Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,

Autor parv 
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 09:44
----->Mira2008
doplnění Bessyho....stará cesta ve všední den je dost zaplněna kamiony, které se předjíždí mnohem hůře než na dálnici - na rozdíl od sobot a nedělí, kdy tam kamiony nesmějí.... myslím tím úsek od Karlovce do Gračacu... pak dále na Knin a Sinj to bývá volnější...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (24. 05. 2010 10:02).
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 10:21
mack Díky i za tuto informaci s tima kamionama , policie měření atd..... Pojedu vzorně času mám moře a už se těšim na moře. Zpět už asi budu trochu chvátat tak se uvidí po které domů..........diky


mira
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 17:00
pokud jsi po staré ještě nejel a asi ne, jinak by jsi se neptal, tak tudy jeď. Přenádherná krajina, obrovské nekonečné pláně, kde nic není, jen tráva, kamení a hory, prostě to nemá chybu. Miluji to tam.
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 17:23
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pokud jsi po staré ještě nejel a asi ne, jinak by
> jsi se neptal, tak tudy jeď. Přenádherná krajina,
> obrovské nekonečné pláně, kde nic není, jen tráva,
> kamení a hory, prostě to nemá chybu. Miluji to
> tam.


tak, tak, překrásnej úhor, neobdělávané, nekonečné pláně zarostlé po válce všemožnými nálety dřevin, někde dodnes neodminované, holé bílé vápencové hory a všudypřítomné kamení....
ale, pokud tam nejedeš vícekrát, tak poprvé, podruhé, tě to jistě nadchne....smiling smiley
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 17:42
Puamik Jo po staré jsem jěště nejel jo tak v autobusu a po tmě a někdy v 86 roce s cestovkou Rekreou. Tovíš, že se těšim no nejradši bych jel hned, Focus je připraven ,nafta až pod víko, ale musim si počkat na 24.6. Nejsem žádný šetřílek tak nák mě napadlo když mam na cestu čas tak proč nezkusit v Karlovacu sject z dálnice a nechat se unášet za dne to krajinou. Jak tu už někdo napsal mě začíná dovča už při cestě k moři. A to i DÍKY VÁM ZDE NA FORU


mira
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 20:02
Krajina pěkná,za každým bukem policajt. Děkuji nechci.
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 20:43
... 2008MIRA ... tož to sme krajani ...
... řekl bych tehdy ... pokud naše autobusy společně stály na " čurací pauze "... uprostřed prérie ... kde v dáli v sešeřelé noci za svitu luny vystupovaly vzdálené vrcholky dalmatských hor ...a my se s očima jak tenisáky snažili spatřit aspoň stíny apačských bojovníků ...
... taky jsme jeli v 86tém ( já po prvé ) do Zaostrogu s družstevními rolníky ... " slunce ...seno ...jahody " ...hadra ... grinning smiley
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 22:05
Já se tak těším, až zase pojedu "po staré" a nikdo se tam nebude motat, protože všichni pojedou po dálnici.... :-D :-D
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
24. 05. 2010 23:51
Bessy dá se to tak říct, možné je vše. Sice jsme každý odjinud, Já to slunce........seno atd........ To je můj kraj tady jsem doma. Tenkrát si se do bývalé Jugošky těžko sám nák dostával (doložka atd....) snažší bylo ject organizovaně. s CK. nebo třeba s družstevníky. No a náčelník apačů to bylo moje mládí . Ale to už je dávno pryč. Ale zase máme PC . Budu už končit ,mám už výčitky, že jsem se ted minul vláknu .......... a trochu ho ..sírám .snad to projde a stejně jsem rád, že jsem se tady na foru zeptal na tu starou cestu a jsem max. spokojen diky



mira
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
25. 05. 2010 10:50
141096 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hlavně je špatné nastupovat a končit v sobotu. To
> je výmysl některých cestovek. Ani chorvati nejsou
> nadšení těmito nástupy.

Práveže ja mám opačnú skúsenosť. Keď som hľadal ubytovanie cez internet, tak mi veľa majiteľov odpísalo, že len od soboty do soboty. To som hneď odriekol, lebo my jazdíme zásadne vždy v nedeľu k večeru, aby sme východ slnka zažili už na chorvátskom pobreží. Niekoľkí (a bolo ich veľmi málo) mi odpísali, že s nástupom v pondelok alebo hociktorý deň nemajú problém. Naspäť domov sa vraciame vždy v pondelok večer, aby sme v utorok ráno boli doma. Nám sa toto vždy osvedčilo.
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
25. 05. 2010 12:01
Pro 2008MIRA , 23. 05. 2010 21:08 :
Možná s tím dnem státnosti by mohla být potíž v úseku Knin - jezero Peručko - Hrvace - Sinj. Možná se pletu, ale v Hrvace a okolí Sinje bývá v tento den sláva a doprava může být tím pádem omezená. Já bych doporučil ze staré na úrovni obce Udbina se dát směrem k dálnici - Gornja Ploča - a tím pádem spojit obě možnosti. Jak po staré , tak po nové. Ten ztracený čas oproti dálnici Karlovac - Gornja Ploča bude přibližně hodinu až hodinu a půl a v tom úseku je hodně solidních restaurací a bister, kde nezastavit alespoň na espreso chorvatské kvality by byl podle mého mínění neodpustitelný hřích.
Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
25. 05. 2010 12:27
Je to jen na setrvačnosti některých. Ono už jenom to, že ve střediscích mají uklízečky v průměru 7 minut na apartmán, protože se mění turnusy, hovoří za vše. My nemáme nikdy problém. Zavoláme si do chorvatska a jedeme. Určitě ne v sobotu, ale kterýkoliv den v týdnu a na jak dlouho chceme. Jak jsem již psal je to setrvačností a někdy i pohodlností cestovek.
avatar Re: Prosil bych poradit. Předem Děkuji.,
25. 05. 2010 13:12
rteP.......... koukal jsem na mapu i to je možné řešení naject na dálnici zpět jak píšeš. Dík za snahu rozseknu to až na místě v Udbině podle času a třeba počasí a ten nedojetej zbytek starý bych třeba vzal při cestě domů

mira
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 120
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.