Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Borak - Pelješac

Autor lála 
Re: Borak - Pelješac
30. 07. 2007 20:40
thumbs upLachtane, díky za díky,trochu mě to tady rozhodilo, k věci-robinzonáda je přesně v půlce mezi Borakem a Trstenikem,nad tzv.starým přístavem, je tam super asfaltka, domeček doslova uprostřed vinic, na terásce stíní vzrostlé fíkovníky, je to tam maličké ale funkční, opravdu překrásný výhled nalevo do žuljanské zátoky, vepředu Mljet,Lastovo,napravo Korčula, nekonečné moře před Vámi, úžasné místo, koupání ve starém přístavu - občas nánosy sajrajtu ale najdete si své místo u tzv.garáží na lodky místních rybářů,parkování kryté hned u domku, fakt dostatečný, bude se Vám tam líbit, zpívat můžete do rána, nikdo Vás neuslyší!
Re: Borak - Pelješac
30. 07. 2007 20:52
Smajlíc : jen tak pro zajímavost - stojí tam ještě v tom starým přístavu na molu ten starý náklaďák a bagr u vinohradu?grinning smiley
Re: Borak - Pelješac
30. 07. 2007 20:57
V neděli jsem se vrátila a přímo na vlastní kůži jsem zažila střelbu.Nechápu to,ten ubožák sotva stojící na nohou roztřílel osvětlení a pustil několik výstřelů do vzduchu(naštěstí).Pokud to byl úmysl či vyřizování si starých účtů,potom nechápu jeho omluvu.Každopádně jezdím do Chorvatska již přes deset let a ještě jsem nepoznala tiché chorvaty.Ticho je leda tak ve střediscích od cestovních kanceláří.Pokud někomu vadí hluk,měl by se vyvarovat společnému bydlení s domácími.Pokud chce někdo ticho a klid mohu poradit robinsonádu na Hvaru.Bylo to super.Jenom doufám,že již do těchto končin neproniká typická česká zloba a závist.
Re: Borak - Pelješac
30. 07. 2007 20:59
brad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Smajlíc : jen tak pro zajímavost - stojí tam ještě
> v tom starým přístavu na molu ten starý náklaďák a
> bagr u vinohradu?grinning smiley


Bagr tam možná stát bude, všude se tam vybudovali nové vinice,budete koukat co práce je hotovo, za chvíli zmizí i lesy,všude kam se podíváte nové vinice, pracují pořád a budují a budují, ty kamenné zídky jsou krásné.
Re: Borak - Pelješac
30. 07. 2007 21:26
LAHULA: píšu to sem, protožes mě naštval, osobně ti to napíšu taky ale jinak,nevím proč falešně kopeš, když víš jak to bylo, takže: minulý rok jsem byl osobně svědkem jak se odstěhovala rodina 5 lidí z penzionu střelce,protože se týden nemohli vyspat, sama spolumajitelka penzionů souseda zpěváka několikrát prosila, aby končili do 23h, volala policii, volala na úřady, to je ověřitelný fakt. Donekonečna řešili v Chorvatsku neřešitelný problém, do toho vybudovali krásné místo - ti co tam bydleli mi dají za pravdu i TY samozřejmě, našli si solventní klientelu (to chápu) a pronajímají celé domy firmám a institucím, které tam posílají své lidi, přitom mají paušálně zaplacenou sezonu i za neobsazená lůžka (to je odpověd na poloprázdné pláže kdes viděl pár lidí)samozřejmě se bojí aby o takovou smlouvu nepřišli i na další rok,závist je ale všude, soused zpěvák škodí kudy chodí, pomlouvá že Brščan nemá hosty a že mu je zakazováno zpívání, tak to osudný den rozjel, střelci praskly nervy, opil se (což nesmí a zpěvák to dobře ví)a střílel. Policie přijela,zatkla,ráno pustila, nebot jsou obeznámeni se situací tak jako ted vy. Jeho partnerka je z toho všeho zoufalá,přátelé i rodina kteří jim chtěli pomoci spíše uškodili, střelec porušil abstinenci a veškeré její úsilí šlo vniveč. Odpovědnost nesou oba, zaplatbůh se nikomu nic nestalo,aby bylo jasno zpěvák se šel onmluvit střelci, je to pokrytectví nebo kalkulace? Přeber si to lahulo, sám tomu nerozumím, to je poslední co k tomu říkám, u zpěváka se dveře netrhnou protože mu Brščan posílá hosty které nemůže a nesmí sám ubytovat protože už je zaplacený. To je taky ověřitelný fakt. Sara měla pravdu, vyřídil jsem si s tebou účty, po svém.
Re: Borak - Pelješac
30. 07. 2007 23:10
thumbs up Vyškrtněte mě celýho rovnou, holt lahulovi se nelíbí, že už nikdy nebude moct bydlet u střelce, (já taky ne, budem zas parta)vono se totiž ubytování a jídlo musí platit všude na světě,a oslavy narozenin jsou jednou v roce,škoda, bud konečně soudný a vypust páru, napsal jsem to sem proto, abys nemohl říct zas jinou verzi, at si to každý přečte, a chtěl bych znát tvůj názor na tu kontroverzní omluvu - když sis tak trhal žíly za zpěváka...?!
fez
Re: Borak - Pelješac
07. 08. 2007 10:59
mam otazku ohladom moznosti grilu. Ponukaju ubytovacie kapacity aj takuto vymozenost, alebo si treba priniest vlastny gril aj s uhlim?
My ideme do Boraku o 2 tyzdne, ale doteraz ziadne informacie o vybavenosti ubytovania atd nemame. Je tam moznost napr. zohnat ubytovanie aj na blinc (v pripade, ze by sa nam to zajednane nepacilo?)
Dakujem za odpoved, a ak by ste mali este nejake uzitocne vseobecne informacie, budem povdacna za vsetko.
Dakujem este raz
Re: Borak - Pelješac
07. 08. 2007 22:39
k FEZ - gril si nevozte, tady má každý dům svůj kamenný gril, každý majitel si sám griluje a griluje i hostům - pokud bude s vámi bydlet, jinak na benzínce nahoře za tunelem koupíte dřevěný uhlí,nebo řeknete domácím a oni Vám připraví dříví, bez domluvy bych do Boraku nejezdil,je tady plno, nebojte, bude se Vám tady líbit, snad se do té doby i oteplí moře než dorazíte, dnes zas ledový....
eja
Re: Borak - Pelješac
08. 08. 2007 18:16
pre sheriffa

Ahojsmiling smiley.
prosim ta , ty si pisal o bezbarierovom byvani na Peljesaci-Boraku-majitel p.marinovič,ak mas nahodou jeho t.cislo al.email prosim ta posli mi to na spirite@centrum.sk.

ak niekto vie o bezbarierovom byvani na Peljesaci, prosim poslite info.
Dakujem peknesmiling smiley

zdravim vas eja.smoking smiley
Re: Borak - Pelješac
08. 08. 2007 22:30
Tady nabízejí bezbariérové ubytování
[www....]

Z vlastní zkušenosti vím, že majitelka agentrury je velmi ochotná a příjemná paní, co řekne, to je pravda a není skoro žádný rozdíl v ceně, jestli se to domlouvá přes ni nebo přímo s majitelem...
Re: Borak - Pelješac
08. 08. 2007 23:36
pro eja - zkusím ti sehnat číslo na českou majitelku toho ubytování,nemá agenturu, je to její domek který pronajímá.
Re: Borak - Pelješac
10. 08. 2007 14:31
eja: nemůžu se prokousat na tvůj email, doufám že ti to spojení někdo pošle, budu zkoušet dál.....nebo si projed starší příspěvky mělo by to někde být.
Re: Borak - Pelješac
15. 08. 2007 13:30
Ahoj navrátilci z Boraku, prosím o informaci. Jak to je s restaurací. Netušíte zda letos končí v srpnu a nebo bude otevřeno i v září.
Re: Borak - Pelješac
19. 08. 2007 15:44
Ahoj.Do Boraku už nějaký rok jezdíme a chci se zeptat kde je otevřená ta druhá hospoda.
Re: Borak - Pelješac
21. 08. 2007 09:19
Druhá hospoda je nalevo od větší pláže, přímo nad mořem, je z ní krásný výhled na západ slunce a pelješacký kanál. Ceny jídel jsou 40-60 kun, pizza asi od 35 kun.
Re: Borak - Pelješac
21. 08. 2007 09:26
[



Upraveno 3krát. Naposledy upravil brad (21. 08. 2007 09:47).
Re: Borak - Pelješac
30. 08. 2007 09:18
Boraku jsi na dosah.
Dnes naposledy v práci, doma trochu zmatek s balením a zítra do autíčka a jedem. V sobotu jsme v Boraku na pláži a už se nemůžeme dočkat.hot smiley
Re: Borak - Pelješac
30. 08. 2007 09:19
Tak nevím jestli tam někde najdu lahev Ferneta a vůbec nikdo se neozývá jak tam letos bylo...angry smiley
Evice
Re: Borak - Pelješac
30. 08. 2007 11:57
Tad tedy - Borak - Pelješac 1.8. - 8.8. - bylo tam nádherně, jen první tři dny silný vítr a studená voda, což ale náladu vůbec nezkazilo. Cestou směrem do Trsteniku krásné soukromé plážičky. 3 dny byly i slavnosti, živá hudba, víno, rakija - perfektní atmosféra. V sezoně samozřejmě dost lidí. V Chorvatsku již letos posedmé, ale Pelješac je nádherný. Borak - překrásná příroda, moře - kouzelné šnorchlování, pro mladé ale asi nuda - žádné disko apod. což mě naopak vyhovuje. Závidím, hned bych se tam vrátila, tak snad zase za rok.
Re: Borak - Pelješac
30. 08. 2007 15:09
Robinzonáda mezi Borakem a Trsteníkem od 11. do 26. 8. Bylo to super. Celé dva týdny slunečno bez kapky deště a bouřky. Koupání v starém přístavu perfektní. Teplá a čistá voda. Přístup do vody bez problému. A šnorcholování ani nemluvím. Domeček funkční. Absolutní klid a pohoda. Balzám na nervy. Nikdo nikde. Člověk muže chodit bez problému na Adama. Prostě pohodička mezi vinohrady. Vhodné pro každého, kdo má rád klid a pohodičku a není velmi náročný. thumbs upsmoking smiley
Re: Borak - Pelješac
30. 08. 2007 15:12
Díky, budu od vás v Boraku pozdravovat.
Mějte se tu fajn.
Re: Borak - Pelješac
30. 08. 2007 17:30
lachtan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Robinzonáda mezi Borakem a Trsteníkem od 11. do
> 26. 8. Bylo to super. Celé dva týdny slunečno bez
> kapky deště a bouřky. Koupání v starém přístavu
> perfektní. Teplá a čistá voda. Přístup do vody bez
> problému. A šnorcholování ani nemluvím. Domeček
> funkční. Absolutní klid a pohoda. Balzám na nervy.
> Nikdo nikde. Člověk muže chodit bez problému na
> Adama. Prostě pohodička mezi vinohrady. Vhodné pro
> každého, kdo má rád klid a pohodičku a není velmi
> náročný. thumbs upsmoking smiley

No jo hochu, to je taky můj sen !!! Ale mamču bych do toho nedostal, baby se chtěj bavit - promenáda, restaurace, barové opojení atp. !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Evice
Re: Borak - Pelješac
31. 08. 2007 06:43
To lachtan:

Ten domek okukuji již dva roky.Můžete mi prosím napsat pro kolik je lidí a kontakt na majitele, nebo přes jakou agenturu jste ho měli zajištěn? Myslím, že ho nabízí i adriatic. Místo je to fakt kouzelné, ty promenády by mi vůbec nechyběly. Už jsem netrpělivě čekala, až se vrátíte a napíšete své dojmy. Dík
Re: Borak - Pelješac
31. 08. 2007 15:23
To Evice: Domek jsem měl zajištěný přes Adriatic. Mám aj kontakt na majitele. Je v něm místa pro 4 (uvádí agentura). Vyspí se tam 5 - manželská postel v ložnici, rozkládací gauč a pohovka v kuchyni. V případě zájmu mám fotky interiéru a pošlu na zaslaný mail spolu s kontaktem na majitele.
Je tam perfektní výhled na tzv. "velké moře" a ostrovy. Venku na stěně je i sprcha, když se člověk vrátí od moře. Malé nedostatky vyváží ten klid a výhled. thumbs upsmiling smiley
Re: Borak - Pelješac
31. 08. 2007 16:07
lachtane zdravím zpět v Čecháchspinning smiley sticking its tongue out škoda že jsem tě tam nepotkala, koukala jsem na auta jestli neuvidím nálepku fóra.. v Drače bylo studené moře, tak jsme se nejraději chodili koupat na malinké plážičky mezi Janinou a Trstenikem, tam bylo moře teploučké jako kafe a hlavně to soukromí, jen plážička, naše rodinka a mořeee - balada. Domací nám vysvětlil že je to větry - bura a jugo, takže otevřené moře bylo teplé, ale to do zálivu ledové. Když jsem odjížděli, bylo teplé už obojí moře. Měla jsem se sejít poslední den pobytu s Evikem2 v Boraku, ale byla ten den na Korčule na výletu, tak to nevyšlo, ale byli jsme se v Boraku podívat jen na skok a pěkné šnorchlování. Kde to byl přesně ten váš baráček? Jak to popisuješ to je totiž přesně dovolená dle našeho gusta. Do Drače bych už nejela, bydleli jsme u hlavní silnice a to byl rachot, auta tam jezdili snad stovkou někdy a hlavně v noci se kvůli tomu nedalo spát. Jinak v Drače výborná Dalmatinskaja kúča, za slušné ceny velké a doobré večeře(myslím mořské potvory atd..).Pošli mi na mail prosím nějaké fotky a info, budeš moc hodný. Uvidím kde skončíme za rok, je to tááák dalekoeye rolling smiley
Re: Borak - Pelješac
31. 08. 2007 16:53
To petulacka: Přes Drače jsem jezdil a na pohled to nebylo nic valného. 70 km pŕes obec a mezi uzoučkou pláží a bydlením hlavní silnice. Ten domek je na adriatic.hr mezi robinzonádamy. Jsou tam i fotky. Soukromé fotečky mohu poslat na soukromý mail. Z fóra jsem se potkal s mm v Žuljaně 20. 8.
Ten domek je směrem na Trsteník od křižovatky na Borak rovně po pěkné asfaltce (špalek s nápisem Dalmatinská kučka) vzdálen cca 2000 m. spinning smiley sticking its tongue out
mm
Re: Borak - Pelješac
31. 08. 2007 18:24
ahojky taky zdravím zpátky v Čechách. to Lachtan: Setkání bylo super akorát mě mrzí že sme se kVám nedostali na náštěvu - snad za rok. Kudy si jel domů nezkusil jsi Mostar? to Petulacka: přes Drače jsem taky jezdil , každý druhý den na nákup do Janjiny ale nikde sem tam vaše auto neviděl. V Drače to chce bydlet alespoň pod silnicí někde kolem konoby, ale i tak ten přístup do moře nic moc
Re: Borak - Pelješac
31. 08. 2007 19:16
mm přesně jak říkáš kolem konoby o trošku lepší, ale zase kolonáda, lidi pořád a všude a přístup do moře tam vlastně žádný. Bydleli jsme v apartmánu někde v půlce té hlavní - mordý ford mondeo cedulku s fórem zadní okno. V apartmánu jsme ale byli jen na snídani a potom večer, jinak přes den jsme cestovali po Pelješacu..Ston, Orebič, pláž Divna atd. i mimo něj Mjet, ten byl hezký.
Lachtane byli jsme v Boraku v Dalm. kúče na obědě.. asi je kúča v každé vesniciyawning smiley a dobrý.Napíšu ti do pošty mail a budu se těšit na fotečky:-)
Re: Borak - Pelješac
31. 08. 2007 20:13
to petulacka: foto posláno na zaslaný mail
to mm: Čauko. Cesta byla klasika po dálnici od Šestanovacu až domu. Radši jsem nic neriskoval. Jen Sv. Rok asi 45 minut v kolone a 100 km před Budapeští byly 3 řetězovky za sebou a další hodinka zdržení. Cesta trvala 16 hodin na jeden zátah s pár přestávkama na jídlo, tankování a vyprázdnění. yawning smiley
mm
Re: Borak - Pelješac
01. 09. 2007 06:26
to Lachtan: hlavně že ste šťastně dorazili domů. Nám cesta domů taky vyšla, nejhorší část cesty trdičně naše D1 (záměrně nepíšu dálnice), ale jinak pohoda bez front a jiných komplikací.
to Petulacka: škoda že sem tam tvoje auto neviděl, nějak jsem měl zafixovaný že jedeš do Trpanje, takhle sme byli kousek od sebe, Když si byla v Drače nevíš náhodou proč letos u silnice neprodávali žádný ovoce - před dvěma lety přímo v Drače prodávali u silnice ovoce na třech místech a letos nic, a taky mě mrzelo že byl zavřenej Beach bar hned za Drače. Zátoka Divna se nám taky moc líbila. Navštívili sme taky Zaglavak u Trsteniku, a to už taková paráda nebyla - sice tam byla krásně průzračná a teplá voda, ale! na břehu šílenej nepořádek od rozbitejch lahví až po injekční stříkačky a bohužel to samí i pod hladinou - muselo se plavat na pravo ke skalám tam už bylo čisto a dobře se tam šnorchlovalo. A na kamenech na břehu byl černej tér, sice malý kousky ale stačilo to pěkně zmazat deku i nohy. zřejmě nějakej pozůstatek po havárii, takže Zaglavak nedoporučuju.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 37
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.