Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Borak - Pelješac

Autor lála 
Re: Borak - Pelješac
04. 08. 2010 16:27
Ahoj všichni,
o víkendu jsme se vrátili z 14denní dovolené z Boraku. První týden voda jako kafe ,ale druhý týden dost foukalo a voda se obrátila a byla docela studená , ale celou dobu krásně čistá. Jinak při našem odjezdu právě dokončovali povrch celé silnice od tunelu až do Boraku.Myslím,že ne v celém úseku,ale na většině se už budou moct vyhnout 2 auta. Jinak vos málo ale je tam nějaká jiná štípavá havěť,my měli raid do zásuvky a v pohodě,ale naši sousedé byli doštípaní. .Jinak v Boraku supr dovča!!!yawning smiley
Orebic
11. 08. 2010 14:26
Dobrý deň,
bol niekto v Orebiči? A má fotky zo zmrzlinárne Slastičarna oaza? Ak hej poslali by ste mi ich na email nikus152@azet.sk
Ďakujem smiling smiley)
Re: Borak - Pelješac
17. 08. 2010 17:42
V neděli jsme se vrátili z Boraku, app.Hanija super...čisto a žádný problém, letos jsme tam byli již počtvrté. Co mě docela mrzí je čistota moře, loni vždy odpoledne se na moři vyskytl "bordel"letos to bylo už tak 3-4 krát za den, nechápali jsme odkud se to bere jestli ze spodní hospody nebo z lodí nebo z nějakých app.ale je to docela vada na tak krásném místě jako Borak je. Jinak je tam klidno, prostředí krásné, nebylo ano moc lidí.....silnice od tunelu až dolů je hotová-krásná nová asfaltka, ale svádí to nějaké řidiče k rychlejší jízdě a to tam opravdu nejde. Nevím zda se tam vrátíme i příští rok...a to opravdu jen ohledně té čistoty moře. Máte někdo podobnou zkušenost z Boraku??
avatar Re: Borak - Pelješac
18. 08. 2010 18:00
Ahoj Irčo, máme stejnou zkušenost z loňska a proto letos jedeme jinam - taky mě mrzí, že z Boraku zůstane jen ten nádherný výhled... bohužel, i na špinavé moře! confused smiley
avatar Re: Borak - Pelješac
18. 08. 2010 20:01
za 3 neděle máme v planu se tam potápět - tak to se máme na co těšit hot smiley ale hloubějc pod vodou snad bordel nebude...
Re: Borak - Pelješac
19. 08. 2010 09:03
Ahoj Štíre, myslím, že potápění bude OK. Jenom přeji pevné nervy a plný kýbl trpělivosti. Budete to potřebovat.
Lála
Re: Borak - Pelješac
21. 08. 2010 19:56
Ahoj,
ač Borak není "moje" destinace, nedá mi nenapsat připomínku k posledním příspěvkům těch, zdá se bývalých štamgastů Boraku ... proč se upozornění na problém s čistotou moře neobjevilo v jejich, jinak tak četných, příspěvcích už po návratu z minulé dovolené ??
Proč až letos, málem po sezoně??
Minimálně bych očekávala konstatování a popis zhoršeného stavu, lépe však varování, ale hlavně včas.
Čekat, že si někdo další taky naběhne ... to se mi nezdá fér.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivak (21. 08. 2010 21:00).
avatar Re: Borak - Pelješac
22. 08. 2010 16:22
Ivak - jako "miništamgast" myslím, že Tvůj příspěvek je zbytečně jízlivý. Ono totiž to, co jednomu vadí, může být pro dalšího úplná prkotinka. Někde je voda daleko špinavější než v Boraku - a tady se domnívám je to způsobené jen bezohledností "provozovatelů" Boraku při úklidu kolem "kuči" nebo provozem dolní hospody. Dokonce jsem se o tom někde i zmínila, ale nemůžu to najít.
My jsme také tady na fóru před naším prvním pobytem v Hanije četli, že tam páchne septik atd., ale nic takového se nám za celou dovču nestalo - nic jsme necítili.
Takže můj závěr - lehce se nějaké místo očerní na základě subjektivního dojmu jednotlivce a stejně tak lehce se najde další deset lidí, kteří stejné místo budou považovat za nejkrásnější. K těm druhým pořád patříme i my a do Haniji se určitě opět někdy vrátíme, protože ten výhled na širé moře je nezapomenutelný. thumbs up Ale určitě si raději najdeme dobu, kdy tam bude menší provoz - jak ostatních turistů, tak i hospod. yawning smiley
Re: Borak - Pelješac
22. 08. 2010 21:54
Souhlasím s Rosmarine a navíc, my tam byli loňské léto poprvé a moře jsme měli opravdu čisté celých 14 dní - nebylo nač si stěžovat. Byli jsme shodou okolností také v Hanije a ani my neměli potíže s žádným zápachem a dokonce ani s obávanými vosami. Takže nesouhlasím...kdyby bylo něco špatně, tak bych negativní zkušenost jistě napsala, ale loni jsem naši dovču v příspěvku vychválila, protože prostě byla super a určitě se zase někdy rádi vrátíme spinning smiley sticking its tongue out
Re: Borak - Pelješac
23. 08. 2010 14:54
Zdravím, rád bych věděl, jaká je cesta od tunelu dolů, byli jsme pouze za tunelem a viděli ten spád dolů. Nafotili jsme panorama a jeli pryč.
Re: Borak - Pelješac
24. 08. 2010 13:09
Cesta je úplně v pohodě - cca 1 km se klikatí dolů po úbočí, pak je prudká zatáčka doprava (rovně je to do Trsteniku), pak ještě 2 ostré serpentiny a pak už je to ulička mezi domky.
Re: Borak - Pelješac
27. 08. 2010 00:07
Voda čistá,ale studená jak na Rujaně/od pondělí se už oteplovala/.Od 5 metrů teplota 15 takže nic moc.Vos trochu přibylo,ale stále únosné.Pláže plné,přes noc s REZERVOVANÝMI místy na další den.Ale protože na ně nechodím,tak je mi to fuk.I přes některá drobná negativa na Borak nejméně dvakrát ročně zajedu.I po několika letech mě to sem táhne a pořád se sem těším.
Re: Borak - Pelješac
03. 07. 2011 15:40
Ahoj,zná někdo apartmány Villa Dingač a apartmány Violič,odjezd 15.7.2011
Re: Borak - Pelješac
19. 07. 2011 11:36
U Iva Violiče je prostě pohoda, jinak to nejde říci.
avatar Re: Borak - Pelješac
19. 07. 2011 13:48
Obecně důvod, proč je někdy voda znečištěná je jasný, vítr vane směrem od výpusti kanalizace. Kde jsou jednotlivé výpusti splaškové kanalizace kolem Orebiče najdete tady (hnědý puntík v moři):

Jak vidíte, žádná obec nemá čističku.
Re: Borak - Pelješac
18. 08. 2011 19:24
Ahoj všichni co jste byli na Boraku letos, dejte vědět zda bylo moře čisté, loni nás totiž zklamalo dost špinavé moře a to vícekrát za den. Nevíme odkud to šlo jestli z hospody či z nějakého app.ale plavalo tam lecos.....ach jo....přemýšlím kam příští rok
Re: Borak - Pelješac
18. 08. 2011 23:15
letos v Boraku celou dovolenou moře čisté (15.6. - 25.6.)
Re: Borak - Pelješac
19. 08. 2011 07:21
Tak to je dobře...ale lidičky co v sezóně...byl někdo na Boraku? Letos jsme byli na Hvaru ale Borak je Borak to musím uznat..příroda a to vše dole na Pelješaci...
Re: Borak - Pelješac
19. 08. 2011 08:08
Na Boraku jsme se byli podívat - voda čistá, vlnky, ale těch lidí!!!
Re: Borak - Pelješac
22. 08. 2011 08:49
V Boraku jsem byl několikrát na člunu (7. - 19.8.) a voda byla čistá. Lídí bylo hodně, ale jen na nové pláži. Na staré - kterou mám raději - jen pár.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 221
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.