Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

promajna

Autor helena 
promajna
22. 03. 2008 17:15
Dobrý den,
prosím máte někdo zkušenosti s letoviskem Promajna? Chtěli bychom relativně klid, ale abychom se kromě ležení u moře mohli také projít po pěkném městečku. Nabízí toto Promajna? Je zde obchod a restaurace? Prosím, jaké jsou pláže? Vím, že toho chci hodně, ale nemáme mnoho zkušeností s Chorvatskem, tak proto pročítám Vaše diskuse a informuji se. Děkuji za každou informaci.
Re: promajna
23. 03. 2008 18:34
Promajna je pěkné letovisko, ale v sezoně je přelidněné. Volnějsí pláže jsou směrem k Baško Polje. Je zde nový obchod (Market) vybudovaný v loňském roce, stánky se zeleninou. Hospůdek na pláži je dostatek - vždy najdeš místo. Promajna není moc velká - za 30 min ji projdeš. Další procházky nabízí promenáda okolo moře směrem na Baško Polje (1,5km), Baška Voda (3km) až do Brely (5km). Na druhou stranu se dá dojít do Bratuše, Krvavice a do Makarské.
avatar Re: promajna
25. 03. 2008 09:09
to helena:
byly jsme tam loni s manzelkou(ke konci cervence), souhlasim s Pavsuch je to pekne letovisko ale v sezone prelidnene, pokud mas radsi volnejisi plaze tak doporucuji jit kousek za promajnu smerem na Basku. jinak je to klidne misto hlavne vecer, nevidel jsem tam snad jedinou diskoteku. kolem/na plazi je nekolik hospudek. obchody tam jsou dva jeden je temer u plaze a druhy je priblizne uprostred mestecka(pravdepodobne jej uvidite pri prijezdu). pokud se chcete projit do nejakeho mestecka v okoli tak asi nejlepsi je do Basky vody je to cca 45min pohodove chuze(ozkousenesmiling smiley) do makarske jsme nesli to uz by byla asi hodne dlouha prochazkasmiling smiley. jinak je moznost vyuzit vyletu lodi. my byly na fish pikniku - lodi do Jelsy na Hvaru a potom na Bol na Braci. a potom jsme jeste meli vecerni vylet lodi do Makarske. jestli chce muzu poskytnou i fotky.
Re: promajna
25. 03. 2008 17:51
Děkuji za odpověď. Byli jste v Promajně na blint nebo s CK? Pokud máte tip na ubytování, prosím, napište a byla bych ráda, kdyby jste poslal fotosmileys with beer. Děkuji.
Re: promajna
25. 03. 2008 20:16
Byl jsem v Promajně cca 5x na blind, ubytován na třech různých místech. Spokojenost byla např. na tomto místě: Apartmani HOJA LERO, Put Radojkoviča 14, 21323 PROMAJNA. Tel.: +385 21 621 171, e-mail: rezervacije@hojalero.com.
Je to v klidném prostředí, terasy chráněny před sluncem díky vzrostlému kiwi. Není sice výhled na moře, ale za celý den si ho člověk užije. Vzdálenost od moře cca 50m. Mrknu do archivu na fotky, snad něco najdu.
Re: promajna
25. 03. 2008 20:23
Ahoj, my jsme byli v Promajne loni na procházce právě ze strany Makarské. Byli jsme moc zvědavi, jsk to tam vypadá. Procházka z Makarské byla opravdu nádherná, po pobřeží přes skaliska, opravdu nádhera. Samotná Promajna mi připadala jako konec světa, pláže směrem k Makarské uzoučké, nic moc čisté. Pokud se tam vypravíš, mohu doporučit pláže blíže K Makarské..takže ostatní doporučují pláže směr Baška, tzn, že že po obou stranách Promajne to stojí za to :-)
avatar Re: promajna
26. 03. 2008 07:15
ahoj, my tam byly s CK. fotky pridam pozdeji. co se tyce ubytovani tak kdyz jsme tam byly na nekolika domech byly cedulky ze maji volne pokoje, tak by mozna slo jet i na blind.
Re: promajna
26. 03. 2008 12:43
To IGRA :

Ahoj ! Letos jedeme posledních 14 dní v červnu do Promajny. Jedeme tam poprvé a rádi bychom nějaké foto. Mohla bych tě poprosit o zaslání několika fotek ?

V jakém období jste tam byli ? Nemáš zkušenosti jaké to tam je koncem června ? Je na pláži hodně lidí ?

Díky smiling smiley
Re: promajna
26. 03. 2008 12:53
helena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> prosím máte někdo zkušenosti s letoviskem
> Promajna? Chtěli bychom relativně klid, ale
> abychom se kromě ležení u moře mohli také projít
> po pěkném městečku. Nabízí toto Promajna? Je zde
> obchod a restaurace? Prosím, jaké jsou pláže? Vím,
> že toho chci hodně, ale nemáme mnoho zkušeností s
> Chorvatskem, tak proto pročítám Vaše diskuse a
> informuji se. Děkuji za každou informaci.

Promajna je nebo spíše byla malá vesnička.Poprvé jsme ji navštívili v r.2001na přelomu července a srpna a řekli jsme si jinam už ne.Ale souhlasím že začíná být přelidněná.Když porovnám r2001 a konec června2006 tak jenom doufám že už se to nebude stupnovat To je však problém všech destinací kde je opravdu pěkně a kam se lidi rádi vrací takže kladů by bylo hodně.Promajna nabízí klid i trochu toho dovolenkovýho ruchu to se nám na ní líbí. Nabízí vše co potřebujeme k dovolený samozřejmě je zde obchod i restaurace(na pláži i mimo doporučuji HAJDUK) pláž každé ráno uklízí(záleží na prasatech který tam leží) směrem k Bašce bývá pláž prázdnější krásná promenáda směrem k Makarský i k Bašce. Diskotéku tu však nehledejte..Od toho se odvíjí také cena nepočítejte 8 nebo9e.Jo a pokaždé na blint.Jestli se tam vydáte uvidíte co člověk to názor.
avatar Re: promajna
26. 03. 2008 12:55
to Danca:
fotky pridam k veceru. my tam byly koncem cervence a to byly plaze dost plne, potom je lepsi si zajit na nektrou z okolnich plazi jak jsem psal. bohuzel jak to tam vypada v cervnu nevim.
RUM
Re: promajna
27. 03. 2008 08:18
Danča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To IGRA :
>
> Ahoj ! Letos jedeme posledních 14 dní v červnu do
> Promajny. Jedeme tam poprvé a rádi bychom nějaké
> foto. Mohla bych tě poprosit o zaslání několika
> fotek ?
>
> V jakém období jste tam byli ? Nemáš zkušenosti
> jaké to tam je koncem června ? Je na pláži hodně
> lidí ?
>
> Díky smiling smiley

To Danča. V loňském roce jsme strávili 11 dní na konci června v Promajně a na plážích to šlo. Hlavní byla docela dost plná, ale pár desítek metrů vedle bylo poloprázdno. S blížícím se červencem každým dnem přibývalo lidí a vrchol byl v sobotu 30.6.07 kdy přijela taková spousta lidí, že na hlavní pláži nebylo kam šlápnout a bohužel i ty vedlejší se zaplnily. Odjížděli jsme v neděli s pocitem velké úlevy - opravdu na začátku prázdnin to bylo maso. Švagrová tam jela koncem červencea Promajna byla našlapaná snad ještě více, ubytko sehnali až v nejhornější ulici a to měli ještě kliku - během jejich pobytu došlo k vyprodání veškerých ubytovacích kapacit.
Jinak je to moc pěkná vesnička a určitě se vám tam bude líbit.

Roman
Re: promajna
27. 03. 2008 14:18
To Roman :
Měli bysme bydlet u hlavní pláže, ale plánujeme chodit na ty menší směrem k Baško Polje, tak to by snad mohlo vyjít, jestli to není moc daleko.
avatar Re: promajna
27. 03. 2008 20:57
to Danča a helena

několik fotek z loňské dovolené z přelomu června a července Promajny a okolí

Promajna bývala před několika lety klidným místem na makarské riviéře. Nějakou dobu už to neplatí. Obec zažívá silnou výstavbu apartmánových domů, která je dobře vidět na 2 leteckých snímcích pověsených v místní směnárně. (letecký snímek).
Ubytování na blint v období 06/07 lze sehnat bez problémů, i v první řadě nad centrální pláží, stačí si jen v klidu vybrat. Nebrat hned první nabídku. Čím výš do kopce v Promajně, tím nižší cena.
Samotné pláže jsou oblázkové a ve vodě jsou větší kameny. Centrální pláž byla za našeho pobytu přeplněná. Je zde hodně stromů, které poskytují stín, ale i hluk a smrad z kuchyní plážových restaurací. Nejvíc na této pláži byli bosňáci, kteří jsem o víkendu najedou masivně. Klidnější pláže jsou směrem na Baško Polje, ale také i sem o víkendu přijedou místní. Najíždějí jsem po kamenitých cestách rovnou z magistrály.
Pěšky se nechá dojít do Bašky Vody a nebo na druhou stranu do Bratuše, Krvavice a dále po kamenité cestě podél pobřeží až do Makarské (tato cesta je náročnější). Mimochodem pláže jsou tu volnější než v Promajně.
Restaurací je zde několik, ty plážové jsou lacinější. Dobrou pizzu dělali v poslední hospůdce při chodníku do Bašky Vody. Loni byl otevřen druhý obchod (Konzum). V obouch obchodech lze platit kartou (Visa electron).
avatar Re: promajna
28. 03. 2008 07:42
tak jsem pridal par svojich fotografii z Promajny [www.galerie-jadran.net]
Ren
Re: promajna
06. 04. 2008 16:24
Taky se chystáme letos do Promajny a to od 13.6-27.6.Vždy jsme jeli na blind,ale pokáždě trnu jaké a za kolik seženeme ubytování.Jsme 2 dospělí a 2 děti 11 a 9 let, nemusím bydlet hned u pláže a počítám 45-50 eur.Je to reálné? Díky za odpoveď.
rj
Re: promajna
06. 04. 2008 20:39
Nezkoušeli jste se někdo posunout do dalších obcí směrem k Makarské, do Krvavice nebo Bratuše? Tam by možná nebylo tak plno a pláže jsou tam taky pěkné.
avatar Re: promajna
06. 04. 2008 22:26
Anonymní návštěvník Ren, napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky se chystáme letos do Promajny a to od
> 13.6-27.6.Vždy jsme jeli na blind,ale pokáždě trnu
> jaké a za kolik seženeme ubytování.Jsme 2 dospělí
> a 2 děti 11 a 9 let, nemusím bydlet hned u pláže a
> počítám 45-50 eur.Je to reálné? Díky za odpoveď.

Ano, je to reálné a když nebudete přímo u moře, může být cena tou dobou i nižší. Nechvátejte, v klidu se porozhlédněte. Jako v každém letovisku v Chorvatsku u moře, tak i v Promajně je problém volně zaparkovat. Silnice jsou úzké a okolí apartmánů je reservované pro hosty. Dost prostoru v obci je pod novým obchodem Konzum, je tam také ubytování pro klienty CK Vítkovice a je zde i veliké placené parkoviště. Přijíždí se sem z magiastrály po hlavní silnici.
Ren
Re: promajna
10. 04. 2008 18:47
To Petr: Děkuji moc za odpověď, snad to zvládnu a najdu něco pěkného.Teď řeším zda vyřizovat pas, protože nám loni propadly a máme nové OP .Na foru k tomu tématu píše každý něco jiného, ale stop to sem nepatří. Ještě jednou díky všem co jste pravidelní pisálcí, ráda si to pročítám a lovím cenné rady.
avatar Re: promajna
11. 09. 2008 08:47
[[center]video]

[/video][/center]
Re: promajna
14. 09. 2008 21:06
Důvěrně známá místa.Bohužel navštívená naposled v září 2006. Z další návštěvy Promajny mám tak trochu strach. Jednak kvůli přelidněnosti a tím pádem vysoké ceně za ubytování a za druhé jak zde někdo psal s tím související nepořádek na pláži. Ale rozhodně se tam chci podívat.
avatar Re: promajna
17. 08. 2009 22:29
Tak jsem letos (v srpnu 2009) navštívil Promajnu.Pláže jsou celkem pěkné,ale především hlavní je docela plná.Kdo chce být hned v první řadě u vody nesmí příjít později než v 8 hod.Jinak jsou tam 2 obchody -(Konzum u restaurace Marko v areálu Dukič) a ten druhý je na konci promenády.Bary tam nějaké taky jsou,zmrzlina 5 až 7 kn za kuglu.Byla mi doporučována rybářská restaurace Hajduk,ale nebyl jsem tam,tak nemohu 100% posoudit,měli však večer plno,tak asi dobrý.Moře,kromě jednoho dne čisté.Hodně dovolenkářů ze sousední Bosny,a i domácích docela dost.Byl jsem tam přes cestovku a co jsem z rozhovorů zjistil tak chtěli klidně 80 E za apartmán pro čtyřčlennou rodinu a ani 120E za lepší není prý výjimka.(A za luxusní chtěli 180E)eye popping smiley
zdc
Re: promajna
13. 09. 2009 15:22
V restauraci Hajduk se najíte kvalitně a dosytosti, ovšem pozor, ikdyž mají na něco akci, tak vám naúčtují plnou cenu (ryba prý byla těžší). Takže se nesmíte nechat. Dobře se také najíte přímo na hlavní pláži. To jsme si ozkoušeli jak v červnu tak i v září, kdy jsme se sem rádi vrátili. Promajna má krásné a dlouhé pláže, na kterých se ztratíi velké množství lidí, a voda je tu opravdu čistá a za větru daleko klidnější než jako třeba na Makarské. Lehce dojdete pěšky jak do Bašky Vody, tak do Makarské. A cestou narazíte na další pláže a plážičky. Prostě stále vzpomínáme a těšíme se na červen 2010.
Re: promajna
22. 10. 2009 17:26
My jsme Promajnou projížděli a chvíli zastavili, když jsme letos mapovali kam jet příště. Dřív byla Promajna můj typ, ale osobní návštěva mě nijak zvlášť nenadchnula, ale nic konkrétního proti ní nemám. Asi to je tím, že se tipem na další dovolenou stala Podgora, kde jsem byl poprvé a naposledy v roce 2000 a letos jsme tam byli 2x na výletě. Ještě by se asi dala Baška Voda, ale v roce 2010 nebo spíš 2011 bude asi určitě Podgora.
avatar Re: promajna
27. 02. 2010 13:38
V promajně jsme byli 2008. Je pravdou, že pláže jsou nacpané k prasknutí, i v červnu a celkem čisté. Horší už to bylo s mořem, kolem poledne se pravidelně v moři začly zjevovat plovoucí odpadky (toal. papír, vložky apod.). Jinak městečko na procházku pěkné a klidné.
avatar Re: promajna
27. 02. 2010 13:54

Západ slunce v Promajně.
Re: promajna
28. 03. 2010 15:36
yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nomira (28. 03. 2010 19:20).
Re: promajna
28. 03. 2010 15:39
hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nomira (28. 03. 2010 19:21).
Re: promajna
03. 06. 2010 09:01
Dobrý den. Nevíte,jak to vypadá v Promajně koncem srpna a začátkem září. Je tam stále ještě dost lidí,nebo už je volněji? A nemáte zkušenost s aparmány IVA?
Re: promajna
03. 06. 2010 20:44
Takto vypadá západ slunce v Promajne první týden v září.V r.2006 tam bylo teda lidí dost.Druhé foto je v poledne takže polovina lidí byla na obědě.Ale jinak super.
Re: promajna
06. 07. 2010 23:21
At už jsme tamhot smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.