Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 02. 2011 09:14
to Luky:
odhaduji, ze se jedna o dub, buk podlahu.... pozor at se ti nenazvedne
ja kdysy resil neco podobneho a pouzil jsem
teak podlaha - alternativa + kartuse tmelu k tomu urcena
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 02. 2011 09:35
paráda, kde se to dá sehnat a kolik to stojí? Vypadá to ještě líp než teak... S tím flexiteek máte jaké zkušenosti? Prý to klouže..
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 02. 2011 10:07
koupit to lze viz. odkaz ktery jsem uvedl
staci prijet s parnikem, nebo poslat sablonu nebo jen kolik toho potrebujes

mel jsem to v planu davat na svuj laminat, ale drive jsem ho prodal nez olepil, ale daval jsem to kolegovy na parnik a na nic si nestezoval, nalepil jsem pruhy pak ukonceni a zbytek (spoje) vymazl tmelem

zalezi na kazdem, zda pujde do dreva jak Luky, ktere, ale bude dostatecne osetrene a pouzije se kvalitni povrchova uprava
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 02. 2011 13:41
Čau kluci, dřevo je to tropické Iroko, koupené v JafHolz Prostějov. Používá se jako náhrada za teak protože vypadá skoro stejně. Dub na podlahu není tak vhodný, to Iroko se jen natře bezbarvým ipregnačním Teakovým olejem a je to neklouzavé, ten Flexi Teak je drahej jak svině, a při přímém slunci se dokáže pořádně rozpálit a nedá se potom po něm skoro ani na boso chodit. To iroko mě stálo ve stavu fošny 3,5tis. a udělám z toho celou loď + doplňky pod volant a na lavečky atd. Dražší je ten tmel, beru ho od Wuerťáka a 600ml stojí 310kč a na celou loď ho spotřebuju za 8tis když ho budu používat i na přilepení dřevěné podlahy k podlaze lodě. Úsměvné je že 300kč vlastně stojí 2,5spáry 2m dlouhé a 5mm široké. Teď sem brousil díl do kajuty a rovnou ho přejel i tím olejem a večer dám fotky, teď ještě musím jít namontovat SmartCraft budík od mýho motoru Mercury.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (13. 02. 2011 13:42).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 02. 2011 13:54
Tak sem tam přidal 4 fotky toho dílu do kajuty, manželka mi zatím dělá jídlo tak se musím pochlubit thumbs up smiley
Doufám že budou fotky dost kvalitní, od středy mám Iphone 4G a od té doby co ho mám už normální byť daleko kvalitnější foťák nepoužívám když mám celkem dobrej v tel.
Fotky zde [luky2chybny-odkaz-rajceJak_se_delala_podlaha_a_doplnky_ze_dreva_Iroko_na_nasii_lodi]
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 02. 2011 14:07
Tak mi to připadá že se tu mluví o výzkumu NASA a státním rozpočtu na příští rok thumbs up smiley Teda je to ale hezkej koníček yawning smiley

Jo a poznámka pod čarou....jseš koukám celkem šikula thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (13. 02. 2011 14:11).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 02. 2011 15:14
to Luky:
tak to jsi me prekvapil, ze to neni dub, buk apod. osobne mam nakoupeny Teak do koupelny :-)

uz mas spocitany narust vahy?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 02. 2011 15:22
Trosečníku díky, se začínám červenat grinning smiley
To iroko je lehčí než Teak a i než Merbau co sem dělal na minulou loď. Váhově ji více zatíží ty tmely než dřevo :-)
Nárúst váhy bude o cca 60kg jak dodělám celou palubu. Už sem tam dal i fotky jak to vypadá na zemi v kajutě :-)
Ten teak do koupelny je hezkej a i za ty peníze stojí, na loď kde mám hafol prořezů bych se finančně zmasakroval bo je 3x tak dražší jak to iroko :-) a je u toho 35% odpadu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (16. 02. 2011 00:08).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 02. 2011 21:55
Tak kapitáni. Teď zkusím udělat rekapitulaci uvázání člunu na vodě, tak jak jsem to tady z toho všeho psaní nastudoval. Nerad bych hledal člun v Itálii či středomoří. Když tak mne opravte.
Na dně najdu nějaký úvaz, nejlépe závaží s okem. Cvaknu karabinu nebo šekl s cca 2m řetězu (uvažuji 5mm ocelové lanko, bude lehčí a skladnější)), další karabina a lano (mám 10mm) k bóji. Zde uzel nebo karabinu? Pak cca 2m lana na uvázání člunu. K bóji musí být člun uvázán na lano nebo k bójce? Stačilo by to nacvakat karabinama? Myšleno tak, že na konec lana od řetězu dát karabinu, na tu cvankout bóji a do stejné karabiny dát i oko lana od člunu.
Jinak jsem byl doma nazván cvokem, vedle kompu mám cca 11m lana, na obrazovce web s uzly a trénuji.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 02. 2011 00:02
Zahajskej, tam ale právě o tu váhu řetězu jde. Ten řetěz se třebas přes karabinu cvakne k oku a svou váhou bude působit jako by tlumič rázu a bude ti držet bójku na jednom místě i při přílivu. Na řetěz navaž lano a to se přiváže k bójce, dalším lanem třeba se dvěma karabinami, na každém konci jedna, se jednou stranou chytí za oko člunu a druhou karabinou se chytí ke smyčce na laně které je uvázáno k té bójce. Já třeba ještě používám tlumič rázů ale mám těžší loď jak ty. Když sem byl v Tučepech tak nám domácí do moře hodil takovou starou těžkou a rezavou ludru kotvu na které bylo cca 3m řetězu a od toho řetězu vedlo lano ke 5L kanystru od jaru a tam udělal smyčku ke které jsem se člunem vyvazoval. Můžu ti říct že i když byly vlny tak se nikdy ten řetěz nenapl celej ale vždy se ještě válel po dně, dostával jsem z toho pocit že je tam ta kotva zbytečná ale byl to řetěz s 10cm oky o tl. ok 1cm takže celkem pěknejch pár kylo. Bez té kotvy bych do toho ale nešel, bohužel nebyly v okolí žádný oka a ani betony tak to muselo jít přes tu kotvu.
Ty suky cvič, v podstatě ti stačí dva uzly a ty se nauč pořádně. Jo a to 1cm lano jsi trošku předimenzoval, na loď s váhou 500kg používám 8mm lano a je to bez problémů grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Luky (16. 02. 2011 00:06).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 02. 2011 07:46
Někde to tu už taky bylo - pokud nejsi v chráněných vodách přímo u mola a člun musí být kousek od břehu, je někdy lepší nevázat člun k bójce (nebo kotvě, oku, ...) napevno, ale udělat takovou "lanovku". Po vystoupení na břeh člun lanem odtáhnout na vodu a lano uvázat k něčemu na břehu. Při odjezdu pak není nutné ke člunu plavat a odvazovat ho - pohodlně se přitáhne. Je sice potřeba trošku víc lana (nebo 2 kratší), ale určitě se to vyplatí.
Já to takto dělám i když se koupeme někde na plážičce, protože mám už tak těžký motor, že člun nevytáhneme z vody, tak aby se mi zbytečně nedřel na kamínkách. Hodím kotvu s lanem provlečeným okem. Jeden konec lana je přivázaný k oku na zrcadlu, dále vede dolů do oka kotvy, pak ke mě na břeh a pokračuje zpět k oku na špičce člunu. Už je to snad jasné. Uff.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 02. 2011 09:10
Lano desítku jsem koupil proto, že to byl zbytek nějakých 23m za 210,-Kč. Má skoro tunu nosnost, tak bude aspoň jistota. Mám ještě jedno 8mm a 8m délky s okem. Tak si sebou vemu kus té desítky k bóji a tu osmičku si nechám ke kotvě na hnízdění u pláže. Dva uzly, předpokládám dračí smyčku v nějaké z jejich podob a ten druhý? Pamatuji na vodácký, nebo jak se mu říkalo, ještě ze sjíždění řek.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 02. 2011 10:21
Zahajskej pokud dobře přemyšlím tak jedeš do ID a tam u sjezdu do vody je spoutu děr na protažení řetězu tam určitě něco najdeš a na večer je stejně lepší ten gumák vytahnout ven na beton vtom připadě budeš bojku používat jen přes den. Já sem minulej rok taky hledal díru kde protáhnu řetěz a nokonec jsem se domluvil s domácim a pujčil si místní bojku před pláží která byla na velkou lod takže pohoda i když tam nikdy nevíš jeto přece jenom otevřené už sem tam pár urvaných lodí viděl smiling smiley A jednou na 2 dny když měla být vnoci silná Bura tak jsem lod odvez do Zavali tak je to přece jenom víc kyté kotvení .
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 02. 2011 12:39
Nevím jak kdo,ale já od jisté doby používám na propojení řetězu k bloku(nebo k tomu co je na dně)šroubovací ,rozpojovací oka.Stalo se mě ,že při zamotání řetězu se karabina nějak opřela o zbytek řetězu a západka zůstala otevřená.Pro jistotu dělám na řetězu u bloku ještě normální suk na řetězu a potom to uzavírací oko.Nebýt toho suku,tak nevím jak by to tenkrát dopadlo kdyby karabina vyskočila.Karabiny dávám na stranu lodi.ID je otevřená plocha a o vlny tam není většinou nouze.FM
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 02. 2011 13:05
Mě jde právě jen o to uvázat člun během dne. Na noc ho vytáhnu k apartmánu (30m-50m?). Karabinu jinou než se šroubovací pojistkou bych stejně nedával.
A propo, ID se mi líbí právě pro ty vlny, "rybník" nemusím. I když loni vlny velké nebyly, až chvíli po našem odjezdu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 02. 2011 14:13
HonzaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Někde to tu už taky bylo - pokud nejsi v
> chráněných vodách přímo u mola a člun musí být
> kousek od břehu, je někdy lepší nevázat člun k
> bójce (nebo kotvě, oku, ...) napevno, ale udělat
> takovou "lanovku". Po vystoupení na břeh člun
> lanem odtáhnout na vodu a lano uvázat k něčemu na
> břehu. Při odjezdu pak není nutné ke člunu plavat
> a odvazovat ho - pohodlně se přitáhne. Je sice
> potřeba trošku víc lana (nebo 2 kratší), ale
> určitě se to vyplatí.
> Já to takto dělám i když se koupeme někde na
> plážičce, protože mám už tak těžký motor, že člun
> nevytáhneme z vody, tak aby se mi zbytečně nedřel
> na kamínkách. Hodím kotvu s lanem provlečeným
> okem. Jeden konec lana je přivázaný k oku na
> zrcadlu, dále vede dolů do oka kotvy, pak ke mě na
> břeh a pokračuje zpět k oku na špičce člunu. Už je
> to snad jasné. Uff.


Honzo tohle se mi líbí nemužeš mi to popstat jak to přesně děláš. dík
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 02. 2011 14:22
To Zahajskej: Aj mne sa strašne páčili vlny kým som vozil so sebou morský kajak Rotomod mambo. Bola to zábava jazdiť po vlnách. Potom som mal Hondu T30 A motor honda 5HP.Ten člnbol strašne pomalý a tie "úžasné vlny" všetky išli naproti a ešte nás spomalovali. teraz mám Zodiac cadet solid 340 a Suzuki 15HP a vlny už nemusím vôbec. Keď sú vlny 30-50 cm tak plavba len vo výtlaku, lebo hrozí že si prekúsnem jazyk a v člne všetko lietá. Takže radšej ten rybník. Ale veď uvidíš.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 02. 2011 14:45
Vlny mám rád samozřejmě na koupání a na koukání. Na jízdu bude lepší ten rybník. Stejně mě nic jiného než výtlak nečeká.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 02. 2011 22:50
Zahajskej sám uvidíš ,že jedzdit ve vlnách s malím člunem je docela otrava není to nic příjemného zachvíli jízdy seš jako solnička smiling smiley A určitě to zažiješ někam vyrazíš moře jako sklo a spátky pul metrové vlny no a dojet musíštongue sticking out smiley Já letos taky jen s gumákem velkou lod jsem prodal a na letošek jen se 4 metrovím gumákem a 15HP .Přes den určitě člun na vodě jeto jednoduší než dávat furt na vodu ,ale stím vožení k apartmánu no šak uvidíš jak se ti bude chtít jezdíme do ID už docela dlouho a vždy jsme člun bud nechavali na vodě nebo gumák vytaženej na sjezdu pod slávinkou a nikdy se nic nestalo ..eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil SELVA (16. 02. 2011 22:51).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 02. 2011 23:07
SELVA jako bys mi odezíral ze rtů grinning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 02. 2011 08:27
Jo, jo, jo. Holt s něčím se začít musí, s čerstvým řidičákem na auto si taky nejdu koupit hned Audi A8. Ale jak zde bylo již mnohokrát řečeno, s jídlem roste chuť, tak pokud peněženka dovolí, další rok už třeba s větším.
To Selva: no vždyť se letos v ID uvidíme, tak můžeme skočit na pivko a poklábosit
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 02. 2011 12:34
Zahajskej.Jo jo tak tojo od kdy tam budeš? posedíme dáme pivko pořešíme vše potřebnésmileys with beer Mužem udělat i nějaký společný vílet na ščedro .On jak říkáš lodě jsou hodně nakažlivé a dostanou se ti podkuži a špatně se odviká dá se říct ,že jeto nemožné grinning smiley Ale zase na druhou stranu je to vše o penězích už jsem párkrát táhl velkou lod na vleku do ID a stím trajektem se to sakra prodraží split stari grad tam a zpět 8000kč což je fakt dost i proto jsem letos prodal velkou lod a koupil skládací 4 metroví gumák s 15 HP motorem a povozí tě to taky .spinning smiley sticking its tongue out Ale bužel neuplinul ani pul rok až už zas koukám po další hold nemoc je nemoc eye rolling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 02. 2011 06:21
Z ID odjíždím 26.6., příjezd asi 14.6. Tak možná nějaké pivko stihneme.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 02. 2011 11:29
to SELVA:
nejak jsi na me zapomel s ID a AP
uz aby bylo leto :-)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 02. 2011 12:31
čao stando máš pravdu trochu jsem na tebe zapoměl pokusím se ti to dnes vše hodit do meilu chtěl jsem ti dát vědět přes skyp ,ale nějak ses mi vytratil ?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 02. 2011 20:59
to SELVA: 8000 kč za trajekt je fakt mazec,ale zkus to spočítat z Drveniku do Sučuraje.Nevím jak máš velký auto,ale stejně to je o dost levnější.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 02. 2011 22:05
To jura Klásek Sučuraj nevím přesně vyjde nějak cesta tam i zpět na nějakých 3000kč což je odost levnější určitě se to vyplatí ¨jel jsem tama minulí rok jednu cestu na hvar zpátky už na split manželka to moc nedávala a řekla ,že pokud s lodí na hvar tak jedině přes split ta cesta po ostrově s 6 metrovím vlek na kouli nic moc cesta uzká a když vyjede trajekt tak docela provoz a asi v puli cesty jse šprajcl chorvat s nákladním autem a že prostě neprojedem ,že je málo mista aby jsme si vyhli a ,že musíme couvat tak to také nebylo nic moc o auto tam asi moc nejde tam to asi nehraje roli to spíš velikost a šířka toho vleku co táhneš yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil SELVA (18. 02. 2011 22:06).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 02. 2011 08:34
SELVO tak k těm 3000 kč přičti ještě 500 kč na láhvinku pro manželku,tu dáte na trajektu a cesta bude ještě veselágrinning smileygrinning smiley.Ale vážně,máš naprostou pravdu,že ta cesta je běs.Já mám taky člun 5 m a jezdíme do Gdinje do uvali Lučica.Tak že mě je vlastně jedno jestli to mám přivalit ze Sučuraje a nebo ze Stariho Gradu.Cesta vždycky na prd.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 02. 2011 09:20
Já jsem si říkal, táhnout vlek s lodí ze Sučuraje do ID a zpět. Člověk ze sebe sype vyplašenky jenom když to jede s autem, natož ještě s vlekem.
Copak je s Trosečníkem, že se dlouho neozval?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 02. 2011 11:23
čauky Zahajskej smiling smiley
neboj pozorně sleduji,jen k těm velkejm parníkům nemám co říct.Na mě je to moc vysoká kategorie thumbs up smiley. Já jsem zatím jen ve fázi zkoušení testů na průkaz vůdce a furt to mám za neprošel thumbs up smiley .Budu muset asi víc máknout.Léto se doufám blíží a abych pak neměl kolaps z termínů zkoušek.
Jinak jen mohu závidět starosti majitelů Qeen Mary 2 a podobných yawning smiley .Já budu na vrcholu blaha jestli mi pojede motůrek bez problémů.Už se na to hrozně těším.Zima jedna zatracená.eye rolling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil trosečník (05. 03. 2011 18:57).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 243
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.