Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?

Autor xkovi 
Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
07. 07. 2011 10:15
Zdravim, po trech letech, kdy jsme zkusili 3x Recko, jsme se letos opet rozhodli vyrazit na Istrii, pricemz bych se rad zeptal, zda nekdo nejel v minulosti podobnou trasou viz ZDE?

Tak nejak radeji jezdime na Linz - Graz - Klagenfurt (nadherny prechod do SLO u Loiblpass), pricemz si pamatuji, ze jsem to tenkrat zkusil vzit "zkratkou" pres Alpy, neb se rad jizdou kochám :-). Jenze tenkrat jsem si nabehl a uz si nepamatuji, zda mezi Trieben-Judenburg anebo naopak mezi Judenburg-Wolfsberg (tj. oboji vyhnuti se casti dalnice do Graz) to bylo rozkopané a coural jsem se tam po pouze vysterkovane kamzičí stezce, namisto silnici....

Podotykam, ze tudy chci jet kvuli nádherne scenerii Hohe Tauern, nikoli kvuli spolykanym km ci casovemu zdrzeni oproti frčení nach Graz po dalnici.... Tak jestli nekdo mate zkusenosti z poslednich 2 let, budu rad, kdyz se o ne podelite.... Diky!

EDIT: Po pripominkach nize mensi uprava - pred Judenburgem na Klagenfurt po B317 resp. S37 a hned to vypada lepe:

Praha-CB-Linz-Trieben-Klagenfurt-Loibl-Porec



Upraveno 2krát. Naposledy upravil xkovi (11. 07. 2011 01:10).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
07. 07. 2011 14:02
Zdravím "xkovi",
jezdili jsme podobnou trasu, ale přes Brno, takže Rakousko po dálnici, za Grazem jsme odbočili na Volkermarkt a po pěkné a klidné silnici vystoupali serpentinami na horský přechod Jezersko a pak klesali do Kranje. Jestli se rád kocháš, tak to je parádní cesta. Malý provoz, jen máš občas utočené ruce od volantu.
Šťastnou cestu
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
07. 07. 2011 15:11
Ta silnice s Triebenu na Judenburg se fakt opravovala, já tam taky jel po štěrku, cesta hrozná, to bylo asi v roce 2007. Pak jsem tam jel v roce 2009 a bylo to už vše opravené, dokonce když se dřív jelo s Triebenu na ten Judenburg, tak tam byl dřív kopec jak hrom a teď jsou tam udělané serpentýny.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
07. 07. 2011 17:58
Tak to jsem rad, ja prave jel toho roku 2007 a to bylo desny...navic jsme jeli ve tme a to je mozna stesti, jinak bych to ani nechtel projizdet...mel jsem pocit, ze si prorazim pneumatiky :-)

Nuze tuto cestu "doporucujete"? Me se na ni libi navic to, ze tim bezpecne eliminuji moznost nejakeho záseku na dalnici pred Grazem....kde vsichni "vídeňáci" valí smer Maribor ci pres ten Klagenfurt....

Me toceni volantem neva, naopak me to bavi...na dalnici kvuli strachu z pokut bych jel slabych 130 km/h a i ta moje Octavia na sestku pri tehle rychlostech pusobi, ze se da vystoupit za jizdy a me to uspava...takze projizdka skrze Hohe Tauern je vítána :-)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 07. 2011 01:54
Jak jsem psal, v roce 2009 bylo opravené bez děr. V noci tam člověk jede skoro sám, všude taková super tma. Mám to tam moc rád. Když jezdím na Istrii, vždy jsem to bral tudy. U mě to má taky výhodu v tom, že když v ČR doplním nádrž LPG, dofrčím tudy do Rupy na nonstop OMV, kde mají taky "plin".
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 07. 2011 09:48
Diky KaJe,

to jsem potreboval slyset...jeste mi povez, jak rychle se tam realne da jet? Me prijde ten vypocet na mapy.cz neadekvatni...tu trasu, co jsem napsal v 1. prispevku bych ocekaval bez prestavek kolem 10h cesty, s prestavkami max. 12, ale nerad bych se mylil...

Potrebuji byt 16.7.2011 kolem poledne na miste v Poreci, idealne nekde mezi 10-12hod...takze ted zvazuji, v kolik vlastne pristi patek vyrazit...za o pulnoci z patku na sobotu ci radeji driv...
v2x
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 07. 2011 10:07
Přes Trieben , Judenburg ,Klagenfurt a Loibl lze jen doporučit. Touto cestou se nic nepokazí proti dálniční trase Graz, Maribor, Ljubljana. Časově podle navigace sice ztratíte 20 minut. Ušetří se za tunel před Grazem,a je to asi o 100km kratší.
Před 3 lety byl u Triebenu opravdu výživnej kopec. Tehdy jsem musel použít hodně malej převodovej stupeň. Nová silnice teď vede po druhé straně říčky.
Z Judenburgu jezdím západně a do Klagenfurtu přijedu po silnici S37 - rozdíl s naplánovanou trasou autora příspěvku
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 07. 2011 10:16
Fajn,

ja mel prave strach hlavne diky te zkusenosti z roku 2007, ale jinak se mi ta trasa pres Judenburg proste libi a 20 min dle navigace me tedy opravdu nevytrhne....pred Grazem se obcas tvori kolony a muze se to jen srovnat....a pozornejsi ctenari si jiste vsimli, ze v navrhovane trase se vyhnu i tunelu u Pyhrnpass, navic je to tam moc hezke a je to minimalni zajizdka....

Snad se jen zeptam, ja tu silnici S37 nevidim - ta "moje" trasa byl takovy rychly nástřel, nikterak se nebranim pripadne zmene...
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 07. 2011 11:15
Zeptam se asi blbě proč zajíždíš do Wolfsberg a pak otočka zpět na Graz o je kvuli nějaké zajimavosti (výhled panoramata atd) dík za odpověd
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 07. 2011 11:22
Trochu nechapu otazku...do Wolfsberg nezajizdim, to jsem jen naznacil, kudy si zkracuji cestu, abych nejel po dalnici az na Graz-Maribor, ale ze to vezmu na Judenburg a na dalnici A2 se napojim kousek nad Wolfsberg.... Ale do nej primo zajizdet nebudu...scenerie si clovek uzije prave na ose Trieben-Judenburg-Wolfsberg.... Navic touto trasou pojede minimum dovolenkářů, protoze kazdy to chce valit po dalnici...

Ja si potreboval potvrdit, ze ta trasa je narozdil od roku 2007 jiz v pohode a to je zaklad, ted uz jen spravne odhadnout ten cas vyjezdu a bude... :-)
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 07. 2011 11:37
Aha já jsem si tam vrayil cílové město Brela tak mě to vytáhlo zpět na Graz smiling smiley trochu jsem o poplet dík
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 07. 2011 11:39
Když jsem tam v tom roce 2009 jel, tak jsem okolo 23:00 hodin byl v Dolním Dvořišti a v 6:00 hodon jsem byl pod Rijekou u trajektu Brestovo, kudy jsem jel na Lošinj. A to jsme měli dost zastávek, protože dceři bylo 3/4 roku a cestou jsem snad pětkrát dělal sunar. drinking smiley A k tomu ještě zastávky pro manželku a objíždím tunel Bosruck. Manželka má klaustrofobii.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 07. 2011 13:30
Tak z Dvoriste je to k te Rijece plus minus stejne jako k Poreči, takze diky za casovy odhad...nejvic mapy.cz asi kecaji s tim vypoctem cesty po dalnici na Graz, zatimco ja pojedu temi Alpami....prijde mi jejich odhad 11h proste prilis konzervativni....

Jinak ja v te trase taky mam objezd toho Bosruck tunelu (akorat ja mu rikam Pyhrnpass) :-)
v2x
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 07. 2011 14:04
S37 je rychlostní silnice z Klagenfurtu na sever a v budoucnu bude prodloužena až do Judenburgu. Jede se tam v pohodě.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
08. 07. 2011 14:43
Uz ji vidim, ale v mapy.cz je to znaceno jen jako kratky usek...mam to chapat tak, ze pred Judenburgem zabocis na silnici B317 a po ni jedes skoro az k Sankt Veit an der Glan, kde se napojis na S37?
v2x
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
09. 07. 2011 09:41
Ano, na některých mapách je S37 zároveň značená jako 317. Na některých místech je to čtyřproudovka (hlavně u Klagenfurtu), zbytek je velmi pěkná silnice bez záludností. Většina plánovačů tras zobrazí právě tuto variantu. Seznam .cz bych v tomto případě zavrhnul.
[www.viamichelin.com]|EUR&indemnite=&carbCost=1.3&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6
Podle zobrazení na mapě je to nejkratší trasa.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil v2x (09. 07. 2011 09:43).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
11. 07. 2011 00:28
Tuto trasu jezdíme každý rok obytným autem a naprosto bez problémů.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
11. 07. 2011 00:31
Tak ja to nepojedu podle toho, jak mi to naplanoval seznam...tu trasu takhle planuji ve sve hlave a v seznamu jsem ji dal jen vizualni podobu....ten prujezd Alpami namisto cesta po dalnici do Grazu jsem uz jednou absolvoval (ale nepamatuji si, kterou trasu jsem presne zvolil) a z vizuelniho hlediska se nabizelo vic od Judenburgu se napojit na dalnici drive nez to vzit primo na Klagenfurt....

Ted jsem kontroloval svoji trasu a duvod, proc to tahlo na Klagenfurt pres dalnici vychodne od nej, byl mnou zvoleny rucni bod prujezdu...jakmile ho dam pryc, jede to zcela stejne, jako ten Michelin...takze patrne i Seznam pouziva stejnou ci podobnou databazi, dle ktere to vyhodnocuje....

A odpovedel jsem si i sam...ta trasa na zacatku, jak ji mam navrzenou, je 774 km/11:02h zatimco to uhnuti pred Judenburgem na B317 a jizda tudy na Klagenfurt je 741 km/10:46h...tj. ta puvodne zvolena cesta, kterou jsem bral od oka, nikoli dle realne tridy silnice, jaka to asi je, by byla dokonce zajizdka cca 30km, navic ten usek pod Judenburgem bude asi hodne kamzičí stezka a napojeni na dalnici pred Klagenfurtem to nezachrani...

A ja tim, jak jsem to pred temi 4 lety bral v noci za tmy, tak si nepamatuji, zda jsem na Klagenfurt skutecne jel pres Judenburg, anebo jsem to pred nim uhnul a vzal to prave po teto....ja si pouze pamatuji ten rozbity usek a to bylo peklo a zvazoval jsem, zda se nevratit na normalni dalnici...letos pojedu mnohem vic v klidu a za to dekuji hlave vam vsem tady :-)))

Jinak tady je momentalne release candidate 1 na mou finalni trasu, jiz upraven o tvoji poznamku o vyhodnejsi trase pres S37:

Praha-CB-Linz-Trieben-Klagenfurt-Loibl-Porec

Predpokladam ale, ze ji dam za tenhle cas i s prestavkami :-)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil xkovi (11. 07. 2011 01:17).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
11. 07. 2011 00:34
Dáša napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tuto trasu jezdíme každý rok obytným autem a
> naprosto bez problémů.


Ahoj Daso, muzes byt konkretnejsi? Presne tu, anebo z Judenburgu jedete taky jako v2x primo do Klagenfurtu po B317 resp. S37? A do SLO jezdite taky pres Loiblpass? To musi byt docela "zazitek" s obytnakem ty serpentiny :-)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
11. 07. 2011 00:50
Přes Loiblpass jsme jeli 2x a zážitek to byl. Mám pocit, že s karavanem je tam dokonce zákaz, ale obytný auto může. Je ale pravda, že naposledy jsme (loni) jeli Trieben, Klagenfurt, Vilach, Karavanke tunelem a manžel byl otrávený, že to byla nuda. Ne tak pro mě, ale je fakt, že se nebylo na co dívat.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
11. 07. 2011 01:07
Tak tak, mam pocit, ze karavany tam mely zakaz...ale naprosto sdilim pocity s tvym manzelem...ja hrozne rad ridim po takovychto silnicich, hodne zatacek, nejlepe takove ty 360stupnove :-)

Mimochodem ten prispevek vyse jsem aktualizoval o inovovanou trasu na Klagenfurt po S37....
v2x
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 07. 2011 07:00
Jednou jsem to zkusil i delší cestou po dálnici. Zpátky už raději ne. Jako řidič jsem mimo dálnici více zaměstnán a čas běží rychleji než při jednotvárné jízdě po dálnici. Platí to ovšem pouze v tomto nebo v podobných případech, kdy je cesta kratší, časově srovnatelná, ekonomicky výhodnější. Jinak proti dálnici nic nemám.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 07. 2011 11:54
A za jak dlouho to tedy jezdis? Predpokladam, ze ted uz je ta trasa prakticky totozna s tou, jak to jezdis ty....zajima me realny odhad....nezda se mi ta kalkulace z mapy.cz prilis verohodna...a za boha si nemohu vybavit, kolik mi to trvalo pred 4mi lety :-)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 07. 2011 12:11
My jezdíme už mnoho let na Cres přes Loiblpass a časově to letos bylo následovně:
25.6.2011
6:40 Praha
8:55 Dolní Dvořiště
10:46 odbočka z dálnice A9 Trieben
13:02 Loiblpass
14:45 Rupa
15:55 Valbiska trajekt
16:59 Cres město
Praha-Cres 759km 10:20hod
Obvykle ještě objíždíme placený tunel přes Liezen, ale tentokrát jsme chtěli stihnou trajekt v 16:30(další až 18:15), tak jsme za 4,50€ jeli skrz.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 07. 2011 13:16
Diky Ivosi za informaci....predpokladam, ze ses snazil dodrzovat predpisy, aspon v Rakousku (kde si jel stejnou trasu)...mimochodem pres Liezen to vezmu, za 4,5€ si radsi koupim v HR zmrzku, navic je to "pekny" objezd :-).

V zasade to vidim tam, ze jestli mam byt na hotelu kolem 14hod v sobotu, tak kdyz vyrazim z Prahy o pulnoci z patka na sobotu, tak mam vicemene pohodovou rezervu vc. prestavek....
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 07. 2011 13:58
Ještě dodatek, rakušáci začli protahovat dálnici od Linze (A7) k hranicím. Ale to bude k užitku až za čas.
v2x
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
14. 07. 2011 06:42
Z Dolního Dvořiště za 7 hodin není problém. Já jezdím v neděli v 6:00 hodin. Na Istrii jsem dojel vždy nejpozději ve 14:00 hodin. Čas, který určí navigace nebo lepší vyhledávače je naprosto reálný. Pokud v Rakousku staví dálnici, je to super. Podle jiných staveb u nich můžu tvrdit, že příští rok pár km bude hotovo, v provozu.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
14. 07. 2011 10:14
Tato trasa je skutečně úžasná. Pokud budete mít čas tak je možné se zastavit ve Slovinsku na Bledském jezeře. Je to kousek když sjedete z Loiblpassu.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
14. 07. 2011 12:19
Tak ja se ptal na cas zamerne, protoze odhad z mapy.cz je bezmala 11 hod na 740 km, coz mi prijde dost nereale resp. prilis prestrelene...vsichni to tu pisete na cca 8-10 hod. cesty, coz si myslim tak nejak odpovida....a ja nemohu pouzit svuj cas z roku 2007, protoze jak bylo zmineno, mezi Trieben a Judenburg to bylo rozbite a muselo se jet snad rychlosti 20 km/h, aby si clovek neco neudelal...

Loiblpass budu projizdet nekdy brzy rano, uvidim, jestli budeme mit chut si odbocit k jezeru...spis to vidim na cestu zpet...ale diky za tip ;-). Hlavne bych letos rad poprve zavital do toho jeskynniho komplexu u Postojne ve SLO...tak snad vyjde cas i na jezírko :-)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
25. 07. 2011 14:45
Tak jen referuji, ze mnou zvolena cesta uspesne projeta tam i zpet a mohu jen doporucit - zkratka Trieben - S. G. ob Judenburg - Klagenfurt - Loiblpass byla naprosto bez komplikaci, nadherna alpska scenerie a hlavne bez naznaku huste dopravy.

Vyjizdeli jsme cca 0:30 z Prahy, ve 2:30 jsme tankovali v D. Dvoristi a pred polednem jsme byli pod Porecem u hotelu. Nejvic jsme se zdrzeli zhruba 1-1,5 hodiny v kolone za Koperem cca 10km od hranic SLO - HR, kde se to stosovalo, nejprve stazeni ze 2 pruhu do 1 a pak tradicni zdrzovacka u hranic, kde Hrvati delali dulezite a tu a tam nekoho odstavili ke kontrole.

Cisty cas jizdy pri lehkem prolamovani horni hranice povolene rychlosti hlavne na rakouske a slovinske dalnici byl celkem v pohode pod 9 hod jizdy, nas cas kolem 11,5 hod (vc. prestavek) byl primarne zpusoben kolonou pred HR hranicemi.

Nejvetsi nervy jsem ale mel v Rakousku, neb na trase Dvoriste - Linz nebyla kolem 3h rano ZADNA otevrena pumpa, kde bych mohl koupit rakouskou dalnicni znamku, takze jsem se "stazenym zadkem" prijel po dalnici az do Linz, kde jsem sjel k pumpe OMV (OMV 3566/Linz) a znamku si koupil. Jinak opravdu pohoda a mohu vrele doporucit...a pokud si nechate trasu Trieben-Klagenfurt za svetla, odmeni vas fantasickou podivanou na alpske velikany...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 75
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.