Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2017 12:33
Rozdíl v čase je snad do jedné minuty, pokud vůbec, je to asi deset kiláků mimo dálnici. Jede se plynule po pěkné silnici a na Durmanci na mýtnici stálo vždy jen jedno auto, moje. Levnější je to o 21 kuníků. Jen bacha, na kraji Durmance je foto studio. Fotka není do alba dovolené, ale s pozdravem od policiesmiling smiley Teda pokud nesundáte nohu z plynu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2017 12:35
no nevim... letos jedem v úterý večer, takže žádné kolony nečekám.
Ale uvidíme, každá možnost objížďky, kterou si zapamatuju, se může hodit. thumbs up
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2017 19:33
ja mam dojem ze tam je vsude 60, ale da se ject rychleji, policajti tam nestoji. Pokud tedy je nedojedete jako ja loni. Hlavne pri ceste zpet v kriticky dny bych jel urcite tudy. Jestli budou slovinci blbnout, bude to stat uz od Krapiny
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2017 08:20
valeri napsal:

Při tom prvním zdražování o 5% se A2 nezdražovala, ale to sezónní zdražení o 10% už se jí týkat bude. Pak bude stát těch 53kn.
..............................................................

Prvotní zdražení o 5% se týkalo jen státní společnosti HAC, která tímto srovnala ceny (za km) s druhou polostátní ARZ. Sezonní zdražování o 10% se pak bude týkat jen těchto dvou společností (HAC a ARZ). Zbylí dva mýtooperátoři, tedy Bina Istra (A8, A9) a AZM (A2) ceny [zatím] nemění.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2017 21:34
pánové,

mohl by mi prosim někdo pomoci.
mam dve krabičky jedna na osobní auto, druha na osobní auto s vlekem.
Kazda krabička je od jiné spolecnosti.
Vůbec se nemohu prihlasit ani do jedne spolecnosti, abych ověřila stav.
Nerozumim tomu, pomohl by někdo?
diky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2017 09:34
U krabičky od HAC je to na webu https://prodaja.hac.hr/. Pokud jsi jméno nebo heslo nějak neměnila, tak je standardně oboje nastaveno na číslo krabičky (to, co je na ní nalepené)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2017 09:52
dekuji, Hac uz mam. Bylo heslo i jemno číslo krabičky.
ještě prosim ARZ, zaregistrovana jsem, ale nejde to
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2017 09:14
Dnes som dobijal ENC a po prezreti historie z predchadzajucich rokov som nasiel zaujimavu vec. Vzdy ked som presiel tunelom Sveti Ilja, zaplatil som 20kn, ale po chvili mi to 10 vratilo.

Mam to tam po kazdy krat? Ako je to mozne? Taka cena ani v cennikoch nieje, je to nejaka chyba, alebo moj osobak rozoznalo ako motorku?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2017 09:18
Je to normální, s ENC je za průjezd tunelu cena poloviční. S ARZ krabkou platím ještě méně, tam mi to odečte z těch 10 kun ještě slevu za krabku těch necelých 22%.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2017 09:18
Chyba to není, při platbě v hotovosti, kartou plná cena a krabičkou za polovic.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2017 09:54
Je to len docasne alebo na tvlalo? Oficialne som to nikde nenasiel.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2017 12:11
Určitě natrvalo, než to někdo zruší. Jednou mi to ovšem těch 10,- Kn nevrátilo. Asi to bylo tím, že mi to nestrhlo ani těch dvacet.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2017 20:45
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2017 21:16
Bohuzell je to v Olmiku a absolutne financne nevyhodne thumbs down
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2017 21:25
Bohužel při normální cestě na dovolenou půjčovné převyšuje slevu, takže v tom postrádám jakoukoliv výhodu. Časová úspora v řádu sekund nebo maximálně jednotek minut proti platbě kartou nestojí za to. Když už účtují půjčovné, tak by měli zachovat celou slevu, nebo aspoň 20%.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2017 21:30
Krabku jsem si za ty roky neporidil, pri platbe kartou take odbaveni na mytu rychle. Vyhodu vidim jen financni.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2017 05:48
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je to normální, s ENC je za průjezd tunelu cena
> poloviční. S ARZ krabkou platím ještě méně, tam mi
> to odečte z těch 10 kun ještě slevu za krabku těch
> necelých 22%.

Ono je to dané systémem uplatňování slevy. HAC ji poskytuje při platbě kreditu (pokud zadám 100 HRK, zaplatím 87,53 HRK), ARZ při platbě jízdy.
V obou případech se tedy s ENC platí za tunel 8,75 HRK oproti 20 HRK bez ENC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2017 07:52
Jenom upřesním počty: nabití HAC krabky na 100 kun stojí 78,26 kuny.
Takže i průjezd tunelem Sveti Ilja přijde na 7,83 kuny.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2017 20:20
Máš pravdu. Jak já jsem na to číslo přišel? No, asi jsem měl ráno ještě zalepené oči. eye rolling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2017 21:53
filhou
výhodu pocítíš, až když si ji pořídíš. ostatní debaty jsou zbytečné.smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2017 22:21
Presne tak, zatim nemam potrebu ji porizovat, ale nikdy nerikej nikdy. Treba uz letos, spise vyckavam co chorvatska vlada vymysli dal.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2017 04:41
Pokud jedes trochu trasu (ne jen par KM) tak se ti naklady na porizeni na poprve vrati. a kdyz pokud by ji rušili a byl tam kredit tak ti to taky poslou takže o nic nejde.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2017 07:29
filhou
1.) Každoročně (mám ENC od r.2012) jedu trasu Varaždín - Ploče (dříve Šestanovac), tedy plnou palbu, tj. cca 2x 260 lasiček = úspora 110 lasiček za jednu dovolenou (21%), což je cena té krabky. Já bych po těch zkušenostech, i kdyby jí měli za rok zrušit (což jistě nebude, jen ji začnou nějak omezovat) znova koupil.
2.) Např. loni, při zpáteční cestě, jsem viděl na Lučku 3,7 km kolonu na mýtnici (schválně jsem to počítal na tacháku, neboť v rádiu zrovna mluvili o 3 km koloně). Já však zabočil na mýtnici ENC a v klidu bez zastavení projel. Když mě pak známí říkali, že na Lučku strávili něco přes 1,5 hodiny, jen jsem jim odpověděl, že za tu dobu co tam stáli, tak já už přejížděl Slovinsko - Rakouské hranice.thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2017 07:45
Nemusíš to opakovat pětkrát, myslím že to všichni chápou
1) finanční úspora je jasná, my jsme tu pouze zmiňovali nevýhodnost té krabky z půjčovny
2) na Demerje rozdíl ENC a platby kartou je několik sekund, nemůžeš porovnávat ENC a masochisty stojící na hotovostní platbu na Lučku yawning smiley .
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2017 17:35
Je pravda, že Demerje vs Lučko je špatný příklad, neboť na Demerje se dá platit i kartou a taky tak šetřím dost času. Ta časová úspora nemusí být dramatická, ale člověka to tak nějak štve, když stojí ve frontě třeba na výjezdu Zadar I, už se těší, až tam bude, jako já před dvěma týdny, třeba jen za pěti autama a kolem přes ENC pruh projíždějí šťastlivci, kteří krabičku mají tongue sticking out smiley Takže jsem se rozhodl, až 6. července pojedu zase za teplem, že si krabičku konečně pořídím a uvidím, co to se mnou udělá spinning smiley sticking its tongue out
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2017 18:34
ještě by mě to zajímalo jaká je úspora času v tom když je na Lučku ve směru k moři 2km fronta a mám ENC musíš stát jak všichni ostatní a jenom u bran se dá odbočit na pruh ENC thumbs up smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2017 20:04
Pokud jedu dálniční variantu a vím, že je ve směru k moři na Lučku 2km kolona, tak sjíždím na "starou 1" a najíždím až na Jastrebarsku smoking smiley
Ať již s ENC nebo bez ENC smileys with beer
Kdo přijíždí od HU po A4, může tento manévr nechat až na poslední chvíli... kdo od AT, musí začít s úhybným manévrem již poněkud dříve...
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2017 07:35
Na Lučku jsem jednou zažil situaci, že hnali všechna auta do všech pruhů, i do ENC, závory byly otevřené a u každého vjezdu stál člověk, který rozdával už vytištěné lístečky, aby byl provoz co nejrychlejší. Nevím, jak to dělali s těmi, kdo měli ENC, ale v takovém případě průjezd s ENC samozřejmě není rychlejší. Ostatně HAC na svém webu píše, že v případě potřeby si vyhrazuje právo použít ENC pruh i pro jiná vozidla. Taková situace je vidět dokonce na street view, kde na vjezdu u Varaždinu měli otevřený jen jeden pruh a všichni čekali v docela dlouhé frontě:[goo.gl]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2017 08:25
Když je na Lučku směrem k moři fronta stojící až na obchvatu Záhřebu, tak si jí samozřejmě vystojíš i s ENC na skle.
Skrz brány pro ENC na Lučku běžně můžeš jet a uzmout karticu z automatu. Já tudy jezdím pravidelně, protože tam je prázdno. Stačí si pohlídat jaký symbol nad bránou svítí. Většinou je tam ENC i obrázek automatu s lístečkem. Ti brigádníci rozdávající kartičky jsou tam pro urychlení, protože z automatu to lidem trvá trochu délé, i když ve čpičce automat tiskne lístek dopředu bez zmáčknutí tlačítka.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2017 14:00
Nám sa toto stalo vlani na vjazde Posedarje, iba jeden pruh otvorený a to práve ENC. Rozdávali kartičky do ruky spôsobom tak, že stiskli tlačítko a podávali do ruky lístok, ja som chlapíkovi zamával ENC krabickou, on kývol že jasné a nič nestlacal, nechal ma aby mi piplo ENC, otvorilo závoru a šli sme ďalej.... zdržanie skoro 5 min, bohužiaľ občas sa stáva že krabička neušetrí čas.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 241
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.