Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!

Autor Dolfa 
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 18:57
Jasně spinning smiley sticking its tongue out nám co nemáme možnost nakoupit Euro za lepší cenu, nezbývá než platit kartou.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 19:01
Jo, souhlasím s tebou.
thumbs up
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 19:08
Abych odpověděl Hanny. U GE mám účet a k tomu debetní kartu MaterCard. Vždy byly platby kartou o chloupek výhodnější, než za kolik jsem nakoupil hotovost ve směnárně (nakupuji v Praze v Kaprovce za VIP kurz). V HR platím vše co jde kartou - mýto, PHM, trajekty, nákupy v marketech. Zbytek v hotovosti.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 05. 2014 09:45
Nejlépe mít kamaráda co vydělává v Eurech a přitom žije tady.........
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
30. 05. 2014 22:13
DEJFF
thumbs up smiley Než budeš přejíždět hranice tak ti vymění eura na každý větnamský tržnici v kurzu minu 0,5 - 1 Kč oproti bance.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
01. 06. 2014 22:37
Hany nevěř Zahájskému zjevně neví o čem je řeč při platbě kartou ti to banka zúčtuje jako DEVIZU PRODEJ. Většina českých bank pro transakci kartou používá nejvyšší denní kurz deviza-prodej platný v den, kdy byla tato transakce zaúčtována v daný den platby. Zapomeň na tvrzení že to banka účtuje jako devizu střed - platba na kartě není NIKDY zaúčtována středovým kurzem (bance nikdo měnu za středový kurz neprodá, ani ji od ní nekoupí.
Takže když se třeba teď podívám na Zahájského GE tak mu dnes 1 Euro zúčtují 28,142 ale kurz ve směnárně je dnes 27,53 ! Valuta prodej. tak nevím kde vzal to že by ušetřil.eye popping smiley
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 09:21
Myslím, že srovnáváš nesrovnatelné. Když chceš brát kurz banky k dnešnímu dni pro platbu kartou tak musíš také brát kurz výměny Euro v té samé bance k dnešnímu dni. A pak srovnávej.
A hlavně, zadarmo ani kuře nehrabe, takže buďme rádi, že tuto službu (možnost používat karty) někdo poskytuje a jsem rád, že ji mohu využívat a klidně za to zaplatím. Prostě bez toho bych při častých cestách neustále musel vyměňovat peníze, a koukat aby mi tě exotických moc nezbylo, jako se to stávalo v minulosti.
Nehledejme tedy za poskytovanou službou jen to, že ušetříme.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 10:00
MotoMoto
proč bych bral kurz Eura v té samé bance? umíš číst? Psal že se to z toho důvodu aby Hanny měl představu jak a co ... nebo ty obíháš banky a zřídíš si účet u té nejdražší? Vzal jsem kurz první nezávislé směnárny v Praze protože bydlím v Praze nebral jsem ani ten nejvýhodnější v "horní dolní"kde by byl kurz ještě výrazně lepší,
prostě obecně platba kartou se dnes již nevyplatí je to dražší a myslim že jsem ti to celkem snadno dokázal jestli mi ovšem nevěříš tak si přečti přílohu MF Dnes asi na 5 straně je článek "peníze vyměňte předem" nebo si to stahni tady vloženo uživatelem Rubbs .
kdybych se měl držet tvých slov "Nehledejme tedy za poskytovanou službou jen to, že ušetříme" tak bychom nepoužívali ani ENC protože co s těmi neprojetými kunami že ? eye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (02. 06. 2014 10:13).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 11:21
Když chceš brát kurz nějaké banky tak ho ber i v tom druhém případě. Nebo budeš srovnávat cenu za tričko v ofiko prodejně adidas a pak někde u trhovců nebo na netu? Ta banka mi dává službu a dost velkou. A nemusím obíhat směnárny a hledat kde jsou nejlevnější eura. Platba pro mě měla vždy hlavní výhodu, že mohu platit cokoliv od taxíka po hotel či benzín aniž bych musel hlídat zda mám příslušnou měnu a dost prostředků. Takže, pro mě je platba kartou vždy výhodná. S tím nic nenaděláš.
U ENC je to podobné, pro mě má výhodu v tom, že jedu rychleji a nestojí u míst kde se jinak stojí i když se platí kartou, občas. Finanční výhoda, je fajn a je částečně ponížena blokovanými penězi. Ale to prostě je právě cena této služby.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 11:25
To: MotoMoto

V něčem máš pravdu,ale řekni mi, kde jsi platil kartou v taxíku.
Mám sježděno hodně,ale nikde jsem se s tím nesetkal.
Zdarec
smileys with beer
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 12:00
MotoMoto
a ty si nekoupíš v Chorvatsku ani třeba zmrzlinu u stánku ? Já jen že tam karty neberou, parkovný zaplatíš jak ? Ovoce, zeleninu, rybu na trhu? Takže stejně hotovostí platit musíš grinning smiley A nebo domácímu v Chorvatsku nacpeš kartu kam? Tak stejně pro eura někam musíš buď hledáš bankomat nebo já nevim odkud jsi ale já když si teď půjdu v práci koupit svačinu tak po cestě narazím na 3 -4 nezávislý směnárny s lepším kurzem než v bance tak nechápu jakej z toho děláš problém.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 12:13
Dollpa: Tak třeba ve Finsku, ve Švédsku, ale třeba také v Německu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 12:17
Jirvo:
Nedělám z toho problém, je to věc každého soudruha. Dle jeho vkusu, ale říct, že platba kartou se nevyplatí mi přijde dost nepravdivé. Jasně zmrzlinu si koupím a i na trhu zaplatím v hotovosti. Domácím zaplatím v eurech, které vyberu ze svého účtu co mám v eurech. Ale na místo spousty peněz sebou vozím tak do sto euro na běžné útraty. A v Chorvatsku si je vyměním, ale jinak fakt platím všude kde se dá kartou. Třeba i v lékarně v Chorvatsku předloni, nebo v kavárně. Prostě to využívám kde se dá. A vyhovuje mi to, neřeším, že kdybych oběhl půl města tak bych to měl asi o pár korun lacinější a vozil sebou spousty peněz.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 13:17
Ano, ale stejně tu hotovost máš. yawning smiley

Zahajskej psal že Vždy byly platby kartou o chloupek výhodnější, než za kolik nakoupil hotovost ve směnárně (nakupuje v Praze v Kaprovce za VIP kurz).
Což jak jsem psal je blbost a hlavně pokud uvážím ten VIP kurz tam je valuta prodej v lepším kurzu, já jsem ve svém příspěvku vzal jednu ze směnáren co jsem našel první.... - ALE NE BANKU !
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 13:38
To určitě, stejně jako doma v Čechách nosím také malou hotovost.
Jinak ano dříve to bylo tak, že banka účtovala kurz střed a nikoliv prodej, ale i tak je to proti tomu když do té banky půjdu vyměnit peníze levnější. Proto jsem se pozastavoval nad tím porovnáváním směnárny a banky kartou.
Samozřejmě pokud budu hledat cenu tak najdu určitě u nás i v zahraničí lepší kurz než v bance. O poplatcích nemluvím, tam je to kapitola sama pro sebe. Proto mi přijde, alespoň pro mě výhodnější používat kartu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 14:10
Já v tom výhodu žádnou nevidím.
Teď jsem se opět podíval na Zahájského GE mu dnes 1 Euro zúčtují 28,159,- a pokud půjde do "Kaprovky" kam prý chodí tak dá za Euro 27,50,- tak a teď kontrolní otázka kde víc ušetří ? Odpovím si sám "Kaprovka vede" a teď si rozdíl znásob celkovou útratou...... eye popping smiley
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 14:32
jirvo, asi budu muset dojít do banky a říci jim, že jsou totál trotl, když mi účtují to, co účtují. Patřím k těm, co si po návratu zkontrolují na svém účtu, co a jak jim bylo v zahraničí naúčtováno. V řádku naúčtované položky mám vždy srozumitelně napsáno u koho jsem platil, kolik jsem zaplatil v jejich měně, jakým kurzem to bylo přepočítáno a konečná stržená čáska v Kč. Vím, za kolik jsem si koupil kuny ve směnárně, vidím na výpisu z účtu, jaký kurz se použil k přepočtu. I když mám brýle na čtení, které občas použiji, na tyto cifry je nepotřebuji. Takže, pokud si nadále stojíš na urážlivých kokotinách, někdy se zastav, já výpisy z účtu vyhrabu, dohledám, pokud to půjde, za kolik se v té době kuna prodávala ve směnárně a můžeme to porovnat. Budeš asi překvapen.
Ještě se poptám, platíš kartou v zahraničí? Pokud ne, raději se již k tomuto tématu nevyjadřuj a čti si své články v MFDnes.
Kartu nepoužívám v zahraničí proto, abych něco ušetřil, ale proto, abych sebou nemusel brát mnoho peněz v hotovosti. Jen na nějakou večeři v restauraci, zmrzlinu, chleba v pekárně, poplatky za člun a éčka na zaplacení ubytka. Mýto, naftu, benzín do lodě, nákupy v marketech platím kartou.
Nedalo mi to a vyhrabal jsem výpis ze září, kdy jsem byl ten rok podruhé v HR. Kurz směnárna v Kaprovce byl 3,50Kč za kunu i to jsem dohledal. Tak se podívej a pak mel!!!!

Ten chlap mě ale nadzvednul!!!!
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 14:53
Poperte se ,tady máte historii kurzů HRK/CZK




Nákup 1€ / 25,800 CZK a v Chorvatsku sem v září v Trogiru ve směnárně dostal 7,60 HRK / 1€
Závěrem bych řekl ,že se nevyplatí měnit v ČR přímo HRK. Když chce někdo měnit ať si vymění na Eura a ty následně vymění za HRK. Jinak co jde platím v zahraničí kreditní kartou Citi Life.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil petr70 (02. 06. 2014 15:20).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 14:59
No nevím, rozdíl 650,- Kč na 1000 eurech, je na první pohled fajn, ale tahat sebou 27 tisíc a riskovat, že je ztratím, že mi je někdo ukradne a podobně. Takže proč tohle řešit, když mohu to mít bez problémů.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 15:29
Zahájskej já nerozporuju že nemáš výpis z banky ale říkám ti že banka ti to dnes zúčtuje jako DEVIZU PRODEJ. Většina českých bank pro transakci kartou používá nejvyšší denní kurz deviza-prodej platný v den, kdy byla tato transakce zaúčtována v daný den platby. PROTO TAM V TOM TVÉM VÝPISU JSOU DROBNÉ ROZDÍLY !!! Je to tak a s tím věř že nic neuděláš.
Jestli nevěříš mně tak si stahni ten článek z MF Dnes jak jsem psal výše a neoháněj se tady rok starým výpisem to FAKT není akutuální informace to bys mohl za chvíli říkat jak byl výhodný směnný obchod osel za jablka, jabka za obilí .... grinning smiley
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 15:37
MotoMoto
a teď to ještě vynásobit rokama které jezdíš... grinning smiley jasně, jediná nevýhoda, aby to člověk neztratil ale stejně to hned utratíš :-)) Ano platba kartou je v tomto pohodlnější ale ne levnější a tady šlo vo prachy...

Rád si počkám až sem letos hodí zahájskej výpis :-) nejlépe by bylo nějaký z Rakouska v Eurech kde je ten rozdíl znatelnější :-)))



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (02. 06. 2014 15:42).
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 16:05
Ještě pro zahájského test karet zajímavý je ten odstavec "nejhorší karty pro platby v eurech" a i tam má zaháj. svého favorita grinning smiley grinning smiley
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 16:21
jirvo, nejprve napadneš Zahajskéého za neaktuální informaci (výpis 2013,) aby jsi se následně odkázal na test karet z roku 2010...
Co dodat... MASAKR hot smiley
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 16:41
Samo, je to historik tak má historickej odkaz. 14 dní starou zkušenost redaktorů popsanou v článku MF Dnes neuznal.. MASAKRhot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (02. 06. 2014 16:54).
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 18:05
test karet - vždyť je to z roku 2010 a dnes to může být úplně jinak. Já si dokonce pamatuji, že karta byla přepočítávána kursem střed. Můžete se se mnou hádat jak chcete, ale dřív tomu tak skutečně bylo.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 18:42
... Jirvo, pokud v Chorvatsku kartami utratím 400 Euro ... poraď mi prosím ... o kolik mohu přijít ( bilance, či efekt předmětů Vaší diskuze ) při srovnání té nejlepší ... a řekněme těch horších platebních, kreditních ad. karet ... přepočteno na mou částku ? ... ber mě jako turistu a ne makléře ...
smileys with beer
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 18:44
puamik - dneska je to opravdu oproti testu z roku 2010 skoro všechno jinak. Ale pořád stejná je politika jednotlivých bank.Takže banka vezme kurz bankovní asociace na to si přihodí 1-2% ( spread ) a to ti naučtuje jako kurz a je úplně jedno jak to pojmenuje. A tak až na vyjímky (kreditní karty a nebankovní asociace třeba cetelem ) to banky dělají pořád a dělaly i dřív.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 18:47
bessy - odpovím ti za něj když dovolíš. Může to být i 1 koruna na 1€. To znamená odpověď až 400 korun. Ale sám dobře víš,že tě ta dovolená vyjde minimálně na 1000€ .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (02. 06. 2014 18:48).
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 19:04
Zeptám se (jedu prvně) mám si vyměnit kuny tady v čechách s vip kurzem a jet s kunama a nebo vyměnit eura a vyměnit až v chorvatsku kolik se platí za výměnu třeba v chorvatsku.Planuju koupit 1000kun.Děkuju
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 19:06
petr70, dovolím ... ale nemotej sem, kolik mě stojí dovolená ... ubytování ani dopravu kartou neplatím ...
takže kterou kartu ano a kterou ne ... a řekněme, že ji použiji 5x za dovolenou při platbách v obchodě ... děkuji

P.S. Hanny ... jestli chceš vézt Kuny, je to na Tobě ... ale měnit tady Eura a pak znovu v Chorvatsku měnit na Kuny bych asi nedělal ... pokud nechceš kartu, tak si vezmi nějaké Kuny s sebou ... nějaká Eura mít jako rezervu ... pobyt já platím v Eurech, tak si je vezu ...
a propo ... naftu platím v Chorvatsku taky Eurama, pač mi je na čerpačce přepočítali líp, než bych kupoval Kuny v HR ve směnárně, jen je potřeba si pohlídat, aby na čerpačce správně vrátili Kuny ... ale to platí i na mýtnicích ... všechny svrbí prsty, jak se tam objeví prachy ... o tom prý bude Remunda točit speciál ... Jak ošidit Čechy cestou na dovolenou ...
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (02. 06. 2014 19:28).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 175
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.