Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

eurodiesel nabo eurodiesel bs??

Autor xtreme19 
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 14:40
To mirek12 : Ja som len myslel, či nemôže dôjsť k poškodeniu DPF pri používaní VIF, ja som ho používal no ohlasy že s DPF sa nemôže VIF aplikovať som počul kde tade. Mám Opel Astra J - 2.0l CDTI, 121kW.. Tak "BABO RAĎ"
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 15:28
je to jen mazací složka, nic se nestane, dokonce tam píšou i pro DPF

_______________________________________________________
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 15:32
algec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslím, že v 1,9TDi 81kW a 96 kW nebude většího
> rozdílu. Také mě to jede na všecko.



Vodu,jsi zkoušel ? hot smiley
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 16:43
Nezkoušel,myslí naftu.thumbs down
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 17:27
algec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslím, že v 1,9TDi 81kW a 96 kW nebude většího rozdílu. Také mě to jede na všecko.

Je tam zásadní rozdíl: 66kW (1Z, AHU, AGR, ALH) a 81kW (ASV, AHF) jsou motory s rotačním čerpadlem, které opravdu jezdí na všechno alespoň trochu podobné palivu thumbs up smiley.

66kW (ANU-pouze SAG), 74kW (ATD, AXR), 85kW (AUY), 96kW (ASZ, AVF, AWX), 110kW (ARL) jsou motory PD, které jsou již na palivo poněkud náchylnější sad smiley, pod vstřiky se vymačkává hlava atd.

P.S. určitě to není komplet, píšu to z hlavy, příčné motory 1,9
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 17:29
Jednou mě na starém golfu zkusil dát tchán do nádrže benzín. Plnou. To bylo škody, když se to vypouštělo. Naštěstí jsem to užil na starém pařezu 550. Ten také žral všecko.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 18:26
... VW 1,9 TDi 81 kW Variant ... Vyškov Kojál Blansko a zpět ( převýšení přes 300 metrů ) prázdný ... 3,9 litru / 100 km ... což byl test, běžně jsem jezdil kolem 5 litrů ...
1,9 TDi 96 kW ... za 2 roky v průměru 6,3 litru / 100 km ... jak 81, tak 96 bez problému s naftou ...
2,0 TDi 103 kW ... spotřeba kolem 6,5 litru ...
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 21:19
Chápu, že všichni chtějí nová auta. Ale když je to krok zpět, je to smutné... Ať žijí ekoteroristé, kvůli nimž se toto divadlo dělá. Neustálé lhaní se spotřebou i vypouštěním emisí, které se dosáhne pouze v laboratorních podmínkách a s realitou nemá co společného.A o přimíchávání biosložek do pohonných hmot ani nemluvě..
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 22:48
Souhlas, rozdíl je opravdu velký. Zlatý "rotačky", dokud mi tyhle auta budou jezdit, nevzdám se jich.. Oni vědí, proč je přestali vyrábět.....thumbs down PDčka ať si strčí za klobouk.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
12. 06. 2013 08:40
BESSY

1,9 TDi 96 kW ... za 4 roky v průměru 6,4 litru / 100 km
2,0 TDi 103 kW ... spotřeba kolem 6,6 litru
Toď moje spotřeba.
Zdarec
thumbs upsmileys with beer
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
12. 06. 2013 13:56
T Peter1: na VIF krabici je len: vhodný pro všechny vznetové motory, zvlášte s vysokotlakým vstřikováním: common rail, PD,VP44,TDI,HDI,JTD,CDI,TDCi,CDTi,dCi. Ale nepíšu že aj pre motory s DPF
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
12. 06. 2013 17:33
Mozna jsem to cetl na jejich webovkach, ale bud v klidu, kolega ma na pasikovi s DPF skoro 300 tis km a je OK, leje vif celorocne jako ja do PDcka

_______________________________________________________
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
13. 06. 2013 06:58
To je téma, které je zbytečné řešit, kdo tankuje na Benzině nebo Eurooil, tak tam má automaticky přidán VIF, a pochybuji, že jiní prodejci nakupující v např. v Čepru tam přidávají něco jiného, když ničím jiným nedisponuje. Doby kdy aditiva přimíchávali dle objednávky prodejce přímo cisterňáci jsou minulostí.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
13. 06. 2013 08:07
U Eurooilu by v současnosti měli prodávat naftu sice bez biosraček, ale taky bez aditiv.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
13. 06. 2013 16:40
Já od podzimu používám bišopa : [www.bishops-original.cz] , někdo sem na forum kdysi dával odkaz, na tom mém cmrndání nic moc nepoznám a spotřebu jsem od nového roku zatím nepočítal ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
13. 06. 2013 22:01
pánové, nedá mi to, musím ještě reagovat. nesnědl jsem moudrost světa, ale : supr nafta od eurooilu je podle fotek z testu čirá, už jste si ji někdo nalil do bílé flašky? já jsem se dočetl na dieselfóru, že je prý žlutá jako jakákoliv jiná . . . schimi, dobře vím, že se dá koupit aditivum bokem, kdo myslíš, že ho prodává - cisternář, nebo zaměstnanec čepra? já si na tyto pro mne poměrně zásadní otázky neumím odpovědět a proto na E netankuju i kdyby stála 33,- a do každé nádrže panáka VIFu šoupnu smileys with beer a bishops je prej taky dost dobrá přísada, kámošovi to pomohlo od "klepání" trysky ve fordu.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
14. 06. 2013 07:01
Eurooil ma naftu bez repky - barvu ma svetle zelenozlutou, na KM-Prona maji taky vetsinou bez repky thumbs up Akorat bacha na mazivost u nekterych vstrikovacich systemu... VIF ci par litru obyc nafty to vyresi.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
14. 06. 2013 11:05
Nechci dělat chytrého, tohle jde mimo mě, aditivum je pro mě cizí slovo a zatím jsem nikdy neměl problém, který by byl právě tímto zapříčiněn. Nicméně kolega, který je jeden z mnoha, co odebírají a kontrolují vzorky říkal, že nafta od Eurooilu, tedy Čepra, je alespoň zde na ostravsku, podle zjištěných měření jedna z nejlepších. Naopak tradičně nízkou příčku si drží a to již velmi dlouho Shell.... Mám to z druhé ruky, neměřil jsem, nečichal jsem, barvu jsem neviděl, nicméně kolega je dobrý známý, takže věřím.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
14. 06. 2013 13:36
TOTTI ano máš pravdu u nás Shell hnusná chemie ani do traktoru bych nedal sad smiley
Tom
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
14. 06. 2013 13:41
1,9 TDi 96 kW za 2 roky v průměru 6,2 litru / 100 km jezdím dálky.
Shell beru skoro pořád a žádný problém. Prostě to neřeším. Když to shrnu - vezmu naftu všude mimo styl ,, zemědělské stanice"
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
14. 06. 2013 14:04
Já se tedy přiznám, že na cenu se dívám, proto mám pouze 3 čerpačky, kde pravidelně beru Papouška, Eurooil a cca 1/2 roku Eurobit, i kdyz u posledně jmenovaného si nejsem až tak jistý, protože s jejich litry najíždím vždy o něco méně km, než s ostatními. V zemědělských stanicích taktéž neberu a velkým firmám se vyhýbám právě kvůli ceně. Nicméně aby se někdo nezlobil, téma zní jinak, takže možná bychom se měli vrátit k původnímu.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
14. 06. 2013 18:57
... Totti, pokud bych si nebyl jistý, taky bych tam nebral ...
nicméně jako zemědělci máme čerpací stanici taky ... ale veřejnou a kriteria jsou pro nás přísná minimálně tak, jako
v Eurooilu ( Čepro ), Slovnaftu ( MOL ), OMV, či Shellu ...
... ostatně jinde jako v Čepru ( drží sklady v ČR ), nebo nebo Slovnaftu nenakupujeme ( Slovnaft zásobuje pro Čepro většinu Moravy ) ... kšeft se dělá tak, že výše jmenované společnosti berou podle potřeby z rafinérek, které mají blízko, tzn. Kralupy, Litvínov,
( Pardubice jsou zavřeny ) případně z Vídně ( Schwechat ) ...
... že se nafta musí " mazat " to je proto, že se snižuje obsah síry ( tzn. kvůli snižování emisí ) ... čímž vzniká tzv. " suchá " nafta ... to se napravuje různými aditivy, které si nechají míchat tzv. " na bráně " v Čepru, či ve Schwechatu ... výše uvedené distribuční společnosti do svých speciálních produktů ... mazivost nafty ale zvyšuje i MERO, který se do nafty přidává povinně na základě ujednání v EU ... jestli si na vlastních čerpačkách kdokoliv cokoliv přidává na vlastní triko ... to je jiný problém ... ale od toho jsou kontroly, které dělají především celníci ( u nás pravidelně ) včetně odběru vzorků PHM ... kdyby takto v ČR bývali kontrolovali chlast ...
smileys with beer
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
20. 06. 2013 14:44
ja by som povedal takto-zatial sa nic autam s dizlom nestane-pokial neprejde urcita doba. a pride ako velka rana. zaspineny filter, trysky, ....a potom uvidite aki sajraj tankujete
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
21. 06. 2013 22:40
Vzal jsem Noname naftu do Supreba 1, ostatně tak jako vždy. Cesta z UH do Ruskamenu cca 900km, spotřeba 5,4 l nafta i s klimou, teda jako né že s tím moderátorem, ale klimatizací.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 06. 2013 16:17
To já jsem loni koktávku I 1,9TDI krásně pročistil!! Natankoval jsem a tradáá. Slovensko a Maďarsko po dálnici jsem projel bez tankování a už se těší do Chorvatska říkajíc a opakující si jak tam mají lepší pohonné hmoty (alespoň dle mého názoru) prostě super a tak na první nebo na druhé pumpě u stojanu beru tu super naftu ale co se nestalo on to byl benzin!! Už při placení se mi zdálo že je to nějaké dražší ale co na nic jsem nečekal a odjíždím od pumpy a přítelkyni povídám a slibuji jak to nyní pofrčí hned jak se vyjedou ty naše sra..y pravda v autě to škubalo a neustávalo ba naopak dodrkotal jsem až na mýtnici tam to zdechlo a konec dál ni krok sad smiley z budky velice ochotně vylezl zřízenec a pomohl mi odtlačit auto za závoru zaplatil jsem za průjezd ale tím to nekončilo sám se začal starat proč to nejede a nepokračuji. Po kontrole účtenky z pumpy nám bylo vše jasné velice ochotně přivolal opraváře byla půlnoc nádherná a já byl v šoku co bude dál! Dál bylo to, že za necelou hodinku přijeli opraváři tři zdatní chlapíci jeden opravoval a dva mi pili pivko dostal i zachránce z budky. Po další hodince, když už bylo vše vysrknuto, pročištěno, částečně i natankováno a zaplaceno mně ještě doprovodili k další pumpě aby se přesvědčili, že opravdu tankuji naftu!!hot smiley zdržení cca slabé dvě hodinky, část rozpočtu pryč, nějaké to pivko ale hlavně jsem vypadal jako blbec co neví co tankovat!
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 06. 2013 18:03
PetrV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To já jsem loni koktávku I 1,9TDI krásně
> pročistil!! Natankoval jsem a tradáá. Slovensko a
> Maďarsko po dálnici jsem projel bez tankování a už
> se těší do Chorvatska říkajíc a opakující si jak
> tam mají lepší pohonné hmoty (alespoň dle mého
> názoru) prostě super a tak na první nebo na druhé
> pumpě u stojanu beru tu super naftu ale co se
> nestalo on to byl benzin!! Už při placení se mi
> zdálo že je to nějaké dražší ale co na nic jsem
> nečekal a odjíždím od pumpy a přítelkyni povídám a
> slibuji jak to nyní pofrčí hned jak se vyjedou ty
> naše sra..y pravda v autě to škubalo a neustávalo
> ba naopak dodrkotal jsem až na mýtnici tam to
> zdechlo a konec dál ni krok sad smiley z budky velice
> ochotně vylezl zřízenec a pomohl mi odtlačit auto
> za závoru zaplatil jsem za průjezd ale tím to
> nekončilo sám se začal starat proč to nejede a
> nepokračuji. Po kontrole účtenky z pumpy nám bylo
> vše jasné velice ochotně přivolal opraváře byla
> půlnoc nádherná a já byl v šoku co bude dál! Dál
> bylo to, že za necelou hodinku přijeli opraváři
> tři zdatní chlapíci jeden opravoval a dva mi pili
> pivko dostal i zachránce z budky. Po další
> hodince, když už bylo vše vysrknuto, pročištěno,
> částečně i natankováno a zaplaceno mně ještě
> doprovodili k další pumpě aby se přesvědčili, že
> opravdu tankuji naftu!!hot smiley zdržení cca slabé dvě
> hodinky, část rozpočtu pryč, nějaké to pivko ale
> hlavně jsem vypadal jako blbec co neví co
> tankovat!


Pokud to dopadlo takhle,tak to bylo ještě v pohodě.smileys with beer Prostě někdy člověk myslí na spoustu věcí a ne na to co právě dělá...
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 06. 2013 19:13
Kombinace nafta-benzín do dieselového motoru do 30% benzínu je v pohodě, nekteří výrobci připouští i 50% smoking smiley (běžně se to v mrazech využívá). Vyšší podíl je problém...
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 06. 2013 21:33
ale ne do PDčka a common railu, to je jasná poprava, rotačka to ještě zblafne

_______________________________________________________
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
27. 06. 2013 16:14
Nevím, jak můžou mít na našich pumpách naftu bez bio složky, když je povinnost bio složku přimíchávat. Asi jen reklamní trik? Letos v HR tankováno jen u INY a dopřána nafta class a pohoda, autí to chutnalo. Zpět jsem v A skoro do prázdný šoupnul asi 25 litrů u Shellu a zázrak to nebyl.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
27. 06. 2013 16:45
Zahajskej

Jak je možné prodávat čistou naftu, když povinnost přimíchávat biosložku do paliv nařizuje zákon? Řešení je ve vedlejším stojanu, který nabízí čisté biopalivo. Zákon totiž neříká, že podíl biosložky musí být v každém prodaném litru, ale v celkovém prodaném objemu pohonných hmot. Vlk ekologických směrnic se nažere a koza (motor našeho auta) zůstane celá.


zdroj
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 189
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.