Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jakou navigaci a jaké mapy????

Autor Racetiger 
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 08:38
Vy uz nekdo mate Primo?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 09:11
Velmi dobre skusenosti mam s Garminom. Lahke ovladanie. A na navigacne zariadenie je k dispozicii velke mnozstvo map. Co u niektorych inych
navigacii nie je. Doteraz som si Garmin poziciaval, ale tento rok som si ho uz zakupil, ale najjednoduchjej rady, kedze bol v akcii. Smiesna cena 56 €. Dokupil som kartu a stiahol najnovsie mapy a to su City Navigator Europe NT 2011.10. Velmi dobre spracovanie, su tam move kruhove objazdy, nove useky dialnic, ....

Ked sa niekto rozhoduje pre kupu GPS odporucam Garmin a radu to podla financii. Lebo mapy su rovnake ci uz na najdrahsi alebo najjednoduchsi GPS. A to je dolezite. NACO mi je najmodernejsie GPS, ked si tam nemozem nahrat nove mapy, alebo mapy by aj boli ale ne su zadarmo.
City Navigator Europe NT 2011.10 (UNLOCK) - je jeden subor, ktory si dokaze vygooglit, stiahnut a nakopirovat na kartu priemerny pouzivatel PC:
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 09:53
Už dlouho používám IGO8 a jsem naprosto spokojený. Párkrát jsem vyzkoušel i TT a nějaké zásadní výhrady k němu nemám, klidně bych si ho koupil. Ale Garmin, to je kapitola sama pro sebe...... To je snad lepší jet podle mapy. Tam něco nastavit, naplánovat trasu, nebo udělat cokoliv jiného je porod. NIKDY bych to nechtěl.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 11:55
to Alf60 díky za nové skiny.
a za pomoc
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 11:57
Mám Garmin 765t (plánovaní trasy ,průjezdních bodů kolik chceš,navigace jízdními pruhy atd.)a jsem s ní úplně spokojen.thumbs up hot smiley
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 11:59
Musím říct že jsem měl asi asi 10 různých GPS k vyzkoušení a stále trvám na jednom, co do jednoduchosti a logiky zadávání a použití autonavigace je jednička TomTom do terénu asi Garmin, nejhorší různé značkové Sony, panasonic a podobně.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 14:28
mám, ale pda mi při startu vypíná podsvícení, takže je mi na ....
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 14:37
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Musím říct že jsem měl asi asi 10 různých GPS k
> vyzkoušení a stále trvám na jednom, co do
> jednoduchosti a logiky zadávání a použití
> autonavigace je jednička TomTom do terénu asi
> Garmin, nejhorší různé značkové Sony, panasonic a
> podobně.

No, já mám názor jiný, ale možná je to tím, že používám TT pro PDA (verze 7.910). Možná taky zadáváš trasu jinak než já. Zkus stručně popsat jak ji zadáváš.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 15:21
Omlouvám se, pokud tento dotaz tu už byl, ale já jsem ho nenašel.
Víte někdo, jak dostat trasu z mapy.google do TomTom (930)? Program Tyre mi nedává dobrý výsledek, Tom si trasu předělá podle svého. TomTom home to taky neřeší, ten vůbec neumí zadat průjezdné body. A plánování přímo na přístroji je zdlouhavé a nepohodlné. Tom je jinak perfektní, měnit ho nechci.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 15:28
Přidej si v tyre víc průjezdních bodů, funguje mi bez problému, někdy mám na 1000km třeba 25 bodů a jde v pohodě.
Používam TT 7.917 v PDA, ale to by nemělo mít vliv.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 19:44
to Alf60

No také mám PDA verzi. Nevím jakou verzi, ale zadávání je jednoduché, první položka, naviguj na, pak už jen vybrat zda do města nebo na POI nebo na určitou adresu, zadám město, ulici a č.p. a je to.
Dobré je že si pamatuje naposledy volená města i ulice.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 19:54
Používám už pár let Navigon, plně mi po cestách po Evropě vyhovuje a to i přesto, že pokrytí co se týká Chorvatska nic moc. eye popping smiley
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 20:00
U Navigonu mi děsně vadila ukecanost hlasového průvodce, když mi po šesté během jízdy 100 km po dálnici řekl abych jel stále rovně tak jsem ho vymazal. A mapy také nic moc, ale to už je takových šest let.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 20:38
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:00).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 20:56
To Fido:
naprostý souhlas.
Ještě k navigacím, žádná není dokonalá a co se týká mapových podkladů ty se u jednotlivých výrobců také moc neliší.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 21:05
No jasně s tím souhlasím, nic není dokonalé, ale děsně užitečné navigace jsou. Ne abych našel cestu z Prahy do Brna ale abych našel ulici v postoloprkách, na to je to super.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 22:09
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Alf60
>
> No také mám PDA verzi. Nevím jakou verzi, ale
> zadávání je jednoduché, první položka, naviguj na,
> pak už jen vybrat zda do města nebo na POI nebo na
> určitou adresu, zadám město, ulici a č.p. a je to.
>
> Dobré je že si pamatuje naposledy volená města i
> ulice.

Verzi TT zjistíš naprosto jednoduše, když klikneš na obrazovku vpravo dole...

To si myslím, že u IGO to zadáváš jednodušeji. Pokud nemáš naplánovanou trasu, máš v levém horním rohu symbol dalekohledu. Klikneš na něj a můžeš vybírat adresu, souřadnice, historii (posledních 32 zadávaných míst), POI a oblíbené. Úprava již hotových a uložených map, nebo aktuálně naplánované trasy se mi zdá taky podstatně jednodušší a o možnostech zobrazní údajů na obrazovce ani nemluvím.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 22:14
Mě děsně nesedí to vyhledání na mapě a pak říct že to je cíl a podobně. To mi příjde takové divné. Ale asi to je o tom, s čím člověk začne a co mu příjde jako přirozené. Od počátků jsme používal MT Siemens a když skončily tak jsme měl problém přejít na jiného výrobce. Tak to je asi podobné.
Ale s téím že si to pamatuje ty poslední trasy, to jo, ale když chci zadat město tak ho musím zadat pokaždé znovu. U TT si pamatuje poslední města a pak v dalším i ulice takže když často jezdím do Prahy tak jí tam mám a jen jí vyberu a je to.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 22:38
ale to mas u Igo taky, bud v historii nebo si to uloz do oblibenych
Anonymní uživatel
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 23:07
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 13:59).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
13. 06. 2010 23:19
prochy, pokud koupíš navi klasiku tak na Aukru jich je s 5" obrazovkou na výběr hodně s cenama od 1800kč a většinou mají softvér Igo8 ale můžeš doinstalovat cokoliv, např. TomTom. Navi klasická narozdíl od tel, má výkonější gps příjmač dnes již silfr 4 a tím pádem i lépe chytne signál. Já mám Igo8 i v pda HTC diamond s vestavěným gps modulem a někdy trvá i 10min než chytne signál, klasická gps ho chytá takřka okamžitě. oproti tel. je také displej o něčem jiném a to hlavně velikostí a tím pádem i přehledností.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 06. 2010 07:03
Mám v Nokii jejich mapy a jsou na ... Kde se dají stáhnout nějaké slušné mapy do Nokie 5800 XM? Jinak i ten nejjednoduší TT Strat je super proti telefonu.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 06. 2010 07:37
Na Nokii snad jen Sygic
http://www.4allmobile.eu/viewtopic.php?f=62&t=9875&st=0&sk=t&sd=a
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 06. 2010 08:19
Čtu tady stesky o tom, jak je navigace Nokie na houby. Mám od února E 52 s orig. Nokia Maps, byl jsem s ní v Rakousku, Itálii, Německu i Chorvatsku a nemohu si absolutně stěžovat. Pokud navigaci zapnu jen jednou za měsíc, potom nalezení signálu z družice trvá několik minut. Pokud ji zaonu jednou týdně na moment, jen ve formě "moje poloha", tak se udržují polohy satelitů aktualizované a náběh je velmi rychlý. Když jedu,mám telefon v kapse u košile a hlasová navigace je natolik intuitivní, že ani nemusím hledět na display. Také mám TT 730 Go. Stěžovat si na ni nemohu, ale otravuje mě 1 x za rok nebo dva roky vydávat 2,5 tisíce Kč za aktualizaci evropských map. Hlasová navigace je poněkud zpomalená. Když mně zahlásí, že mám odbočit, obvykle už jsem tu správnou odbočku přejel.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 06. 2010 10:33
to valeri
Já vím, že si to mohu uložit a nebo v hostorii, al ekdyž prostě chci zadat adresu a včera jsem zadával Prahu a dnes Liberec tak tam mám jen Liberec a Prahu musím zadat znovu ručně. U TT se tam objeví Liberec a pod ním Praha a další města. A to samé u ulic.
Možná prkotina ale je to tkové přijemné.
Teď třeba nemohu přijít na to jak naplánovat cestu od někud někam na zítra. Pořád mi to hází počátek podle toho kde zrovna jsem a nebo kde jsem byl naposledy.
Možná jsem lama, ale nevím kde se to dá zadat abych nemusel tvořit itinerář. U TT zadám strat pak cíl a je to.

To Prochy:
GoClever ti nedoporučuji, strašně pomalé a nespolehlivé řešení. Mio také kapitola sama pro sebe. Pokud chceš do auta tak TomTom pokud i do terénu tak Garmin. Jinak bych nic nebral. Nevýhody v mobilu: malý displej, když jedeš na baterku tak bez navigace se objedeš ale bez mobilu ne a tak ti to vyhuláká baterku a nemůžeš si zavolat, buď externí přijímač a to znamená další nabijení a nebo s ingervovaným modulem GPS, ale zase s horším příjmem speciálně v autech s ditermickým sklem.
Telefon na telefonování, GPS na navádění,

Když bude chtít někdo půjčit navigaci tak mu svůj mobil asi nepůjčíš.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 06. 2010 14:19
Nokia 5230 OVI mapy , tak jsem zvědav po české republice to jde zatím gutsmiling smiley uvidíme v ciziněspinning smiley sticking its tongue out
Anonymní uživatel
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 06. 2010 19:24
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 13:58).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 06. 2010 20:04
motomoto
proc se ti ukazuje jen posledni volba vazne netusim. Mozna zkus zmenit verzi softu/Iga. Start si naplanujes stejne jako cil, v okne kde davas "nastavit jako cil" mas tlacitko "vice moznosti", tak ho stiskni a v dalsim okne mas modry praporek a "nastavit jako zacatek". Pred tim si samozrejme ten zacatek vyber
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 06. 2010 22:17
Tak u mně vyhrál TomTom i když mi láká i Garmin. Kamioňáci a vůbec tico lítaj do zahraničí mají už po všech možnejch značkách skoro všichni TT. Měl jsem ho půjčenýho a s tím se dá komunikovat bez manuálu. Ještě bych se chtěl zepta jak a kde se dají stáhnout mapy. Na mé cestování nemusí být zrovna včerejší. Jezdím spíš na jih a západ Evropy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (14. 06. 2010 22:54).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
14. 06. 2010 23:46
hledej TomTom maps 850 .. teď právě se hojně objevují, určitě najdeš.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 241
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.