Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
28. 07. 2009 11:05
KIA Prégio 6-ti místné, žlutá SPZ - dálnice II.kategorie, trajekty jako osobák !!! ( do 2 m výšky )
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
01. 08. 2009 21:23
...začaly prázniny v několika zemích EU...a takhle to dnes odpoledne vypadalo na Lučku...( snad to trochu vylepší letošní bilanci hoteliérům a majitelům apartmánů )

...a teď...? smiling smiley
[www.hak.hr]
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
02. 08. 2009 11:03
my slyšeli v rádiu v chorvatštině něco o 19km koloně, když jsme míjeli Karlovač. U Jestrabenska jsme rychle sjeli - a myslím, že jsme dobře udělali. I když nevím, v jakém směru to bylo horší - my se báli, že směrem na Zagreb.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
17. 08. 2009 11:54
viz výšesad smileyA trochu i mimo téma,za což se omlouvám..)
nejsem si úplně jist,jestli to bylo tento víkend,nebo až ten další,ale v chorvatské televizi jsem zahlédl nějakou zprávu o tom,že vjelo 1,5 mil. a i vyjelo cca 1,5 mil. lidí...a na mýtném vybrali jen za dva dny asi 24 milionů kn.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
31. 01. 2010 09:49
Neví náhodou někdo jak to vypadá s tunelem Sveti Ilija. Mělo snad být hotovo letos, ale v souvislosti s krizí asi těžko?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavelsl (31. 01. 2010 09:51).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
31. 01. 2010 10:04
tohle jsem našel :
aktualizace 23.01.2010: podle nově dostupných informací se oficiálně ve státním plánu počítá se zprovozněním tunelu až v roce 2012, jelikož na tento ani na další rok nejsou v rozpočtu vyčleněné vůbec žádné peníze na tuto stavbu a počítá se pouze s penězi na dokončení tunelu a jeho konzervaci. Do tohoto jednání vstupuje teď správní oblast (Splitsko-dalmatinska županija), která slibuje vlastní peníze na dokončení všech přístupových cest, takže je v tuto chvílí stále nejasná budoucnost této stavby a rychlejšího přístupu na Makarskou riviéru.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
31. 01. 2010 10:12
No co se dá dělat, aspoň se budeme moct kochat cestou po pobřeží. Jen tak mimochodem už za 151 cestou do Igrane. thumbs up smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 02. 2010 11:46
Tady trochu zajimavé fotky a forum chorvatská dálnice
chorvatská dálnice
dálnice2



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (09. 02. 2010 12:28).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 02. 2010 12:44
No dobrý,skoro jak ta naša D1 na Ostravu,jenom ten terén je nějaký moc hrbolatý,sám most a tunel.Muselo to stát víc než ta naša super dálnice.

MirekŠi
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 02. 2010 12:47
... nicméně... nic se nevyrovná kvalitě rychlostky...Brno ...Vyškov...grinning smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
09. 02. 2010 15:02
tunel probili myslim 22. ledna a byla kolem toho velka slava, pekl se vul, jezdilo se s autobusem na druhou stranu atd.. jestli se bude pokracovat, je ve hvezdach, kazdy tvrdi neco jineho, ale ja pochybuju


Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
09. 02. 2010 17:50
martas, dobrá práce, moc jsem se pokochal, holt na naše silnice si pořídím něco podobnýho tanku. dálnice Hulín - Přerov zřejmě bude stát, prej tam zase někdo trápí čolky a to dětem země na smrt vážně vadí.
Bessy prosím o prodloužení definice "kvalitní rychlostka" až do Prostějova, mimálně úsek Brodek - Prostějov si to opravdu, ale opravdu zaslouží.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 02. 2010 22:27
Stop stav dálnice Ravča - Ploče. Predlužený HAC poslal oficiální dopis firmám, které se podílejí na stavbě dálnice k okamžitému zastavení veškerých prací. Prý do vyřešení nových smluv o postupu prací dle rozhodnutí vlády o výstavbě dálnic 2009 - 2012. Z posledního jednání vyplynulo, že do 1. března se rozhodne, zda se dokončí úsek Ravča - Vrgorac, který je prakticky hotov. Chybí maličkost 430 mil. kun. Zakonzervovaní tohoto úseku by stálo 47 mil. kun. Tedy jasnou odpověď, zda mají firmy odvést stroje a propustit část zaměstnanců nedostali. Uvažují o přesunutí na práce do Černé Hory kde Konstruktor Split staví také dálnici. Slobodna Dalmacija . Toto rozhodnutí bude mít i velký dopad na okolí Vrgorace kde 400 dělníků přineslo chudému zapomenutému kraji obživu ve formě zaměstání a zejména poskytování ubytovacích a stravovacích služeb.
Dnevnik HR
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 02. 2010 22:47
O tunelu Sveti Ilija a ostatnich stavbach jsem uz dal par clanku na web . Se zakonzervováním tunelu to není až tak jisté, protože by se mohl zasypat.
To mare81 dík za video to jsem nenašel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (13. 02. 2010 22:50).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 02. 2010 23:08
Ploče na pokraji infarktu bez přípojné silnice mrtvý přístav. To že se nebude pokračovat z Vrgoracu do Ploče bylo jasné už v prosinci. Ploče ale trápí ještě jiná věc a to je pouhých 700m nedokončené rychlostní silnice k dokončenému kontejnerovému terminálu v přístavu, který stál 36 mil. € . Je to jeden z nejmodernějších terminálů v Evropě a měl přinést chudému jihu konečně naději na zlepšení. Veškeré kamiony jezdí přes město do přístavu, protože jinudy není přístup možný. Tunely jsou hotové a je třeba ještě dokočit viadukt přes železniční trať. Bohužel nebude nic. Slobodna Dalmacija . Ještě jeden starší článek zde Slobodna Dalmacija . Takto dopravci plují s kontejnery raději až do Rijeky i když cesta trvá o dva dny déle. Cesta z Ploče do Ravče po státní silnici je pro kamionou dopravu naprosto nevhodná.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (13. 02. 2010 23:10).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 02. 2010 03:12
Jak to bude s tunelem dal to nikdo nevi, dokonce ani ti co tam pracuji. A abych pravdu rekla, ja su pesimista, tak bych sa ani nedivila, kdyby v nem nakonec pestovali zampiony.

A trochu mimo misu, ale nemuzu si pomoctsmiling smiley - ad "Od tohoto dopravního spojení s Makarskou riviérou očekává bohem zapomenuté Zabiokovo svůj rozkvět. V této oblasti není v podstatě nic a život se tam po staletí neměnil." z tvoji stranky. To by ti mistni dali, ti si mysli, ze je to tu desne cool:-D
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
14. 02. 2010 14:03
Ale jo mistni ano, ja mam rad taky takovy raz krajiny nedotknuty civilizaci. Jenze to tam postupne vymira a mladi odchazi za praci do velkych mest. Takze populace mizi. A to nemam z nejakych novin, protoze po HR mam spoustu znamych a v ruznych koutech a kdyz je navstivim tak to vidim. Opustenych domu stale pribyva. Pak to dopadne jak s oblasti Kninu, tam za to mohla ale obcanska valka.
Takhle turisti kdyz sjedou z dalnice pred tunelem, tak kde kdo si tam zastavi bud prenocuje nebo si neco koupi at uz v restauraci, stanku nebo v obchode a za sezonu neco "zarobi" aby prezili zimu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (14. 02. 2010 14:05).
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
15. 02. 2010 03:01
o tom prezivani zimy mne ani nemluv, ja jich tu tak prezivam uz nekolik (letos teda poprve bez prace) a ted navic smutne koukam na tu diru v biokovu a premyslim, jak to s ni dopadne. ale kdyz su ve spatnem rozpolozeni a reknu tu nekomu, ze tady zdechl pes, tak mas videt to rodeo... nedej boze kdyz este pridam, ze je to tu jak v cesku pred sto rokama:-D ale od te doby, co tu pred rokem otevreli novy usek dalnice je to prece jenom trochu lepsi, bez ni to tu bylo opravdu odrizle od sveta.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
26. 04. 2010 14:39
dobrý den, přemýšlím, kudy nejrychleji do drveniku (trajekt do sučuraje). z dostupných informací to stále vypadá nejlépe po dálnici do šestanovace a pak po magistrále přes makarskou. zkratka tunelem zagvozd- baška voda letos nebude a trmácet se z ravči do ploče a zpátky do drveniku se mi zdá v daném stavu těchto silnic nevhodné. vidíte to také tak ???
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
26. 04. 2010 17:21
Přes výjezd Šestanovac a Brely se jezdí docela dobře. Přes Ravču a Ploče si zajedeš a ještě po hodně pomalé silnici.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
26. 04. 2010 18:41
...taťa ... je to tak ... smiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 05. 2010 23:06
tak jsem predelal ten dopravní planovaci kalendar do stravitelné podoby :

plánovač
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
28. 05. 2010 00:16
no hned to lepši vypadá..ten můj sem jenom ofotil z novinsmoking smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
28. 05. 2010 11:16
Presto dik, protoze letos se na nas v Brne vykaslali a vubec nebylo HTZ sdruzeni na veletrhu. Info letaky jsem uz dva roky nevidel. A ted jsem to nemohl najit ani na webu, nekde byval na HTZ odkaz brosure nebo tak nejak ale urcite ne v ceske verzi webu.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
28. 05. 2010 11:26
Brožure tam jsou na tom druhém Chorvatskám webu,ale už ne na objednání v tištěné,ale jen ke stažení ?? Objednal jsem si nějaké info e-mailem /kempy/ a poslaly mi je v tisku.

MirekŠi
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
31. 05. 2010 23:18
zprovozneni novych useku 2010. Snazil jsem se neco najit v novinach, zda se prodlouzi dalnice na jih ale podle clanku z dubna krom par km Istarskeho Y nebude nic. Sice se zde v nekolika jinych duplicitnich vlaknech pise, ze by meli dodelat RAVCA - VRGORAC ale v novinach jsem nic nenasel. Tady je do 2012 do Ploce slobodna dalmacija a zde o severnim Y slobodna dalmacija . Jestli jste nekdo neco nasli noveho, dejte sem link ja to prelozim.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2010 07:32
Davide, taky si skoro každý rok objednávám na info@htz.cz prospekty a aktuální mapu. Napíšu, která oblast mě zajímá a zdarma pošlou velkou obálku materiálů.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 06. 2010 12:29
uz jsem nasel ten odkaz ale vetsina je z lonskeho roku brosure
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
08. 06. 2010 08:24
Hezký den,

mám dotaz ohledně cesty do Orebiče po pevnině bez použití trajektu z Ploče.Je lepší a plynulejší varianta cesty :

1.Sjet u Šestanovace z dálnice a pak pokračovat po magistrále Brela-Makarská-Ploče-Orebič.
2.Anebo je lepší dojet na konec dálnice exit Ravča a dále pokračovat na Ploče a Orebič ?

Děkuji zkušenějším za odpověď.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
08. 06. 2010 10:28
PPavel:

Obě cesty mají svá pro a proti, záleží na tom, jestli preferuješ úsporu trochy času nebo kochání se pohledem na moře a ostrovy. Cesta z Ravči do Ploče přes Vrgorac je dobře značená (směr Dubrovnik). Díky tomu, že je užší a klikatí se je třeba být opatrnější. Každopádně je na ní menší provoz jak na magistrále.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 235
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.