Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

prosím poraďtě co tankovat:

Autor jan.rab 
prosím poraďtě co tankovat:
25. 06. 2009 16:55
ahoj všem,jedu poprvé do Chorvatska jsem z těch názvů benzínu trošku mimo.Tady tankuju Natural 95 a tak bych se chtěl zeptat,co tankovat v Slovinsku,Rakousku nebo Chorvatsku,videl jsem,ze maj nejakej nazev benzin,. pak Eurosuper 95 a eurosuper 98. Dekuji mockrát za radu,Přeji všem lehkou nohu na plynu a šťastné dojezdy.
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
25. 06. 2009 17:01
Eurosuper je homologovaný název pro český natural. Číslo znamená oktanové číslo benzínu. Takže Eurosuper 95 je náš Natural 95.
Re: prosím poraďtě co tankovat:
25. 06. 2009 17:17
Můžeš se setkat s různými názvy "Super", "Eurosuper", rozhodující je oktanové číslo, myslím že stačí pohlídat si oktanové číslo thumbs up
Re: prosím poraďtě co tankovat:
25. 06. 2009 17:19
Já se radši ptám,protože zůstat stát někde na půli cesty a auto si řekne,že dál nepojede,to by bylo blbý :-D no doufám,že i tak dojede v pohodě.máte zkušenosti,že když se něco stane,kam se obrátit?
Re: prosím poraďtě co tankovat:
25. 06. 2009 18:27
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:23).
Re: prosím poraďtě co tankovat:
25. 06. 2009 18:40
Peugeot 307 hatchback 1,6 rv.2001
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
25. 06. 2009 18:46
Tak chlapci, ak máte svoji tátošov aspoň trošku radi, pozrite si katalóg na INA d.d.:
[www.ina.hr]
[www.ina.hr]
aktuálne ceny na čerpačkách INA:
[www.ina.hr]
Veľmi rád by som Vám to vysvetlil, o čo ide, ale slovo, respektíve zvýšený obsah SUMPURA, ma u benzínu Super 95 desí. Myslím, že je to síra pre staré autá do roku výroby cca 1987, ale nemám istotu, nech na to pozrie nejaký jazykovedec. Prepáčte, ak som nepomohol.
V Chorvátsku je ekvivalent Naturalu 95 - INA Eurosuper 95 - BMB EURO 95
Re: prosím poraďtě co tankovat:
25. 06. 2009 18:50
presne, tankuj eurosuper, ne jen super a nebudes mit problem.
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
22. 04. 2010 05:49
Ahojky a jak je to s naftou,prosím,děkuji za info.-)
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
24. 04. 2010 20:47
O vlákno vedle.
Re: prosím poraďtě co tankovat:
25. 04. 2010 16:53
A co tankujete v Česku než vyrážíte na cestu,to nejlevnější palivo viz.Globus nebo v západních Čechách je Tank Ono.Nebo ty dražší paliva jako je Schell V power a pod.Já dřív tankoval u těch levnějších benzínek,ale kolega v práci mi přesvědčuje,že se vyplatí ty dražší paliva nižší spotřeba atd..Jaký s tím máte zkušenosti?
Re: prosím poraďtě co tankovat:
25. 04. 2010 17:58
tak anabázi s benzinem při reklamaci auta mám za sebou. Auto mě cukalo a servis mě přesvědčoval o nekvalitním palivu, dával jsem tam potom vpower různé čističe ap. problém trval. po nějaké době mě to už vytočilo a vletěl jsem do servisu kde opět krčili ramenama ale na pokyn výrobce mě odebrali 4x0,5l paliva na rozbor aby se mě zbavili nadobro, předpokládaná oprava byla dle nich totiž několik desítek tisíc. Já měl akorát po vpoweru poprve jiný benzín - plnou od pumpy u Hypernovy a světe div se po 14 dnech mi volali že palivo je naprosto v pořádku, závada byla tam kde by ji nikdo nehledal a po 3 návštěvách byla systémem pokus omyl odstraněna. Dnes už na žádná extra paliva nevěřím ale neberu u extra levných malých pump. Na ten vyhlášený bylo zanedbatelné snížení spotřeby a zvýšení výkonu a za tu cenu ?
Re: prosím poraďtě co tankovat:
25. 04. 2010 18:23
TO VINKLAR: Ty brďo !! U tank ono ani náhodou!! To bych nedal ani do Favorita , natož tak do mýho Pažouta 406 ani Ceeda SW. Jednou tam natankoval otecko s Fabii (v Jihlavě) a málem nedojel dom (Trebic)!! Bacha na ně !! Čus Kácislav
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
26. 04. 2010 21:10
vinklar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co tankujete v Česku než vyrážíte na cestu,to
> nejlevnější palivo viz.Globus nebo v západních
> Čechách je Tank Ono.Nebo ty dražší paliva jako je
> Schell V power a pod.Já dřív tankoval u těch
> levnějších benzínek,ale kolega v práci mi
> přesvědčuje,že se vyplatí ty dražší paliva nižší
> spotřeba atd..Jaký s tím máte zkušenosti?


Skoro vždycky to nejlevnější, co po cestě potkám a nikdy žádný problém (musí to být teda normální benzinka, ne nějaké JZD). Pokud jedu někde kolem TankOno, tak beru jenom tam. Nevidím důvod platit ostatním zlodějům, za litr absolutně stejného paliva, podstatně vyšší částku.
Re: prosím poraďtě co tankovat:
26. 04. 2010 22:17
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:12).
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 16:22
Kromě Tebe v podstatě kladné ohlasy (celé to fakt číst nebudu), takže v čem má jako být problém? A to jsi měl problém jenom Ty? Není to divné?

Navíc, jsou tam vždycky fronty a to znamená, že se tam jezdí hodně aut a benzín se tam točí. Kdyby nějaké problémy opravdy byly, tak by to asi postihlo celkem dost lidí. Vše, co lze na internetu najít, je že známý od známého tam natankovalm, řekl to dalšímu známénu a pak se to dostalo na internet. Ve skutečnosti to ovšem bylo úplně jinak......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (27. 04. 2010 16:26).
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 16:34
Dokud jsem jezdil na benzín tak mi to bylo jedno a cena byla důležitá a také aby tam brali karty, ale v poslední době jsem odmítal brát u Globusu protože to potom i s benzínem dělalo divy tedy s autem. Ale co jsem v prosinci koupil nové auto na naftu s HDi motorem tak beru jen OMW, Aral nebo Agip a Shell jsou to prý motory hodně citlivé na naftu a nehodlám pak platit drahou opravu vstřiků k vůli pár korunám za naftu.
V zimně jsem v Italii vzal 20 litrů na dojezd k dálnici u místní pumpy a hned to nějak divně cukalo, tak raději ty lepší a je klid. Doufám, že v Chorvatsku budou také.
Jinak řeknu vám, zlatý benzín.
Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 19:22
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dokud jsem jezdil na benzín tak mi to bylo jedno a
> cena byla důležitá a také aby tam brali karty, ale
> v poslední době jsem odmítal brát u Globusu
> protože to potom i s benzínem dělalo divy tedy s
> autem. Ale co jsem v prosinci koupil nové auto na
> naftu s HDi motorem tak beru jen OMW, Aral nebo
> Agip a Shell jsou to prý motory hodně citlivé na
> naftu a nehodlám pak platit drahou opravu vstřiků
> k vůli pár korunám za naftu.
> V zimně jsem v Italii vzal 20 litrů na dojezd k
> dálnici u místní pumpy a hned to nějak divně
> cukalo, tak raději ty lepší a je klid. Doufám, že
> v Chorvatsku budou také.
> Jinak řeknu vám, zlatý benzín.


A proč šels tedy do nafty? Já taky radši benzín plus LPG.
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 19:41
Taky jsem nikdy nechtěl naftu,ale naskytlo se auto po kterém jsem toužil a nebylo v benzínu,ale v naftě,tak jsem to zkusil,zatím ho mám krátce 1.9 Tdi,tak doufám,že bude sloužit.Malá spotřeba a solidní vybavení.....proto stále hledám co na dovolené tankovat a u jakých stanic..
Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 19:54
TankOno, jak jsem již psal v jiném vlákně OK. Jednou problém byl, psali o tom i v novinách a zrovna jsem do toho taky spadnul. Dopravce jim přivezl benzín v cisterně, v který zapoměl předtím pár stovek litrů nafty. V servisu to vycucli, vyčistili, dali nový svíčky a TankOno zacálovali jak servis tak i plnou nádrž benzínu bez mrknutí oka a s obrovskou omluvou.
Ani Shellka není svatá. Dělali testy lepších naft a u nich zjistili, že prodávali ve všech stojanech stejnou naftu, tu obyčejnou. A ti co si mysleli, že tankujou aby jim motor "skvělě shell", tak o tři kačky dráž na litru brali obyč neaditivovanou.
V soukromém autě mám motor HDi a i když beru naftu u "lepších" čerpaček, přidávám aditiva. Už jenom kvůli řepce, který je v naftě čím dál víc. Ta se totiž na teplejch místech napejká a obecně má horší mazací schopnosti, což zase nedělá dobře čerpadlu. Aditiva jí to nedovolí.
U benzínu je situace obdobná, stále se zvyšující obsal lihu znamená zase vyšší korozi palivového systému (čím víc lihu, tím víc vody) a moderním motorům to zase nedělá dobře.
Zlatá éra karburátorovejch motorů. To jezdilo i na ředidlo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (27. 04. 2010 19:56).
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 20:10
To Ajax:
Protože jsem potřeboval velké auto (peugeot 807) a ten v benzínu dělají jen 3 litru a desně žere. A také jsem se nechal přesvědčit že nafta je pohoda. MUsím říct že kromě větší pružnosti motoru jsem moc výhod nenašel.
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 20:13
To Zahajskej:
Kde se vzalo tvrzení čím víc lihu tím víc vody?
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 21:04
Ahoj MotoMoto zrovna jsem v práci tak před měsícem řešil Peugeota 807 ale 2,2HDI opravdu bacha na kvalitu paliva jinak vyndavat vstřiky když nejdou tak se vyndavá celej motor řeší se to jak ve značkov,servisu tak v Bosch diesel servis.Když jsem to slyšel tak jsem si myslel ,že sranda je vyndat omyl vstřk je dlouhý a zarezne.Takže adetiva a kvalitní nafta.HDI opravdu problémové na čistotu a kvalitu nafty. Jinak vím ,že táta vždy do Š120 na zimu dal panáka lihu do benzínu aby dostal vodu co byla v nádrži pryč?
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 21:14
Podle doporučení z mém okolí jsem začal tankovat Verva diesel od Benziny - těžko objektivně říct, jestli motor míň hučí a je menší spotřeba - ale snad je to jedna z mála kvalitních naft(škoda, že v ČR už není ARAL). Nafta v HR prý nijak super není - dá se částečně řešit aditivem.
Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 21:29
to MotoMoto: líh sám o sobě obsahuje vodu už z výroby, takže čím víc lihu, tím víc vody. A taky ji hodně sosá i z ovzduší.
to martas74: líh přidával proto, že na sebe váže vodu a nakondenzovaná voda v karburátoru nezamrzala.
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 21:49
Právě že se přidává líh aby se dal dostat z nádrže a nebyl v zimně problém s kamkou vody která se nasaje s benzínem, ale nesmíchá se s ním, ale že by vázal na sebe vodu z okolí je nesmysl, protože líh má podstatně nížší bod změny skupenství a tak se odpařuje do kolí (tím nemyslím že ho někdo vychlastá) a ne že na sebe váže vodu. To by jsi otevřel láhev s vodkou a za chvíli ti místo zmenšování obsahu začala přetékat.
Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 22:07
Jsi si sám sobě odpověděl.Líh naváže vodu z benzínu (s benzínem se voda nesmíchá) a v motoru se spálí.
Když otevřu lahev lihu, samozřejmě se líh odpařuje, ale současně i absorbuje vzdušnou vlhkost a tím se v lahvi "ředí". Nechlastá to ale tak, že by lahev přetejkala......
Jinak největší problém při výrobě biolihu je právě voda. Tuším, že na konci výrobního procesu nesmí její obsah přesáhout 4% (tj.v poměru 4l vody a 96l čistého lihu). Než dojde k jeho dalšímu zpracování (míchání s benzínem), nějaké to procento vody přibude. Protože vodu nasosá z okolí.
Chtělo by to chemika, ať to rozlouskne.
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
27. 04. 2010 22:38
To jo, zkusím někde sehnad fundovaný výklad mizení lihu z mé láhve a to že se zázrakem objevuje v Tvojí nádrži.smileys with beer
avatar Re: prosím poraďtě co tankovat:
28. 04. 2010 07:45
lih vaze na sebe vodu. A pri michani s vodou se jeho objem naopak zmensuje, takze neboj, flaska ti nepretece. Podle me se do nadrze nepridaval, aby vazal vodu. To je spis jeho nechtena vlastnost. Ma antidetonacni vlastnosti, takze asi spis pomahal tetraetyl olovu, ktery se tam z tehle duvodu davalo driv.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (30. 04. 2010 14:51).
Re: prosím poraďtě co tankovat:
28. 04. 2010 10:08
Lih (a podobne latky) se pridaval/pridava kvuli tomu, aby zamezil tvorbe mikrokrystalku ledu v zimnim obdobi, pokud bylo podezreni, ze palivova nadrz nejakou vodu obsahuje.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 188
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.