Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vítejte v Černé Hoře

Autor jar2004 
Re: Vítejte v Černé Hoře
25. 08. 2011 17:49
Ahoj Jar 2004,Tak Tě vítám zpět na vlákně,opět bude Baošiči v Boce?
Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 08. 2011 13:55
Ahoj Vinklar. Jasně že Baošiči. Asi jsem si na to místo nějak moc zvykl. Jezdíme na výlety i jinam, např Miriště, Žanjiče apod, ale vigvam máme v Baošiči. Nakonec polovinu věcí máme již zaparkovaných tam, tak na co vozit plné auto. Objevil jsem dokonce volně přístupnou jeskyni, sloužící snad jako zásobník vody pro nějakou oblast, ale moja mě - dovňútra - nechce pustit. A na vlákno jsem chodil stále, jen jsem omezil komentáře. Ale třeba to přejde.
Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 08. 2011 14:39
To jar 2004:

Ty tam máš zaparkovaný přívěs?
Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 08. 2011 15:41
Zaparkovaný....určitě jsi pochopil, že mnoho věcí mám u domácích v garáži - člun, lehátka, slunečník, vrš, el. gril apod.a nevozím je. Přívěs ne. To opravdu ne.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jar2004 (28. 08. 2011 16:19).
Re: Vítejte v Černé Hoře
28. 08. 2011 20:49
Tak to máš krásný vztah s domácími. Opravdu závidím.
Re: Vítejte v Černé Hoře
29. 08. 2011 21:03
Podobný vztah jsem měl v i v Dubrovníku před mnoha lety./ Zaton Mali/ . Pak se nějak vše zlomilo a jezdím kousek pod Dubrovnik. Za ta léta co jezdíme do Baošiči.. Jenom mě mrzí, že panu domácímu nešmakovala slivovice. No, mě zase ne ty jejich chobotnice. A vztah? To by bylo na dlouhé povídání. Ale je opravdu zvláštní vzah. Jeden rok jsme vynechali a hned byl telefonát z Baošiči, co že s námi je.
Re: Vítejte v Černé Hoře
30. 08. 2011 20:39
Tak Jar 2004 už se chystáš, už máš zbaleno?Doufám,že dojedeš v pořádku a ozveš se nám s aktuální situací z Baošiči.Jaká je cena piva Nikšičko, kolik je tam turistů a další velmi důležité věci:-)))) .Protože podle příspěvků na tomto fóru, to vypadá,že letos mnoho českých turistů tuto krásnou zemi nenavštívilo....
Re: Vítejte v Černé Hoře
30. 08. 2011 20:46
jar2004: Přeji hezkou dovolenou a jak se vrátíš, tak poreferuj, co nového. Já jsem byl loni ve Sv. Štefanu a platil jsem za stejný apartmán 40 EUR, v r.2007 to bylo o 10 EURO více. Vloni byl cítit pokles turistů.
Letos jsem byl v Chorvatsku u Šibeníku, ale ta krajina kolem se nedá srovnat. Neustále mě to táhne do Č.H., i když je to dost daleko - 1250 km.

Karel
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
30. 08. 2011 21:04
jar2004:
Také přeji krásnou a pohodovou dovolenou. Já byl v Černé Hoře naposledy r.2005 a od té doby jsem se tam z různých důvodů bohužel nedostal. Každý rok o tom mluvím že aspoň na pár dnů tam zajedeme, nakonec zůstaneme na našem oblíbeném Pelješaci nebo jedeme úplně jinam než k Jadranu. V každém případě pokud zdraví a další okolnosti dovolí, určitě mám ČH do budoucna v plánu a moc rád se tam zase rád podívám.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (30. 08. 2011 21:05).
Re: Vítejte v Černé Hoře
30. 08. 2011 21:18
Skalní se ozvou vždy. A to se mi líbí. Jak se vrátím, poreferuji, to je samozřejmé. Faktem je, že od roku 2006 se ceny nijak nezvedaly, řekl bych, že právě naopak. Co bude letos, uvidíme. Ozvu se. Zabaleno nemám. Nějak moc si s tím hlavu nikdy nelámu. Přijedu ze světa, nabalím během dne to co považuji za důležité / horší je to s ženou, to je na měsíc..../ a hurá na jih. Jedna změna proběhne. Nepojedu celou cestu vnitrozemím, ale pouze do Čakovce přes Slovensko a Maďary a neplacené úseky a potom po dálnici až kam to bude možné. Myslím, že do Šestanovace. A co se týká Šibeniku a Chorvatska vůbec: nikdy jsem neskrýval názor, že v HR je čistěji a vše na vyšší úrovni. Jenomže to jejich nadřazené chování, mnohdy připomínající Dojčlanďáky nebo Rakušáky a jejich ceny mne odradily. Ježiš, to jsem se rozpovídal. Tak kolem 15tého napíšu pár řádků. Hezký zbytek prázdnin a dovolených přeje jar2004. Za přání hezké dovolené DÍKY !!
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 08. 2011 19:08
To Jar2004 jed až do Ravči!! tam je konec dálnice.A vyjedete kousek od Ploče.No my jsme letos nalomený jet do Podgory,ale jak se blíží čas odjezdu 9.září ,tak nás to něják táhne na jih do naší Budvy tak uvidíme co zvítězí.
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 09. 2011 11:23
Ahoj všem. Mám nějaké informace z MNE. Policie konečně může vybírat od cizinců pokuty na místě. Takže už by se nemělo v případě malých přestupků stávat, že vás budou jako cizince tahat k soudu, ale vyberou love přímo na místě. Minimální pokuta je 50 Eur. Je to pořád lepší, než když v pátek odpoledne vás zastaví za rychlost (při zdejší úrovni značek a policistů nic nenormálního) a museli byste čekat do pondělka na soud ( i to jsem zažil, naštěstí ne na vlastní kůži). Jinak každý den pod okny mé kanceláře projíždí plný vagon ČD s turisty z Česka. A zítra se pojedu podívat do Ulcinju nejprve za kolegou z práce na jednání a pak asi ozkouším moře.
Pěknou cestu a dovolenou všem
Mike.
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 09. 2011 13:42
Uaaaaa... nech toho!

Kdyz to klapne, tak za 148 hodin sedam do auta, jedu do Brna, tam v sobotu vecer zvednu kotvy a hura do Szegedu, osplachnu se v termalech, pozru pravy uherak a pristi pondeli vecer uz budu na hranicich MNE... Moraca (nebo Tara), Biogradska Gora (nebo Zminje jezero) a pak Utjeha... Kotor... Njegus, Cetinje... ja se tesim tak moc, ze se bojim i tesit.
Re: Vítejte v Černé Hoře
03. 09. 2011 01:51
já jsem na tom stejně .............................. příští pondělí vyrážím směr Maďarom Hrvatska Bosna Monte Negro ....už leštím motor na gumáku huráááá do Njeguše na kytu pršutu .
Re: Vítejte v Černé Hoře
04. 09. 2011 22:04
Ahoj všem.
Odpoledne jsem se vrátil z Ulcinju. Pocity velmi smíšené. Na Velike plaži dosti velký nepořádek (všude samé vajgly, vršky od PETek a kdoví, co ještě). Moře úžasné, teplé, trošku dojem kazil vítr, který zvedal mračna prachu. Apartmán za 20 euro. Jinak většina hotelů vypadá z venku zanedbaně, všude odpadky, tak si jedinou ekologickou zemi na světě nepředstavuji.
Srećan a siguran put
Mike
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 09. 2011 18:30
To Mike.Ten bordel na pláži je i v Budvě na Slovenské pláži.Samej vajgl a tyčky od nanuků.V moři igelitový pytlíky a další nepořádek.Proto jsme raději jezdili za Budvu,kde to bylo mnohem čistější.
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 09. 2011 20:07
Jak to vypadá s tím betonovým monstrem - hotelem nad Budvou, je již dostavěn? Jinak jezdím na Kamenovo a Drobný písek - tam je to v pohodě. Zvlášť Drobný písek - málo lidí a klid.
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 09. 2011 18:54
doufám,že ne jedeme tam v sobotu.Už jsme nad tím přemýšleli,kam ty lidi chtějí na tý pláži narvat.U tržnice v Budvě byl taky rozestavěný apartmánový dům.To jsou stovky dalších lidí na již tak přelidněnou Slovanskou plážu.My taky jezdíme na Kamenovo nebo Svaty Štefan.Kde je plaž Drobny pisek?
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 09. 2011 19:59
To vinklar: Když jedeš z Budvy na Petrovac, tak pár kiláků za Budvou je velká tabule Drobni pijesak. Nemůžeš minout. Nebo dobrá je Crvena Glavica. Hned za Sv.Stefanem, přes kemp. Ale není vybavená. Hned vedle je však další, která by měla mít potřebnou infrastrukturu. Špatně se to popisuje. Takže Crvena Glavica: 42°14'42.25"S 18°53'51.24"V A ta druhá je: 42°14'59.60"S 18°53'49.40"V. Tam jezdím rád. Je tam klid a čisto. Drobni pijesak je na 42°14'4.43"S 18°54'7.76"V.
Nalezeno pomocí aplikace Google earth. A je tam i spousta fotek.
Srećan i siguran put
Mike
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 09. 2011 21:01
Drobný písek: jedeš ze sv. Štefanu směr Petrovac, od konce Štefanu cca 3 km je levotočivá zatáčka, jakoby trochu nezpevněně rozšířená a v ní odbočíš doprava - je to velmi nenápadné, ze strany od Štefanu není ta odbočka značena, z opačné strany je tam šipka. Následuje velmi strmý sjezd dolů k moři, který končí placeným parkovištěm. Odsud musíš jít pěšky dost neudržovaným chodníčkem cca 300m dolů k pláži. Určitě to stojí za to, je tam klid a výhled na otevřené moře.
Vinklar, jak se vrátíš, referuj co nového. Byl jsem tam loni a snad příští rok tam opět pojedu.Je historický ostrůvek sv. Štefan již v provozu?Loni ještě nebyl, opravovali to tam snad již třetím rokem.A Budva, ten nově stavěný hotel vpravo směrem k Bečiči na kopečku?Loni třeba již nejezdil vláček mezi Budvou a Bečiči.
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 09. 2011 22:30
já jsem v loni na člunu objížděl sv.Štefana že tam někde vylezu zezadu na molo ale objevil se tam manik z ochranky a říkal zaklučone, dokonce jsem slyšel že ostůvek koupili japonci , no uvidím letos pojedu to opět prozkoumat , na člunu je to lepší co se týče plážiček těch je tam spousty ale dostaneš se tam jen z moře ale je to pohádka už je mám docela dobře zmapované a každá je jinak krásná , už se moc těším až opět vyrazím na moře
Re: Vítejte v Černé Hoře
07. 09. 2011 14:12
Ahoj
byli jsme v Budvě letos v červenci. To monstrum není dostavěné, naopak se tak nějak trošku začíná rozpadat ... prej došli penízky.
Jinak by měli hosté či majitelé těchto apartmánů mít pro sebe tu malou pláž přímo pod a pak u hotelu Belevue na Bečiči. Jinak tam bylo o hodně lidí méně než loni i ceny byly níž než loni.
Jo a když se jede dál za pláž Jez tak tak je tam pláž PLOČE .... je nádherná jsou tam 2 bazény, 2 bary nejde si tam lehnout na deku nebo ručník, je to pouze na lehátka,ale fakt něco co jsem ještě neviděla. Ale ještě jsem toho neviděla dost :-))
Re: Vítejte v Černé Hoře
07. 09. 2011 19:29
Pláž PLOČE je skutočne unikátna a vrelo ju odporúčam. Tohto roku som tam ( v MNE) bol štvrtýkrát, sem tam PLOČE prestriedam s neďalekým TRSTENOM kde sa deti môžu vyšantiť v piesku. Na PLOČE sa dá aj ľahnúť na uterák, ale rok čo rok tento priestor posúvajú a prístup k moru je komplikovaný cez množstvo lehátok, keďže chodíme partia, vezmeme 2 lehátka a slnečník za 8€ a rozložíme sa v okolí aj na uteráky. Chodím vždy koncom júna do necelej polovice júla. Do prvého prázdninového víkendu je to v pohode, potom sa to zaplní a po 10 hodín človek už lehátko pri vode nenájde, lehátka sú aj pri bazénoch, ale preferujeme more. Musím uznať, že sa tam snažia,každý rok je tam niečo nanovo urobené, tohto roku pribudol posledný biely bazén, určený ( moja domnienka) na loptové hry vo vode. Keby som vedel ako na to, pridal by som aj nejaké foto.
Re: Vítejte v Černé Hoře
07. 09. 2011 20:12
Co se týká pláží v okolí Budvy, tak osobně jsme vždy z Budvy jezdili na pláž Jaz, která svojí velikostí poskytuje všechny povrchy od písku, přes štěrkopísek až po oblázky. V září kdy do Černé Hory jezdíme je vždy již v podstatě víc než volná neřku-li prázdná. Jako třešničku na dortu si vždy na několi dní dopřáváme pláž Ploče, která opravdu patří k tomu lepšímu. Jinak jsme vždy chodili dozadu za ty uměle vytvořená plážová mola a mezi kameny si vždy člověk najde pro sebe svoji malou plážičku jen pro sebe hned u vody. A co bylo ještě víc překvapivé, že i na konec pláže několikrát během hodiny chodila obsluha z restaurace se slovy co si přejete. A donesené espresso či kapuccino bylo vždy víc než vynikající. Obě pláže mohu jen a jen doporučit.
Za zmínku ovšem stojí i pláž Lučica v Petrovacu.
Srečan put
Henry



Upraveno 1krát. Naposledy upravil henryjp (08. 09. 2011 17:46).
Re: Vítejte v Černé Hoře
08. 09. 2011 16:42
[img7chybny-odkaz-rajced0703]
O kousek dál za Lučicí je další pěkná.

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
08. 09. 2011 21:37
To je pláž Buljarica.
Re: Vítejte v Černé Hoře
08. 09. 2011 23:59
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je pláž Buljarica.


No jasně.Na Montenegru je krásné to,že vzhledem k možnosti přístupu k moři,je těch pláží málo,ale na druhé straně,co pláž,to perla.
My už se pomalu z Chorvatska přesouváme......

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
09. 09. 2011 22:13
Mám to již dost projeté vč. vnitrozemí, ale stále mě to láká.V Č.H.je hezká příroda vč. hor. Jezdím výhradně na blind, vždy, pokud se dostanu ke Stonu, přemýšlím, zda nezahnu na Pelješac. Zatím vždy jsem jel rovně do MNE, i když Pelješac je také pěkný.
Re: Vítejte v Černé Hoře
11. 09. 2011 08:13
Dříve jsme jezdili 2x do roka Chorvatsko,pak jsme tu druhou cestu začali protahovat do ČH.Letos pojedeme po 5.Museli jsme to odložit pro nemoc v rodině,takže vyrážíme až v příštím týdnu.

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 10. 2011 20:27
jar2004 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Skalní se ozvou vždy. A to se mi líbí. Jak se
> vrátím, poreferuji, to je samozřejmé. Faktem je,
> že od roku 2006 se ceny nijak nezvedaly, řekl
> bych, že právě naopak. Co bude letos, uvidíme.
> Ozvu se. Zabaleno nemám. Nějak moc si s tím hlavu
> nikdy nelámu. Přijedu ze světa, nabalím během dne
> to co považuji za důležité / horší je to s ženou,
> to je na měsíc..../ a hurá na jih. Jedna změna
> proběhne. Nepojedu celou cestu vnitrozemím, ale
> pouze do Čakovce přes Slovensko a Maďary a
> neplacené úseky a potom po dálnici až kam to bude
> možné. Myslím, že do Šestanovace. A co se týká
> Šibeniku a Chorvatska vůbec: nikdy jsem neskrýval
> názor, že v HR je čistěji a vše na vyšší úrovni.
> Jenomže to jejich nadřazené chování, mnohdy
> připomínající Dojčlanďáky nebo Rakušáky a jejich
> ceny mne odradily. Ježiš, to jsem se rozpovídal.
> Tak kolem 15tého napíšu pár řádků. Hezký zbytek
> prázdnin a dovolených přeje jar2004. Za přání
> hezké dovolené DÍKY !!

Tak jar 2004 napiš jak bylo, je tu strašně mrtvo

Karel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 224
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.