Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nejlepší cesta Novi Vinodolski nebo na Istrii?

Autor JirinaV 
Nejlepší cesta Novi Vinodolski nebo na Istrii?
22. 08. 2009 14:05
Dobrý den, zdravím všechny, co se již vrátili, ale i ty kteří mají dovču ještě před sebou jako my. Poradíte mi někdo dobrou cestu do Novi Vinodolski? Máme ve Slovinsku něco objíždět? Budeme začínat na přechodu Strážný.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirinaV (22. 08. 2009 14:07).
Anonymní uživatel
Re: Nejlepší cesta Novi Vinodolski nebo na Istrii?
22. 08. 2009 20:07
Myslím, že nejrozumnějsí je dostat se do Salzburu pak Villach-Karavankentunnel, Ljubljna a po slovinské dálnici k Postojné, Rijeka a pak ten kousek po magiatrále. Já vím, že se mnou leckdo bude nesouhlasit, ale je to moc hezká cesta.
Re: Nejlepší cesta Novi Vinodolski nebo na Istrii?
22. 08. 2009 20:10
Děkuji za radu. Už na to manžel kouká do mapy.
Re: Nejlepší cesta Novi Vinodolski nebo na Istrii?
23. 08. 2009 23:34
včera jsem se vrátil z Klenovice a taky jsem jel přes Ljublanu na exit Portrojná přechod Rupa a pak Rijeka, Crikvenica.


.
Re: Nejlepší cesta Novi Vinodolski nebo na Istrii?
26. 08. 2009 23:53
Před týdnem jsem se z Vinodolského právě vrátil. Protože jsem jel ale přez přechod Bratislava -Rajka cestu Rakouskem - Slovinskem neznám. Vím že už to na jiných forech bylo omíláno snad stokrát ale cesta cez Maďary je úplně v pohodě, perfektně značená a nějaké řeči o vymlácených silnicích, utržených nápravách, pobíhající zvěři a hustém provozu (hlavně kamionů) jsou zcestné. U nás jsou některé silnice v daleko horším stavu. Neříkám že jsem kamion žádný nepotkal ale vždycky se dá někde předjet, navíc to někteří slušní šofeři co nejvíc umožní. Jel jsem to tak po několikáté, vždy v noci a nikdy jinak. Než jsem ale vyjel, listoval jsem taky v diskuzích o jiné možné trase což mě akorát tak domátlo že jsem toho raději nechal a jel si svou trasu...Chtěl jsem hlavně zjistit nové úseky dálnic. Můj směr byl (vyjížděl jsem ze Zlína) Brat.-Rajka - Mosonmag. - Czorna - Szombately - Kormend - Zalaeger. - Nagykan. - Letenye - přechod Goričan a pak již po dálnici Zagreb směr Split ale ne na Rieku ale ještě dál na Senj od kterého je Nov. Vin. asi 20 km po magistrále. Pokud se budete držet těchto směrů nelze nikam zajet ani zabloudit. Maďaři to mají opravdu dobře značené, někdy několikrát za sebou a přechod v Goričanu absolutně bez problémů s jedním autem přede mnou, otázka odbavení 3 minut na obou stranách. Kdysi jsem to jel přez ten kousek Slovinska ale proč se otravovat s důležitýma slovincema, když je lze objet se stejným počtem Km. Ještě jedna rada která někde vzpomenutá již byla - v Nagykanici u benziny doprava a na nedalekém kruháči rovno jakože do Letenye města(spíš teda dědiny) přez Becsehely (projede se to uplně v pohodě furt po hlavní až na přechod). Vyhnete se tak kousku Maďarské dálnice která je snad monitorována tudíš jsem nechtěl nic riskovat takže Hungariu celou bez polplatku.
Dotaz byl ale kudy do Nov. Vin..... Na Rieku a pak po pobřeží je to sice určitě pěkná podívaná ovšem po 10ti hod. cestě a s nejistým ubytováním s vidinou být rychle v cíli to moc dobrá volba asi není,když vám provoz nedovolí jet víc než 40 proto jsem volil podle mě rychlejší variantu - sjezd z dálnice na Senj a pak těch 20 po pobřeží....po cestě na Senj je taky moc hezká podívaná :-) Možná to někdo vidí jinak ale pro mě to tak bylo lepší.
Takže rekapitulace zní - Zlín - Novi Vinod. 740 km - necelých 11 hod. s jednou přestávkou.
Přeji všem šťastnou cestu !!
Re: Nejlepší cesta Novi Vinodolski nebo na Istrii?
27. 08. 2009 13:32
taky jsem jel ze Zlínského kraje (Bojkovice) jel jsem na hraniční přechod Starý Hrozenkov a po chvilce jsem najel na dálnici Trenčín Bratislava,Wien.Graz,Maribor,Ljublana a sjezd na Postrojna. Tahle trasa je pořád po dálnici.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 75
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.