Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta do Orebiče

Autor PPavel 
Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 08:21
Hezký den,
mám dotaz ohledně cesty do Orebiče po pevnině bez použití trajektu z Ploče.Je lepší a plnulejší varianta cesty :

1.Sjet u Šestanovace z dálnice a pak pokračovat po magistrále Brela-Makarská-Ploče-Orebič.
2.anebo je lepší dojet na konec dálnice exit Ravča a dále pokračovat na Ploče a Orebič ?

Děkuji zkušenějším za odpověď.
avatar Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 08:24
Sjíždím na exitu Šestanovac a dokud nebude dálnice do Ploče kompletní tak budu takto jezdit. Cesta z Ravče do Ploče je hodně rozbitá a pochybuji, že ji letos nějak zpravili. Na čas a vzdálenost je to téměř stejné.
Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 08:24
Uf, asi to dělá to teplo, že vidím dvakrát????
Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 08:27
Velmi děkuji za odpověď ! Jedeme v pátek,a tak se chci vyhnout zbytečným komplikacím.Ještě jednou díky.
Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 09:32
Máte někdo tipy na pěkná místa na Pelješaci a v okolí Orebič či Orebič samotný ? Například hezká místa,tipy na výlety,klidnější pláže,dobré restaurace,dobré víno atd...

Předem děkuji.
avatar Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 10:09
Pavle, myslím, že tady najdeš odpovědi na všechny své dotazy - chce to jen hledat a číst yawning smiley
[forum.ihvar.cz]
Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 15:11
Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 15:12
Ravča - Ploče vychází na nějakých cca 35 km? Jak dlouho si to jel? Protože cesta po magistrále trvá z Šestanovac do Ploče tak 2 hod (několikrát jsem to jel) a pokud počítám tak po dálnici z Šestanovac do Ravča necelých 50 km, to je necelých 30 min + Ravča - Ploče cca 40 min, tak jsem na 1:10 hod? Nevím nejel jsem to letos to zkusím poprvé.
Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 15:18
Exit Ravča a poté sesta do Ploče je údajně velmi pomalá,místy rozbitá,s omezeními na 30 km / hod.Dle zkušeností těch,kteří tento úsek jeli,pak vychází díky uvedenému čas stejně jako když se sjede na exitu Šestanovac a pokračuje dále po magistrále.Zkušenosti jsou na diskusním fóru :

Dálnice A1-Split-Šestanovac-Ploče-Dobrovník.
avatar Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 18:01
Jel jsem loni v červnu:
Ravča sjezd z dálnice -> Bačina nájezd na magistrálu (2km před Ploče) , délka 33km podle tachometru a jel jsem to rovných 45 minut.

** Petr **
avatar Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 18:04
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Uf, asi to dělá to teplo, že vidím dvakrát????

Nejsi sám, taky vidím dvakrát. Dva údajně různí uživatelé ale s jednou a tou samou otázkou rozmístěnou do mnoha vláken smileys with beer

** Petr **
avatar Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 18:06
Z Ravce na Peljesac jsem jel pred 14 dny a pred tydnem zpet cesta byla naprosto plynula a bez komplikaci. Je zbytecne pri ceste na Peljesac sjizdet v Sestanovaci.
Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 19:12
Žádní "údajní",ale opravdová náhoda ohledně stejného tématu.Opravdu.A velmi děkuji za cenné infomace.

Pavel
avatar Re: Cesta do Orebiče
08. 06. 2010 19:15
Stejně jako Štír letos, tak i já loni jsem tu cestu měl naprosto bez komplikací. Možná byla trochu pomalejší ale naprosto bez problému, dodržoval jsem rychlost a kochal jsem se smiling smiley

** Petr **
avatar Re: Cesta do Orebiče
09. 06. 2010 08:24
Speedy Gonzales napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ravča - Ploče vychází na nějakých cca 35 km? Jak dlouho si to jel? Protože cesta po magistrále trvá z Šestanovac do Ploče tak 2 hod (několikrát jsem to jel) a pokud počítám tak po dálnici z Šestanovac do Ravča necelých 50 km, to je necelých
30 min + Ravča - Ploče cca 40 min, tak jsem na 1:10 hod? Nevím nejel jsem to letos to zkusím poprvé.

Folin napsal(a):
vlákno Ravča - Ploče 15. 05. 2010
-------------------------------------------------------
> Vrátil jsem se minulý týden z Orebiče,dálnice stále končí v Ravče,ale asi 10km před Ploče je otevřena nová dálnice,nebo spíš silnice pro motorová vozidla a sjezd je až za Ploče přímo na Jadranský magistrále,musí se ale kousek za Ravče jet rovně směr Dubrovnik a neodbočovat doprava na Ploče,nejsem si ale jistej,zda je to rychlejší,naopak bych řekl,že spíš delší a v úseku před tou novou silnicí jsou samý zatáčky a silnice nic moc,zvláště pod jedním rozestavěným mostem budoucí dálnice,to bylo cca 100m opravdu na džíp.

Mike napsal(a):
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 02. 2010 14:39
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem. Dnes nad ránem jsem se vrátil po mé klasické cestě tj. Podgorica-Trebinje-Stolac-Ljubuški-Vrgorac-Ravča-Maribor-Graz-Wien-Brno.... Takže pár poznámek a postřehů. Silnice v Bosně Trebinje-Ljubuški má z 90% nový povrch. Paráda. Nad Ljubuškami u hraničního přechodu Crveni Grm - Mali Prolog velké staveniště, předpokládám příprava na tunel do Ploče na budoucí dálnici A 10. V obci Mali Prolog policejní akce, kontrola dokladů. Velmi si to tam policie oblíbila, viděli jsme je tam s kolegy tento rok už několikrát. Na A1 se maká, termín dokončení úseku Ravča-Vrgorac někdy do začátku sezony je reálný.

Mike napsal(a):
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 05. 2010 06:39
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem. včera jsem opět projel moji oblíbenou trasu. Takže v podstatě jen doplnění mého příspěvku z 09.02.2010....... V Chorvatsku opravili části M 62 od hraničního přechodu Veliki Prolog do Vrgorace, včetně části průtahu Vrgoracem.

Mike [napsal(a):
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 09:30
-------------------------------------------------------
>Z pondělka na úterý opět oblíbená cesta z Brna do Podgorice....... Dále cesta z Ravče přes Vrgorac na hraniční přechod Mali Prolog. 80% cesty má nový povrch, odbočka na Ploče ve Vrgorci stále uzavřena......



mapa Google - od exitu Šestanovac k silnici č.8 směr Dubrovník, nájezd na Vrgorac (A10 Mali Prolog)
1.varianta Šestanovac A1 - exit Ravča - Vrgorac- silnice č.8, směr Dubrovnik - 80 km_ 57 min.
2.varianta exit Šestanovac A1 - Zadvarje - silnice č.8 (směr Dubrovnik) - Brela - Makarska - Gradac -Ploče - 86 km_1 hod 31 min


mapa Google - od exitu Ravča k silnici č.8 směr Dubrovník, nájezd na Vrgorac (A10 Mali Prolog)
1. varianta od exitu Ravča - Vrgorac - Veliki a Mali Prolog k silnici č.8 směr Dubrovník , silnice č.8, směr Dubrovnik - 40 km_37 min.
2. varianta od exitu Ravča - Vrgorac - Vina - Staševica - Ploče, silnice č.8, směr Dubrovnik - 38 km_38 min.


Loni jsem při cestě na Pelješac sjížděl na exitu Ravča a do Ploče, respektive k silnici č.8 na Dubrovnik, jsem zkusil silnici vedoucí přes obec Vina a Staševica (ve Vrgoraci doprava, směr Ploče). Domů jsem to zkusil silnicí přes Mali Prolog (silnice pro motorová vozidla A10 - nájezd před Ploče), Veliki Prolog a Vrgorac. Zde se místy projíždělo staveništěm budoucí dálnice - rychlostní omezení. Při cestě k moři na tuto silnici - ve Vrgoraci rovně, směr Dubrovník. Obě silnice jsou úzké, klikaté s nerovným povrchem (mimo A10) a vedou přes obce, i když silnice přes Vinu a Staševicu měla přece jen lepší asfaltový povrch a nepotkal jsem zde auto (ráno, kolem 8, ve všední den). Přesto bude asi výhodnější jet na Mali Prolog z důvodu 9-ti km úseku A10 u Ploče a nově opraveného úseku části silnice 62 od Veliki Prolog do Vrgorace, viz. příspěvek výše od Mike.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Petr (23. 06. 2010 23:56).
avatar Re: Cesta do Orebiče
22. 06. 2010 16:52
Ploče - Trpanj (Pelješac)
linka 633
1.6. - 30.9. 2010
Ploče - Trpanj Trpanj - Ploče
5:00 3.7. - 6.9. 6:15
7:30 9:00
10:15 11:15
12:30 13:30
15:00 16:30
17:30 18:45
20:00 21:00 2.7. - 5.9.
poznámka Délka plavby: 60 min
ceny 2010 (v kunách) ( vysvětlivky )
A 32 F 264
B 138 G 342
C 225 H 46
D 80 I 27
E 225 Ploče - Trpanj (Pelješac)
A osoba
B osobní automobil: výška ≤ 2 m, délka ≤ 5 m, počet sedadel ≤ 9
C osobní automobil: výška > 2 m, délka > 5 m, počet sedadel ≤ 9
D zavazadlový přívěs: délka ≤ 3 m (za délku 3,01 až 5,00 se platí jako za osobní automobil do 5 m délky)
E kempingový přívěs, obytný automobil, přívěs pro loď: délka ≤ 5 m
F kempingový přívěs, obytný automobil, přívěs pro loď: délka 5,01 - 7,0 m
G kempingový přívěs, obytný automobil, přívěs pro loď: délka > 7 m
H motocykl
I jízdní kolo



Každá dospělá osoba musí mít při vstupu na trajekt platnou jízdenku. Děti od 3 do 12 let mají slevu 50% a děti do 3 let cestují zadarmo.

Podrobný ceník je k dispozici na stránkách společnosti Jadrolinija či dalších přepravců.
confused smiley
Tak takhle mi to vysvětlili přátelé z Brna, kteří loni přijeli do Č.R. den před naším odjezdem, a navíc prý čekali v Ploči 6 hodin na volný trajekt do Trpanj.
Já jezdím do Sreseru ( Pelješac ) už 5 leta letos opět.Loni jsem jel po dálnici až do Ravća a odsud po slušné silnici až do Ploče, kde je pěkný nájezd na magistrálu. Jen je nutné pořád držet směr Dubrovník.
Podle posledních zpráv, by letos do konce června měl být hotový 10 km dálnice : Ravća-Vrgorac.
Loni jsem vážně přemýšlel o trajektu, ale po tomto výše uvedeného jsem to raději vzdal.
Hodně štěstí při cestování a příjemnou dovču přeje
Petr z Č.Budějovicyawning smiley
Re: Cesta do Orebiče
11. 07. 2010 22:19
Trajekt je prý nový.
V ceníku a jízdním řádu je čas 4:30 ráno. Bývá tam fronta ? v pondělí ráno?

Nebo lepší objet po souši ?
Re: Cesta do Orebiče
02. 08. 2010 13:15
Ahoj. V sobotu 31.07.2010 jsem se vrátil z Orebiče. Od Ravče jsme jeli přes Vrgorac - Umčani (zpátky přes Veliki Prolog) - Ploče - Neum (Bosna a Hercegovina) - Ston - Orebič. Zajímavá trasa, je na co se dívat!
Re: Cesta do Orebiče
26. 04. 2011 23:15
no nový větší trajekt byl s velikou slávou zprovozněn dne 2.7.2010, bylo jídlo a pití a hudba a konfeti, ten staré výsadkový člun snad ještě z Omaha Beach 1944 byl vystřidan větším a tišším korábem i když sám jezdím vždy "na štěstí", je místo tak šup na trajekt, pokud není tak nečekám a hurá na Ston a dál na Trpanj po souší, pravda že po skoro 14 hod. jízdy z Ostravy přes SK,HU,SLO už toho mám plnou "nádrž" ale osobně beru raději hodinu jízdy navíc, než čekání ve vedru v Ploče tak terazky doufám že jeho kapacita už postačí na tu frontu kolem desáté hod.
avatar Re: Cesta do Orebiče
27. 04. 2011 10:12
Nevíte někdo jestli je ten nový trajekt "couvací" a nebo se najíždí a vyjíždí klasicky předkem ??

MirekŠi
Re: Cesta do Orebiče
27. 04. 2011 12:46
Trajekt Ploče-Trpanj je projížděcí to znamená nájezd i výjezd předkem.
avatar Re: Cesta do Orebiče
05. 05. 2011 08:45
..a takhle vypada...Vladimir Nazor...

Re: Cesta do Orebiče
28. 05. 2011 09:20
Máte někdo změřené časově tuto trasyu:
Ova-Orebič (přes pevninu v rámci 86ky? ) a zároveň v rámci slovinské dálnice?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 242
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.