Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Do Splitu vlakem i s autem

Autor millan 
millan
Do Splitu vlakem i s autem
01. 06. 2005 22:34
Mate nekdo zkusenosti z cesty Praha-Split vlakem i s autem?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (01. 06. 2005 23:18).
Re: Do Splitu vlakem i s autem
01. 06. 2005 23:24
dejte tu zadat jadran expres a vyhledat neco tu o tom je
Re: Do Splitu vlakem i s autem
02. 06. 2005 14:21
Nevím,ale podle mě to přijde pro 4-člennou rodinu levněj jet autem než naložit auto a rodinu na vlak.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
02. 06. 2005 15:00
Koupil jsem to za zaváděcí cenu 555 Kč za jednu přepravní jednotku. Na vysvětlenou: byla stejná cena jak za auto, tak za sedadlo, tak za lehátko, tak za lůžko...rozhodovala pouze pořadí objednávek.

Čili za 2 lidi a auto jsem platil 1.665 Kč sakum prásk za všechno...
Dagmar
Re: Do Splitu vlakem i s autem
03. 06. 2005 10:24
Já jela vlakem Jadran Expres v r.2003 do Splitu. Cesta byla šíleně úmorná, trvala 24 hodin. Odjezd byl z Pardubic kolem poledne a snad v tom největším vedru za celé léto.
Vlak přijel rozpálenej a uvnitř bylo jak ve skleníku. Hned vedle byl jídelní vůz s klimatizací, ale byl stále plnej, protože ty co měli lůžkový vagon,tak měli předplacené i jídlo a téměř se od tamtud nehnuli.
Takže, jestli jet vlakem, tak jedině lůžkovým a to pro čtyřčlennou rodinu vyjde pomalu na 20 000. Já jela se dvouma synátorama za 6000, ale pouze sedadla a to teda nikomu moc nedoporučuju!
Dagmar
Re: Do Splitu vlakem i s autem
03. 06. 2005 10:27
Omlouvám se! Přečetla jsem blbě první dotaz a moje odpověď je úplně o něčem jiném.
Loni jsem jen tak ze zvědavosti zjišťovala, co by nás to stálo. Dva dospěli, dvě děti a jedno auto. A když jsem na internetových stránkách českých drah a poté na jejich informacích zjistila, že by nás to vyšlo na 8.000,- Kč, tak jsem se zděsila. 1999,- za auto i osobu, bez rozdílu věku. Nevím, kde to Pavel koupil za 555,-, já mám jiné zkušenosti.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
03. 06. 2005 11:45
odkaz na jadranský expres [www.cd.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil pedro (14. 06. 2005 11:16).
Re: Do Splitu vlakem i s autem
03. 06. 2005 15:56
V CK českých drah jsem to koupil - mají to tak v ceníku. Týká se pouze prvního turnusu pro cestu zpět nebo posledního pro cestu tam, kdy vlak nemá koho by svezl. Můj termín je první turnus směr do Prahy :-)
Re: Do Splitu vlakem i s autem
03. 06. 2005 15:59
Zde odkaz - snad zafunguje:
[www.cd.cz]

Myslím že už je to ale dávno vyprodané, ono to totiž vyšlo v novinách a okamžitě se to rozkřiklo a vykoupilo... Tedy lidi ne, místa na auta se vykoupily a lidi bez aut jaksi už nemají zájem. Ale můžete to použít jako tip na příští rok :-)
ineska
Re: Do Splitu vlakem i s autem
06. 06. 2005 01:34
Jo a krom toho, že to co jsem spočítala já, vychází to dost draze si ještě přeměřte auto hlavně na výšku, pokud máte něco většího. My máme 3 malá děti 2,4,6 a tomu odpovídající auto typu MPV (něco jako VW Sharan, Ford Galaxy...) Tohle Vám tam prostě nenaloží, před odjezdem musíte ukázat techničák. Takže zase radši pojedeme úmorných 15 hodin většinou přes noc po svých 4 kolech. S těma našima teda leda přes noc. Krásnou dovolenou všem...
zaza
Re: Do Splitu vlakem i s autem
06. 06. 2005 09:45
Autovlak se vyplatí pro jednotlivce, popř. max. 2 s autem,lidi s kolem,motorkou,starší lidi,kteří chtějí pohodlně se natáhnout v lůžkovém voze,jinak ne.Každý si to musí propočítat za sebe,je ubohé odsuzovat ostatní,kterým se to třeba vyplatí.Že by závist???Výhody:doplna načepuju nádrž v ČR,nekupuji dálniční známky ČR, Rak,Slo, CHor.,vyhnu se zácpám na dálnici a hraničních přechodech, možnosti dopravní nehody jsou 0, neojedu gumy,žáden stres,řidič relativně čerstvý ve Splitu, většina cesty v noci.Samozřejmě záleží, kde nastupuji Praha - Pardubice-Brno ap.Faktem je, že když si koupíte ještěi ubytování s polopenzí,na jízdné je slevy 20%.Mám-li porovnat autobus a z hotelu se nehnu ani nakrok nebo autovlak a pak zajet kam chci, volím druhou možnost.
jirkaK
Re: Do Splitu vlakem i s autem
06. 06. 2005 18:11
z mýho pohledu trochu pakárna, ale je fakt, že asi každej není takovej auto cestovatel jako já.
j4ck
Re: Do Splitu vlakem i s autem
07. 06. 2005 06:34
Ze zdroju blizkych CD jsem slysel, ze resili reklamace typu ze auto proste poslali uplne nekam jinam nez lidi smiling smiley Asi to byl ojedinely pripad, ale stalo se. Navic si udajne panove z CD absolutne nedelaji problem s casem. Hodina sem, hodina tam. Takze ja radeji jedu i ve dvou po vlastni ose.
JirkaV.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
07. 06. 2005 12:42
j4ck napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ze zdroju blizkych CD jsem slysel, ze resili
> reklamace typu ze auto proste poslali uplne nekam
> jinam nez lidi Asi to byl ojedinely pripad, ale
> stalo se. Navic si udajne panove z CD absolutne
> nedelaji problem s casem. Hodina sem, hodina tam.
> Takze ja radeji jedu i ve dvou po vlastni ose.



Sorry,co je tohle za blbost?
Auto si řidič sám vagonuje a autovagony jedou tímtéž vlakem jako lidi.Vagonuje se v Praze a Brně,vykládá jen ve Splitu.Tak jak mohlo auto jet jinam?
A to zpoždění - autem fakt nikdy "nenaberete sekeru" ?
Re: Do Splitu vlakem i s autem
07. 06. 2005 12:50
Vzhledem k tomu, že inzerují že to pojede z Kninu non-stop až do Břeclavi, tak snad to příp. zpoždění to dokáže i zpátky nahnat. Věřím tomu že Rakousko to opustí "na minutu" a sekeru to nabere hned v Břeclavi grinning smiley Grafikon není možno získat, takže se neví ani kudy to jede ani kdy to má kam přijet (na trase), nicméně i jízdní řád je tomu koncipován s plovoucími časy odjezdů (uvádějí jede hned po vykonání technologických úkonů - asi budou přepřahat - a odbavení cestujících)... Jedinej časovej údaj po dojezdu z Kninu je fixní příjezd do Phy, vše mezi je plovoucí. Jo a auta jak bylo řečeno jedou toutéž soupravou, takže nevím kde by se jako měly kam oddělit - rozpojovat a přidávat vozy snad cestou nepotřebují grinning smileygrinning smileygrinning smiley Škoda že nejede přes Alpy ale podle Břeclavi pravděpodobně přes Vídeň...
j4ck
Re: Do Splitu vlakem i s autem
07. 06. 2005 14:50
JirkaV: No jak sem koupil, tak prodavam :] Bylo to treba jedno auto z nekolika set, ktery byly v pohode, nicmene se to skutecne stalo. No a to zpozdeni je jasne.. Z duvodu, ze jedeme letos podruhe, sekeru jsme zatim nenabrali :>
O vlaku sem premyslel taky, urcite to je bezpecnejsi atd atd.. ale zda se mi, ze je jedno jestli jedu v pohodlnem aute a ridim nebo se mackam s osmi lidma v zasmradenym kupe a nemzu si lehnout, nic.. Misto s luzkem se mi zda uz predrazene. Takze tak to vidim ja :>

zaza
Re: Do Splitu vlakem i s autem
08. 06. 2005 10:07
Grafikon je možné získat,a to automaticky při zakoupení jízdenek.Dle aktuálního jízdního řádu odjezd z Prahy 10.35 h,Pardubice 11.57,Česká Třebová 12.42,Brno 13.54,Břeclav 14.53,Knin 6.17,Perkovac 7.20 Split 8.46. Časové údaje označují příjezdy do stanice.A jinak existují i kupé se 6 čalouněnými sedačkami,kde je místa dost.Opravdu lehátka se mi taky zdají předražená.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
08. 06. 2005 17:12
Mě nic nedali. Ale grafikon přeci znamená ty klikatý čáry vlaků na konkrétní trati, kdy to kde jede, pochopitelně kudy a příp. kde se technicky stojí (čekání na protivlak na jednokoleji např.), přepřahá apod. Tohle cos uvedl je jízdní řád (ten je na webu) a všimni si že mezi Břeclav - Knin je 16h Temné území, kam se schová celé Rakouskou, Slovinsko a 3/4 Chorvatska. Takže jestli pojedu do Zagrebu, do Vídně nebo do Ljubljany z tohohle přeci nijak nepoznám, ne??? :-D Jinak jedu zpět a je to na lehátkách, jak jsem psal výše vše za jednotných 555 Kč (jinak bych jel po silnici - takhle to beru jako zpestření a experiment). Pro letošek řadí vozy k sezení kategorie EC, takže kupé po osmi asi už jezdit nebudou. Mimochodem by mě zajímalo kolik to může pelášit když to veze nákladní vozy - např. po Rakousku to pojede ve srovnání s jejich vlaky jak šnek a možná budem muset pouštět jejich Exy někde na předjetí (nemyslím že to pojede na 120, takže nás budou docela dohánět).
Re: Do Splitu vlakem i s autem
08. 06. 2005 21:13
Jadran expres není špatnej,ale vyjde to poměrně draho. To že auta jela jinam než cestující je hovadina smiling bouncing smiley leda by se vlak přetrh.Je to klasickej vlak s osobníma vagónama a na konci jsou 2 vagony pro auta a ty jsou chráněná ocelovou sítí. Může být opravdu problém s většíma autama,nebo boxem na střeše.
Jirka .
Re: Do Splitu vlakem i s autem
08. 06. 2005 22:10
To Pavel:

Kde jsi četl, že letos řadí vagony typu EC a kupe po osmi nebudou ? Letos jedu JE a byla možnost zakoupit místenku i do vagonu pro 8 lidí (klasická 2,tř.).
Nikde na netu nemohu najít řazení pro letošní rok a myslím, že jsem někde na netu zahlídl, že vlak jede přes Semmering. Ale to není 100% jisté.
zaza
Re: Do Splitu vlakem i s autem
09. 06. 2005 13:18
Pavle,ty jsi detailista,kompletní grafikon bude mít pod paží pan průvodčí.:-D
V nějakých diskuzích jsem se dočetla,že v jednom ze spojů Jadrana minulý rok jel menší podsaditý Slovák, velmi ochotný,rád poradil, kde má vlak přípoje a tak, každému se věnoval.Takže musíš odchytit jeho.Šťastnou cestu.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
09. 06. 2005 13:49
JELIKOZ JSEM MINULY ROK JELA JADRAN EXPRESEM PRVNI SEZONI JIZDU TAK MUSIM RICT ZA UZ NIKDY V ZIVOTE!!!!JE PRAVDA ZE JSME MELI TU NEJLEVNEJSI JIZDENKU Z BRNA NECO KOLEM 1600KC ALE TO SNAD UZ RADEJI JIZDA AUTOBUSEM.VLAK NEJEL URCITE VIC JAK 80 A TO JSME NABIRALI PRVNI HODINY ZPOZDENI ALE TO NAM ZDUVODNILI TIM ZE JE TO PRVNI JIZDA TEN ROK A ZE JSOU KOLEJE OD HORKA POKRIVENE.KDYZ JSME NEKDE V HORACH STALI ASI 1.5HOD.TAK NAM ZASE TVDILI ZE V HORACH JE SRAZKA VLAKU. V KUPE JAKO SARDINKY ANI NOHY NESLY NATAHNOUT KATASTROFA.TAKZE Z BRNA ODJEZD V 15:OO A PRIJEZD DO SPLITU V 15:45 DRUHEHO DNE A TO JE JE TEDA SILENA DOBAthumbs down
JirkaV.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
09. 06. 2005 14:08
Jak to bude letos nevím,ale vloni ten vlak jel Břeclav-Vídeň (jelo se trasou S-Bahnu,takže jako metrem :-) a přes Semmering na Graz,jenže to už byla tma.(my jeli v září)Pak přes Maribor a Krško do Zagrebu.Odtud přes Karlovac do Splitu,se zastávkami v Kninu a Perušiči.Ale tam můžou vystupovat jen lidi bez aut,tam jsou přípoje na Šibenik a Zadar.Kromě chorvatského vnitrozemí-Liky-ten vlak docela uháněl,po Rakousku určitě těch 120.My vyjeli z Prahy v poledne a ve Splitu byli po 11 následujícího dne.Jinak ten malý podsaditý Slovák,to byl vedoucí vlaku a byl fakt dobře informován, a co nevěděl,to zjistil.Ale říkal,že letos budou nějaké větší změny,snad to už nebude organizovat CK ČD ale chorvatská dráha.
j4ck
Re: Do Splitu vlakem i s autem
09. 06. 2005 15:52
LUNDA: NETiketa ti neco rika ?

Jinak ale souhlas, podonych ohlasu sem slysel vic, takze jedem po vlastni ose. Clovek alespon neco uvidi a navic me ta cesta autem bavi.. takze tak smiling smiley
millan
Re: Do Splitu vlakem i s autem
09. 06. 2005 17:35
Moje predstava byla,ze najedu na vagon,vezmu si kupe pro sebe(bez ohledu na cenu)a vlak semnou vyrazi do Splitu.Po ceste to uvidim jinak nez z auta,to jsou zavody s casem,v klidu se zparim v rest.vagonu,vyspim,ve Splitu vylezu odpocatej atd.Naposled jsem jel v zivote vlakem do Bulharska s ROH asi v 83!To jsem aspon videl,jak je to v Rumunsku:zensky opravujou koleje,hazi lopatou,chlapi jen chlastaj a deti se vrazdi kvuli vyhozenymu cukru z vagonu...No presne jinak nez nam to soudruzi vypraveli!Dekuji za info,ale podle reakci si to necham radeji na duchod,pokud nebude na letenky.A v podstate je to stejne drahy jak letenka a zbytek dam za taxi.
Re: Do Splitu vlakem i s autem
19. 06. 2005 21:06
Tak jsem přijel prvním letošním Jadran Expresem - a byla to nádhera. Vlak má 11 vozů (7 osobních + 4 autovozy), jede 22h a jel od začátku do konce na minutu přesně (příp. napřed)!!! Grafikon je vylepen v každém voze, píšou kde se přepřahá, kde se stojí na pasové odbavení, kde se technicky čeká (voda do jídelňáku) atd. Letos zkrátili dobu jízdy o 40 minut, odjezd 17:40, příjezd 15:50. Jede to nádhernou krajinou, stoupá od moře do hor s obrovským dieselem, poté se až hluboko v horách u Plitvic převěšuje za elektřinu a uhání se dál. Cestou jsou mimo jiné i dva obraty (vlak se rozjede obráceně a časem zase takže do Prahy přijede i přes tu rošádu tím koncem co začal), auta jedou v uzavřených vozech a díky tomu že jsme jeli jeho první letošní cestu zpět (myslím jen zpět), tak byl i víc než poloprázdný. Bohužel EC vozy neměl (četl jsem to v aktualitách na cd.cz, že je zařadí, leč nebyly), ale šlo to i tak. Ono totiž v horách bylo hned po vyjetí pod mrakem. Byl to zážitek, jídelňák s plnou penzí je docela příjemný zpestření, jízda v horách jakbysmet (Semmering je kapitola sama pro sebe a jede to tam cca v 10 hodin ráno takže se dá krásně koukat fotit filmovat), průjezd vídeňským metrem je opravdu asi největší rarita (mohutná hřmící souprava 2x vyšší a 5x delší než metro projíždí bez zastavení Vídní pod zemí v trase jejich metra) a vůbec si nebylo nač stěžovat. Pokud to trať dovolí jede se 120km/h (nákladní autovozy víc nedovolí), jinak dle trati a první úsek ze Splitu do Perkoviče cca 10km/h - kdo ale uvidí délku a mohutnost vlaku ve Splitu, mohutnost šesti (nebo dokonce osmi?) nápravového dieselu a hory které Split svírají to musí pochopit... Pro mě to byl tedy zážitek a byl jsem rád že jsem tak jel. Dle informací co nám dali se lehátkové oddíly obsazují jen 5-ti pasažéry, my díky prázdnosti vlaku jeli 3 + 5ti leté dítě, takže pohoda klid :-) Bylo to krásný!! Ale proč jsem jel byla cena 555Kč za jednoho/auto, která platila jen pro ten první návrat - za jeho běžnou cenu bych nejel.
Budu rád, za fotky z JE, ať krajina, nebo vnitřek apod.... . Byl jídelní vůz klimatizován ?
Re: Do Splitu vlakem i s autem
20. 06. 2005 09:40
Mám kousek videa a několik fotek z terminálu ve Splitu když se vagonovaly auta a řadila se souprava (bylo kolem toho dost postrků sem a tam a bylo toho plný nádraží a osobní vozy ještě navíc musely čekat v tunelu - už nebyly koleje ...). Pak jsem si vtipně nechal videokameru zamknout i s autem na vagonu takže cestu jsem zkoušel fotit telefonem a to nešlo. Nicméně, krajina je krásná hlavně v Alpách a chorvatských horách, tohle nejde vyfotit na tom je nejhezčí to jak se to šine a kroutí, rachotí na mostech a burácí v tunelech (bacha pro cestu zpět kdy diesel funí do kopců a kouří v těch dlouhých tunelech tak, že pak skoro není možno ve vozech dýchat a to jsme jeli až v 5. vagoně), jede to v zásecích že se 50cm od oken míhají skalní bloky - no bájo... Řazení vlaku bylo: zavazadlový vůz, 2x 2. třída sedadla, jídelní vůz, 2x 2. třída lehátka, lůžka, 4x autovůz. Poslední autovůz se odpojuje v Brně, vlak jede hned dál a brňáci si vykládají jen svůj vagon, proto musí být auta ve Splitu rozdělována do dvou kolon a nakládka je postupná (u nás se čekalo na poslední přihlášený brněnský auto a celá fronta na Prahu měla hodinu peška). Jestli byl jídelňák klimatizován upřímně nevím: když jsme vyjeli, měl okna dokořán a bylo tam horko, to jsme ale jeli s dieselem a nešlo nic ani v ost. vozech - např. světla, lampičky atd. Pak byla noc ale ráno když to táhla rakouská lokomotiva tak už byly okna nahoře a bylo tam příjemně... Spíš si ale myslím že nebyl, je to ten klasickej červeno šedej, co jich jezdí docela dost, ale kdo ví jakej pojede příště. Autovozy jsou chorvatské a mají na každé nápravě 3 kotoučové brzdy (u kol na každý straně a uprostřed na ose) - asi aby se to dolů plný k moři vůbec zastavilo :-)) a jsou dvojpatrový takže jsou až téměř pod trolej (jsou vyšší než osobní). Byl jsem nahoře a dost blbě se pak jde kolem auta ven, musíš se plížit po čtyřech, má to zakulacenou střechu a vedle auta se nepostavíš ani do předklonu :-))) Přeju ti šťastnou cestu a spoustu zážitků - klimu v jídelňáku vzal čert!! Dej si guláš, ten byl super (a pak 4 Krušovice :-)))
Jirka .
Re: Do Splitu vlakem i s autem
20. 06. 2005 14:38
Krušovic bude zřejmě víc.... smiling smiley. Vem čert klimu, lidi jsou z toho akorát nemocný, ledový pivo to zkompenzuje smiling smiley .
Dík za vyčerpávající info.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 207
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.