Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

RABAC

Autor ttomas.n 
Re: RABAC
20. 06. 2008 17:36
ovek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na Rabacu jsme byli, voda u pláže v kempu nic moc,
> kotví tam jachty a vytéká podezřelá strouha, všude
> po kamenech stovky malých šnečků, kteří jsou tam,
> kde je odpad. Sociální zařízení hnus, problémy s
> jakoby sportovním táborem - Němci.
> Promenádou dojdete nebo dojedete vláčkem až na
> druhý konec Rabacu, tam byl pořád poněkud silnější
> větřík.
> Rabac je spíše letovisko, než městečko, byla jsem
> zklamaná.
> Zatím u nás pořád vyhrává Krk.


Rabac a letovisko????? Jsi si jistá,že jsi b\la v Rabacu?? Montana,jestli mohu doporučit,tak ubytování luxus apartmány Albona , pak pavilony ,ne apartmány! Girandela. Lanterna apartmány jsou nic moc,leč 198kč za osobu a noc,je velké lákadlo:-)Ptej se na centrální recepci Girandela,umí tam česky. jinak kontakta najdeš na stránkách Valamar.com Ovšem soukromě,ne přes cestovku....
Jinak Camp je tam ošklivý,naštěstí na opačném konci.. Pod girandelou jsou malé nádherné plážička jak říkáme my "asimetrické" asi metr na metr:-)) Ale jsou tam i větší s lehátkama a slunečníkama. Restauraci doporučuji KOD NUHIJA Gril-fish u Richarda,který má moc rád české hosty a vždy je moc rád přivítá:-)) Jestli tam půjdeš,pozdravuj od Lady,on bude vědět:-))) Ale vážně,Rabac je malebné,rybářské malé městečko s krásnou promenádou a krásným pobřežím.. Camp nebrat!! Bzla jsem tam před týdnem a v září jedu zas.
Re: RABAC
29. 06. 2008 00:04
Ahoj Linteo, a ostatní
přečetl jsem si celé vlákno a doufám, že to co se zeptám tam není. Vybral jsem si Rabac tak prosím o radu - trefil jsem se ?
Jedeme na dovču okolo půlky července ,nejdřím budem pár dní v Alpách/okolí Kaprunu/ a pak chceme jet k moři, tudíž né zbytečně daleko na těch cca 7dní. Je možné v Rabacu sehnat ubytování při příjezdu ? A jestli by jsi mi mohla doporučit nějaké místo nebo část, aby to nebylo daleko k moři a ani né moc daleko na nějakou kolonádu,pár obchůdků,nějaká restaurace, večer projít a posedět. V případě, že budeš vědět o jiném letovisku někde v okolí, které bude to splňovat budu rád a nechám si poradit. Předem díky všem, a hezkou dovčugrinning smiley
Re: RABAC
02. 07. 2008 10:57
Ahoj, měla bych na Vás na všechny prosbu. Jedeme s přítelem na dovolenou do hotelu poblíž Rabacu. Dopravu jsme si vybrali vlastní, ale teď nevíme, jaká trasa z Českých Budějic do Rabacu je nejlepší a kolik jsme nutni dát za poplatky na dálnicích, či jak se jim vyhnout. Věřím vašim zkušenostem, byla bych moc ráda, kdyby jste mi poradili. Děkuji
Re: RABAC
02. 07. 2008 12:39
Ahoj Báro, vzhledem k tomu, že sleduji sám toto téma Ti řeknu svoje zkušenosti a dojmy. Od Tebe z ČB, pojedeš přes Rakousko /dálniční známka podle délky 10 dní (cca 8 Euro)nebo 2 x 10 dní nebo 2 měsíce(cca 22 Euro)/ pak tunel placený v Rakousku a ve Slovinsku máš dálniční známku viz fórum doprava za 35 Euro na půl roku. Vše je popsáno na fóru doprava , i jak se vyhnout placení, ale to se týká spíš jižního Chrorvatska a né Istrie. Měj se fajn a krásnou dovčuthumbs up
Re: RABAC
02. 07. 2008 20:58
Ahojte všichni,poprosím Vás o radu kdo můžete....

V Chorvatsku budu už popáté takže představu mám ale letos chceme jet poprvé s rodinou-2 malé děti, vyhlédli jsme si Rabac,ubytování nesháníme a chceme řešit až při příjezdu.Dle dřívějších zkušeností by to neměl být problém,jedeme první týden v září-hlavně co mne zajímá-nemůžete někdo doporučit nějaký solidní privát,apartmán,penzion,nechceme bydlet v nějakém komplexu nebo hotelu, popř.ve které části Rabacu je nejlepší se ubytovat.Dá se taky cca říct kolik euro stojí na den apartmán?
Díky všem za jakýkoliv tip.
Re: RABAC
02. 07. 2008 21:09
Mohl bych ti dohodit jeden apart. uplne nahore v Rabacu (1,5km k vode) za smesny penize (kolem 10EUR/os/noc) Nevim ale zda bude mit jeste volno... ja tam jedu 23.8. na 10-14dni
Re: RABAC
28. 10. 2008 10:04

avatar Re: RABAC
03. 11. 2008 18:27
...kousek od Rabacu jsou v moři jeskyně...mám za to, že se tam dá dostat snad jen z moře...víte o nich něco více...resp.jak je to hluboko...?smiling smiley


Re: RABAC
03. 11. 2008 19:58
Bessy, není to pobřeží, které pokračuje na jih za tou rampou co dřív nakládali bauxit? Jsou tam krásné divoké pláže, docela neschůdný terén. Je to přímo naproti Rabacu přes luku.
avatar Re: RABAC
04. 11. 2008 19:56
...Jaruš...tyto jeskyně jsou v místech, kam se dostaneš tak, že ve směru od Labinu projedeš celé pobřeží Rabacu...kolem hotelu Girandella za nímž jsou ještě další hotely...cca 1 km dál už po kamenité cestě kolem FKK pláží piniovým lesem... někam se sejít dá ale těmi srázy na pobřeží kde jsou jeskyně...se asi slézt nedá...nevím....smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 11. 2008 19:57).
Re: RABAC
05. 11. 2008 19:32
Teď už vím, to je na druhé straně.
Bessy, je tam vzadu za FKK ještě ta restaurace nebo co to bylo. Chodila tam spíš místní omladina a před pěti lety, co jsme tam byli naposled, to vypadalo jaksi divně. Šli jsme se tam projít, ale dovnitř jsme si netroufli.
avatar Re: RABAC
05. 11. 2008 20:38
...Jaruš...tak tady je kousek cesty od vodních jeskyní podél pobřeží do přístavu...a ta restaurace...?...nevím...nebyl jsem tam...



Re: RABAC
06. 02. 2009 12:51
Dobrý den. Mohu poprosit byl jste někdo poslední dobou v Rabacu hotel Narcis.Děkuji za za případné odpovědi.
Re: RABAC
15. 03. 2009 16:40
do Rabacu se chystáme letos 20.6 do hotelu Amfora polopenze ještě nikdy sme na Istrii nebyli
avatar Re: RABAC
21. 03. 2009 10:47
NOVÝ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den. Mohu poprosit byl jste někdo poslední
> dobou v Rabacu hotel Narcis.Děkuji za za případné
> odpovědi.


V Rabacu hotel Narcis, strava all inclusive, jsem byl loni v září. Počasí, ubytování, strava , vše bylo super, personál hotelu velmi vstřícný. Dcera (5 let) se tam naučila plavat, večer měli dětské diskoték, zmrzliny a pití neomezeně. Nemluví o ničem jiném než o Rabacu tak 13.6. jedeme znovu yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (21. 03. 2009 10:53).
Re: RABAC
22. 03. 2009 14:21
Dik Kamile za info.
avatar Re: RABAC
22. 03. 2009 22:19
Není zač, pokud potřebujete nějaké další info, klidně se ptejte, jestli pojedete autem, určitě nedoporučuji cestu kolem pobřeží od Rijeky.
Re: RABAC
23. 03. 2009 10:58
proč nejet kolem pobřeží,kudy je to lepší? Díky
avatar Re: RABAC
23. 03. 2009 18:40
no popsal jsem to už stručně tady. Mám dvě menší děti ( 6 a 3) a po sjezdu dálnice to pro ně nebylo moc příjemné. Já doporučuji jet dál od Rijeky po dálnici a odbočit až za Tunelem Lučka. Sice se to prodraží, ale za tu rychlost a pohodlí, si myslím to stojí. Jediné co spatřuji na jízdě kolem pobřeží za pozitvní, je výhled na moře a vyhlídka na skále před Rabacem. Jinak jsem našel tak max. 3 místa kde se dalo bezpečně zastavit a sejít k moři. Určitě doporučuji navštívit město Pulu a její coloseum, dostenete tam přehrávač který vás v českém jazyce provede po této nádherné památce.



Kamil [ Soukromá zpráva ]
Re: Přes Maďarsko
14. 09. 2008 22:44 Datum registrace: 6 měsíců nazpět
Příspěvků: 6

Zdravím z Bašky (ostrov KRK), funguje tady nějak záhadně wifi internet ( zapnul jsem noťas, vyhledal bezdrátové siťě, našlo se jich 5 a na jednu znich se normálně připojil a zatím v poho surfuji, když teď venku blbne počasí). 5.9. jsem v cca 22:00 vyjel z Opavy do Rabacu a 13.9. jsem přejel do Bašky. Jel jsem už potřetí, vždy přes maďary a kouskem slovinska kolem Lendavy. Teď jsem byl ovšem vděčný za trasu přes Goričan.Od Körmendu jsem se vlekl za kolonou kamiónů a odbočka na Lenti-M70 byla vysvobozením. Celníci kontrolovali kufry většině autům. Jeden polský minibus nechali vystoupit a vyložit zavazadla. Já měl vzadu dvě spící děti ,( 6 a 3 let) tak jen mávl rukou. Největší z pomalení nastalo v Rijece (není tam hotová dálnice) a potom má dychtivost jet kolem pobřeží. Hodně aut , rychlost 40-60 a málo míst k sjezdu moři. Do Bašky jsem z Rabacu v 11:00 jel už přes Tunel Lučka placený 26 Kn, ale cesta rozhodně rychlejší až po Rijeku, průjezd za cca 30 min, po odbočení už byla cesta volná. Druhé auto pokračovalo směr Zagreb a narazili na velkou objížďku kousek za Rijekou . Celou cestu jim pršelo, ale na kluzkou dálnici si nestěžovali. Zpátky určitě pojedu zase přes Goričan, jen se chci zeptat, jak je to s provozem v maďarsku přes den. Zkušenost mám jen průjezdem v noci, kde potkávám pár kamiónů. Pojedu v pátek 19.9.
avatar Re: RABAC
23. 03. 2009 19:53
...pár poznatků...např. příspěvek Bessy...17.07.2008...smiling smiley
[www.ihvar.cz]
Re: RABAC
03. 12. 2009 15:31
Vážení fóristé, nemáte někdo zkušenosti, nebo nebyl jste někdo ubytován ve vile (vilách) AVA , v Rabaci. Jsou v bezprostřední blízkosti pavilonů Girandelly. Zavzpomínejte a dejte vědět, klidně i SZ, ale možná by to zajímalo ostatní. Dík. L.
avatar Re: RABAC
08. 12. 2009 22:14
Musím vám ukázat ten malý hotýlek - na velikonoce - 4 noci pro 6 osob/rodinný apartmán/ se snídani. Cituji: "Boutikový hotel .......... je otevřený po celý rok a má krásný venkovní bazén s vířivkou Jacuzzi a terasou, kde lze servírovat romantické večeře....... " Při těch 6ti osobách to vyjde na 2 500 na osobu/ 4 noci / - ale v dubnu, a mám dojem, že do půlky května. Já přemýšlím o termínu od 1.dubna - 5. dubna - velikonoční pondělí.....V létě je to dost hodně drahé. O jídle píšou: Cituji: "Vynikající restaurace, která je opakem tzv. fastfoodů, nabízí nápaditě připravená jídla založená na istrijské a středomořské kuchyni. K dispozici jsou i speciální středomořská menu pro vegetariány a děti. V letní sezóně se nabízejí také grilovaná jídla." Zatím jsem poslala dotaz, ale ještě nemám odpověď.Neviděli jste ho náhodou ti, kteří byli někdy v Rabacu? Skutečnost je někdy jiná, než na fotu.Zatím si s tou myšlenkou výjezdu jen pohrávám. Zdraví R.
avatar Re: RABAC
09. 12. 2009 14:08
A co apartmány Lanterna v Rabacu? Trávil v nich někdo dovolenou? Mohl by popsat ubytování, stravování v hotelu Girandela, sportovní vyžití, pláže, pláže FKK, parkování auta apod.?
Re: RABAC
09. 12. 2009 17:12
Pro kabinet302, o ubytování v apt. Lanterna v Rabaci Ti nemohu poradit, ale nelíbily se mně, může jít o osobní názor, byli jsme ubytováni v pavilonu tuším Merkur komplexu htl. Girandella. Stravování v Gir. je perfektní, nadstandartní, jde o šv. stoly, velký výběr jak snídaní tak večeří, nápoje za své, pivo cca 20Kn. snídaně v pohodě, večeře po 19. hod velký nával. Jsou tam možnosti sport. vyžití, pláže jsou ozn. modrou vlajkou, FKK poblíž, parkování přímo v areálu Girand., kam i apart. Lanterna patří. Pokud chceš něco podrobnějšího, klidne písni na SZ.
avatar Re: RABAC
09. 12. 2009 21:55
...potvrzuji příspěvek Lubina o Girandelle ( komplex 3 pavilonů ) skromnější ubytování ( což mi nevadí ...úroveň...** ) zato strava ( švédské stoly...bohatost, včetně vegetariánských jídel ...i chuťově ) jaká se hned tak nevidí ... žádný pobyt v Chorvatsku se mi s jídlem ( v dobrém slova smyslu ) nevybaví víc než Girandella...Pane Bože....to bylo dobrot...a ovoce a moučníků a vůbec...
...dále příjemné pláže blízko hotelu...dostatečně velké parkoviště částečně pod pergolami, částečně pod stromy...
...nevynechat Labin, Pulu případně Rovinj ad. ( a nebo v opačném pořadí ) smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (10. 12. 2009 18:07).
Re: RABAC
10. 12. 2009 10:26
Ahojky, ráda bych se zeptala, jestli je to v Rabacu - konkrétně zrovna ap. Lanterna vhodné pro děti?? Je tam v okolí pro ně nějaké vyžití a pláže jsou vhodné pro děti ? (v létě jim budou 4 roky). Díky.L.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Levandule (10. 12. 2009 10:26).
avatar Re: RABAC
10. 12. 2009 17:41
...přímo pod Lanternou je velké dětské hřiště s houpačkami, skluzavkou apod....pláž Lanterny je skalnatá, ale pár metrů pod Girandellou, kam zřejmě budete chodit jíst... jsou pěkné pláže i pro malé děti a dalších 500 metrů směrem do centra mnoho pláží...s mírným vstupem do moře....pravda ...v okolí jsou i pláže skalnaté...stačí si vybrat...

.....restaurace Girandelly........................................................ pláž pod Girandellou...


...nedaleké hřiště...




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 12. 2009 17:50).
Re: RABAC
10. 04. 2010 10:36
Ahoj my sme sa rozhodli tento rok pre Rabac ideme v júli (červenci) a zaujimalo by ma nejake info od vas ktori ste tam boli. Myslim nejake tipy na vylety, kde sa da vypit dobra kavicka, pivecko za normalne ceny. Kde sa tam da nakupovat, nejake moznosti zabavy a tak. Dakujem za kazde info.
Re: RABAC
23. 04. 2010 15:03
Chci se zeptat, chystáme sem jen na pár dnů v 1/2 května do Turistický areálu LANTERNA - do apartmánu, byl tam už někdo, jde mi o to jeslti to není nějaký pajzl. V Rabacu jsem byl už 2x, ale tady ne. Díky
avatar Re: RABAC
09. 09. 2010 11:34
Rabac Lanterna - polovina srpna 2010
Ubytování
Byli jsme ubytováni v apartmánu B 101. Nacházel se v přízemí, okna otočená směrem na jih, do lesa. Mělo to tu výhodu, že v apartmánu nebylo vůbec vedro. Apartmán se skládal ze dvou místností,obyváčku a ložnice. V obyváčku stály dva gauče vedené jako přistýlka, stůl a 3 židle. Chodilo z něho na balkónek, kde stál k posezení stoleček a dvě židle. V ložnici byly 2 postele s novými matracemi , noční stolky a psací stolek. Mezi obyváčkem a ložnicí je malá předsíňka s vybaveným kuchyňským koutem, kde jsme byli mile překvapeni 50 l ledničkou.V předsíňce je malá vestavěná police na oblečení. Ubytování bylo vyhovující. V koupelně je nainstalován sprchový kout a WC, kde denně měnili špinavé ručníky a podložku na zemi, vynášeli koš, ale s jiným větším úklidem se nezatěžovali,takže sem tam nějaká pavučina....
Internet je v internetovém koutku na recepci Girandela za poplatek.

Strava
Stravu jsme měli formou polopenze v jídelně hotelu Girandela. Dá se říct, vynikající. Velký výběr všeho, hlavně u večeře, polévky, předkrmy, hlavní jídla, zákusky, zmrzlina, každý si určitě přišel na své. Pití k večeři se muselo kupovat. Sem tam se tvořily menší fronty,ale postupovaly celkem rychle, takže žádné velké čekání. Strava byla průběžně doplňovaná. Doporučoval bych ale jednu podstatnou změnu, vydávat večeři již od šesti hodin, ne až od sedmi. Snídaně byla bez front a jídelna byla o půl deváté poloprázdná.

Personál
Personál hotelu byl usměvavý, ochotný. Největší zážitek jsem měl na recepci, kde recepční řešila problémy snad ve všech světových jazycích, včetně češtiny. Též číšnici si "plnili" povinnosti. Hlavně jsem kladně hodnotil rychlé odnášení použitých talířů ze stolu.

Okolí a pláže
Apartmány jsou postaveny ve vzrostlejším borovicovém lese. Na pláž se musí jít asi tak 100m, sem tam nějaký schod. Pro nás, mladé šedesátníky ,žádný problém. Ovšem rodiny s kočárky, popř. zadýchaní důchodci ,ti asi trochu problém měli. Pláž je oblázková, ta bývá většinou hned obsazená, skalnatá, tam se místo našlo skoro vždycky. Nad přírodní pláží je kus rovinky,vysypané drceným vápencem, kde rekreanti na karimatkách taky polehávali. Kolem celé pláže vede chodník, kterým se dá dojít k posledním třem zátokám, kde se opalují milovníci FKK. Tam požitek z opálování kazili bezohlední textiláci - očumovatelé. Pro ty, co pojedou autem,nebojte se, místa na parkovaní je tam dost, buď na parkovišti u Lanterny, nebo na spojovacích silnicích mez hotelem Girandela a Lanternou.

Celkový dojem
Doporučuji všem méně náročným klientům (asi chybí klimatizace ve vedrech). Ale prosím vás, nejezděte tam všichni, aby nás tam nebylo příští rok moc.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 192
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.