Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Otok VIS

Autor DAIWA MEN 
29. 07. 2020 20:23
Dobrý večer Ondo,

z Visu jsem se vrátil v pátek.....

Musím konstatovat, že po návštěvě Visu ještě teď sedím u fotek....a Vinka Coceho.....vyzkoušejte smiling smiley

Dovolená byla jedním slovem paráda. Je to sice 19 hodin cesty když jedu z Liberce (závidím Budějovičákům)....ale prostě to stojí za to.

Každý si bude chválit tu "svoji oblíbenou" oblast a u mě to jsou ostrovy, jak v Chorvatsku, tak v Itálii, kde citím úplně jinou atmosféru, než na pevnině.

Ale zpět k ostrovu. Je tam "trochu" draho....pivo 20-28 kuna....zmrzka 12-14 kuna.......a jídlo ani nemluvím, ale třeba v Komiži na pláži u hotelu Biševo...pizza za 55 kuna a byla velmi dobrá......Potraviny Tommy ve Visu nejvetší...a dá se tam sehnat co je potřeba....Třeba REDBULL za 20 kuna.....ale je tam nádherněgrinning smileygrinning smileytongue sticking out smiley

Za celou dobu jsem byl na třech plážích...když nepočítám pláž v Komiži kde jsme spali......byla to Stiniva....Stončica...a Tepluš...

Za mě nej pláž Stončica......super restaurace na pláži....fungující "WC"....a písek cca 200 m......za mě nejlepší volba, ale je to tím, že mám dvě holky (4 a 7 let)...a ty tam byly nejvíce spokojené...

Pláž Tepluš je vedle Rukavace......opět super restaurace.....WC.....možno i stínu pod stromy.....ale kdo si chce zaprášit auto...nejlepší volbasmiling bouncing smiley

Zlatý hřeb...pláž Stiniva.....Příjezd na horní parking.....jen dvě auta.....jedno auto s českou SPZ...VW Multivan....taky jsem si přečetl...že je sestup obtížný.....tak jsem vzali naše vybavení....dvě tašky a vyrazili....pohled z kopce dolů je krásný...ale předurčuje co Vás bude čekat.....měl jsem žabky.....a holky sandále...a už bych tak nešel.....začátek pozvolný....ale pak se to zhorší a jsou tam úseky vyloženě na pevnou obuv....nejhorší je ten jemný prach s kamínky....blbě šlápneš...a jedeš....takže určitě pozor na tu cestu....nejlepší je, jak člověk myslí na odpoledne, až to půjde nahoru...šli jsem to 15 minut dolů...a 25 minut nahoru....ale 100% běžte......ale nevím, kdy se tam zase vydámthumbs up smiley

Jinak Komiža je klidná....večer bylo v restauracích plno....ale kousek dál už nebylo nic slyšet....Vis je živější....a příště zkusíme asi tuto lokalitu....ale v Komiži pláž Gusarica...a kostel hned na pláži....no prostě moc pěkný....a lidí velmi málo....češtinu jsem slyšel...asi 4 x...

Byl jsem se podívat na Titovu jeskyni...a asi zbytečný...a moc pavouků po cestě do jeskyně.....

...vše je vynahrazeno nádhernými výhledy, ať jedete kamkoliv.....vždy se stoupá nahoru a dolu....

...rozšířili silnici na jižní straně ostrova.....tak je to s uhnutím už lepší.....

...ostrov je to nádherný....rozmanité pláže.....a ty výhledyeye popping smiley

Narážky na ceny neberu vůbec jako kritiku, protože jsem věděl, jak se ceny pohybují na místě....počítám vše jako korunysmiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley

Užijte si to tam.......bude na co vzpomínat......jen věřím, že Vás nepotká co mě......že jsme dorazlili na ubytování po 19 hodinách na cestě...a paní domácí zapomněla na naší rezervaci a dala do našeho apartmánu Poláky co přijeli před námi.......to je jiný příběh....

Přeji hezký večer....Radek
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 137
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.