Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Řidičák" na loď

Autor Ingeles 
avatar Re: "Řidičák" na loď
18. 08. 2015 20:02
Trochu přispěji do debaty: šel jsem tou cestou, že jsem v Avaryachtu ve Vev .Bitýšce absolvoval přípravné školení na ony zkoušky. Ne, že bych se bál nastudovat příslušné vyhlášky, ale přišlo mi to jako nesmyslné hltání všeho možného.
Samotné dvoudenní školení, chcete - li, kurz, byl v mnohém přínosem. Nejenže nám bylo vysvětleno vše trochu jinak, hlavně z hlediska praxe, ale i vše trochu z pohledu člověka, který kurzy vede a navíc je sám velmi aktivním jachtařem. To platí i o majiteli Avaryachtu. Byla to místy i kamarádská debata o všem, kolem lodí a osobně se přiznám, že mi to tehdy hodně dalo. Samotné testy jsem si na portále PS několikrát přejel a cítil jsem se jistěji. Navíc mi zůstala spousta poznámek z výkladu, které automaticky naskakovaly při testech. Proto jsem tehdy šel i do plachet, ačkoliv jsem to neměl v plánu.
Shrnuto z mého pohledu: dva příjemně strávené dny s lidmi, kteří mají stejné zájmy a v prostředí, které k tomu náleží. Smysluplný výklad všeho nutného s možností se ke všemu vrátit, pokud něco někomu není jasné. Cenově -3 litry nejsou zase tak velkou ztrátou a rád na ten víkend vzpomínám. Pavlova úspěšnost kurzistů se pohybuje kolem 90%. Ale nemíním zde dělat reklamu, každý si najde svou cestu.
A praktické se dělají tamtéž, mají výjimku od PS.
Re: "Řidičák" na loď
20. 08. 2015 08:20
Ne že bych měl něco proti ale stejně se to musíš naučit sám já šel nejlevnější cestou tedy pouze kolek, fotky,ale koupil jsem VMP testy na CD náklady už si přesně nepamatuji ale cca 700,- výsledek na testech jsem byl první hotovej v čase 15min s jednou chybou kterou jsem udělal nějakým omylem jelikož mi stačilo přečíst začátek otázky a díky testům na CD byla jasná správná odpověď.
Jako bonus víkend volný.
Re: "Řidičák" na loď
20. 08. 2015 08:30
Koukal jsem do "pravidel" pro zkoušky po novu a je v nich uvedeno, že k přihlášce ke zkoušce je třeba přiložit již bumážku o provedené praktické zkoušce. Na SPS je uveden seznam autorizovaných osob, které tuto zkoušku prováději. Jen jsem se nedopátral, co za to chtějí. Alespoň ten seznam je dlouhý, takže konkurence stlačí cenu hodně dolů. A taky to asi dají každému? Dříve se praktická dělala v ten samý den jako testy, na vodě před barákem SPS.
Jinak jak psal Fous, pokud dělá někdo školení opravdu poctivě, asi to přínos má. Jak jsem četl jinde, většinou je to jen šup šup, hlavně že jsem shrábnul korunky. A na testy se stejně museli naučit samy.
avatar Re: "Řidičák" na loď
20. 08. 2015 19:51
... pravidla pro chování se na vodě atd., včetně obrazové části ... pro vůdce malého plavidla, jsou na internetu ...
... zkušební testy se dle libosti daly řešit přímo na stránkách SPS ( u nás Přerov ) ... manželka udělala bez chyby, já s jednou chybou, pač nosím brýle ... grinning smiley
smileys with beer
Výměny průkazů, vč. VMP
01. 04. 2016 23:32
Možná jste nezaznamenali anebo pozapomněli...
Citaci
Státní plavební správa
Platnost průkazů

Novela zákona č. 114/1995 Sb., o vnitrozemské plavbě, která vyšla ve sbírce zákonů 31. 7. 2014 pod číslem 187/2014 Sb., stanoví v přechodných ustanoveních povinnost postupné výměny průkazů, vydaných Státní plavební správou do konce roku 2014. Pokud držitel průkazu nepožádá některou z poboček Státní plavební správy o jeho výměnu ve lhůtě stanovené zákonem, pozbude průkaz platnosti třicátým dnem ode dne uplynutí stanovené lhůty.
Podrobnější informace o výměně průkazů a lhůty stanovené zákonem viz
http://plavebniurad.cz/dok-os/vymena-prukazu-zpusobilosti

P.S. a i když to vkládám ještě prvního, už to není aprílspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Výměny průkazů, vč. VMP
03. 04. 2016 12:39
ahoj

super odkaz a díky, i za ostatní !!! :-)

bob
Re: "Řidičák" na loď
23. 10. 2016 18:41
Ahoj
měl bych dotaz.Průkaz VMP jsem dělal asi před 12 lety s označením M100.Jenže průkaz jsem nechal v lodi a ted nemůžu zjistit zda si na tento průkaz můžu půjčit v Chorvatsku malou plachetnici pro 8 lidí.Jel bych tedy stejně jen na motor,protože s plachtami nemám žádnou zkušenost.Jestli můžete dát info jak to je,budu moc rád.
Díky moc Jura
Re: "Řidičák" na loď
23. 10. 2016 22:41
Nelze než se ozvat slovy, že žasnu nad tou fantazií českého mořeplavce.
Re: "Řidičák" na loď
24. 10. 2016 14:24
M je jen na jen na vnitrozemskou plavbu s motorem. Na plachty je kategorie S a k obojímu je možnost navíc C pro pobřežní plavbu na moři. Půjčovně jen papíry VMP-M stačit můžou a nemusí, to ti předem nikdo neřekne. Nejlépe udělat sken a poslat jim ho s dotazem, jestli budou stačit nebo ne.
Re: "Řidičák" na loď
24. 10. 2016 17:41
Díky za radu thumbs up
Re: "Řidičák" na loď
15. 07. 2021 12:05
Zdravim vsechny,
Mam dotaz na nekoho znaleho, zajima me jak je to aktualne s pujcenim male lodky v chorvatsku...s malym motorem s plachtovou striskou.Pani co nam to nabizi tvrdi ze bez ridicaku ze zadny nepotrebuji
premyslim ze kdyz by byla dobra vetrna situace ze bych to na den pujcil a ze by jsme se placali mezi hvarem a malou dubou.
dekuji
Re: "Řidičák" na loď
15. 07. 2021 15:10
Policie moc dobře ví, že loď patŕí do půjčovny, tak dělají, že nevidí. Kazili by tím kšeft půjčovny. Půjčuje se kocábka obvykle s 5HP motorem, někdy i s 10HP. Ale dle platných HR zákonů potřebuješ kapitánský průkaz. Takže pokud tě chytí, jde to za tebou. A doporučení, motej se jen kolem té Duby. Tohle nejsou kocábky, aby si s tím jel na Hvar.
avatar Re: "Řidičák" na loď
15. 07. 2021 16:32
Jj, i když si půjčíš vodní skůtr, tak po tobě obvykle nic nechtějí... ale v tom papíru podepisuješ, že na to máš papíry thumbs up smiley
... a jak píše Michal, případné problémy jdou pouze za tebou smoking smiley
avatar Re: "Řidičák" na loď
15. 07. 2021 18:05
No já si půjčuji dost často skůtra jak Baška Voda ,Makarská tak Drašnice a nikdy nikdo nechtěl nic podepsat grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: "Řidičák" na loď
15. 07. 2021 18:23
Michal má pravdu!!!!!
smileys with beerthumbs up
Re: "Řidičák" na loď
16. 07. 2021 13:51
zahajske dekuji za doporuceni.
na mori i otevrenem v chorvatsku mam najeto 100ky mil na surfu a z more mam respekt
s rodinkou bych na male lodi asi fakt nikam daleko od brehu nejel
pokud je ale potreba ridicak tak na to stejne prdim
dekuji vsem
Re: "Řidičák" na loď
20. 07. 2021 20:07
U barky s 5Hp po mně nikdo nic podepsat nechtěl u skůtru jo.S tou 5Hp moc nikam nedopluješ.
Re: "Řidičák" na loď
21. 07. 2021 11:38
Dobrý den, vlastním VMP - pro I, C , M, S.
Nemám průkaz radiooperátora (školení ano, zkoušky ne). Všechny chartrovky jej vyžadují.
Nemáte někdo zkušenost, že by pronajímatel přímo v HR licenci VHF (SRC) nevyžadoval?
Děkuji
Re: "Řidičák" na loď
24. 07. 2021 12:34
Trocha inspirace ze světa spinning smiley sticking its tongue outinspirace
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 29
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.