Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatskem na lodi

Autor 0sarka0 
Chorvatskem na lodi
21. 02. 2007 17:23
Zdravim všechny.
Je sice teprve únor ale zvědavost mi nedá začít sondovat,
pěkná místa a zátoky v Chorvatsku, co by jste doporučili.
Máme v plánu projed si Chorvatsko od Zadaru po Dubrovník
možná když nám vyjde čas a samozřejmě počasí tak bychom rádi zabrousili na Lošinj a malinko se tam zapotápěli.
Budem rádi za jakoukoliv radu, co se týče zastavení, přespání, koupání příp. potápěčské centrum. Díky mooooocsmiling smiley
Re: Chorvatskem na lodi
23. 02. 2007 16:22
Jakou máš loď????
Re: Chorvatskem na lodi
23. 02. 2007 17:59
Ne jachtu ale motorovou obytnou.
Už jsme s přítelem a na menší projeli kornaty, podívali se na krku na Pag.
Teď se koupila větší a žádám o typy. Díky
avatar Re: Chorvatskem na lodi
01. 03. 2007 17:28
Kdybyste se plavily někde u Cresu Rabu krku tak se přidáme také s motorovou lodí ahoj Standa
Alex
Re: Chorvatskem na lodi
03. 03. 2007 23:25
Lošinj ze ze Zadaru trochu z ruky. Ze Zadaru to máš kousek na Kornaty. Určitě navštiv zátoku Telašnica na Dugi otoku. Vylezte na břeh a prohlídněte si jezero Mir a skalnaté útesy na západním pobřeží. Na Kornatu je zřícenina pevnosti Toreta ze 6. století a rybářské hospůdky v zátokách Strižnja, Vrulje a Opat. Na ostrůvku Mana je zbytek filmových kulis z natáčení pirátského filmu. Na Katině je také pěkná hospůdka. Určitě stojí za návštěvu Vis, Komiža na Visu a západně od Komiže je molo v malé zátoce, odkud se dá udělat prohlídka podzemní pevnosti a dělostřelecké baterie zamaskované jako rybářské domky. Naproti je Biševo s modrou jeskyní, hezké je Lastovo a Korčula. Kousek odtud je pěkné jezero (spíš zátoka) na Mljetu a na ostrově starý klášter. Jen asi nebude přístupný interiér, protože ho začali rekonstruovat. Na Mljetu, v Polače je řada rybářských hospůdek, kde se dá vyvázat loď přímo u stolu a taky je tam zřícenina římské villy. Je tam toho ještě spousta. Na pobřeží je velice malebný Trogir a Primošten a z Dubrovníka je pěkný výlet proti proudu řeky Dubrovačka malebnou krajinou. Jo a taky doporučuju navštívit Šibenik a proti proudu Krky se podívat na Prukljanské jezero a dále proti proudu na vodopády. Pokud to vyjde, navrhuji navštívit i Vrbosku na Hvaru, Je tam moc pěkná marina, malebná zátoka a unikátní opevněný kostel.
Tak přeju stopu vody pod kýlem!
Re: Chorvatskem na lodi
04. 05. 2007 14:12
Je tady někdo kdo plánuje dovolenou na motorové lodi případně jachty v červnu a pohyboval by se v jižní dalmácii???
Re: Chorvatskem na lodi
05. 05. 2007 18:53
V červnu plánuji tak týden.
Re: Chorvatskem na lodi
24. 05. 2007 21:51
Murter, lodi, nabitka. Info davor@freecronet.com
Re: Chorvatskem na lodi
29. 05. 2007 23:26
Standa* : V inej diskusii som videl Tvoju loď, chcem sa opýtať :

Dĺžka, šírka, hmotnosť ?
Aká je hmotnosť prázdneho prívesu (aby to vyšlo do 3,5 t) ?
Dá sa s takýmto člnom plaviť napr. Split - Vis, resp. Poreč - Benátky ?

Pýtam sa čiste zo zvedavosti a z lásky k jachtám, ako keď si konfigurujem Bugatti Veyron na nete... Čo keď raz náhodou zbohatnem...

Ďakujem za odpovede.
thumbs up
avatar Re: Chorvatskem na lodi
30. 05. 2007 16:36
Ahoj MildeSorte4 původní délka byla 7,57M je tam doděláné báde plato takže teď je 8m.Šíře lodě je 2,57m váha je od 2,4t až 2,8t záleží co mam v ní s benzínem ten dotankuji vždy při dojezdu než jde na vodu.Pak voda a je rozdíl 320kg potraviny pití 50kg.Prázdný přívěs má tak 460kg mohu na něj naložit 3t a auto má na tažném 3,5t takže to akorát vychází a plavit se můžeš na Jadranu kde chceš ovšem hlídat benzínky při velkých vlnách a větru už papala i 60l/1h provozu ahoj Standa
Re: Chorvatskem na lodi
11. 06. 2007 20:12
jedu letos v první fázi na týden od 7. do 14.7. na jachtu, která kotví v Biogradu. Jedná se o Sun Odyssey 34". Je to plachetnice s pomocným 30k motorem. For je v tom, že já mám jen VMP a kolega, kterej mě nabídnul účast, sice papíry má, ale s ještě mokrým razítkem. Docela bych uvítal, kdyby se ještě nějaká jiná, spřátelená lodˇ motala kolem nás. Jedeme jen ve 4 lidech, s manželkama. Nechcete se někdo připojit ?
Ve druhý fázi se přesunu se svým 4 metrovým gumákem a 18k motorem do Brely, kde mám apartmán na 14 dní. Tam budeme s našimi dalšími přáteli brázdit pobřeží. Kdyby byl někdo v této oblasti se člunem od 14 do 28.7., tak uvítám tandem i zde. Ne, že bych měl strach na tomhle plavidle, ale na dvou nebo více člunech by byla větší zábava. Tak co vy na to ?
Re: Chorvatskem na lodi
21. 06. 2007 22:52
Ahoj. My vyplouvame 7.7. ze Sukošanu na katamaránu Olliver, budeme se plavit kolem Kornatu. Nase cilova stanice je Primosten. Jede nas 8. Mozna ze nekde na sebe narazime.
Re: Chorvatskem na lodi
25. 06. 2007 10:32
Mám celkem dobrou zkušenost s návratem o týden dříve. Po prvních 5 super dnech na lodi kdy jsme se podívali na Kaprii, v. a m. Drvenik, Brač jsme se rozhodli odložit potápění, protože mě začalo bolet ucho a přejed na Hvar. Těsně před cílem nám prasknul klínový řemen. Po pokusu ho vyměnit za náhradní a zjištění že bývalí majitel tam dal větší, jsme se pokusili nahodit záložák který byl na garančce a ten se nám nepovedlo zprovoznit. Po vyzkoušení čehokoliv na co by jsme dojeli do nejbližšího přístavu a koupili náhradní klíňák se nám nejvíce osvědčili proužky tryčka, které jsme navazovali a pomalinku dojeli na večer do nejbližší zátoky. Ráno jsme vyrazili a v poledne dojeli do Starigradu kde po pátrání a obcházení krámu, můžu každého upozornit, že v tomto městě klínový řemen nekoupíte. Poradili nám ať zajedeme do Jelsi. Najali jsme si tedy skůtr a jeli tam, koupili a ještě po nějakých malích problémech nakonec vyměnili a dostali se zpátky, já hned pak na první pomoc kde mi dali antibiotika a tím končila naše dovolená.angry smiley
Re: Chorvatskem na lodi
25. 06. 2007 11:36
Sarko tak to je mi velice líto, obzvlášť když vím, jak jsi se těšila sad smiley

Mirek
avatar Re: Chorvatskem na lodi
25. 06. 2007 11:50
Šárko to je smůla. No teď už víš, že je lepší vzít jeden klíňák než brát vibrační kroužek. thumbs up smiley
Mimochdem jak dlouho ten vibrační kroužek vydržel a bylo to k něčemu?
Re: Chorvatskem na lodi
25. 06. 2007 13:46
Luďek....tak si to pořádně přečti a pak si budem možná bavit a vybračním kroužku. Jinak FiaMi....díky moc za lítost. Ušetřili jsme týden dovolené, stejně už byl před tím obědnán nový repasovaný motor a v září to risknem znova. Jenom ty klíňáky tam budou správné a dva.....a tím pádem už nikdy nepraskne...zákon schválnostismiling bouncing smiley
avatar Re: Chorvatskem na lodi
25. 06. 2007 14:31
Ťo Šárka : omlouvám se, já se ani pořádně nemůžu soustředit přes ty hrubky co tam nasekáš na obsah tvého sdělení. A to nejsem zrovna pedant na český jazyk a jeho gramatiku. Ty nejsi rodilá češka že jo ? Neber to nijak osobně.yawning smiley
Re: Chorvatskem na lodi
25. 06. 2007 16:46
Omluva všem kterých se to dotklo a nemůžou se soustředit. Občas zapomínám že jsem na fóru, ne na chatu a nesoustředim se. Nevim, jak bych to měla brát, předpokládám že to bylo na mě
quido
Re: Chorvatskem na lodi
27. 06. 2007 19:13
Nechce nekdo levne namorni mapy do Garminu? :-)

kume77 <zavinac> gmail <tecka> com
Re: Chorvatskem na lodi
29. 06. 2007 05:12
Nikol napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj. My vyplouvame 7.7. ze Sukošanu na katamaránu
> Olliver, budeme se plavit kolem Kornatu. Nase
> cilova stanice je Primosten. Jede nas 8. Mozna ze
> nekde na sebe narazime.

no, raději at do sebe nikde nenarazíme grinning smiley, ale potkat bychom se mohli
Re: Chorvatskem na lodi
29. 06. 2007 14:16
Tak tady seš zašitej, thumbs up smiley zdravím a ať se ti ta plavba vydaří thumbs up smiley
Re: Chorvatskem na lodi
05. 07. 2007 17:02
díky, už pozítří !!!
Lea
Re: Chorvatskem na lodi
10. 07. 2007 22:21
Ahoj Nikol,
my vyplouváme ze Sukošanu /8/ 14.7.na Vektoru 361, děti jsou nadšené z katamaránů.
Pokud to náhodou budeš číst a potkáme se 14.7.v Sukošanu, mám prosbičku na kouknutí do katamaránu, neměli jsme ještě možnost. Díky za pochopení a vstřícnost.Šťastnou plavbu, Lea
Dobrý den. Máme koupený zájezd na lodi ze Splitu a nikdo nám neumí poradit, kde bychom mohli nechat cca 9 – 10 dní osobní auto. Nechceme finančně vykrvácet v centru nebo u přístaviště na placených parkovištích. Můžete nám prosím někdo poradit, kde bychom mohli v příměstí nechat auto. Určitě bychom to místo našli ale potřebujeme tip. Moc děkujeme za Vaši případnou odpověď.
Hezký den přeje
Alsonn
avatar Re: Parkování ve Splitu - Chorvatskem na lodi
10. 09. 2016 11:48
... nenašel jsem vlákno, tak asi zde ... obecně o lodích ...
s Bushem jsem dost spokojen ... ale tohle je taky moc hezký a pro tři ...
a bez kapitánských zkoušek smoking smiley
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: Parkování ve Splitu - Chorvatskem na lodi
17. 09. 2016 13:23
... pár lodiček, které brázdily letošní Jadran ... do kufru auta sice nevejdou, ale mají zase jiné výhody ... smoking smiley
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: Parkování ve Splitu - Chorvatskem na lodi
01. 10. 2016 10:00
... člun, ( přístav Stari Grad ) byl jen o kousek větší než ten náš ... ale měřáků měl jak v letadle ...
na co asi jsou ?
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: Parkování ve Splitu - Chorvatskem na lodi
03. 10. 2016 19:30
... zajímavý nosič ...
tam by vlezl člun, nebo motor ... a přitom je uzavřený ... thumbs up
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: Chorvatskem na lodi
03. 10. 2016 21:48
Pokud máš maximální dovolené svislé zatížení na kouli 80kg, tak ti zbývá cca 60kg na náklad... kdo má povoleno 50kg, tak to je tak na peřiny grinning smiley
Pokud tam dáš člun (cca 80kg), tak je to metrák na metrové páce vzhledem k zadní nápravě... což je již slušné "kyvadlo" thumbs down
avatar Re: Chorvatskem na lodi
04. 10. 2016 15:07
... vlastní člun má komplet 68 kg, z toho podlážky, lišty a sedačky váží kolem 40 kg ...
takže gumové tělo, které zabírá cca 1/3 kufru má kolem 30 kg ... a to by do nosiče sedlo jako dekl na hrnec ...
to ostatní co je ploché, vždy a bez problému dávám na dno kufru auta ...a přitom těch 40 kg nezabere tolik místa jako vlastní člun ...
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (04. 10. 2016 18:06).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.