Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?

Autor xkovi 
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
02. 06. 2019 22:41
Děkuji, hrad nevypadá špatně a na cestě do Postojné to bude asi časově akorát. Ty vodopády jsou možná dlouhé, ale třeba někdy, vypadá to tam pěkně. Minimundus máme za sebou 2 roky z5, tam se taky líbilo.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
17. 07. 2019 10:02
Dobrý den přátelé Jadranu,

letos se poprvé chystám s rodinou na Istrii. Jinak to mám vcelku sjeté od Zadaru níž. Chtěl bych se zeptat zkušených jaké záludnosti mohu čekat od Udine přes Terst k Umagu. Platí se mimo AUT a IT někde dálniční nebo jiné poplatky? A jak vypadá v sobotu přechod mezi SLO -HR - cca kolem poledne :-))

děkuji za vstřícnost

Herrgott
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
17. 07. 2019 10:10
Mýtnice je v Tarvisiu, dálnice krásná, výhledy na kopečky úžasné, jen ve Štýrsku, Klagenfurt, Vilach spousta radarů a omezení. Doporučuji dodržovat. Rakušáci jsou nekompromisní a při překročení byť jen o 3 km už to psílají.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
17. 07. 2019 13:54
to : tonioantonio

Díky za malé info, hlavně mě zajíma zpoplatnění silnic a dálnic v SLO a HR. Koukal jsem na google maps a tam jsou dle jejich navigace kousky silnic a dálnic zpoplatněny. Mužeš mi prosím poradit.
Cestu po Udine znám.

dík Herrgott
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
17. 07. 2019 15:25
Do Slovinska kup známku, mají sedmidenní za 15 E, v HR tě to nemusí moc zajímat, tam jsou úsekové mýtnice a výhoda je platit kartou. Nic víc se k tomu ani nedá říci. HEZKOU DOVOLENOU. Mrkni se na svou trasu do Googl Maps, tam se dá projít celá trasa a najít klíčové body.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 02. 2020 15:47
Letos pojedeme touto cestou s výhledem na to krásné panorama. Zatím na studování kudy přesně ještě času dost.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (16. 02. 2020 16:45).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
16. 02. 2020 16:47
Tak jsem trochu pohledal v mapach a pojedu touto cestou. Jeste doladim Slovinsko a Istrii, ale uz se asi moc menit nebude

[www.google.cz]
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 02. 2020 20:50
Ahoj, o mých zkušenostech s touto trasou píšu zde a ještě tady.

Takže zde jen ve stručnosti:
- Objíždění Bosrucku: Pokud chceš ušetřit €5,50, volil bych tunel, je to méně km (a tím ušetříš PHM), a také méně času. Pokud chceš rozhled, ten tunel opravdu nenabídne, v průsmyku určitě stojí za to.
- B114a v okolí Sankt Georgen ob Judenburg: toto je vyasfaltovaná klikatá polní cesta, s horizonty ve vzdálenosti 10 m. Nepřeháním. Jeden průjezd mi stačil, abych pochopil, že příště jedině po B114 až na B317.
- Přechod SLO/HR: záleží, kdy pojedeš. V létě od pátku do neděle přes den bych hledal alternativy. Více v odkazech výše.

Jinak to je trasa krásná a rozhodně není třeba se bát, že se jede taky mimo dálnici. Manželka to zhodnotila, že než se stačila v autě usadit, už jsme byli u moře - ovlivněno zvykem cestovat do Dalmácie.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 152
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.