Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Do Splitu vlakem i s autem

Autor millan 
Re: Do Splitu vlakem i s autem
01. 07. 2005 13:00
Pokud někoho zajímají fotky Jadran Expresu, jsou v nové fotogalerii tohoto fora. Stačí prostudovat sekci Fotografie a mapky, tam je vše okolo fotek podrobně vysvětleno. Jinak vlak má vozy jak pro 6, tak pro 8 lidí v kupé - jak se někdo ptal (jeden a jeden vůz).
Peter
Re: Do Splitu vlakem i s autem
01. 07. 2005 13:11
Veľmi pekné, u nás však autovlak zo Slovenska do Splitu zrušili! Ďalej zrušili priame autobusové linky do Splitu a na Makarskú. Ako pozerám z okna, tak idú zrušiť aj svetlo ... pomóóóc!
Ahoj všichni, jeli jsme autovlakem před loni , tedy v roce 2003 a byl jsem i s rodinou velmi spokojen. Na to že jsem jel vlakem poprvé po 18 letech , jsem byl překvapen - čisto / i na hajzlech / , ochotný a komunikativní delegát,jeli jsme čtyři a měli jsme pro sebe celé jedno kupé- lehátkové /platili sme jen 4 lehátka/,klima v jídelňáku fungovalo a co se týkalo dochvilnosti celé soupravy tak to odpovídalo asi tak na 10 min. Nejsem žádný propagátor Českých drah /hrozný podnik/ ale nemohu jim křivdit - je to dobrý. Včera 5.7. jsem se mailem otázal na ČD zda-li je ještě volno na páteční odjezd i pro auto a dostal jsem bleskovou a plně vyčerpávající odpověď /i s cenami a dalšími podrobnostmi/ že ano. Ve čtvrtek tedy po svátcích , jdu ráno do čedoku a koupím si jízdenky s lehátky a místo pro auto s odjezdem v pátek 9.7. No ajestli se to zdá někomu drahé tak jsem si to spočítal takto - jedeme nyní dva.
Od nás ze severních čech je to do Splitu ASI 1200 Km tam a zpět 2400 Km,Autovlakem zaplatím spoju s autem pro dva 10200,-Kč. Pojedeme-li autem tak benzín nás bude stát při spotřebě 7l/100Km 5400,-Kč /počítám benzín- průměr za 30,- /, dálniční známka Rakouská - 230,-Kč /7,6,-Euro/ 10denní - jedeme na 14 dnů takže 2x a je to 460,-. Dále nejsem z těch kdo jede asi tak těch 14 hodin na jeden zátah tak mě nemine jeden krát přespat asi tak za 10 Euro/osoba takže celkem dvě cesty pro dva - 40Euro - 1200,-Kč.Nezapočítal jsem cenu tunelů v Rakousku - někdo se jim může vyhnout a pak by to nebyl objektivní propočet. No ale v případě že bych jel po té nové dálnici ze Zagrebu do Splitu tak to musím připočíst 850,- za jednu cestu - celkem - 1700,-Kč. Celkem mi to vychází na 8760,- ale bez Rakouských tunelů/vážně již nevíco to stojí/,Slovinských poplatků a ještě možná určitě nejaký poplatek za nějaký tunel v Chorvatsku. Vemu li tedy v úvahu / bez toho co jsem opomenul !/ rozdíl asi 1500,- Kč dražší cesty autovlakem,ale bez rizik pokut,zácpy na komunikaci a možné nehody /nepatřík těm co tvrdí - mě se to stát nemůže/, tak jedu raději autovlakem.
PP
Re: Do Splitu vlakem i s autem
05. 07. 2005 12:45
jeste bych u te cesty autem pripocital min. stovku za hajzliky po ceste a kafe a bagety na benzinkach,dale drobne pro umyvace oken,atd.atd.

pripocitavat k ceste autem noclehy to tu jeste nebylo. grinning smiley
Re: Do Splitu vlakem i s autem
05. 07. 2005 12:57
Mě to dělá 6000 Kč včetně poplatků umývačům oken a nevím co ještě ( HK-Zadar )Tunel žádný placený není a když připočítám cestu autem do Prahy na vlak a Pak cestu autem Ze Splitu do Zadaru a zpět tak to dělá zhruba o 7000 víc vlakem.Jednoznačně je lepší autem.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
05. 07. 2005 19:42
Souhlasím s Dusanem. Za 10 200,-- mám ubytování v Chorvatsku na 14 dní pro 2 osoby! hot smiley a cesta mě vyjde na max 6000,--eye popping smiley
staňour
Re: Do Splitu vlakem i s autem
15. 07. 2005 12:50
Cestovali jsme vlakem se třemi dětmi tam před třemi týdny, zpátky před týdnem.
Obě cesty byly super, čisto, vlak jel na čas, kupé sami pro sebe - plyšové rozložitelné sedačky. Vlak byl vyprodaný, takže zájem je. Je to sice o něco dražší než auto, ale já byl moc spokojený. Auto jsme nechali doma a po Chorvatsku cestovali autobusem - bydleli jsme v Makarské, autobusová síť výborná, všechny autobusy klimatozované.).
Už bych autem nejel.
zdenek132
Re: Do Splitu vlakem i s autem
15. 07. 2005 13:01
Karel4 počítal dva lidi a auto, ale většinou jezdí 4 až 5 a to už cena za vlak pěkně naskáče. Nedovedu si představit cestovat v dovolenou někam autobusem. Znamená to si první někde zjistit kde a v kolik to jede tam a zpět, naplánovat si vstát v tolik, abych stačil zavčas přijít k autobusu (ubytování musí být poblíž zastávky!!) zpět se pořád dívat na hodinkyn atd. atd. Když jsem autem, ráno se v klidu nasnídám a podle počasí se rozhodnu co buddu dělat, když je počasí na výlet sednu a jedu, kde se mi líbí zastavím, nebo jedu dál. Domů se vracím až se mi chce. To je dovolená a ne stres na zastávce!!!
Silvie
Re: Do Splitu vlakem i s autem
19. 07. 2005 22:40
poprvé jsme letos testovali autovlak/ ve 2+auto,protože pro větší počet osob se to nevyplatí !!!/a spokojenost nejvyšší,příští rok si to zopáknem.Dráhy příjemně překvapily, tak ať jim to vydrží.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
22. 07. 2005 08:12
Prosím má někdo zkušenosti s cestou vlakem z Prahy do Splitu?Nemám na mysli Jadran expres.Chtěl bych jet vlakem do Splitu a pak autobusem dál.Byl bych vděčný za jakoukoliv informaci o ceně a kvalitě.
Díkcool smileyhot smiley
Re: Do Splitu vlakem i s autem
22. 07. 2005 20:30
Pokud nemáš na mysli Jadranexpres, tak bohužel nevím na kterej vlak se ptáš, protože České dráhy do Chorvatska žádnej jinej nevypravují. Tudíž budeš muset využít vlaky příslušných zahraničních drah a takové zkušenosti si myslím že tu asi lidi nemají... Proč nechceš jet JE, nevyhovuje čas??? Auto přeci s sebou mít nemusíš, aut to pobere 50, lidí 1.500, takže jen málokdo tam jede i s autem.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
22. 07. 2005 20:33
Jo ještě jsem zapomněl dodat že Split má nádraží sestávající ze 2 kolejí a obecně železniční doprava v Chorvatsku moc není v kursu, vlaků je málo. Když jsem čekal na JE tak byly na celý odpoledne ve Splitu vypsaný 3 vlaky, zrušenej vlak na slovensko, JE a jeden courák do Kninu. Takže asi budeš hodně přesedat, než tam dojedeš něčím jiným než JE.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
25. 07. 2005 09:07
Jedu až v září (konec září)-a JE končí 16.9. a to pouze do Splitu.
Měl jsem na mysli vlaky co jedou do Splitu KAŽDÝ DEN (2x přestup - 1x Salzburg a 1x Zagreb).Nejsou to žádný couráky,vše rychlík (lehátkový) a dokonce ze Zagrebu do Splitu jede Intercity.Cesta trvá tam 22:30 hodin a zpět 20 hodin.
Jen jsem chtěl zjistit jestli nemá někdo zkušenosti!!!!!
Zjišťoval jsem si cenu na ČD a tam mi řekli,že zpáteční jízdenka mě vyjde na 7500,- Kč = šílenosthot smileyhot smileyhot smiley
Re: Do Splitu vlakem i s autem
25. 07. 2005 09:35
Ta cena je vážně super.... To by sis moh rovnou nasmlouvat taxika, ne??? Jo tak to chápu a vlaky bohužel neporadím - až do Zagrebu jsou krásný rychlý tratě (my jeli přes Vídeň ale to bude jistě stejný i tou druhou cestou), pak dále do Ogulinu to jakž takž jde ale z Ogulinu do Splitu vede horská jednokolejka. Ale čas co píšeš je totožný s tím, za jak dlouho to urazí JE, takže to pojede plynule a návazně - no i když za tu cenu???
JirkaV.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
25. 07. 2005 13:35
Asi by se to dalo s jízdenkou InterRail,zóna D,cena 195 Euro na 16 dní(osoba starší 26 let,mladší to má za 133).Zóna D je PL,SK,H,HR a BiH,plus jízdenka po ČR na hranice.Takže ráno vlakem Praha-Budapest,tam přestup a odpoledne vlak do Zagrebu a tam přestup na noční rychlík Zagreb-Split.Tahle jízdenka je ale spíš určená pro vandrování dotyčnými zeměmi než jen jízdu tam a zpět.
Přes Rakousko by to asi bylo rychlejší ale byla by potřeba další jízdenka pro zónu C.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
05. 09. 2005 11:53
Máte někdo zkušenosti 2 lidi a motorka?
Re: Do Splitu vlakem i s autem
06. 09. 2005 10:26
Viděl jsem přikurtovaný motorky k vagonu - vázalo se to takovejma textilníma popruhama. Všechny věci pochopitelně s sebou do vagonu, prostor pro auta je celou dobu bez vyjímky nedostupný. Jinak žádnej problém, cena je jistě v ceníku. Musí se to dopředu rezervovat, protože místo jednoho auta je chumel motorek, tak aby vůbec měli místo...
Je tu koukam hodne moc nazoru!ja osobne:me se dela v autobuse spatne,tak tato cesta je mi velmi neprijemna!!!Ikdyz poslednidva roky tak do Chorvatska cestuji..Letos to chci s kamosem zkusit vlakem,budem ta nejak vandrovat po pobrezi,chodit z mesta do meste atd..Proste si udelame takovej pesi vylet po Chorvatsku,uz se tesim..Jel bych autem,jeste dalsi dva lidi bych urcite sehnal,ale do auta bych musel jeste vrazit hodne penez abych si tu cestu troufnul,tak to necham na vlak.A mozna to tak je lepsi,nez se starat kam zaparkovat atd.takhle se zbalime a jdem zas o kus dal,treba na stopa atak..proste pohodka,akorat nemohu porad zjistit jestli letos ten vlak Praha-split vubec pojede..a nevim jaky jsou ted ceny..tak se jeste necham prekvapit
Jitka1
Re: Do Splitu vlakem i s autem
27. 02. 2006 14:24
letos je to s vlakem jeste porad nejiste, udajne nebyl profitabilni, ale co vim, ze z chorvatske strany to maji spocitane, kolim jim v lonskem roce dovezl turistu, takze budou delat vse pro to, aby linku Jadran expres i letos udrzeli.
Anonymní návštěvník
Re: Do Splitu vlakem i s autem
27. 02. 2006 16:06
Letos nejede

[www.cd.cz]
Re: Do Splitu vlakem i s autem
04. 03. 2006 16:24
Letos vláček nejede.Oznámení je na stránkách www.cd.cz !Důvod tam není.
avatar Re: Do Splitu vlakem i s autem
04. 03. 2006 17:24
to pavkakral :
Člověče, kdyby tam ten důvod měli, tak nevěřím že ho najdeš. Podívejse na příspěvek před tvým příspěvkem a zamysli se, o čem asi je.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
04. 03. 2006 19:29
Jsi drzý bobánku já když jsem psal tak to tam ještě nebylo,odesílal jsem to později.Tak vychladni.Nemíním se s tebou handrkovat tak ani nemusíš reagovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavkakral (04. 03. 2006 19:33).
Re: Do Splitu vlakem i s autem
04. 03. 2006 22:22
Pánové klídekconfused smiley
Re: Do Splitu vlakem i s autem
26. 01. 2007 17:27
ahojky,tak jem koukal že letos naše slavné drahy opět zprovozní autovlaky.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
26. 01. 2007 18:27
Uz jsem o tom psal v jinem vlakne. Na blizsi informace jsem cekal cely prosinec. Jezdim s rodinou (manzelka + dvojcata) a s tchanem a tchyni,takze celkem 6 lidi. Na cestu vlastnim autem si uz netroufame,oba s tchanem mame sice francouzsky auta :-) ,ale uz jim je 17 a 14 :-) Cestu busem z moji strany nezvladam :-( ,ale i tak cestovky chteji platit i za obe deti (5let). Vcelku nas to vlakem + auto nakonec vyjde nastejno jako tim autobusem. Byli jsme takhle v roce 2005 a bylo to super. Manzelka s tchanakama je pouze pro hotely s polopenzi a po zkusenosti mi to nakonec vyhovuje taky. Detem je to fuk,ty jsou stastny,ze jsou u more :-) Minuly rok (2006) jak nejel,tak jsme byli na Istrii (pujcene auto z rodiny 5lidi + jeden busem),ale nebylo to ono. Jih je jih :-)
Re: Do Splitu vlakem i s autem
26. 01. 2007 18:33
Já bych sice vlakem normálně nejel, ale bral jsem ho vždy jako zálohu, když bych třeba měl s autem problémy. Loni třeba kamarádův Sharan ztrácel vodu, naštěstí jsme to opravili, ale jinak by určitě vzal vlakem za vděk.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
29. 01. 2007 08:32
To atnarfus:

tak to mel kamarad stesti,jelikoz zrovna minuly rok ten Jadran nejezdil,ale i tak je podminkou pro nalodeni auta maximalni vyska 1,5m a obavam se,ze VW Sharan je o dost vyssi. Dalsi problem by byl asi s listkama,nevim jestli bylo mozne je zakoupit ve Splitu v dobe kdy byl Jadran charterovy vlak CD (myslim,ze to asi neslo). Ted kdyz to bude normalni rychlik kde se spolupodili CD,ZSSK,MAV a HZ tak to mozna pujde,ale otazka bude vytizenosti jedineho vagonu pro auta. Behem tydne asi nebude problem auto nalodit,ale v turistickem turnusu to bude asi horsi.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
29. 01. 2007 12:20
nevite nekdo, jestli jsou ve vlaku kuracky kupecka? smoking smiley
Re: Do Splitu vlakem i s autem
29. 01. 2007 15:14
Podle UIC dohody je v téměř každém voze mezinárodního vlaku určitá část kuřácká a nekuřácká. Musela by to být vzájemná dohoda o výjimce mezi těmito železnicemi, pokud vůbec takovou výjimku UIC dohoda povoluje.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 208
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.