Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?

Autor xkovi 
v2x
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
26. 07. 2011 21:23
Přes jakej přechod SLO - HR jste jel?
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 07. 2011 02:30
No ja predpokladam, ze ten, ktery je zakreslen v trase viz prvni prispevek....kontroloval jsem to dle navigace, kterou jsem v aute pouzival jako zalohu a ta mi to ukazuje stejne...a nepamatuji se, ze by mi psala, ze prepocitava nejakou alternativu, takze to bude ono...
v2x
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 07. 2011 06:54
Něco mi nesedělo na vašem popisu cesty za Koperem. Podle mapy jste jel po silnici 111, já jezdím po silnici 11 na přechod Dragonja- Kaštel, zatím vždy bez zdržení.
Hned za přechodem do Chorvatska začíná nová dálnice, už ji maji hotovou? Je tam mýtnice hned na začátku dálnice?
Ještě jeden dotaz. Na dálnici Ljubljana - Koper se dodělával třetí pruh, tam jsem měl vždy nějaké zpoždění. Bylo to někde kousek za Ljubljanou.
Ještě se tam pracuje?
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 07. 2011 12:16
No popravde koukam na mapu a ted kdybyste me mucil, tak vam nepovim, zda jsem od Koperu jel spis po silnici 11 na prechod Dragonja, anebo 111 na ten druhy. Ale vse nasvedcuje spise vyuziti silnice 111, ale pro jistotu si to overim jeste s mamkou, ktera jela s nami, treba si to pamatuje :-).

Proc jsem rekl za Koperem, protoze mam pocit, ze provoz houstl kdyz jsem to mel 50 km do cile (kousek za Porecem), pricemz to odpovida Koperu a na hranice je to odsud 20 km. A jelikoz tuto trasu preferuji i autonavigace (minimalne muj Ndrive) a vlastne i treba mapy.cz, tak tou trasou asi jel kde kdo a fakt to bylo dost otravny...ale taky jsme prijeli v nejnevhodnejsi dobu, a sice dopoledne (v Poreci jsme byli nekdy kolem 11h).

Na dalnici v HR nas to nahnalo hned za hranicemi, jak rikate, pricemz ja z ni sjizdel u Novigradu (a dal jel podel pobrezi, ale slo po dalnici jet dal a sjet pozdeji, nicmene pres Novigrad jsme jezdili vzdy a mame radi, ze uz vidime more) a za ten kousek jsem platil 6kn. Tady to uz ale bylo beze front a dalnice byla prakticky prazdna...tak nevim, zda vsichni jezdi mimo pred Buje po D21...

Bohuzel si nevzpomenu, kde byla mytnice...ale na 99% musela byt moznost se dalnici vyhnout, prinejmensim nez prisla prvni mytnice...neb jak rikam, byla prakticky prazdna :-)

Co se tyce SLO, tak jsem nezaznamenal problem, provoz plynuly, akorat vzdy u byvalych mytnych bran se to trochu stosovalo kvuli povinnemu snizeni rychlosti...v opacnem smeru byl provoz o poznani hustsi a misty to stalo uplne....my meli mensi zdrzeni az u koperu, kde dalnice koncila a bylo to tam na nekolik kruhovych objezdu, ktere ale plynulosti provozu nikterak moc neprispivaly....

Tak to jsem vam asi moc nepomohl, ze? :-) Omlouvam se, ale jel jsem to po 4 letech a "sam" teprve podruhe, driv jsem jezdil jeste s rodici jako dite a o trasu se nikterak nezajimal, takze ted jsem precijen vic vnimal ukazatele, abych nejel blbe a tak trochu vypoustel jakekoli deni kolem a nejake prace na silnici apod. jsem naprosto vypoustel z pameti :-). Nejdulezitejsi pro me je, a za to vam jeste jednou dekuji, ten prujezd Alpami pres Trieben - Klagenfurt...ten byl fantasticky a naprosto bezproblemovy....

S kolonami mezi SLO - HR uz jsem tak nejak pocital...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil xkovi (29. 07. 2011 12:17).
v2x
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 07. 2011 13:14
Z obou přechodů do Chorvatska se stejně skončí na stejné dálnici. V tomto případě nejsou informace podstatné.
Důležitější je ovšem to mýto. Loni se platilo na této dálnici (nedostavěné) až někde za odbočkou na Novigrad a bylo jedno, kam se jede. Vybíralo se na mýtnici při vjezdu, sjet se mohlo kdekoliv bez placení. Letos má být dálnice hotová. Já odbočuji hned na prvním exitu na Umag, tak nevím, jestli se mám cpát mimo dálnici.
Zkusím pohledat na netu. Všechny mapy nebudou ještě aktuální, například loni navigace ukázala jízdu přes pole, mapa byla nejnovější dostupná.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 07. 2011 14:02
Tak ja mam mapy Navteq z brezna 2011, cili mapy mam urcite nove...a je spis otazkou, zda ma smysl eventuelne vubec premyslet o nejakem objizdeni dalnice, kdyz k sjezdu na Novigrad je to za 6 kn, tak i kdyby, kolik to muze byt k Umagu?
v2x
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 07. 2011 20:31
O peníze rozhodně nejde. Od začátku dálnice po exit na Umag je to jen stovky metrů. Předpokládám, že je mýtnice až tam.
Jde to zkrátka jet po dálnici nebo mimo. Obě trasy jsou srovnatelné.
Nejlepší informace jsou tady [www.bina-istra.com]
Mapa z března moc aktuální není, když byla dálnice otevřena až začátkem léta.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
30. 07. 2011 16:04
Tak pravda, na D. Dvoriste me to z Prahy tahne po neexistujici D3 a nechape, ze useku D3 zatim moc hotovych neni :-)

Jinak na te mape, co jste na ni dal odkaz, to odpovida, ze na Umag to bude bez "izračunu" :-)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
02. 08. 2011 11:44
Takže jsem si tuto trasu opět tento rok střihnul a naprosto super jízda. Silnice všude dobrá, nikde žádná uzavírka nebo oprava povrchu, takže se dalo pěkně frčet. Jen mě zarazilo, že pod Loblpassem je v Rakousku, jak já říkám třípatrové parkoviště, kde vždycky když tudy jedu zastavuji, tak ho zpoplatnily 2€. Asi jediná novinka pro mě.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
04. 08. 2011 22:47
To jsem rad, ze mame dalsiho letosniho uspesneho absolventa do klubu :-) Musime bojovat proti škarohlídům, co se pokousi tvrdit, ze cesta pres hory je hrozna nebo snad nebezpecna... Taky jsem valil oci, jak krasna a nedrncajici trasa to je, zvlaste pasaz mezi Klagenfurt - Trieben, tj. prujezd Vysokymi Taury....pri predstave, jake mrazy tam jsou v zime...silnice bez vytluku, pohodova jizda kolem 100 km/h vyjma vesnic samozrejme...proste pohodicka...

Ad Loiblpass, my vzdy stavime naopak na slovinske strane...a jdem se mrknout na ty krasne hory...je tam restaurace, ktera uz je ale par let zavrena (dokonce tam letos byla plachta s informacemi pro pripadne kupce) a za ni je moznost "mini" vyhlidky...ty nadherne hory s drolicim se piskem nebo spise kameny, to je pokoukanicko :-)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
09. 08. 2011 21:25
Zdravím vespolek,
popisovanou cestu přes Alpy jsem si našel před třemi roky jako alternativu k nudným (a pro mě nebezpečným) dálnicím. Od té doby ji absolvuji 2x ročně a nikdy mě nezklamala. Jezdím stejnou trasu jako Ivoš, časy mám horší - kochám se zasněženými vrcholky, hrady, městečky, ..... Většinou mě zdrží ranní špička upřed Linzem, pak až do Postojny včetně průjezdu Klagenfurtem v pohodě, následuje pomalý úsek do Rupy a dále od Opatije k trajektu, konec už je na dohled. Oproti dálnicím je to kratší, spotřeba nižší.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
10. 08. 2011 09:06
Jen dodatek k těm Taurám..jsou to NízkéTaury a né vysoké. Tyto Taury se ještě dále dělí: když jedete od Rottenmannu na jih tak po pravé straně máte Rottenmannské a Wölzské Taury a na levé straně Seckauské Taury. Ty Rottenmannské jsou úžasné v září..
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
28. 08. 2011 22:08
ad Zdena:

Diky Zdeno za upozorneni...popravde ja to bral jen dle toho mestecka, kterym se projizdi (Hohetauern), ktere v prekladu znamena vysoke Taury...jestli jsou nizke nebo vysoke, to nehraje roli, protoze i tak ta scenerie stoji za to a 100x ji doporucuji pred nudnym valenim po dalnici na Graz ;-)

ad Kari:

Souhlas, jako alternativa k "nebezpecnym" dalnicim je to super....jel jsem tu trasu teprve podruhe jako ridic, pricemz pred 4mi lety navic ne uplne celou (ridil jsem vzdy jen A - HR - A, v CZ uz to prevzal pribuzny, ktery jel do HR s nami), no a musim opetovne potvrdit, ze tato trasa zdravě udrzuje cloveka bdeleho a minimalizuje pocit unavy a riziko mikrospanku....coz se rozhodne neda rict o monotonni jizde jen po dalnicich....

A diky kratsi vzdalenosti se casy smazavaji...cili kdo ma rad Alpy a neboji se zatacek, je toto jasna volba :-)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
11. 03. 2012 15:30
Nemá někdo nové poznatky o cestě přes Loibl (myslím přes hory a ne tunelem)? Nesnaží se rakušáci tlačit auta spíš tunelem?
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
14. 03. 2012 16:57
artmle9 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nesnaží se rakušáci tlačit auta spíš tunelem?


Tento tunel je volně průjezdný(zadara), proč teda jet po nějakých kozích stezkách? Leda jako pěší atrakci.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
14. 03. 2012 18:55
Proč? No přece kvuli přírodě, kochat se, ...
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
15. 03. 2012 12:02
atmle9 / Nikam nikoho netlačí, máš i výběr: vedle vlevo Loiblpassu je Jezersko a vpravo Podkoren, nejnáročnější co do stoupání a serpentin bude asi to Jezersko. Všechny vyjmenované když jsem jezdíval na Istrii, jsem projel několikrát tam i zpět. Rakouskem jsem jezdil mimo všechny tunely a bez dálniční zn...Dvořiště-Steyer-St.´Gallen-Trieben-Klagenfurt nebo Vilach.
Pro ty kteří nepospíchají a pokochání smileys with beer
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
15. 03. 2012 19:09
milošhr/ A co ti příjde jak řidičsky tak kocháním se jako nejlepší varianta (myslím který kopec)?
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
15. 03. 2012 20:27
milošhr: nepleteš se s tím Podkorenem? Protože do toho se přijíždí od Würzenpassu, to vím na sto procent smiling smiley
A co se týče cesty přes Würzenpass a Kranjskou Goru, tak ta se mi moc líbila. Je tam jedno moc zajímavý stoupání, kde Avensis naloženej po střechu a s boxem na trojku prostě nechtěl ani za nic smiling smiley
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
15. 03. 2012 22:08
patak/ jen upřesňuji pořadí zleva Jezersko - Loibelpass - Karavanketunel - Würzenpass..pro artemle9/ na pokochání hezké všechny varianty (mimo ten tunel), asi tím Nej je Würzenpass, už jen proto, že za Kranjskou Gorou přes Vršič jedeš Triglavským nár.parkem podél Soče..no mrkni do mapy, prostě paráda smileys with beer
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
15. 03. 2012 22:29
S tím Würzenpassem naprostý souhlas, o víkendu jsem tam byl a nádhera yawning smiley
Na koukání je super jet Würzenpass, do Kranjske Gory a pak po 206 přes Triglavski Narodni Park. Naprostá nádhera thumbs up
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
20. 03. 2012 14:09
ja jen dodam, ze WurzenPass je zakazenej s vlekem. Vim to, jednou jsem tam byl jako cestujici Karosou s vlekem a vyrobili jsme megakolonu a jednou jako ridic tranzitu s vlekem a dvojka s rozjezdem to utahla. Vrsic byl uz jinaci kafe :-)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
20. 03. 2012 16:18
S vlekem se tam nesmí, to je pravda. Ale autobusy tam normálně jezdí.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
03. 04. 2012 14:47
patak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S tím Würzenpassem naprostý souhlas, o víkendu
> jsem tam byl a nádhera yawning smiley
> Na koukání je super jet Würzenpass, do Kranjske
> Gory a pak po 206 přes Triglavski Narodni Park.
> Naprostá nádhera thumbs up
Ještě doporučuji nezapomenout na Planici mamutí skokanský můstek!
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 08:23
Ahoj.Prosím vás jedu poprvé do HR autem. Mám ale dilema samozřejmě kdo by nechtěl jet co nejlevněji a nejkratší dobu.Ale zvažuji jaká cesta je nejefektivnější zda Praha-Linec-Graz-maribor a dále. Nebo Praha-Wien-Graz-Maribor a dále.Vůbec nejlepší by pro mou peněženku bylo se vyhnout slovunsku ale kudy a tak abych zas nenajel o bůh ví kolik km více a aby se to spíše vyplatilo v poměru známka SLO a nafta projetá jestli mi rozumíte.Děkuji za postřehy a omlouvám se jsem v tomto vláknu poprvé
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 08:38
ragore dost záleží kam do HR jedeš ?
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 09:32
ahoj Ragore, předpokládám, že na Istrii nejedeš když v obou variantách trasy máš Maribor a vyjíždíš z Prahy. Nicméně k tvému dotazu. Každý rok jezdím na Pelješac do Jižní Dalmácie. Obě tebou popisované trasy jsem projel a dle mne jednoznačně nejlepší varianta Linec-Graz-Maribor. Je pravda, že na této trase jsou placené tunely 4,5+7,5 EUR, ale nikdy v žádnou dobu jsem se tam nesetkal z dopravní zácpou. Průjezd vždy více než 100%. To se ale nedá říci o trase přes Vídeň. Tam už to kolikrát stojí na přechodech do Rakouska. O objezdu dálnice v SLO je na foru popsáno mnoho informací. Takže to zde najdeš. Ze všech variant bych volil Mureck-Ptuj. Je to navigačně nejjednodušší varianta. Ještě takový tip ode mne. Když pojedeš z Prahy, vyhnul bych se i Linzi a tudíž cesty do ČB a jel raději po D5 do Plzně, pak na Domažlice, tam přejet do Německa a po cca 20km po silnici kde se nechá jet v pohodě přes 100km/h jsem na německé dálnici. A z dálnice sjíždím až v chorvatském Ploče. Přeji šťastný výběr trasy, data a hodiny odjezdu z ČR a pohodovou cestu.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 10:03
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:20).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 12:23
Jo jo je to presne moje cesta už takhle jezdím pres 10 let a vzdy v pohodethumbs up
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 13:36
Dík za info.jedeme 15.6.Tak to snad dopadne dobře.není to přez Plzeň do německa zajížďka?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 184
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.