Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta pres madarsko spodem

Autor sliva 
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
04. 06. 2009 01:14
Nechcel by som znova otvárať dohady o tom ako sú Maďarské diaľnice spoplatnené. Bolo to tu spomínané niekoľko krát. Z toho čo som sa dočítal

M70 = nie je spoplatnená pre osobné autá
M7 je spoplatnená aj pre osobáky.

Moja otázka je, kde začína M7? Je to až na úrovni prechodu "Goričan"?

Plánovač ciest viamichelin sa ma snaží presvedčiť, že M7 začína cca 5km pred odbočkou na Goričan. Je táto cesta bez poplatku?

foto (klik)

Re: cesta pres madarsko spodem
04. 06. 2009 06:46



Re: cesta pres madarsko spodem
04. 06. 2009 07:42
tady tento odkaz
[www.dars.si]
Re: cesta pres madarsko spodem
04. 06. 2009 07:49
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> haggi
> jako v které mapce? confused smiley
> jestli myslíš tuhle, tak tam to je také
> [www.dars.si]
> je to stav k 31,12,2008
> tak si klikni na mapku, dostaneš se do zobrazení
> pdf, pak si to pořádně zvětši a uvidíš ten placený
> cancour od Lendavy k hranicím vyznačený ZELENĚ

Macku,
nevnášej tu zmatek a Tvoje domněnky. thumbs down
Tebou uvedená mapka pouze ukazuje :
- dálnice a rychlostní silnice které již byly postaveny (k 31.12.2008)
- úseky na kterých bude pokračovat výstavba v roce 2009
- úseky na kterých začala výstavba v roce 2008
- úseky které se začnou stavět po roce 2008
- úseky z tzv. dodatečného programu.

O zpoplatnění se tam nic nepíše.
Zelený cancour od Lendavy k hranicím znamená, že úsek byl postaven k 31.12.2008.
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
04. 06. 2009 09:24
tomik3
v žádném případě bych nerad byl označen jako panikář a zmatkař…
domnívám se, že tato diskuze je potřebná, neboť se ukázaly nové informace a tak si to dovolím shrnout…
1. asi nejdůležitější info podal tvsat, jehož známému nedávno na hranicích řekli, že H7 je zpoplatněná
2. romales, kterému napsali ze SLO, že placený úsek je i cesta H7 - ještě mu poslali kontakt na veřejné silnice Slovinska aby se tam zeptal
3. já poslal dvě mapky - na všech rychlostních silnicích označených H se platí, tak jsem se domníval, že H7 není výjimkou ( je fakt, že to stoprocentně nevím)
[abeler.sweb.cz]
[www.dars.si].

jako protiargument poslal haggi mapku :
[www.dars.si] důležitá v tom, že je to mapka, kde se odkazuje na placené úseky v celém SLO a ten cancour H7 od Lendavy k hranicím tam není – nutno přiznat, že toto je jediná informace o neplacení, jiný písemný důkaz na netu asi není

myslím že tato diskuze by měla bez emocí pokračovat s cílem dospět skutečně k jednoznačnému závěru
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
04. 06. 2009 11:29
Já nevím,nejel jsem tam letos,ale kamarád letos už jel a na 100% mu policajti tvrdili,že je to poplatné už od hranic.Tak se vrátil a jel na Goričan,možná,že to špatně pochopil a mohl jet ten kousek za hranici na ten kruháč ?? a pak sjet na D.Vas ?? Ale známka je tam potřeba.Stejně není v podstatě vyhnutí,poněvadž se stejně napojuje na dálnici a proč to komplikovat a přejíždět do SLO když člověk v pohodě může jet na Gorican a hned dálnice. Na PHM to stejně moc není rozdílu a myslím,že je možné už jezdit i přes starý Gorican a tam je hned benzina.Jinak další je pak na dálnici,ale nevím kolik km od hranic.Snad nikdo nejede na sucho a nějakých 30-50 km ujede.Jinak moc velké rozdíly v cenách nejsou,asi tak jako kde u nás. Prostě každý si může vybrat cestu podle svého.Já jsem měl v loni štěstí,poněvadž když jsem jel tak tu ceduli na tom kruháči u Mariboru odstranili,pak ji tam zase dali. A nebo mne nechytili ??? grinning smiley To samé může být i u H7,prostě někdo projede,druhého chytí a napakují se.

MirekŠi
Re: cesta pres madarsko spodem
09. 06. 2009 08:41
tak nikdo neporadi?viz tema confused smiley
Re: cesta pres madarsko spodem
09. 06. 2009 15:58
Pre Sliva
ahoj ako chces poradit a čo chceš vediet napiš konkretne ja idem uz tadial 19,6, ahoj



Upraveno 1krát. Naposledy upravil limexx (09. 06. 2009 16:00).
Re: cesta pres madarsko spodem
10. 06. 2009 00:32
Pro limexx
přeju šťastnou cestu a až se vrátíš dej nám všem vědět jak to vypadá s tou zakletou cestou. Díky za všechny, kteří chtějí bezproblémově dorazit k moři.
Re: cesta pres madarsko spodem
10. 06. 2009 13:25
psal jsem ze loni jsem sjel z dalnice viden-graz asi 40km pred hranicema se SLO a zajel jsem do madarska.a tam jel mimo dalnici,projizdel kousek slovinska,kde ses stavelo kousek dalnice,pak byl kruhac a kousek hranice pres vodo do chorvatska.pak jsem najel na dalnici...atd. kdo tu cestu poznava a popise prujezdni mista?
Anonymní uživatel
Re: cesta pres madarsko spodem
10. 06. 2009 16:14
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil in0x (15. 03. 2018 00:00).
Re: cesta pres madarsko spodem
11. 06. 2009 06:54
mozna ano,ty jmena mi neco rikaji...v madarsku to nebylo po dalnici,,asi 100km ale pekny cesty.
Re: cesta pres madarsko spodem
23. 06. 2009 23:06
tak přátelé od přispivatele Marton je potvrzené, že lze projet první kruhový objezd na Dolga Vas bezplatně. Tedy projedete hranice HU/SLO a na kruhovém objezdu druhou odbočkou odbočíte na Dolga Vas a po staré pojedete do Lendavy.





Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (23. 06. 2009 23:08).
Re: cesta pres madarsko spodem
24. 06. 2009 10:31
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak přátelé od přispivatele Marton je potvrzené,
> že lze projet první kruhový objezd na Dolga Vas
> bezplatně. Tedy projedete hranice HU/SLO a na
> kruhovém objezdu druhou odbočkou odbočíte na Dolga
> Vas a po staré pojedete do Lendavy.
>
> [www.hvar.cz]

Mám akorát jediný problém, a to ten že Morton cestoval :
12.6 přes přechod Redicz
a
13.6 přes Lenart ?????
To znamená že jezdí sem a tam ????
Nebo nás někdo mate ????
To Morton : prosím vyjev mi pravdu.
Netestne tuto cestu někdo a s fotkama ?
Re: cesta pres madarsko spodem
24. 06. 2009 10:48
psali jse si přes soukromou zprávu , tak proč by mě psal sad smiley . Třeba tam jel vícekrát.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dobrý den, mohl byste to trochu více pdorobněji
> rozvést. Tedy na prvním kruhovém objezdu za
> hranicemi jste odbočil druhou doprava (rovně první
> je to na dálnici) na Dolga Vas projel dedinou a
> jel do Lendavi ? Je to velmi důležité , protože na
> tohle čekalo spousta lidí. Já to loni celé
> nafotil a podle fotek by to tedy zůstalo stejné a
> odbočka na Dolga vas měla být v provozu od 08/08.
> díky david
>

presne ako uvazdate Vy, cize prvy kruhovy objazd (nebola tam informacna tabula o spoplatneni tohto kruhaca), rovno je to na dialnicu smer Maribor, druha vpravo na Dolga Vas (Hosszujfalu), hned za kruhacom ostra zakruta vpravo, prejde sa cez dedinu Dolga Vas a dalej na Lendavu, tam na kruhovom objazde rovno smer Petisovci/Mursko Sredisce
>>>>>>>>>>>>>>>>>>
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
24. 06. 2009 10:53
V neděli jsem se ptal kamaráda,který tama jel a potvrzuje co je zde napsáno-po kruhový objezd je to bez poplatku !! Tak tomu věřím.

MirekŠi
avatar Re: cesta pres madarsko spodem
24. 06. 2009 11:54
dobré zprávy ode všech...thumbs up
takže ten podrobný Rohalův itinerář nadále platí..
Re: cesta pres madarsko spodem
24. 06. 2009 13:50
Tak to je dobra zprava.
Jedu zitra, tak to overim.
Snad se v chorvatsku dostanu na chvilku na net abych vam to potvrdil.
Romales
Re: cesta pres madarsko spodem
24. 06. 2009 21:39
Toto téma se několikrát probíralo ve vlákně přes Maďarsko. Hned za přechodem je kruháč, na kterém se odbočí doleva na DolgaVas. potom se vrátíte zhruba v místě původního kruháče postaru. Je to dobře značené a v poho cesta mimo dálnici. Musíte si jen dát pozor na ten kruháč. Vpodstatě je to první za značkou konec dědiny. Dálnice byla v tomto úseku zpoplatněna již v Srpnu loni ale až za kruháčem. Jinak Vás ujistím, že se po ní jede dobře. Švára nedbal a jel rovně. Naštěstí zadarmo. angry smiley
Re: cesta pres madarsko spodem
25. 08. 2009 00:43
I z té fotky je to jasný, že by to mělo být zdarma - žádné označení placeného úseku tam není .
Ku....a proboha lidi neplašte - za chvíli tam jedu yawning smiley

Znak LENDAVY smiling bouncing smiley

Znak PLACENÉHO ÚSEKU :

cesta :





Upraveno 2krát. Naposledy upravil daliborfojt (25. 08. 2009 12:36).
Re: cesta pres madarsko spodem
25. 08. 2009 08:51
Rohalův itinerář platí.Žádné nervy,v klidu vjet,najet na kruháč a jet dle rady tady itineráře,cestou budete lemovat drátěný plot a míjet dálnici,ale cesta vás v pohodě vyhodí až na celnici .Hlavně se držet Dolga Vas centrum,pak Petišovci a nemáte se kde ztratit.Nestresovat se a v klidu jet.Žádná Policie před kruháčem tam ani zpět nebyla,poplatek začíná až po vjetí na most.Tam ale neporadím,jezdím podél plotu...Šťastnou cestu!
Re: cesta pres madarsko spodem
25. 08. 2009 12:31
chyba



Upraveno 1krát. Naposledy upravil daliborfojt (25. 08. 2009 12:31).
Re: cesta pres madarsko spodem
25. 08. 2009 15:11
Neviem odkial mate tie cudne schemy.
Preco chodit po bocnych cestach cez Petisovci?
Cesta c. 109 je stale k dispozicii. Treba ist normalne po Kolodvorskej ulici (cesta c. 443) smer Donji Lakos, Murska Sobota, Maribor (na namesti na kruhovom objazde doprava ak prichadzame od Dolgej vsi). Cesta 443 prechadza viaduktom ponad dialnicou, na kazdej strane dialnice je kruhovy objazd s moznostou pripojenia sa na dialnicu v tom ktorom smere. Ten blizsi kruhovy objazd na vychodnej strane dialnice ma 3. exit (vlavo) smer Cakovec (cesta c. 109). 2. exit je smer Murska Sobota, 1. exit je dialnica smer Maribor (ale aj H7 Redics).
Cesta c. 109 ide chvilu po vychodnej strane dialnice, potom ju popod viaduktom opusta (dialnica pokracuje do Madarska).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 205
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.