Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 08. 2017 21:41
mdr napsal(a):

> Můžeš popsat, jak se ta krabka rozebírá? Je to jen
> zacvaknuté? Baterka je v držáku, tedy snadno
> vyměnitelná (podle
> této
> fotky
to tak vypadá)? A ještě jeden dotaz -
> mám pocit, že ten čudlík na držáku po zasunutí
> zapíná napájení, takže když je krabka mimo držáku,
> je bez napájení?
>
> Já ji mám novou, takže zatím nechci činit zbytečné
> pokusy.

Ahoj,
záleží jakou krabičku máš, je jich hodně druhů.
Pokud tu co je na fotu, stačí nůž a rozlousknout jako ořech.
Ano, je tam nějaké čidlo, které by mělo něco dělat, když je krabička v držáku, ale nedělá to nic.
Aspoň u mé krabičky.
Byla v držáku jednou, od té doby už nikdy, držák stále nalepený na skle.
Víckrát ji měli půjčenou známí, vždy jen leží na palubovce.
A poslední poznámka, baterie(velký knoflík) vypadá na fotu, že je v držáku, NENÍ !!
Je přibodovaná na plíšky. Výměna, aby nedošlo k výpadku nápajení není až tak uplně jednoduchá.
Žádná krabička nemá baterii v držáku tak, aby byla vyměnitelná.
Nejde vyměnit jako v TV ovladači, u výměny se musí se napojit záloha....
19. 08. 2017 21:44
raschi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na webu HAC se dá dobíjet po jednotkách, takže si
> můžeš nabít přesně kolik plánuješ spotřebovat.
> Předpokládám, že na ARZ to bude to samé.

Zdravím,
minimum u ARZ bylo vždy 100 Kun...

Upraveno 1krát. Naposledy upravil zdendys (19. 08. 2017 21:56).
20. 08. 2017 13:24
Novější krabičku od Hacu jsem kupoval 8/2012 a je zatím v pohodě. Jezdí každý rok a to i 2x, 3x.
Ale jak přijedu tak ji dávám do tepla domova. A to hlavně přes zimu. Doufám, že to nezakřiknu a bude funkční i příští rok, spinning smiley sticking its tongue out

Upraveno 1krát. Naposledy upravil KingVl (20. 08. 2017 14:11).
02. 10. 2017 21:12
Zdravím na fóru. Tak jen krátce spinning smiley sticking its tongue out s mojí zkušeností s ENC. Pořídil jsem ji v roce 2013 a každoročně se mnou cestuje na dovolenou. Vloni ještě makala, letos jsem ji otevřel, změřil baterii - opravdu bez zatížení o ničem - vykazovala 3,65V, tak jsem ji složil a vyrazil. Samozřejmě na Lučku ani nepípla, tak jsem odebral lístek a jel. Byla sobota odpoledne, takže v "krabičkárně" zavřeno. Zkusil jsem sjet na Zadaru a zeptat se na možné řešení - odpověď Lučko. Na jedné pumpě mi chtěli prodat baterii ale vůbec nevěděli jaká tam je a nabízeli mi běžný sortiment určený k výměně. Alespoň snaha pomoci, i když o ničem. Na sjezdu Pirovac, kde měli dokonce nálepky o prodeji sad nikdo nebyl v hlavní budově a obsluha platidel mne opět odkázala na Lučko. Nevím jestli jsem natrefil na samé "ochotné" lidi, kteří se se mnou nemínili v sobotu odpoledne zabývat nebo Chorvat z Ploče musí na Lučko ale prostě smůla.
Dokonce jsem poslal i e-mail na ústředí (asi 7.9.17') a dodnes se mi nedostalo odpovědi - opravdu služba zákazníkům.
Na příští sezonu koupím baterii (po příjezdu jsem na ní naměřil 0,05V - asi jí kontakt s branou vysál poslední zbytek energie) napájím do přístroje, samozřejmě tu s kontakty i když bych se nebál ani pájení přímo na čepičky, kdo modelařil ví o čem mluvím a uvidíme.
Pokud nebude fungovat, tak drze vyčerpám kredit příjezdem s lístkem na mýtnici a předložením společně s krabičkou - ať se snaží kluci ušatí, když podpora nemá zájem, tak se mi nechce ani žádat o vrácení kreditu na můj účet, protože při tomhle přístupu bych mohl žádat pár let.
Určitě dám vědět jestli bude fungovat nebo ne (třeba to stihnu ještě letos, chci navštívit Zageb, tak bych si udělal kolečko na jeden výjezd). Hodně lidí tady psalo, že po výměně ani necekla ale nevidím důvod proč. Jediný co se z ní načítá je její identifikátor a ten je určitě v EEPROM, která neztrácí paměť ani bez napájení. Uvidíme :-D
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 22
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.