaje porovnával s formulářem. Hotovo za dvě minuty. Dálnice v Maďarsku narvané /M1/, M7 se postupně od Budapešti uvolňovala a u hranic bylo úplně prázdno. Mirek
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 09. 2020 10:50
Doufám, že ty nálepky ONLY TRANZIT budou zanedlouho vzácným sběratelským artiklem.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2020 09:10
Včera přes Budapešť, M0 ok ale pak směr Balaton husto ,dalo se jet cca 40-60 cca 10 minut.
Celkově je zdlouhavé, neni nad prujezd přes Szombathely.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2020 12:55
Přes starý nebo dálniční Goričan?
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2020 14:54
Po dalnici(nový přechod)

......................................................................................vjerni Adriatic
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.