Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg

Autor Fazer_1963 
Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
25. 05. 2010 11:47
Prosím o radu.
Má někdo z vás zkušenosti při cestě do Chorvatska s obytným přívěsem bez řidické skupiny E ? Někdo tvrdí ,že nemusím mít skupinu E(nesmí soprava překročit 3500kg) a někdo zase naopak, že musím(přívěs nad 750kg).
Předem díky za praktické rady.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fazer_1963 (25. 05. 2010 11:50).
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
25. 05. 2010 12:29
Podle mě je to stejné jako u nás, pokud má ten karavan bržděnou nápravu, tzn. hmotnost větší jak tuším 400kg, tak musí být Ečko...
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
25. 05. 2010 12:35
Je to stejné jako u nás. Dokud hmotnost celé soupravy nepřekročí 3,5 t, tak stačí malý řidičák.
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
25. 05. 2010 12:45
§81, odst.4) Zákona o provozu na pozemních komunikacích
Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení

a) motorových vozidel, s výjimkou vozidel uvedených v odstavcích 2, 3 a a motocyklu o výkonu nad 25 kW nebo s poměrem výkon/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg nebo motocyklu s postranním vozíkem a s poměrem výkonu/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče; k tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg,
b) traktorů a pracovních strojů samojízdných, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg,
c) jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla.

Malinko se červená s modrou hádají, ale kdo to řeší? Na fórech karavanistů se to řeší už hodně dlouho a ministerstvo dopravy si s tím jaksi neví rady.
avatar Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
25. 05. 2010 16:58
ahoj

jak píše zahajskej, tedy ze zakona, jen je to trošku jinak a už se to tu řešilo jukni ..

[forum.ihvar.cz]

koukni na muj příspěvek z 18.01.2010 19:26hod...

bob



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bioubi (25. 05. 2010 20:39).
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
25. 05. 2010 17:01
Díky za paragrafy. Teorie je jasná ale co praxe přes Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko? Co místní policie v těchto státech? Co ti by semnou udělali kdybych tam přijel bez skupiny "E" se Škodou Superb a obytným přívěsem? Podle českých zákonů bych splnoval maximalní přípustnou hmotnost do 3.500kg.
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
25. 05. 2010 17:24
Ještě mám jednu perličku. Abych se ujistil u odborníků jak to vlastně je s taženým přívěsem za mým vozidlem Škoda Superb tak jsem volal do dvou renovovaných Autoškol. V obou případech mě jednoznačně řekli, že musím mít k tažení obytného přívěsu v řidickém průkazu skupinu "E" jelikož přívěs má větší hmotnost jak 750kg ! Tak teď BABO raď !!! Já se teď ptám??? Když má tokové "přesné informace" učitel autoškoly jaké bude mít informace policista v Rakousku,ve Slovinsku a v Chorvatsku když mě zastaví aby mě skontrolovali!!!
Anonymní uživatel
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
25. 05. 2010 19:49
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 14:00).
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
25. 05. 2010 20:18
Jak píše Prochy,každý odstavec je pro jinou situaci.Tzn.,že pokud taháš s obyč. B přívěs nad 750kg,děláš přestupek už v Čechách.Třeba Němci to taky rádi koumají (povolené hmotnosti na závěs.zař.,celková hmotnost a příslušné oprávnění).Rakušáci a dál budou taky důslední,když půjde do tuhého.

Karel
avatar Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
25. 05. 2010 20:42
Chlapci není to tak :

už jsem to tady řešil, jsou změny v zákoně a tady je to lidově a na ukázkách

Jak bylo řečeno do 3,5t nepotřebuješ, zminované 750kg u tohoto neplatí.
příklad: Auto 1500 + příves 1000 stačí B
V případě že přívěs přesáhne hmotnost auta, je nutnost mít E (i do 3,5t celkově).
příklad Auto 900 + přívěs 1000 musí být BE, hmotnost je auto+řidič v tomto případě.
V případě nad 3,5t potřebuješ.
příklad Auto 3300 + přívěs 2000 musí být BE
V případě že auto je nad 3,5t je tam C a přívěs do 750kg, nad 750 C+E.
příklad Auto 3600 + přívěs 700 stačí C
Auto 3600 + přívěs 800 musí být CE

bob
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
25. 05. 2010 21:21
Chlapi, přece není možný aby kvůli takový banální věci jako je osobák + přívěs bylo tolik nejasností!!! Nakonec budu muset v padesáti dělat znova řidičák na BE.
Paradox je ten, že já už E-čko měl. Když jsem si šel vyměnit růžový řidičák podle zákona tak mi úřednice na magistrátu řekla , že mi E-čko nemůže uznat, prý ho nemá zaznamenany v mé kartě. Jenže já ho získal na vojně. Úřednice mi poradila abych si napsal do armádního archivu v Praze. Když jsem napsal do arm.archivu v Praze tak mě zdělili, že tyhle doklady se při povodnich utopily. Tak teď nevím.
Neporadí mi někdo co stím? Díky za každou radu.
Anonymní uživatel
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
26. 05. 2010 10:34
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 14:00).
avatar Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
26. 05. 2010 11:47
myslím, že tady je to popsáno dost srozumitelně....
[ridicske-prukazy.info]

a komu stávající Béčko nestačí, může si řidičák v autoškole rozšířit o přípojná vozidla na skupinu B+E za "příjemných" cca 6000,-Kč smiling smiley
avatar Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
26. 05. 2010 16:43
Ahoj

ano co mack tady hodil doplnuje moje info,
A chybí mi tam varianta u skupiny B s přívěsem do 750kg,
kde muže být mot. vozidlo až 3500kg a také není potřeba E.

Prochy ano je to tak, ale musíš myslet na max celk hmotnost u B je do 3,5t v tomto případě,
což u "C" se defacto začíná.

A dle mého je to takto v celé Evropě, je pravda, že to moc něřeším, a hledal jsem to a konzultoval s chytřejšími a znalejšími,
mám totiž A B C T E, tedy kromě D skoro vše.

bob



Upraveno 3krát. Naposledy upravil bioubi (27. 05. 2010 07:32).
avatar Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
26. 05. 2010 18:18
Jediné co v zahraničí kontrolují je váha-specialita Rakušáků,mají mobilní váhy. A někdy kontrola dokladů-váha vozidla,tu co je v TP jako minimální a váha přívěsu,tedy ta co je v TP maximální.Pak teprve kontrola řidičáku.Mám B + E tak nikdy problém.Po dobu co jsem jezdil s přívěsem /8 roků/ tak pouze jednou v Rakousku.

MirekŠi
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
26. 05. 2010 23:04
Fazer_1963 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chlapi, přece není možný aby kvůli takový banální
> věci jako je osobák + přívěs bylo tolik
> nejasností!!! Nakonec budu muset v padesáti dělat
> znova řidičák na BE.
> Paradox je ten, že já už E-čko měl. Když jsem si
> šel vyměnit růžový řidičák podle zákona tak mi
> úřednice na magistrátu řekla , že mi E-čko nemůže
> uznat, prý ho nemá zaznamenany v mé kartě. Jenže
> já ho získal na vojně. Úřednice mi poradila abych
> si napsal do armádního archivu v Praze. Když jsem
> napsal do arm.archivu v Praze tak mě zdělili, že
> tyhle doklady se při povodnich utopily. Tak teď
> nevím.
> Neporadí mi někdo co stím? Díky za každou radu.


Tak tohle mám taky za sebou.Všechno nad "C" jsem získal za totáče na vojně a pak s tím několik let jezdil jako řidič z povolání.Taky různé "lahůdky" pod majákama,nadměrný náklady a pod.Při výměně řidičáku mi paní řekla totéž.Prostě nemá záznam a že mám smůlu.Nejdřív jsem jí řekl,aby mi ten řidičák vrátila a dělala,jako že jsem tam nebyl.Pak se mi to rozleželo a začal jsem řešit,že dokladem o vykonání zkoušek je vlastně i můj řidičák.Kulaté úřední razítko u každé skupiny je snad stejně úřední,jako to na nějakém lejstru u nich na DI.To jsem mlel stále dokola společně s tím ,že se tím 10 let živím.Nakonec to uznal i šéf dopravky a nový řidičák mám tedy plný.Jinou radu bohužel nemám.

Karel
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
27. 05. 2010 19:04
Diky Karlovi S za radu.
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
28. 05. 2010 08:04
No u nás s tým problém nemali. Všetko čo som si dorobil na vojne v Písku, mi bez problémov uznali a bez rečí, aj keď k tomu nemali podklad, stačilo im razítko v starom vodičáku.
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
28. 05. 2010 21:49
mě bylo taky řečeno na školení, že si máme dobře zkontrolovat co nám píšou za skupiny do nového řp, co ti tam nenapíšou je prý v nenávratnu ! Já získal E ještě do růžovýho teď mám BE, kolega potřeboval dodělat k B Éčko a měl problém najít autoškolu.
Anonymní uživatel
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
30. 05. 2010 05:41
Už do předešlého ŘP jsem nedostal potvrzen autobus. Prý jsem nedodal dokumenty, a když je dodám, půjdu na přezkoušení za mírný poplatek a dají mi ho. Jenže, zdravotní prohlídka a hlavně věk. To jim vadí. Prý v mém věku to již bude problém atd. Nějak to nechápu. Vždyť chtějí prodlužovat odchod do důchodu až na 65 let a více. Já s tím jsem ochoten souhlasit ale ......? Co tedy ? Od 60ti let budou řidiči autobusů jezdit jenom s něčím jiným, s kolečkem nebo dětským autíčkem? Hergot,nepočurávám se, kotoul normálně udělám, myslí mi to normálně - oproti některým zde na vesnici jsem - nechci rozvádět, tak o co jde? Myslím si, že ta slepička na úřadě asi něco vymyslela, tím to pokazila a Ti její soukmenovci ji nyní nechtějí shodit a tak tvrdějí to samé. Podle mne pokud lékařská věda řekne - schopen, tak mi to razítko musejí dát zpět do ŘP. Nepočítám že bych někdy s autobusem ještě jezdil ale jde mi o to, že co mi patří ať mám. Podle mne je rozhodující momentální zdravotní stav. A ne že mi někdy v r. 1996 dělali tři bypassy. Ona koukla do papírů a řekla :....osobně s tím nechci nic mít. To víte 3x bypass, to je problém......! Vždyť mne ale doktor uznal . A tak nevím - soudit se? Nebo ze sebe nechat udělat vola a vykašlat se na to ???? Dnes autobus, zítra motorku, pozítří svéprávnost. Prostě úřad jak má vypadat.drinking smiley
avatar Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
30. 05. 2010 09:05
pouze technická otázka, kdo ti to řekl, doktor?, nebo od koho ta úřednice věděla o těch bajpasech?
- v zákoně je, že posudek od doktora musí být jednoznačný a nesmí obsahovat diagnozu....
- dále je na tom potvrzení od doktora psáno, že můžeš proti posudku podat odvolání....
Anonymní uživatel
Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
30. 05. 2010 13:39
Takže v tom co jsem dostal od lékaře je, na př. že jsem si v r. 1950 zlomil kliční kost. Že jsem měl v r. 1966 jako voják . akutní apendix a spousta jiných,
To ze zprávy kterou jsem v obálce převzal od obvodního doktora a předal na úřadě. Jako součást žádosti o vydání oprávnění k řízení autobusu včetně ukončeného pravidelného školení na uvedené. Kdybych býval věděl jak se k tomu ta úřednice postaví, nikdy bych tam tu zprávu nedal. Přitom potom jsem předložil další lékařskou zprávu a tam kardio i můj osobní lékař dali velmi kladné vyjádření.. U toho obvoďáka jsem byl za deset let dvakrát. Je nástupce obvodní lékařky která mi změnila po operaci léčebný režim a do půl roku - na den - , jsem opět skončil ve FNHK. Nedodržela to, co mi z FN diagnostikovali provedla "odborné změny" a byl průšvih.
Ne, stejně jezdit nebudu a tak na ně kašlu.
Jediné z čeho mám radost, nebylo tam kdy jsem si poprvé hrknul. I když by to bylo zajímavé a pro mládež možná příkladné a povzbuzující.thumbs up smiley
avatar Re: Prosím o radu - Auto s přívěsem do 3500kg
30. 05. 2010 16:42
Poněvadž jsme na fóru o Chorvatsku a také ve vlákně,které si žádá nějaké rady tak tady jsou nejnovější informace ze Slovinska,a podle všeho se to postupně bude týkat celé EU. Přeložte si to sami např. GOOGLE překladačem.
[www.avtokampi.si]

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 130
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.