Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Doprava doplnění

Autor muraay 
Doprava doplnění
02. 07. 2010 11:24
Zdravím všechny,

brouzdal jsem už tak dlouho tímto forem, ale nikde jsem nenasel žádný přehled cest a poplatků za dálniční známky.

V půlce července mám namířeno do zadaru, nicméně sám nevím, po jaké cestě pojedeme.
Mohl by mi někdo napsat, jaká je nejlepší cesta, jestli po té nové dálnici ? Nebo po staré ?
Chtěl bych jet u nás na mikulov - viden a tam se napojit na tu novou dalnici, abych nemuesel platit jeste poplatky za dalnici ve slovensku.

Jaké jsou poplatky za dálniční známku v rakousku ? Ve slovinku vím, že chtěji 15 eček za tyden a dále nevím kolik se platí mítné v chorvatsku do zadaru.

Děkuji mnohokrát za upřesnění !
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 11:30
Bože ty to vidíš........v době internetu.....někdy se ptám sám sebe, jestli je to opravdu nesvéprávnost, nebo jenom lenost.....
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 11:32
njn někdo nehledá, ale co už...

Poplatky za dálniční známku Rakousko najdeš zde: [www.chorvatsko.cz] , poplatky za slovinskou dálniční známku zde: [www.chorvatsko.cz] případně je možnost ji objet-viz jiné vlákno a poplatek za chorvatskou dálnici zde: [www.chorvatsko.cz]

Jinak doporučuji chorvatsko určitě po dálnici-příjemná cesta, na rozdíl od Plitvic (toť má zkušenost).
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 11:34
Ja te zdravim,tak rakouska znamka me dnes vysla na 250,-kupoval jsem ji v cestovce firo tour.Jinak poplatky za dalnici do chorvatska-Zadar je cca 150kun aspon tolik jsem platil minuly rok.Ja jezdim jen po dalnici a je to v poho!ja jezdim Znojmo-Hate-Viden-Graz-Maribor-Zahreb az do Zadaru.
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 11:47
150 kun ??? To se mi zdá hrozně moc to je 1200 kč za oba průjezdy ? to je peklo
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 11:52
Holt dovolená něco stojí a za pohodlí se připlácí...
avatar Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 11:54
muraay napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 150 kun ??? To se mi zdá hrozně moc to je 1200 kč
> za oba průjezdy ? to je peklo
Ne není to peklo,je to zkutečnost a je to jen jeden směr-myšleno Macelj-Zadar1 nebo 2

MirekŠi
avatar Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 11:55
tak je lepší sedět doma a nikam nejezdit nebo jet na mácháč dát pivoně Hahahaspinning smiley sticking its tongue out
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 12:03
Ten muraay se mi snad zdá.....
avatar Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 12:07
muraay napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 150 kun ??? To se mi zdá hrozně moc to je 1200 kč
> za oba průjezdy ? to je peklo


cena ??? Taky je ta dálnice velice kvalitní a né jak ta naše D1.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 12:09
A pak nemáme být paštikáři....
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 12:11
Je to dost,ale vazne ta dalnice je komfort o proti tim nasim-)
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 12:17
Hlavně na dovolenou se jede jednou za rok a těch 1100Kč za skoro 1000km fantastické dálnice včetně dvou 6km tunelů není zas tak strašně moc. V Rakousku se taky při cestě přes Linz platí 7euro za známku + 12euro za tunely...
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 12:18
Oproti Slovincům je to férová cena.
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 12:23
Myslím si že je to přiměřené s ohledem na velmi povedenou dálnici vč.tunelů, jak jej již zmíněno. A pokud se někomu zdá 1200 navíc při celkové částce za dovolenou....hmm..nevím jestli by nebylo opravdu lepší jet někam v ČR. A mimochodem, přijdem mě strašná pálka za dál.známku ve Slovinsku (na cca 20 km úseku dálnice), tu budete muraay kupovat? To je naprosto nesrovnatelné. Já osobně slovinsto objíždím, a to hlavně jako protest, ptž co je moc to je moc confused smiley
avatar Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 12:38
Souhlasím s Evulinou, taky objíždím. Ne protože nemám 15 euro, ale protože je to vyděračství. V ceně dovolený to člověk moc nepozná (15 euro), ale jednání Slovinců se mi trochu příčí. Až bude dálnice od hranice k hranici, tak to dám i když i tak je to dost za 7 dní!!!
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 13:04
To znamená, že

Slovinsko - celkem 30e
Rakousko - 7,5 e + 12 e za tunely ?
Chorvatsko - 240 kun

Slovinci jsou pěkní chychcánci ... !!

Nevím, jak kvalitní je ta dálnice, ale když říkate že jo :-) tak vám to věřím a rozhodně po ní pojedu.

Setkali jste se se zácpami na dálnicích ?
avatar Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 13:07
těch 15 eur se dá přežít ale co mě štve je že nemaj SLO půlroční známku, do HR jedu 2x ročně na 15 a 20 dní takže by se hodila...
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 13:08
Problém býval u tunelů, dokud byl pouze jeden tubus, teď by tam neměl být problém, ovšem záleží který den jedeš. Já jezdím v týdnu (nejhorší je z pátka na sobotu) a žádný problém s ucpanou dálnicí v HR jsem nezažila(krom těch tunelů)-ale to už je pase
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 13:08
v Rakousku je 12e za tunely jen když jedeš řes Linz a dolů po A10(asi smiling smiley
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 13:15
JO Slovinci jsou vychcánci, s tím se nedá nic než souhlasit. Mají dvojnásobně vysoký ceny známek, jen aby co nejvíc podojili turisty. A zácpy na dálnicích? Určitě už se tu o nich psalo, ale kdo jezdí do Chorvatska, tak už určitě v nějaké byl. Všeobecně se nedoporučuje cestovyt v době výměny turnusů, to jest v sobotu, resp. z pátku na sobotu. Ale máš-li daný termín, stejně s tím nic neuděláš. Osobně jsem takhle stál minulý rok v Rakousku dvě hodiny ráno od čtyřech. Ale to nebyla zdaleka první zácpa, už jsem jich pár zažil i jinde na cestě.
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 13:35
Tak děkuju za informace. O těch tunelech jsem vubec neveděl že se platí. Nene máme domluveny termín od neděle :-) takže vyrážíme až v neděli :-) z pátka na sobotu by to byla sebevražda :-) a zpět se vracíme v pondělí.

Máte ještě nějaké info, na co si dávat pozor ? Mám z té cesty vážně strach, jedu do poprvé v životě ...
avatar Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 13:44
Sledovat cedule kam jedeš mě se povedlo u Zadaru minout odbočku na Split kochal jsem se a kecal s manželkou tak jsem si objel Zadar a na další mýtnici jsem to otočil zpět cca 10km navíc zbytečně.Martin
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 13:51
Nezapomenout u Graze odbočit na Slovinsko !
avatar Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 14:12
Murray .. stačí pročíst toto fórum (klikni na "Hlavní stránka" ) a budeš vědět úúúúúúúúúúúúúplně všecko - a nejen o cestě do HR , ale i kdo má jakého pinďoura grinning smiley thumbs up smiley grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Isekon (02. 07. 2010 14:12).
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 15:02
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nezapomenout u Graze odbočit na Slovinsko !


Dobrá rada nad zlato grinning smiley
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 15:58
No podle toho kudy pojede.
MURAAY, nevím jestli jsi četl(a) na www.chorvatsko.cz příjezdové trasy, ale základní jsou dvě: Buď pojedeš těma zmiňovanýma tunelama - Dolní Dvořiště, Linz, Salzburk a potom zřejmě Lublaň atd. nebo Znojmo, Vídeň, Graz (nezapomeň odbočit do slovinska), Maribor atd. Ta druhá trasa je bez tunelnýho( v Rakousku) a když budeš trochu na fóru hledat najdeš i jak objet ten kousek slovinský dálnice, abys nemusel platit tu předraženou slovinskou známku.
Jinak si opravdu stačí zadat ve fóru vpravo nahoře vyhledat a PC Ti tÿ informace vyhledá sám...thumbs up smiley
avatar Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 16:12
Muraay píšeš, že pojedeš přes Mikulov. Takže v Rakousku nebudeš platit tunely, ty jsou na A9 od Linze. Ty pojedeš přes Vídeň na Graz.
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 16:16
Jestli nakonec pojede vůbec spinning smiley sticking its tongue out
Re: Doprava doplnění
02. 07. 2010 17:54
Zdárek všichni,
asi se zeptám jako už milion dalších řidičů, kteří chtějí využít k cestě do Grazu nový úsek z Mikulova přes Vídeň. Roky jsem jezdil ze Zlína přes Slovensko, ale jelikož už máme dálnici až do Kroměříže, chtěl bych toho využít a zkusit jezdit pohodlněji. Prosím o stručný výklad cesty z Mikulova přes Vídeň dále na Graz. Díval jsem se na viamichelin a vypadá to, že cesta je již značena po novém obchvatu. Děkuju za tipy a rady.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 238
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.