Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
02. 08. 2015 11:49
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Pedro66 ... jsi příliš upjatý a není to tvůj problém yawning smiley

Upjatý? Sorry, pod tím pojmem si představuju něco jiného.

Před měsícem tady poučuješ jak objet kolonu a pak stojíš jako ..... v hotovostní koloně a nedokážeš ani odbočit na Demerje smiling smiley .
Re: Hustota provozu
02. 08. 2015 12:19
Včera jsem sousedovi taky vysvětloval výhody platby kartou. Do HR jezdí už léta, vždy s pořádnou hromadou hotovosti a obrněn trpělivostí na kolony před mýtnicemi. Když viděl, co se včera dělo směrem k moři i zpět, začal přemýšlet o zřízení platební karty. A to není člověk nepolíbený inf.technologiemi, je v mém věku.
Mě by děsilo už jen to, že takovou hotovost vezu sebou a musím jí stále nějak hlídat. Prostě ten plastový obdelníček je takový malý zázrak. Na druhou stranu, nechť je platičů hotovostí co nejvíce, alespoň na NOCASH bude stále volno. Teda až na výjimky.
avatar Re: Hustota provozu
02. 08. 2015 12:27
... Pavel72, Zahajskej ...
je to tak ...
smileys with beer
Re: Hustota provozu
02. 08. 2015 12:44
Ještě k těm policejním vozům. Ten Superb můžu potvrdit, viděl jsem černého SII v akci.
avatar Re: Hustota provozu
02. 08. 2015 13:43
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... platil jsem v hotovosti dole na Lučku ...
> jen přemýšlím, že příště sjedu u ex. 3 ... A1 na
> D1/D3 ... souběžně na Zagreb a v Zagrebu najedu na
> A4 ...
> smileys with beer

A nestačilo by zísť na ex.2 - Jastrebarsko?
Re: Hustota provozu
02. 08. 2015 15:28
Samozřejmě že stačí vypadnout z dálnice o exit dříve. Také to tak dělám. Před hranicemi vždy sjíždím v Durmanci. Ušetřím dvacet kun za mýtné a nemusím čučet před Trakoščanem.

Placení kartou je super, ale nic to neřeší, když jsou fronty jako tuto sobotu. Když je před mýtnicí fronta 14km, musíš stát ve frontě s ostatníma co platí pomocí ENC nebo hotově.
Re: Hustota provozu
02. 08. 2015 17:35
Již jsem někde psal, že jsem takto kolonu na Lučku podjížděl odstavným pruhem. Když jsem viděl poliše, hrozně ve mě hrklo. Tak jsem jim ukázal platební kartu a oni mě odmávli. S jízdou odstavným pruhem neměli problém.
Re: Hustota provozu
02. 08. 2015 17:57
Lučko/Demerje tam se to dá odstavným pruhem vyřešit. Na Trakoščanu, Zaprešiči a Sv. Heleně si to odstojíš ať platíš jakkoli. Posledních padesát metrů už to nezachrání.
avatar Re: Hustota provozu
02. 08. 2015 19:43
... fronta od moře měla k Lučku 24 km a tak jsme jeli hlava nehlava ... cash, karty, ENC ...
... platilo se ( do chorvatské policejní pokladny ) ve 3. pravém pruhu, kde po určitých úsecích stála milice ... zřejmě prevence pro možnost projetí hasičů, nebo sanit ... pár rychlíků se tama i pokusilo projet ( a nebylo to na výjezdu z dálnice )
... teprve 750 metrů před mýtnicí ENC byli dva strážci na moto a oddělovali ty, kdo mají krabičky ( resp. další možné varianty yawning smiley ) ... těch 21 km ale bylo ve stylu ... když všichni, tak všichni ...
Irenej, poradím se z Jitkou 2 ... ona tudy taky jezdí a je možné, že na výjezdu, který zmiňuješ ...
Re: Hustota provozu
02. 08. 2015 20:07
Bessy my sjeli exit Novigrad Novo Mesto - víceméně náhodou - žena potřebovala soukromí :-) a exit byl blizko-taky kus odstavnym pruhem, jen tam někdo měnil kolo, takže zase šup do kolony... Na dálnici jsem se už nevracel. Po šílených cestách necestach jsme dojeli do Karlovacu a pak po starý do Záhřebu.
Re: Hustota provozu
02. 08. 2015 22:12
Na placení zejména mýta v HR, abych nemusel stát v kolonách na hotovostní platbu, jsem si pořídil u český spořitelny DOBÍJECÍ PLATEBNI VISA kartu. Je to na stejném principu jako předplacená simka do mobilu. Nabiju před odjezdem na určitou částku a nemám strach, ze mi někdo vyluxuje můj účet v bance.Jinak to ale funguje jako klasická debetní platební karta. Lze s tím normálně platit v cizině přepočet dle aktuálního kurzu spořitelny -střed-.Roční polatek za vedení karty je asi 200 Kč a v případě použití je v tom i papírový výpis transakcí.
Doporučuji tém co se jinak z nějakého důvodu vyhýbají placení normální kartou jáko já dříve.Platím s tím cestou do HR všude kde to jde-na pumpách, mýtnicích, obchodech.
Jinak patřím mezi ty co jezdí do HR v sobotu, ale nemám problém s čekáním v kolonách.
Jen pro připomenutí toto je má sobotní trasa.[mapy.cz]{%22criterion%22%3A%22fast%22}&ri=0



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Tomáš539 (02. 08. 2015 22:21).
Re: Hustota provozu
03. 08. 2015 07:11
Tomáši, včera se to prý sekalo i kolem Lublaně. V tom případě by byla asi vhodnější Tvoje stará trasa přes Laško, Krško. A z Karlovace asi po D1 kolem Plitvic.

Příští rok to budu muset pořešit, nejstarší dcera již nastupuje do školy, takže dovolené v červnu nebo v září už nebudou pro nás. Na příští rok předběžně plánuji odjezd v neděli brzy ráno 14.8.2016 od Prostějova. Následující den v pondělí 15.8.2016 je v půlce Evropy státní svátek a tak si říkám, že většina pojede v pátek nebo sobotu tam a ti co pojedou jen na prodloužený týden se budou vracet až v pondělí. Takže neděle 14.8. snad bude v pohodě. Někde v okolí Plitvic přespat a k moři dojet v pondělí.
avatar Re: Hustota provozu
03. 08. 2015 11:00
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Pavel72, Zahajskej ...
> je to tak ...
> smileys with beer

Tak jsem z toho nějaká nesvá. Pokud Bessy souhlasí s Pavel72, znamená to, že ...
a) se jedná se o babičku z horní dolní za digitální bariérou
b) je v exukuci
c) je hledán policií
eye popping smiley
avatar Re: Hustota provozu
03. 08. 2015 11:26
On ví, že je to pravda, ale prostě to řešil jinak. To je přece v životě běžné.

Většina kuřáků ví, že kouření škodí, já vím, že klobásky a uzeniny nejsou zdravé a můžem pokračovat :-) .
avatar Re: Hustota provozu
03. 08. 2015 14:21
Tomáš 539 ... asi ano, je to řešení ...
P.S. ... k dálničním poplatkům ... i pro nás by byly vhodné při uvedené finanční relaci ...
... záleží na co Chorvati přijdou, něco je stojí provoz mýtnic a taky by snad byl plynulejší provoz kolem Zagrebu ... což musí kolem štvát i domorodce, kteří ve špičkách, pokud nejedou po okreskách čekají ve špalíru s ostatními včetně ENC ...
... ale uvidí se, třeba to bude akce " blesk " jako při zavedení ENC ...
smileys with beer
avatar
mdr
Re: Hustota provozu
03. 08. 2015 17:59
Na Sv.Heleně či jinde se to nedá vzít odstavným pruhem, pokud máš ENC? Myslím, že odstavný pruh je všude stejně široký a brána ENC je vždy vpravo.
avatar
mdr
Re: Hustota provozu
03. 08. 2015 18:08
Já si myslím, že A1 od Zagrebu na jih by už nutně potřebovala 3 pruhy v každém směru minimálně po Karlovac, alespoň tak, jak je to momentálně mezi Bratislavou a Trnavou, bez odstavného pruhu, ale s nouzovými odstavnými zálivy v určitých vzdálenostech. Ani rozšíření na plnohodnotnou 3+3 dálnici by neměl být velký problém, myslím, že místa je tam dost a po Karlovac je to prakticky rovina.

Teď je častý jev, že v pravém pruhu jedou autobusy a kamiony, všichni osobáci chtějí jet rychleji, tak se cpou do levého a pak je levý pruh tak přecpaný, že jede pomaleji než pravý.

Nikde jsem ale nezachytil zprávu, že by Chorvati něco takového chystali. Možná by na to mohli dostat i nějaké eurofondy, když jim tam jezdí velká část EU eye rolling smiley
avatar Re: Hustota provozu
03. 08. 2015 18:24
Dobre myslíš, ale asi by to skôr chcelo ešte jednu diaľnicu, ktorá by možno riešila smer od Ľubľany. Za súčasného stavu asi v exponovaných termínoch týmto úsekom neísť. Aj keď v prípade cesty z ČR neviem kade. Po dedinách okolo diaľnice nie je riešenie.
Re: Hustota provozu
03. 08. 2015 20:26
V Chorvatsku by sakra pomohlo, kdyby se nemuselo platit nadvakrát. Proč sakra neudělají jednoduchou věc, že u hranic vyfasuješ lístek a pak mastíš až do Splitu kde to zatáhneš. Sice nevím jak to udělat u Záhřebu s bezplatnou částí městského okruhu, ale oni by to dopravní experti nějak vymysleli.
avatar Re: Hustota provozu
03. 08. 2015 21:04
Žádné mýtnice, ale elektronické mýtné nebo známka.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Hustota provozu
03. 08. 2015 21:16
Ta neplacená část by byla nejmenší problém, na lístku je přece odkud jede, tak by se ty nezpoplatněné kilometry nepočítaly. Pokud by ovšem oba kusy dálnice patřily jedné společnosti. Jenže nepatří. A dokud se tyto dvě společnosti nedomuví na jednotném tarifu, bude se od Trakošćanu po Karamatići platit dvakrát.
Zatímco HAC má vcelku jednotné kilometrovné (rozdíly vznikají pouze zaokrouhlením), má AZM různě drahé úseky zohledňující i to, jestli souběžně vede alternativní trasa nebo ne.
Ale nic si z toho nedělej - opráskli to od Italů, ti i na téže dálnici stejného čísla platí dvakrát až třikrát, protože ji spravují tři různé společnosti. Městské obchvaty (tangenziali) jsou zpravidla zdarma.
Re: Hustota provozu
04. 08. 2015 10:48
Odjezd patek 24.7. v 17,30 z Prahy pres Dvoriste, Gratz, dalnici Slo, Macejl, Lucko, dalnice po sjezd Sestanovac, Brist prijezd 8,30. Jedina kolona jeste v Cechach byla bouracka pred Benesovem.
Odjezd nedele 2.8. v 20,00 z Bristu pres Ploce na dalnici a po stejne trase domu, nikde jedine zdrzeni a velmi hladky prujezd. Kolona opet az tesne pred domovem mezi D1 a Ricany se rozhodl nejaky kamionak, ze si opravi autak uprostred kruhoveho objezdu. Prijezd v 11,00.
Re: Hustota provozu
04. 08. 2015 17:19
zdravim panove,mam dotaz ohledne cesty do chorvatska,ja tam nebyl uz 10 let,jezdim uz jenom italii ale letos jsem donucen jet do chorvatska tak bych mel na vas dotaz.Chci vyjet v patek 21.8. a zpet take v patek 28.8. vecer a otazka zni,od kolika do kolika hodin cca se da projet pres slovinsko po dalnici a pres lucko do hr a potom i zpet abych tam nemusel s detima trcet v zacpach,prujezd pres slo by byl tak kolem pulnoci tam i zpet,dik za info.
Re: Hustota provozu
04. 08. 2015 17:44
Odjezd včera z Živogošče ve 20hod.Zagreb,Maribor,Gratz,Wien prostě klasika. Provoz prakticky nulový, Vídeň ráno kolem 5hod.prázdná. Super jezdit zpět mimo sobotu, říkám to pořád :-) Šťastnou cestu všem!!!
avatar Re: Hustota provozu
04. 08. 2015 20:57
Citaci
hondaaa napsal(a):
...Chci vyjet v patek 21.8. a zpet take v patek 28.8. vecer a otazka zni, od kolika do kolika hodin cca se da projet pres Slovinsko po dalnici a pres Lucko do HR a potom i zpet, abych tam nemusel s detima trcet v zacpach, prujezd pres slo by byl tak kolem pulnoci tam i zpet, dik za info.

Ať to tu pořád neopakuji: na této straně tohoto fóra si najdi můj příspěvek z 31. 07. 2015 19:37 - jsou tam odkazy na chorvatské kamery a slovinské kamery a počítadla průjezdů i se stručným návodem k použití. V pátek to pozoruj a uděláš si představu o tom, kdy jsou nejužší místa ještě průjezdná, a kdy je lepší cestu odložit nebo se jim aspoň vyhnout.
Páteční půlnocí totiž začíná houstnout provoz právě v těch "úzkých" místech cesty - konec slovinské dálnice (A4), silnice od Draženců k hranicím (G1-9) až po chorvatskou mýtnici Trakošćan (A2), pak mýtnice Zaprešić (A2) a Lučko (A1). Když to stihneš před půlnocí, máš šanci to projet před vlnou. I když 21.8. už nebývá takový blázinec, jako prvního.
Naproti tomu 28.8. zpět už zase bývá docela husto. Proto pozoruj oba směry.
Jak objet případně ucpaný hraniční přechod Gruškovje/Macelj, najdeš pro změnu tady.
avatar Re: Hustota provozu
04. 08. 2015 21:44
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Žádné mýtnice, ale elektronické mýtné nebo známka.

Máš pravdu. Podľa mňa, Maďari to majú vyriešené najlepšie.
Re: Hustota provozu
04. 08. 2015 21:47
Na Nově (třeba občas nekecají) byla reportáž o tom, že by měly známky být. Bylo by po trablích a zmatku..... smiling smiley
Re: Hustota provozu
04. 08. 2015 22:28
Jestli komentar ministra s dopravou nesouvisejiciho resortu na facebooku, povazujes za relevantni informaci, tak uz muzeme verit vsemu.
Re: Hustota provozu
04. 08. 2015 22:44
Já všemu nevěřím, kor Hnově, jen jsem to tam zaslechl....Pokud by vydolovali víc peněz, pak by to logiku mělo. Ale nevím, školy nemám, potažmo ani ksichtoknihu...smiling smiley Každopádně by to bylo jednodušší cestování, ale zase by nebylo o čem tlachat....(krabička, karta, atd...) grinning smiley
avatar Re: Hustota provozu
04. 08. 2015 23:06
Známka, ať už lepená nebo jako videomýto, má smysl jen tam, kde dálnice spravuje jedna společnost, třeba i státní, a výtěžek jde na údržbu a opravy dálnic, výstavbu nových úseků a budování infrastruktury.
Tam, kde každý kus dálniční sítě patří jiné společnosti, si neumím představit, jak by se o výtěžek z prodeje známek podělily. Videomýto by to určitě urychlilo (tak to funguje například v Rakousku přes Brenner a v Norsku na dálnicích i vybraných hlavních silnicích), dá se pořídit předem něco jako kredit ENC, jen místo komunikace s nějakou krabičkou snímají kamery registračku. V takovém systému nemá řidič možnost kontroly, kolik mu to vlastně napočítalo, s případnými reklamacemi by vznikla dost rozsáhlá agenda, navíc lze očekávat, že mnoho cizinců z celého kontinentu by si zaplatilo kredit jen na cestu tam, zpátky by jeli na sekyru - buď tam příště pojedou jiným autem nebo podruhé tam už nikdy nepřijedou, tak proč platit?
Proto systém videomýta nemá problémy jen ve spojení s časovým paušálem (10 dní, měsíc, rok), čili v zemích bez mýtnic, zato s jedinou kasou, do které to mýtné jde.
V Chorvatsku si každá společnost vybírá mýto u svých závor a do své kasy, čili lze očekávat, že mýtnice z chorvatských dálnic hned tak nezmizí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (04. 08. 2015 23:14).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 271
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.