Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?

Autor david 
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 11. 2005 22:16
jo, mám .... a nezávidˇ, vždyť vlastně není co....
avatar Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
08. 11. 2005 02:06
Za 180 bude ještě asi zima né?? winking smiley

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (08. 11. 2005 02:07).
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
08. 11. 2005 09:33
Nestraš mikulášem v létě ...zima bude, ale jak kde... doufám, že ten letošek byl světlou výjimkou... obvykle bývá začátek května skvělý na turistiku a voda pak příjemně osvěžující... a ta probouzející se příroda nemá chybu...vše je krásně zelené, kytičky kvetou atd... uvidíme, ale aspoń se máme na co těšit winking smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil bubli (08. 11. 2005 09:37).
Pro BUBLI:smiling smiley
Závidím ti, že už jezdíš do HR v květnu. My můžeme až o prázdninách. To už ta příroda je pěkně usušená, nic kromě borovic se nezelená a nekvete.Poznal jsem ten rozdíl na vlastní kůži, když jsme byli v Živogošče se žáky počátkem června. Na okolních stáních mě překvapilo množství kvetoucích rostlin. Byli jsme na týchž místech s rodinou v srpnu, všude jen usušená tráva.
No snad se taky dostaneme do HR někdy už v květnu. Bude to nejspíš až v důchodu. Jestli se dožijeme. Takže to mám za 8 a 1/2,........ ale ROKŮ!
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
08. 11. 2005 19:23
Pro znojmo:
Letos právě díky té "světlé" výjimce byly ještě koncem června k vidění krásné zelené stráně. Vůbec to bylo letos nějaké svěžejší. Dokonce ani v září to ještě nebylo "vypečené".

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
08. 11. 2005 19:26
To znojmo:
Tobě taky závidím, a to že máš šanci dočkat se důchodu. Já to mám posledních deset let pořád za 20, a od letoška dokonce už za 23grinning smiley ...prostě naše generace důsledně mládne... Ale slibuju Ti, že se budu snažit poctivě makat (a platit daně) už jen proto, abys měl ten důchod pravidelně valorizovaný a mohl sis užívat té nádhery na jarním Jadranu winking smiley Asi děláš ve školství, a po té řeholi na to užívání fakt máš nárok!!!
Pro Bubli:
Děkuji ti za uznání, i za to placení daní. Moc si mě potěšil.smiling smiley
No a letos to opravdu v HR bylo takové zelenější, svěžejší. I nebe sem tam zataženější.
Ale na závěr: stále hezké a přitažlivé.
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
10. 11. 2005 13:15

diskusníforum jsem objevila nedávno a zaujalo mě,že někoho zajímá HR i mimo sezonu,žiju HR - CZ pul na pul a nabízím něco za něco za cestu tam nebo zpět muj host mimo sezonu snad i pěkný víkend ,moře je v zimě fascinující pro suchozemce a přiroda kouzelná
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
29. 05. 2007 15:35
Jak to vypadá letos s benzinkama přes noc ve slovinsku, trasa Maribor - Koper??
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
29. 05. 2007 21:06
beblik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V kanystru nic nevezu. Ted jsem vezl 10 petlahví
> dvoulitrových naplněný naftou. Vejdou se kamkoliv
> a vypadá to jak limonáda,jenom se nesmíte napít.

Tak zrovna toto mě říkal loni jeden náš místní machr autoopravář, původem Chorvat. Jezdí tímto stylem několikrát ročně a u svého TDi se zcela obejde bez tamního tankování.grinning smiley
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
29. 05. 2007 21:38
Tankuj v Mariboru na kartu.Tahání paliva v čemkoliv je totální anachronismus.To co ušetříte vybryndáte.Mimochodem,co děláš s těma prázdnýma PET láhvema od nafty?Do křoví?
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
29. 05. 2007 21:56
Adis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tankuj v Mariboru na kartu.Tahání paliva v
> čemkoliv je totální anachronismus.To co ušetříte
> vybryndáte.Mimochodem,co děláš s těma prázdnýma
> PET láhvema od nafty?Do křoví?

Já tím taky nechtěl říct, že to schvaluji! Už právě s ohledem na ty prázdné petky.

Jinak s braním kanistru mám taky zkušenost. V 1997 jsem jel do Chorvatska přes Maďarsko (tehdy poprvé) a bral s sebou jeden 20 l plechový kanystr nafty. Dojel jsem na celnici a celnici mě hned odstavili do pruhu a vše z kombíku ven na vozík. Tak jsem vyrovnal pracně narovnané zásoby, kempovací stolečky a podobné voloviny (nápad to matky) a zůstal kanystr. Celník co to má být. Věděl jsem, že do Chorvatska byl tehdy zákaz, tak jsem začal s pohádkou, že u nich je to o dost dražší atd., proto jsem si chtěl udělat rezervu atd. Celník na to, že to není pravda, že u nich je levnější než u nás a začal mě to přepočítávat. Hleděl jsem na něj a všiml si výložek a měl pravdu - já jsem totiž místo do Chorvatsko to vzal tehdy do Lendavy.grinning smiley Nakonec to skončilo s humorem. Od té doby na kanystry kašlu, za ten smrad v autě to nestojí a vždy se stejně něco vybrindá při nalívání.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil residents (29. 05. 2007 22:04).
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
29. 05. 2007 22:44
Vozím stále 10 l plechový kanystr s naftou jako " Gold rezervu " a již několikrát posloužil. Vtip je v tom, že né mně, ale kamarádům za volantem, kterým z různých důvodů vyschl pramen ( proražená nebo děravá nádrž,prasklá hadička přívodu,nebo prostě nedojeli k benzince.) A nikdy jsem něměl na hranicích problém - je to zkrátka zlatá rezerva !!
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
04. 06. 2007 01:49
Já to řešil pětilitrovým plastovým kanystrem, ale nikdy jsem ho nutně nepotřeboval. A když jsem ho potřeboval, tak jsem ho nemělsad smiley. Seděl jsem vedle tchána v jeho autě, vraceli jsme se z Chorvatska přes Alpy a on mi s úsměvem sdělil, že má opřenou ručičku na benzín a neví přesně kolik ještě ujedeme. Byl to úsek s velkým počtem tunelů. Když jsem mu asi po pěti kilometrech radil, aby sjel z dálnice do přilehlý vesnice, nechtěl a tvrdil, že určitě bude za chvíli benzínka na dálnici. Když jsme s úlevou uviděli značku oznamující, že se benzínka blíží, viděli jsme že nám zbývá 32,5 Km. To už jsem zapnul videokameru, abych natočil naše poslední chvíleeye rolling smiley v některém tunelů a aby měla manželka důkaz, že mě zabil její otec a děda našich dětímoody smiley Protože čtete tyhle řádky je jasný, že jsme nakonec k benzínce dojeli, ale fakt jsem ho tenkrát proklínal a litoval, že výše uvedený kanystřík nemám tentokrát sebou.thumbs down
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
06. 06. 2007 14:10
Nechtěl bych vypadat jako rejpal, ale co takhle místo vození kanystrů natankovat dříve než se rafička zobrazující stav PHM propadne do závratných hlubin. Kromě toho se ani nedoporučuje vyjíždět nádrž téměř do prázdna. Mohou se pak usazenými kaly zanést filtry.
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
06. 06. 2007 14:45
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:36).
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
06. 06. 2007 16:37
Jako romis, jak mám tak 1/4 nádrže, začínám být nesvůj. Dotankuju ve Znojmě, pak Šentilj i když mám ještě půl nádrže a pak už kdekoli pokud mi zbývá méně než 15 litrů. Možná je to paranoidní, ale mám rád svý jistý grinning smiley Poprvé jsem taky táhl kanďáky, ale jel jsem škoďulí (36 l nádrž) a kolem Plitvic tehdá nebylo po pumpě ani památky...
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
06. 06. 2007 16:49
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No já jsem dřív jezdíval s Felicí diesel a jednou,
> když mně došla nafta tak jsem po natankování auto
> nerozjel. Není tam žádná ruční pumpa, tekže jsem
> vymlátil baterku. V servisu prý museli složitě
> natlakovat přes hrdlo nádrž, aby se nafta dostala
> až k čerpadlu! Bacha na to.

To je pravda. Já naštěstí na dřívějším autě měl u naftového filtru pumpičku. I tak to trvalo pokud na to byl člověk sám i čtvrt hodinky.
sta
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
06. 06. 2007 20:06
Dávno tomu co jsem jako Alda se škodárnou brázdil prašné Jugoslávské silnice,tehdy byl kanystr nutností,protože kolikrát benzín u pumpy neměli,ale dnes bych si tu smradlavou bandasku do auta určitě nedal.Vyjíždět nádrž do dna při dnešní síti pump mi připadá jako tupost.
avatar Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
06. 06. 2007 23:00
sta napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dávno tomu co jsem jako Alda se škodárnou brázdil
> prašné Jugoslávské silnice,tehdy byl kanystr
> nutností,protože kolikrát benzín u pumpy
> neměli,ale dnes bych si tu smradlavou bandasku do
> auta určitě nedal.Vyjíždět nádrž do dna při dnešní
> síti pump mi připadá jako tupost.


V tom Chorvatsku to není ani dnes zase tak růžové. Když jsem tam jel před cca 5 lety poprvé, tak jsem nepředpokládal žádné větší problémy. U Plitvic toho v nádrži ještě bylo celkem dost, tak mě ani nenapadlo tankovat (předchozí hustota benzinek byla ucházející), jenomže jsem nevěděl, že za nimi vlastně nic není až do Knínu - a to je pěkný kus cesty. Takže jsem byl fakt rád, že jsem tam dojel - v nádrží byly už jenom cca 2l.

Druhý rok už jsem byl připraven a natankoval s velkým předstihem (a trochu levněji) ve Slovinsku... yawning smiley
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 06. 2007 05:44
Myslel jsem, že v automapách jsou malované čerpačky. Tak by se snad stačilo podívat jak to kde vypadá. Osobně mám v autě 60ti litrovou nádrž, a když spadne rafička pod polovinu tak začínám pomalu hledat čerpačku a to bych měl teoreticky na ten zbytek dojet ještě tak asi 500 km. Mám diesel. Stejně musím občas zastavit tak proč rovnou i nenatankovat.
avatar Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 06. 2007 11:11
Samozřejmě po dálnici je člověk za vodou,každých 30-50 km benzina s odpočívkou,ale po staré je to fakt horší,hlavně pro ty co jedou přes noc.Tak pánové raději pořád do plného hrdla.smileys with beer

MirekŠi
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 06. 2007 12:06
Každý rok před odjezdem si doma povídáme, že by bylo dobré ten kanystr pro jistotu vzít. Neměli jsme naštěstí nikdy ptoblém a tak vždycky zůstane jenom u úvahy.
Patříme k těm, kteří navštíví benzinu raději dřív, ale i tak se může člověk dostat do maléru.V roce 2004 na dálnici v Chorvatsku bylo sice plno ukazatelů jak daleko je následující pumpa, ale ta byla jenom v plánu. Místo vystavěné benzinky bylo pouze parkoviště a základy. Takže pak je každých 50km v nádrži znát. Následující roky už byly všechny postavené tak už to byla pohoda. Pak se nám také ale stalo, že přijedem k dálnici a tam pobíhající policista, něco na nás huláká a otáčí nás pryč. Pochopili jsme, že dálnice je kvůli silnému větru zavřená. Tak a hupky na starou a jsme u toho, že tam není spoleh na nic. A pak hledej benzinku a tlač auto očima ještě pár kilometrů dál.
Takže můžu být sebeodpovědnější,tankovat často a stejně můžu zůstat u zavřené benziny a čekat na otevření.
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 06. 2007 13:49
Když začne svítit hladové očičko tak bych měl podle typu auto dojet cca 70 km. A to už očičko svítí. Pokud pojedu tankovat při 1/4 nádrže, tak když budu uvažovat, že průměrné auto má nádrž velikou 40-50 litrů a spotřebu 6-8 litrů na 100 km vychází mi dojezd ještě 120-200 km. A nechtějte mi namluvit, že do nějakých 100km netrefím na benzínku. No a pokud jedu v noci, dá se předpokládat, že ne všechny čerpačky budou otevřené. Musím potom zastavit o něco dříve.
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 06. 2007 14:00
No mě ukazuje palubní PC dojezd, ale nedá se na to moc spoléhat, protože to počítá s režimem jízdy a to se nedá vždy dodržet. Ale stalo se mi, že při upozornění na dojezd 80km jsem zvolnil a potom mi to ukázalo dojezd 120 km.Kanystřík na 5 litrů si beru už jen z toho důvodu, že jedu na ostrov a nevím co se může přihodit.
Zdravím, vždy vozím v kufru kanystr s 5l, a navíc si myslím, že kdo jezdí pravidelně, tak už ví kam asi dojede a kde bude tankovat "aby to vyšlo". Ale jednou se mi při zpáteční cestě při placení stalo, že snímač ne a ne vzít moji kartu. Už jsem chtěl jít do auta pro tajnou finanční rezervu, ale chlapík řekl moment, na magnetický pásek na kartě nalepil kus izolepy, šoupnul to na 3 minuty do mražáku mezi nanuky, pak pásku strhnul a kartu to vzalo na první šup.
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 06. 2007 14:26
to Romis:

Už se vidím jak celou cestu kontroluji ujeté kilometry a stav nádrže. To by mě tady bavilo. A ještě to propočítávat. Pokud cesta probíhá normálně tak si myslím, že problémy s tankování nejsou. Ale jak se přihodí něco neplánovaného tak to může být docela problém. Taková kolona taky udělá své. Takže spoléhát na nějaké propočty, kilometry a dojezdy je blbost. Prostě někdy ať děláš co děláš tak jsi v p......
Naštěstí mě to nikdy nepotkalo a všem ostatním přeji šťastnou cestu s dostakem benzínu a bez nenadálých situací.smileys with beerhot smiley
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 06. 2007 14:36
Díky za reakci. Asi nebylo pochopeno co jsem chtěl říct. Nevadí. Když jedu tak taky nepočítám a nesleduji..... Pouze jsem chtěl naznačit k čemu jsou v autě palivoměry a podobná zařízení.
Protože znám auto se kterým jezdím a vím, že na nádrž ujedu cca 1000 km tak asi po 500-600 km prostě neberu naftu a nemůže se mi stát to že někde budu stát na suchu i když mě potká kolona.
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 06. 2007 15:10
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:33).
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 06. 2007 21:37
Taky jsem nikdy s benzínem neměl problém, ale před pěti lety se mi stalo 1/2 cesty do chorvatska, že mi přestaly svítit blinkry, to je teprve prdel, ale po cca 400km už mě to nebavilo, nedávat směr. Nakonec byl uvolněný jeden drátek u volantu.
Před 2 lety mi zase u Plitvic cestou na Makarsou upadl zadní kus výfuku (4 roky staré auto), za 100Kn mi ho přivařil jeden chorvat. -)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.