Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!

Autor Dolfa 
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
05. 07. 2011 22:10
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 20:17).
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
05. 07. 2011 22:19
Jo. Na všechny falešné bankovky se přijde mezi zákazníkem (zlodějem) a kasou. V bance už pak jen z tržeb od rákosníků.
Jakou pohádku si poslechneme před spaním zítra?
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
05. 07. 2011 22:22
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo. Na všechny falešné bankovky se přijde mezi
> zákazníkem (zlodějem) a kasou. V bance už pak jen
> z tržeb od rákosníků.
> Jakou pohádku si poslechneme před spaním zítra?


tak si nějakou přečti,třeba se ti líp usne
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
06. 07. 2011 12:37
Pane Darko, pokud nerozumíte nadsázce (s tím petrolejem), je to pouze Váš problém. Nemám pražádnou ambici Vás přesvědčovat o výhodách bezhotovostních plateb - dělejte si, co chcete. Přeji hodně trpělivosti ve frontách u pokladen, pokud se před vámi nahromadí povícero bezhotovostních tmářů (kteří to jistě dělají jen proto, aby byli IN a plánovitě iritovali ty, kteří jsou dle nich OUT). Dopřejte mi prosím nechat se svobodně oyebávat, já Vám tuto základní svobodu dopřávám rovněžtak. Děkuji.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Krysator (06. 07. 2011 12:38).
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
06. 07. 2011 22:57
to Krysator: pretizeny terminal pry muze strhnout platbu 2x, ale vratej to i bez reklamace... ptal jsem se na to zname, ktera dela v bance...
... darka nema cenu resit... necestuje... sere ho to, tak aspon pise...
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
07. 07. 2011 10:29
Dolfa: Jo, to by odpovídalo té rychlosti vyřízení. Fakt to spíš vypadalo na nějaký automatický opravný mechanismus.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
07. 07. 2011 13:45
Od 01.07. som v Živogošče. Prave dnes sa objavili platby. Vsetko platene MasterCard:

- madarska matrica (vignette) 30-dnova, 4500 HUF / 17,26 €
- naplatna postaja Sv. Helena, 36 KN / 4,91 €
- naplatna postaja Šestanovac, 171 KN / 23,31 €
- tankovanie odmorište Zir, 500,50 KN / 68,23 €

VSETKY PLATBY PREBEHLI BEZ KOMPLIKACII thumbs up thumbs up thumbs up thumbs up thumbs up
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
07. 07. 2011 21:29
Jen pro doplnění, 30.6. - tedy den po vrácení peněz mi přišla následující zpráva:

Vážený kliente,

na Vašem účtu/kreditní kartě mohlo dojít k dvojímu zaúčtování transakce, provedené v minulých dnech v Chorvatsku. Tato situace nebyla zaviněna na straně mBank. Celou záležitostí se intenzivně zabýváme a věříme, že se podaří ji vyřešit v co nejkratším čase. Z Vaší strany není potřeba zdvojené transakce reklamovat, k opravě dojde automaticky. O dalším postupu Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení a za způsobené komplikace se omlouváme.
Tým mBank
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
08. 07. 2011 13:56
Dvojí skásnutí je běžné i tady v ČR, již se mi to několikrát stalo, ale hned to automaticky opraví, nikdy jsem to nemusel řešit. Prostě na výpisu dvakrát odečet a hned zase prachy zpět.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
09. 07. 2011 09:54
3 x tankovanie , 1x mýtnica 2x vyber z bankomatu, 2x platba v obchode všetko v pohode kurz z bankomatu po odčítani poplatkov 7,2za euro
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
09. 07. 2011 15:29
Tak my jsme používali na placení v HR Kreditní kartu z 90% - v hotovosti jsme platili pouze zmrzliny, v malém obchůdku a v pizerii, mám odkontrolovánu jednu KK a vše vpohodě, druhá bude určitě taky, protože jsme si průběžně psali utracené částky a tím pádem by jsme si všimli že nás to nepustilo když ještě mělo...

Jinak z karty mi to bralo kurz Kuny za platby 7.7. 3,29, Eura 24,30 - ten kurz na eura mi přijde naprosto super a tím pádem tankování benzinu ve Slovinsku je hodně levné - litr benzinu vyjde na Kč 30,49, v Hr to vychází 31,73/l
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
11. 07. 2011 12:44
v sobotu jsme se vrátili z HR a kartou jsme toho taky hodně platili - žádné dvojí naúčtování nebylo. A kurz vyšel na 3.308
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
11. 07. 2011 14:01
U nás také vše v pohodě, my platili kartou tankování a mýtné a vše v pořádku zaúčtováno. Dokonce mi vycházel u plateb kurz 3,27 smiling smiley
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
12. 07. 2011 22:13
Ahoj u nás po návratu zjištěná 2xstržená platba za dálnici, ale jak bylo výše uvedeno bez našeho zásahu bylo vše hned druhý den vráceno na účet zpět, takže to asi fakt funguje tak jak má
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
30. 06. 2013 10:56
... vytahuji vlákno ...
... setkali jste se poslední dobou s problémem, že jste po zaplacení ( v Chorvatsku ) ... kdekoliv ...
vyhodili účet a někdo ho posléze chtěl ke kontrole ? ... mám na mysli chorvatskou kontrolu ...
smileys with beer
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
30. 06. 2013 11:14
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... vytahuji vlákno ...
> ... setkali jste se poslední dobou s problémem, že
> jste po zaplacení ( v Chorvatsku ) ... kdekoliv
> ...
> vyhodili účet a někdo ho posléze chtěl ke kontrole
> ? ... mám na mysli chorvatskou kontrolu ...
> smileys with beer

Myslíš v obchodě či restauraci,nebo jen na mýtu atd. ?
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
30. 06. 2013 11:14
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... vytahuji vlákno ...
> ... setkali jste se poslední dobou s problémem, že
> jste po zaplacení ( v Chorvatsku ) ... kdekoliv
> ...
> vyhodili účet a někdo ho posléze chtěl ke kontrole
> ? ... mám na mysli chorvatskou kontrolu ...
> smileys with beer

Myslíš v obchodě či restauraci,nebo jen na mýtu atd. ?
Vím,že je povinost si vzít účet při každém placení.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
09. 08. 2013 18:57
V Chorvatsku platím kartou při čerpání LPG, při nákupu v obchodě v restauraci a zatím musím zaklepat na dřevo - vše O.K. Účtenky si zakládám.
Ahoj Mirek
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 08. 2013 17:08
Som klient ZUNO bank, pri vybere kun z bankomatu mi na prvykrat bankomat peniaze nevydal, vraj YOUR REQUEST WAS CANCELLED BY YOUR BANK, na druhy raz peniaze z neho vysli, no na druhy den som si vsimol SMS ze uctu mi odisli sumy za oba vybery, reklamoval som to v banke verim v pozitivny vysledok..davajte si pozor
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 08. 2013 21:39
Tento rok som mal tiež nie dobrú skúsenosť pri platbe kartou v reštauráacii. Platba cca 52 EUR, prebehla bez problémov, avšak blokovanú platbu som mal dvakrát. Ihneď som kontaktoval hotline banky, kde mi povedali, že sa to niekedy môže stať, ale vraj mi sumu stiahnu len jedenkrát. Celý zvyšok dovolenky som bol z toho trochu mimo, predsa len 100 EUR za tri obedy je trochu veľa. Nakoniec to dopadlo OK. Platbu zarátali iba raz, ale až keď som už bol doma z dovolenky. Bol som pripravený na najhoršie, účtenku som mal pre istotu odloženú.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil figaro (25. 08. 2013 21:41).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
28. 08. 2013 22:16
Pri platbe v restikach kde nemaju prenosny terminal s ktorym pridu k tebe je to normalne, oni najprv daju poziadavku na autorizaciu (tvoj pripad 52EUR), potom Ti vratia kartu a daju podpisat blocik. Tu obvykle mozes napisat sprepitne pre casnika, nasledne ide casnik dokoncit transakciu k terminalu a urobi sa este jedna autorizacia tento krat aj so sumou, ktora je spolu so sprepitnym, pricom ta povodna by sa mala, ale nie vzdy sa to stava vystrornovat. Niekedy sa stane, ze tam ostanu vysiet obe... Stava sa to aj na tych automatickych benzinkach v Rakusku.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 08:56
Platíte někdo v Chorvatsku platební kartou (supermarkety,benzínky atd) od GE money bank.Máte někdo nějaké zkušenosti s přepočtem atd.Jde o to že GE nemá v kurzovním lístku kunu tak mě zajímá jak se to provádí.Děkuju
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 09:08
... pokud jde o platbu kartou, tak má zkušenost je taková, že kurz koruny vůči kuně se přepočítává v daný den platby k aktuálnímu středovému kurzu u České Národní banky. Tedy platba kartou je výhodnější, kurz je lepší než ve směnárně. Asi tak.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 09:36
Hanny napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platíte někdo v Chorvatsku platební kartou
> (supermarkety,benzínky atd) od GE money bank.Máte
> někdo nějaké zkušenosti s přepočtem atd.Jde o to
> že GE nemá v kurzovním lístku kunu tak mě zajímá
> jak se to provádí.Děkuju

V jiném tématu jsme to trochu "zvrhli" k mechanismu účtování platby kartou...Mrkni zde ... nebo se musíš dotázat u své banky... Nicméně mám pocit, že lžou a svou přidanou marži svádí na karetní společnost... inu žijeme v ČR

Vyjma nějakých drobností platím pouze kartou... představa, že bych třeba měl mít na tankování v Maďarsku nějaké forinty mě děsí...
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 10:21
Zapomeň na středový kurz ČNB. Co má prosím tě ČNB společného s tvojí bankou? U většiny bank v ČR je platba kartou účtována kurzem DEVIZA PRODEJ. A jak si banka určuje kurz : kurz dané bankovní asociace (VISA nebo MASTERCATD) + nějaké to procento co si přičte tvoje banka = DEVIZA PRODEJ.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 11:19
Taky si dovolím pár vět - středový kurz je absolutní nesmysl, prostě mýtus! Svého času jsem četl výborný test na měšec.cz. Bylo tam porovnání asi dvacítky debetních karet, respektive placení těmito kartami v zahraničí v jeden den. Rozdíl mezi tou nejlepší a nejhorší byl u Eura přes korunu, většinou při placení kartou byla "přirážka" lehce nad 50 haléřů! Jednou z nejméně výhodných byla mBank, naopak nejvýhodnější karta byla od Axa bank (ta bohužel loni z ČR odešla). Kartu od Axa bank jsem měl i já a s ní jsem platil o 106 - rozdíl proti středovému kurzu tam byl jen pár haléřů (u Eura). Teď jsem se vrátil zase k hotovosti, ale záleží, za kolik např. Eura nakoupíte. Pokud je třeba v této době (kurz se pohybuje kolem 27,43) koupíte za 27,50 (mám je za tuto cenu od známého směnárníka), žádná karta se tomuto kurzu nevyrovná ani nepřiblíží (píšu o debetních kartách)... Naposledy jsem byl ve Slovinsku začátkem května a rozdíl při "mém hotovostním" kurzu 27,50 a karetním byl opět přes 50 haléřů.
Ještě jedna poznámka - možná některé plete při placení kartou v zahraničí tato situace. Např. já, když použiju kartu od UniCreditBank, tak první info o zúčtování v internetovém bankovnictví je opravdu na hodnotě středového kurzu. Tato suma je ale po pár dnech nahrazena skutečnou, která je bohužel už vždy vyšší.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Morten (25. 05. 2014 11:24).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 17:30
to Morten : Ta blokovaná částka je přesně kurz karetní asociace. Ta si ty peníze v bance blokne a banka si posleze přirazí svojí marži neboli spread. Kurzy Mastercard
Ještě je tu možnost pro účty které jsou multiměnové vyměnit peníze za slušný kurz ve směnárně a vložit peníze na účet v €. Potom při platbě kartou v zemích používající € je tato transakce stržena z vašeho Eurového účtu bez konverze. Nutno ověřit ve Vaší bance. U Raiffeisenbank tato možnost je.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (25. 05. 2014 17:39).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 18:26
Proboha, proč pořád řešíte výhodnost či nevýhodnost platby kartou (nezaměňovat s výběrem v bankomatu, nebo nedejbože na přepážce zahraniční banky)
Přeci mám k dispozici nějakou službu a nikdo nic zadarmo dělat nebude. Platím na všech cestách po celém světě kartou vše co jde, od taxíka přes hotel až po večeři či naftu. A jediné co, jsem rád, že nemusím sebou tahat peníze a nestále měnit za různé cizí měny.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 18:32
No, tady to je fakt, jak na základce.Každý rok stejné.
Opakovaní učiva!!!!!!!!!!!!!!!!!!
thumbs down
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
25. 05. 2014 18:55
to Dollpa - vím, že se to o kartách tady už probíralo, ale sám vidíš, že dotazy na toto téma padají znovu. Já jsem jen reagoval na nesmyslné tvrzení, že při platbě kartou nemáš převod za středový kurz.

to MotoMoto - souhlasím s tebou, i já vozím karty a platím jimi v zahraničí... Ale jsou výjimky, jako třeba loni, kdy jsme byli v Itálii. Apartmán po mně chtěli Italové platit v hotovosti. Když si k tomu vezmu, že jsem měl možnost koupit Eura za opravdu výhodný kurs, tak proč toho nevyužít? Utratil jsem v Itálii a za cestu (nákup nafty v AT) přes 1000 Euro. Jen za to , že jsem platil většinu útraty hotovostí, byla úspora přes tisíc Kč. Nemám hluboko do kapsy, nejsem přehnaný šetřílek, ale mít nebo nemít tisícovku za nic? Proč neušetřit...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 257
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.