Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vítejte v Černé Hoře

Autor jar2004 
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 04. 2010 15:20
To Jar2004.To je přesně i můj názor.Ale abych Chorvatům nekřivdil tak za bývalé Jugoslavie jsem jezdil s rodiči do Ninu u Zadaru a v té době co si pamatuji tak se k nám chovali super.Jak pan domácí tak i lidé na trhu apod.Ještě do roku 2000 to bylo super vzpomínám si jak jsme byli s malou v Paklenici a dceři dávali po večeři v restauraci zmrzlinu zdarma a nepociťoval jsem žádnou zášť proti nám.Ale po tomto roce bych řekl,že západ začal objevovat opět Chorvatsko a pro nás,který jsme podruhé za 100 let začínali rozjíždět turismus v Chorvatsku už nebylo místo.A poslední kapkou byl rok 2003 v Rabacu,ale o tom jsem psal zde několikrát.
Samozřejmě,že ne všichni chorvaté jsou proti čechům zaujatí,hlavně starší generace je je nám nakloněna,ale byl jsem kromě Řecka ve všech středomořských zemích,ale takovou přezíravost jsem nikde nezažil.Je to podle mne frustrace,že jejich nesmyslná válka do,které je nahnal západ a hlavně jejich milovaní němci je hodil o několik let zpět.A jejich bratři Slované Češi jezdí najednou k nim lepšími auty než mají oni ,ti Češi jsou dříve v EU než oni, mají více a více peněz a to je asi hodně žere.Vždyť za dob Jugoslavie zde měli takovou životní úroveň o,které se nám ani nesnilo.Mohli jezdit pracovat na západ ,soukromé podnikání zde běželo jako na západě a myslím,že většině Jugoslávcům nic nechybělo.
Jinak Ti Jar 2004 držím palce abys letos do Č.H. vyrazil a pořádně si to užil.Nikšičko a Rakija my jsme jedna rodina:-))).
Co tvoje paní je již v pořádku?
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 04. 2010 15:54
Opravdu mi nejde o to, kárat někoho za odlišný názor, ale když něco a někoho kritizovat, tak konkrétně - ten a ten Pepík Chorvatů mi provedl to a to tam a tam a proto to cítím tak a tak. Zevšeobecňování nikdy k ničemu dobrému nevedlo. My přece taky nejsme všichni zkorumpovaní a zloději (dle světových statistik) - většina nás jsme pracovití a pohodoví lidé a určitě se nám nelíbí, když nás někdo strká do jednoho pytle. Takže tak jsem to myslela. smiling smiley
V obou zemích jsou plusy i zápory, ale obě jsou nádherné a báječnými lidmi a stojí za to je poznat. thumbs up
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 04. 2010 18:17
to Rosmarine:Lépe bych to asi nenapsalthumbs up
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 04. 2010 20:04
To Vinklar. Paní ano ta má asi tužší kořínek. Dohromady se dala jakž takž úměrně k věku poměrně dobře. Ale mě možná čeká druhá operace. Jsou to takové banality, ale znepříjemňují život. Prostě problémy s ramenama, napřed že artroza a ona ne. Stáli při mne svatí a bylo to naštěstí něco, co se zatím jeví že jedna ruka je už skoro dobrá. Jednoduše - utržené vazy a šlachy v rameni. Přištepovali to, faktem je že řekli...možná to ještě půjde. A šlo to. Takže fajn.
A ještě k Chorvatům. Já v globále proti nim nic nemám, Vždyť jsem jezdil do Dubrovníku dlouhá léta. Byli jsme tam jako doma. Ale potom se jaksi jejich chování natolik pozměnilo, že jsem řekl dost. No a tak je to dodnes. Pěkně jsi to popsal s těmi penězi a úrovní. Opravdu je to asi štve, že jsme na tom líp a nemohou to zkousnout. V ČH když dojedem na svoje místo, tak by paní domácí snesla modré z nebe. Má tam vlastně první Čechy jinak tam jsou pouze Srbi, Bosňáci, Slovinci apod. Ale s nikým neposedí a nepokecá tak jako s námi. Nevím, možná jsme jí padli do oka, ale je to příjemné, když se chovají jako k hostům. Tak ČAUKY všem. jar2004
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 04. 2010 20:04
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Modeno, prosím Tě, proč pořád poštváváš? Nikdo na
> ten článek nereaguje a Tobě to vadí? Vzhledem k
> Tvým zkušenostem i příjmům si můžeš dovolit
> dovolenou i v jiných zemích, tak bud v klidu a
> nech nám naše "nepřátelské" Chorvaty. yawning smiley
> Pokud mohu mluvit za naši rodinu, nikdy jsme se
> nesetkali s nepříjemnými lidmi ani v Chorvatsku
> ani v Černé Hoře - ono to taky hodně záleží na
> tom, co ze sebe jednotlivec sám vyzařuje. A není
> to jen otázka peněz. smiling smiley

Milá Rosmarinko, to víš, je jaro, tak holt ryju a ryju, aby byly záhonky v pohodě a připravené na novou setbu !grinning smileysmoking smiley

P.S. Možná, že máš pravdu i s tím, jak dle Tvého nejspíš "vyzařuju" tu negativní energii (asi gamma paprsky) . . . Ale zatím si toho všimli jen ti spaření Chorvati, tak ti nevím . . .confused smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 04. 2010 20:17
plně souhlasím s jar2004 a Modenou
jo a ještě nemám rád komunisty
a teť o mě víte asi skoro vše
( za tu dobu co jezdím do HR jsem jich poznal mnoho /chorvatku ani jednu aby bylo jasno/ ale na prstech bych je spočítal ty dobé)
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 04. 2010 22:30
Teda kluci, ještě že to tu Rosmarinka reguluje, protože Modena "jarně ryje", a Rohal asi "dubnově pije"....
Honem vám musím poslat písničku - letní - Ada Bojana - nejteplejší a nejlahodnější moře jaké jsem zažila....ach jo, vzpomínky se mi vynořily....tak se s něma s fóristy podělím na dobrou noc....


Zdraví R.
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 04. 2010 22:37
Prosím všechny o klídek a objektivní příspěvky. Někdo má rád holky, jiný vdolky. Berme to tak a hlavně si prosím nenadávejme, jako nějací puberťáci. Je to fórum o ČH, tak se nelze divit negacím vůči Chorvatům. Na fóru o HR to bude asi naopak. Těšme se společně na dovolenou, ať už ji budeme trávit v Bangladéši, nebo v Řecku.
A komunisty nesnáším až do morku kostí. Čau jar2004
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 04. 2010 22:43
Ale líbí se mi, že se zase lidé začínají vracet na tyto stránky. Neklamný znak toho, že se TO blíží.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 04. 2010 23:03
jar2004: To byla nadsázka, zrovna ty 3 fóristy, které jsem jmenovala mám velmi ráda....a vím, že mají smysl pro legraci, ale zároveň to jsou velcí "bojovníci", což mi tak nějak je velmi blízké........

Zdraví R.
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 04. 2010 08:52
No ono je to i tak, že právě na té naší vysněné a dlouho očekávané dovolené jsme citlivější na chování lidí kolem nás. Chtěli bychom aby prostě byla bez nejmenší chybičky - dokonalá. Pokud mluvím za sebe, tak s největší arogancí a přezíravostí jsem se nesetkala ani v Černé Hoře nebo Chorvatsku, ale bohužel krátce po revoluci v naší milované matičce Praze. Nevzpomínám si, že by mě někdo v životě vytočil víc, než číšníci v Praze. V té době si snad mysleli, že budou žít jen z peněz německých turistů. To nebyla jen arogance, to bylo sprosté hulvátsví. Pokud Vás někdo před malými dětmi ve víc než drahé restauraci po hodinovém čekání nazve debilní krávou, která má odtáhnout do pr.., tak to ve Vás zanechá opravdu silný dojem. To byla jen jedna z perliček, které se nám tam během jediného dne stala. Nedělám si iluze, že by se povaha lidí změnila k lepšímu, pouze pochopili, že jen turisté je neuživí.
Tak tedy, než začneme s kritikou jiných národů, zameťme si na vlastním dvorku.
A nenechte si kazit dovolenou v přenádherné Černé Hoře tím, že se snad na vás nějaký domorodec usmál málo srdečně.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 04. 2010 09:46
Rero, ahojky - krásná videa, sluníčko z nich přímo pálí. Připomněla nám dovolenou v Ulcinji v 2007.
Loni jsme si prohlídli Buljaricu, tak to bude asi náš nový cíl v dalších letech. ČH nám prostě učarovala a chceme se tam ještě jednou vrátit a prohlédnout si místa známá i nová..... a Mirek ještě jednou projet "kozí stezku" ze Starého Baru do Virpazaru a z Virpazaru kolem Skadarského jezera do Ulcinje. No, prostě dobří holubi se vracejí yawning smiley
Modeno, tak doufám, že už máš zryto a sázíš jarní kytíííí smiling smiley

No, lidi - je to opravdu tak, jak píše Anna - tak vám všem přeji, ať potkáte jen hodné a vstřícné domácí i spolurekreanty. thumbs up
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 04. 2010 10:26
Já mám taky v plánu návrat do Černé Hory. Laškuji ale s myšlenkou, že bych to spojila s Makedonií - Ohridské jezero atd. Snad bude 14 dnů stačit. Příští zimu provedu pečlivou přípravu a pak hurá na jih.
Máte někdo nějaké zkušenosti s Makedonií? Vím, že to do tohoto vlákna nepatří, ale kam jinam to napsat.
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 04. 2010 15:24
Moje první setkání s Černou Horou bylo hodně divoké a nervy drásající. Šli jsme si obhlédnout rezervované ubytování přes cestovku - Budva, Slovenská plaža. Zaparkoval jsem auto vedle aut dvou místních a nevšiml jsem si,že někde na začátku uličky byl zákaz zastavení . Ani jsem nikomu nepřekážel, v tom místě, kde všechna tři auta stála,byl vyasfaltován takový plácek, že jsme stáli vlastně mimo vozovku.
Asi po 20 minutách jsme se s rodinkou vraceli k autu a nevěřil jsem svým očím - obě černohorská auta tam stála, jen naše chybělo.Asi mi každý uvěří to zděšení, 1250 km od domova a auto( ještě nevybalené, i s mobilními telefony uvnitř, takže jsme nemohli si nikam zavolat)bylo pryč.V první chvíli jsme nemysleli na žádný možný přestupek, mysleli jsme si, že auto ukradli zloději - začal jsem nadávat na bandu zlodějskou, byl jsem tam poprvé, takže jsem uvěřil, že se tam asi krade víc jako v Chorvatsku.S pomocí jednoho místního občana, který se nás ujal, jsme nakonec zjistili, že naše auto bylo odtažené. V tu chvíli jsem pocítil nepředstavitelnou úlevu, odešly chmury a rozjasnil se svět. Ani ta pokuta 50 Eur mě nemohla zkazit náladu.
Na Černou Horu jsem nezanevřel, od té doby jsem tam byl ještě dvakrát a oblíbil jsem si ji díky přírodním krásám.
Mám možná štěstí na lidi, ať již v Chorvatsku nebo Černé Hoře se k nám domácí chovají slušně a mile.Pokud vše půjde dobře, tak bych i letos chtěl jet do Č.H., jen doufám, že nedopadnu jako loni,když jsem měl závadu na autě a díky probdělé noci a po opravě auta druhý den,jsem již neměl sílu řídit další noc a zůstali jsme raději v Chorvatsku.I tam však mám naštěstí svůj "záchytný bod", oblíbené místo, kde vím, že na 90% natrefím na volné ubytování a nebudu muset je pracně shánět, což se mi taky vyplnilo.
I z toho důvodu jezdím také na blind bez předchozí rezervace, pokud z jakýchkoliv důvodů nepřijedu na místo, nebo z domu odjedu v jiném termínu, nic se neděje.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 04. 2010 15:41
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
a Mirek
ještě jednou projet "kozí stezku" ze Starého Baru
do Virpazaru a z Virpazaru kolem Skadarského
jezera do Ulcinje. No, prostě dobří holubi se
vracejí yawning smiley

Tady je pohled z restaurace Marka Č. (těsně pod vrcholem) na Bar, turecká povnost v popředí

Ty ostatní směry poznáte také ? Tak schválně - kdo první !smoking smiley


avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 04. 2010 16:35
No jo, jsi další z obdivovatelů "kozí stezky" - obě fotky jsou mi povědomé, ale nejsem schopúna přesně určit místo. U té druhé jde asi o výhled na Albánii.
thumbs up smiley A když jsme u tohoto místa, musím Vám napsat, co jsme tam zažili. Po mnoha zatáčkách jsme byli na rovné silnici a Mirek už moc moc potřeboval "čůrpauzu". Zastavil, vyběhl ke kraje srázu a ve chvíli, kdy chtěl začít, se pár metrů pod ním zvedla postava - černohorský pohraničník. Z "venčení" nebylo v té chvíli nic (myslím, že na to leknutím úplně zapomněl thumbs up smiley). Pohraničník byl sympaťák, pojmenoval nám místa, kde jsme a co vidíme - hraniční oblast Albánie, řeku Bojanu atd. Když jsme se ptali, co tak daleko od civilizace dělá, řekl, že je to oblíbená silnice pašeráků. Pak jsme se rozloučili a na cestě asi tak po 1 km jsme se míjeli s náklaďákem a za ním upalovalo auto pohraničníků. Tak se jim asi akce zdařila. yawning smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
09. 04. 2010 13:58
Chci se zeptat,když mám na čelním skle roční Černohorskou známku ze září 09,bude mi platit i v září 10?
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
09. 04. 2010 20:34
Taky jsme se nad tím zamýšleli, asi to bude ale jen do srpna. Kdopak to víte přesně?
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
09. 04. 2010 21:02
...vinklar ... ke Tvému příspěvku z 01.04. t.r. ... ( moc na toto vlákno nechodím ...protože jsem v Černé Hoře ... krom té na Moravě nebyl
...takže o krásách této malé země nemohu psát ... ) ... ale rozumím tomu, co se stalo na Balkáně i mezi řádky ... takže, ... na tom, co se tam mělo odehrát ... neměly zájem jen jednotlivé země bývalé SFRJ ...Chorvati ... Slovinci ...Bosňáci ... Makedonci ... Černohorci ( resp. jejich část )
a na druhou stranu taky nejen Němci ...ale především MMF ... který už před rokem 1990 jasně řekl, kam potečou finance ... a kdo stojí za MMF se všeobecně ví ...
... výsledkem je to, co se tam děje nyní ... ( mj. největší vojenská základna USA mimo území Spojených států ) ... pokud toto povede k míru na Balkáně a ještě vyšší životní úrovni ... řeknu výborně ... ale ...?
... možná k Vám proniklo, že v Praze Obama s Medvěděvem hovořili ... i o problému islámu v celé oblasti Balkánu ...
... to, že se nyní v Bosně a Hercegovině spojují bezpečnostní síly složené z Chorvatů, Srbů i Bosňáků proti militantním islámským skupinám, které se v oblasti aktivizují a nejen tam ... taky o něčem svědčí ... a jsem si jistý, že vliv islámu " ze spodu " posílí i v Černé Hoře ...yawning smiley
....nebude to tam vůbec jednoduché ... nebo snad Němcům resp. MMF šlo o blaho národu Chorvatů, či Černohorců ...? ( protože jsu neznalý yawning smiley tak se domnívám, že se Německo asi chce dělit o svůj trh a zdroje rozpočtu s kýmkoliv ... a propo, kolik zajímavých hotelů a a partmánů na Jadranu už má majitele z EU, resp. Ruska ... že by se tento trend zastavil ? ...)
... na druhou stranu " díky " nacionalismu Chorvatů v HR pořád ještě nepřevládly zahraniční obchodní sítě jako u nás, ze kterých by do Zagrebu .. tak jak do Prahy ... nešla ani Kuna ... resp. CZK...



Upraveno 6krát. Naposledy upravil Bessy (11. 04. 2010 22:21).
Re: Vítejte v Černé Hoře
12. 04. 2010 11:18
To Bessy.Máš pravdu, největší vojenská základna USA mimo jejich území je v Kosovu.Kde se nyní mají jistě obyčejní lidé super smileys with beer po protiprávním odtržení od Srbska,což byla opět práce USA a západu.Ale po odtržení Slovinska ze svazku SFRJ byli Němci první kdo Slovinsko uznal.To samé se opakovalo i s Chorvatskem.Již Winston Churchill tvrdil kdo ovládá Balkán ovládá celou Evropu.A Amerika se západem neměla zájem aby,státy východní Evropy,které se všechny "náhodou" vymanili z moci Ruska během půl roku,aby měli vzor v prosperující Jugoslavii.Kde byl relativně kapitalismus ,ale nebyla zde provedena žádná divoká privatizace strategických podniků,naftových polích ani hotelů na pobřeží.Jugoslavie si šla vlastní cestou již od 2.svět.války a ukazovalo se,že to jde i jinak,že se nemusí lést do zadku ani Americe ani SSSR.A to byla zřejmě její chyba za ,kterou zaplatila.
K té otázce Islámu zde je problém i s Albánci,kteří mají zálusk na další území v okolních státech.Minulý týden byla v novinách mapka,kde bylo vyznačeno co si Albáncí nárokují.Cerné hory se týká území Od Baru přes Podgorici až k hranicím s Kosovem a Albánií.Jediné štěstí je,že si nárokují i území Řecka a to jakožto člen NATO a EU by si tuto provokaci nenechalo líbit.
Nechci si tady hrát na chytrýho,ale když se Černá hora osamostatnila před asi 4 lety tak jsem si říkal,že nebude dlouho trvat a Albánci se budou dožadovat dalšího území jako v Kosovu.Je jasné,že zemička o rozloze Středočeského kraje s 600 000 lidmi je v tomto neklidném regionu snadno zranitelná.A to byl i záměr Západu rozdrobit Jugoslavii na státečky,které nebudou vojensky ani ekonomicky soběstačné.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
12. 04. 2010 11:58
... omlouvám se z dalších komentářů k politice Vyřešení balkánské otázky, protože Chorvati, Srbi , Albánci jsou jen figurky na šachovnici
" světové ekonomiky " a jejím tažením za zdroji, resp. ... ovody těchto zdrojů
... lidské životy už nikdo nevrátí nejen na obou stranách balkánského konfliktu ... ale nikde na světě ... Balkán vyřešen není ... bude následovat Makedonie a teprve potom Černá Hora ... územní nároky Albánie a Islámu jsou dané a cesta do Evropy je otevřena ...
... a mě opravdu láká Jadran...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 04. 2010 12:01).
Re: Vítejte v Černé Hoře
12. 04. 2010 14:25
Tak jsme probrali politickou situaci, teď už zbývá probrat pouze situaci v Bangladéši. Domnívám se, že vyřešit otázku Balkánu a jeho politické a náboženské uspořádání je ned naše síly a vědomosti. Neoddiskutovatelným faktem podle mne je to, že islám by měl mít hranice někde na pomezí Bulharska a Turecka. Do Evropy si myslím nepatří. No, ale je tady a co s ním. Neřešme to, hlavně že se blíží doba dovolenek. jar2004
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
12. 04. 2010 17:21
Na podobné téma, související ale s novodobým přistěhovalectvím, diskutují již dnes parlamenty a vlády např. Francie, Belgie a Švýcarska a kromě toho, že se nemohou dohodnout na výšce minaretů nových mešitgrinning smiley, řeší i zahalenost školou povinných dívek abájou a další hovadiny, místo toho, aby bylo povoleno mnohoženství kvůlivá větší porodnosti ! ! !grinning smileysmoking smiley
Jojo chlapci - je to na nás ! Dokud bude v Evropě 1 až 2 děti v rodině striktním standartem, budou naši vnuci logicky konvertovat k většinové víře, tedy začněte studovat jednotlivé sůry, ať máte co předat. A nezapoměňte na to, že do podobné situace katolíci "mečem a ohněm" (tedy né demografickým vývojem, ale hrubou silou) dostávali ještě před 100 lety nejeden "rozvojový" národ !spinning smiley sticking its tongue out
Boží mlýny tedy přece melou, pomalu, ale jistě . . . grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Modena (12. 04. 2010 17:23).
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
12. 04. 2010 22:51
Tak na Černou Horu mám mnoho vzpomínek, ale dám zde jednu takovou z pobytu v Bečiči. Jeli jsme tehdy 3, manžel, syn - měl asi tehdy 15/jedno dítě z mých 3 dětí/ a já.
Měli jsme objednaný hotel v Bečiči od soboty. Ale rozhodli jsme se už tam dojet o 3 dny dříve, a "někde" se ubytovat. Dojeli jsme do Bečiči kolem pravého poledne totálně vyčerpaní...Manžel se ujal hledání ubytka. Věděli jsme se synem, že je zle, protože manžel je šetřílek, a usoudil asi vnitřně, že když už jsme utratili tolik za hotel, tak ušetří za apartmán. Ale neměla jsem už sílu to vzhledem k vyčerpanosti zvrátit. A tak po delší době se ozval jeho radostný hlas - sehnal jsem....mám. A tak jsme se šli pokorně ubytovat. Byl to velký dům s vícero ubytkami. My jsme měli jednu ložničku s manželskou postelí, a dál už nic. Někde v domě společná kuchyň, výhled do společného zahrado-dvorku.
Bylo mi to v tuto chvíli už jedno, a šli jsme si lehnout do společného lůžka - já, manžel ještě dobře vypadající, a syn už dobře vypadající. Po tvrdém spánku přišel už ten lehčí, a tak se z našeho pokoje ozývalo z postele pro dva - a my na něm tři dospělí - něco jako - jau, posuň se, netlač se, otoč se na druhou stranu.....A když jsme pak vyšli na dvoreček, dívali se všichni mužští z domu na mě pátravě a divně - jakoby přicházeli o poslední výhodu východu a mužství... Byli převážně z Niš . Až pak jsem pochopila jejich významné pohledy. Mysleli si, že jsem tam s 2 muži, a že svět dle jejich představ mít více žen je již zcela zvrácený a od západu se vytrácí nenávratně pryč ...A tak jsem prožila díky šetrnosti manžela noc domnělé antimuslimky žijící v mnohomužství. Když pak zjistili, jak se věci mají, spadl jim velký kámen ze srdce - až byl slyšet jak bouchnul, jejich "macho" se uklidnilo.... a byli jsme pak všichni náramná parta, grilovalo se, nosili ryby, povídalo se o všem, a ani mi nevadilo, že vůbec nevidím na moře, a ani se mi moc nechtělo do hotelu. A celkově to byla jedna z nejkrásnějších dovolených.... hodně jsem poznala a dověděla se....
Nádherné kamínky na pláži Bečiči, dále panorama část Montenegra.....
PS. A doma vysvětluji manželovi a synům....že v našich zeměpisných šířkách .....jedna manželka....jedna doktorka....no, účty - ne ale v debetu - můžu ve větším množství i "prominout"..... Zdraví a dobrou noc přeje R.
Ještě jedno PS. - tajné...reaguji Modeno na Tvá videa - výborná - ale ani se neodvažuji reagovat v příslušném vlákně, protože Podgoranin jasně řekl nereagovat - a asi by mě ...ani nevím co....A Luděk s Luisem...ti už by mě asi něčím "přetáhli". Doufám, že tady mou reakci neobjeví.....snad tady to vlákno je dostatečně zastrčené.....ale kdyby náhodou - mám vás výše jmenované ráda, a pište....R.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (12. 04. 2010 23:57).
Re: Vítejte v Černé Hoře
13. 04. 2010 07:00
Rero, toto vlákno NENÍ díky Bohu zastrčené. Podívej se na počty příspěvků a čtenářů.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
13. 04. 2010 18:38
... Rero ... jestli někdy pojedu do Bečiči ... tak kvůli kamínkům ... nádhera ... smiling smiley
... oprava ... i kvůli kamínkům ...
...P.S. ...doufám že od Jadranu nikdy nepojedu předčasně kvůli ... kamínkům ...
... oprava ... kvůli ledvinovým kamínkům ... yawning smiley
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
13. 04. 2010 18:49
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě jedno PS. - tajné...reaguji Modeno na Tvá
> videa - výborná - ale ani se neodvažuji reagovat v
> příslušném vlákně, protože Podgoranin jasně řekl
> nereagovat - a asi by mě ...ani nevím co....A
> Luděk s Luisem...ti už by mě asi něčím "přetáhli".
> Doufám, že tady mou reakci neobjeví.....snad tady
> to vlákno je dostatečně zastrčené.....ale kdyby
> náhodou - mám vás výše jmenované ráda, a
> pište....R.
Díky za pochvalu Renátko, od Tebe si ji zvlášť považuji !smiling smiley
Každý do těch ukázek videa cpe buď krajinu, nebo cestu (to je obzvlášť úlet a nuda . . . ), já mám ale něco mnohem krásnějšího k filmování, tak točím a stříhám a točím, než mi to zastárne a bude z toho prdelatá štěknaeye rolling smiley, komponuji s okolní krajinou a pak ještě oba kluky samozřejmě. Ty filmuju a fotím i bez krajiny . . .grinning smiley
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
14. 04. 2010 07:27
Dobré ráno všem fóristům.
Tak k těm kamínkům v Bečiči. Opravdu jsem nikde jinde na zeměkouli nenatrefila tak nádherně barevné a tvarově různé kamínky. Asi to má nějaké spojení s horninami v tomto místě, a třeba k tomu nějaké vysvětlení dá některý odborník z fóra. A i se chodilo bosky v těchto oblázcích velice příjemně.
Jinak, Černá Hora je nádherná země, jen v mnoha místech s přetlakem lidí, hlučnější, a taky na mnoha místech ten "nešťasný" nepořádek. A přesto všechno...unikum, co se přírody týká....
Pokud někdo pojede do Černé Hory, navštivte v Petrovaci kavárničku ve skalách - nejjižnější část Petrovacu, projde se tunelem ve skalách, a zvláště ve večerním osvětlení skal je to něco úžasného...... . Pláž na jihu.....vyhřeje tělo na celý rok.... Zdraví R.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
14. 04. 2010 11:48
... Modeno ... máš ji krásnou ... smiling smiley ale ty reřiny kamínky jsou taky kouzelné ... grinning smiley
... nicméně ... docela jsem se lekl, když Tvá milovaná v 7 měsíci skočila u pyramid z toho kandelábru ... fakt je ten ...že být to v rannějším stádiu gravidity ... nemusel být doskok ( Pán Bůh chraň ) s úsměvem ... yawning smiley předpokládám, že je vše OK ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (14. 04. 2010 11:49).
Re: Vítejte v Černé Hoře
18. 04. 2010 20:20
Tak to vypadá,že když nám sem nepřispívají zkušení fóristí Modena,Bessy a Rero tak nám to tady moc nežije.Jinak Rero ta zapadlá kavárnička je v Petrovaci na těch zbytcích pevnosti?Byli jsme tam v loni na výletě a nic podobného jsem tam neviděl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 124
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.