Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Otok VIS

Autor DAIWA MEN 
avatar Re: Otok VIS
29. 07. 2020 20:23
Dobrý večer Ondo,

z Visu jsem se vrátil v pátek.....

Musím konstatovat, že po návštěvě Visu ještě teď sedím u fotek....a Vinka Coceho.....vyzkoušejte smiling smiley

Dovolená byla jedním slovem paráda. Je to sice 19 hodin cesty když jedu z Liberce (závidím Budějovičákům)....ale prostě to stojí za to.

Každý si bude chválit tu "svoji oblíbenou" oblast a u mě to jsou ostrovy, jak v Chorvatsku, tak v Itálii, kde citím úplně jinou atmosféru, než na pevnině.

Ale zpět k ostrovu. Je tam "trochu" draho....pivo 20-28 kuna....zmrzka 12-14 kuna.......a jídlo ani nemluvím, ale třeba v Komiži na pláži u hotelu Biševo...pizza za 55 kuna a byla velmi dobrá......Potraviny Tommy ve Visu nejvetší...a dá se tam sehnat co je potřeba....Třeba REDBULL za 20 kuna.....ale je tam nádherněgrinning smileygrinning smileytongue sticking out smiley

Za celou dobu jsem byl na třech plážích...když nepočítám pláž v Komiži kde jsme spali......byla to Stiniva....Stončica...a Tepluš...

Za mě nej pláž Stončica......super restaurace na pláži....fungující "WC"....a písek cca 200 m......za mě nejlepší volba, ale je to tím, že mám dvě holky (4 a 7 let)...a ty tam byly nejvíce spokojené...

Pláž Tepluš je vedle Rukavace......opět super restaurace.....WC.....možno i stínu pod stromy.....ale kdo si chce zaprášit auto...nejlepší volbasmiling bouncing smiley

Zlatý hřeb...pláž Stiniva.....Příjezd na horní parking.....jen dvě auta.....jedno auto s českou SPZ...VW Multivan....taky jsem si přečetl...že je sestup obtížný.....tak jsem vzali naše vybavení....dvě tašky a vyrazili....pohled z kopce dolů je krásný...ale předurčuje co Vás bude čekat.....měl jsem žabky.....a holky sandále...a už bych tak nešel.....začátek pozvolný....ale pak se to zhorší a jsou tam úseky vyloženě na pevnou obuv....nejhorší je ten jemný prach s kamínky....blbě šlápneš...a jedeš....takže určitě pozor na tu cestu....nejlepší je, jak člověk myslí na odpoledne, až to půjde nahoru...šli jsem to 15 minut dolů...a 25 minut nahoru....ale 100% běžte......ale nevím, kdy se tam zase vydámthumbs up smiley

Jinak Komiža je klidná....večer bylo v restauracích plno....ale kousek dál už nebylo nic slyšet....Vis je živější....a příště zkusíme asi tuto lokalitu....ale v Komiži pláž Gusarica...a kostel hned na pláži....no prostě moc pěkný....a lidí velmi málo....češtinu jsem slyšel...asi 4 x...

Byl jsem se podívat na Titovu jeskyni...a asi zbytečný...a moc pavouků po cestě do jeskyně.....

...vše je vynahrazeno nádhernými výhledy, ať jedete kamkoliv.....vždy se stoupá nahoru a dolu....

...rozšířili silnici na jižní straně ostrova.....tak je to s uhnutím už lepší.....

...ostrov je to nádherný....rozmanité pláže.....a ty výhledyeye popping smiley

Narážky na ceny neberu vůbec jako kritiku, protože jsem věděl, jak se ceny pohybují na místě....počítám vše jako korunysmiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley

Užijte si to tam.......bude na co vzpomínat......jen věřím, že Vás nepotká co mě......že jsme dorazlili na ubytování po 19 hodinách na cestě...a paní domácí zapomněla na naší rezervaci a dala do našeho apartmánu Poláky co přijeli před námi.......to je jiný příběh....

Přeji hezký večer....Radek
Re: Otok VIS
16. 09. 2020 06:19
Shoj radku hezky pribeh...
Zajimalo by me jsk jsi to vyresil s ubytovanim...
Re: Otok VIS
22. 09. 2020 18:19
Ahoj Radku,
moc díky za tipy na ostrově Vis.
Den před odjezdem jsem byl ještě v práci, protože dálnice nepočká že grinning smiley

No, ještě večer před odjezdem jsem objednal přespání v Krapině. Chtěl jsem z Krapiny vyrazit brzy ráno a vzít to po magistrále ze Senje až do Mimic. Bylo by to krásné vzpomínání, když jsem tam jezdil s tátou v devadesátých letech. No nevyšlo to grinning smiley
Ráno jsme totiž vstal levou nohou napřed a podle toho se odvíjel celý zbytek dne grinning smiley !!!

Když jsem byl vynést odpadky, tak jsem zlomil klíč v zámku...2h zdržení, než se mi to podařilo vyndat.
Pak cestou za Benešovem v obci Olbramovice nás sejmul mladík ve fábii s modrým majáčkem (doteď to řeší PČR) a třešničkou na dortu bylo to, že mi za Budějcema upadl levý stěrač.
To už na mě bylo trochu moc.
Na pumpě ho neměli a v Budějkách až na druhý pokus. To už bylo kolem páté večer a já měl být kolem osmé v Krapině. Ubytování jsem zrušil a objednal pokoj kousek od hranic s Rakouskem.
Takže, zámek, pak PČR a stěrač mě zdrželi o 6h a prostě to nemělo cenu tahat to dál. Bylo potřeba se nějak dát dokupy.

To celé jen tak pro zajímavost thumbs up smiley

Cesta úplně v pohodě. Jen na Chorvatských hranicích chtěli občanky. Zdržení nula nula nic... Jinak jsem jel Dvořiště, Linz, placené tunely, Graz a pak jsem sjel až v Šestanovaci. A frčel na týden do Mimic. Výlety v Omiši na Stari Grad a Mirabela...Pak Imotzki na jezera. Mimochodem...modré je vyschlé.
Po týdnu směr Vis smiling smiley

Trajekt v 11:00 ze Splitu. Nevím jak u Tebe, ale psali, že lístek je zároveň rezervací místa. S tím, že tam ale musím být 45 min předem. Tak se i stalo.
Petar Hektorovič je fakt paráda. Byl poloprázdný.
Další zajímavost: i přes asi tři varování respektive asi spíš prosbu nikdo neměl roušku a všichni dělali, že neslyší.

Já jsem teda kuřák, ale na horní palubě, jak je posezení pod střechou, tak to bylo jako hustá mlha, jak bylo zahuleno. Prostě fuj.
Každopádně za 2h 32min jsme byli na Visu.
Dle doporučení jsem bydlel v Komiže. Nebudu říkat kde, aby to tam bylo volné na příští rok grinning smiley

Vše jsem pak plánoval podle tvých doporučení.
Takže Stončica, Stiniva, Tepluš a pak ta městská pod hotelem Biševo a Srebrna u Tepluše.

No a na doporučení místních jsme jeli i na pláž Pritiscina. To je kapitola sama o sobě. Dolů to šlo, i když se to kolům na autě moc nelíbilo spinning smiley sticking its tongue out
Totálně kamenitá a prašná cesta a místní říkali, že mám dávat pozor, ale že to jde. A šlo to grinning smiley
Krásná pláž a nikdo tam nebyl. Cesta nahoru byla větší peklo. Prvních 200 metrů to jen hrabalo a auto lítalo ze strany na stranu :-D
Každopádně vyjeli jsme.

Stončica je pohodová a celkem chápu, že jste tam byli častěji. 50m od břehu voda stále po kolena a písek pod nohama. Krásné velké ryby.

Stiniva. Té jsem se bál. Ale nakonec super. Parkoval jsem na místě jako ty a šlo to. Měl jsem ale teda pevnou obuv. V žabkách bych asi nešel. Každopádně je to docela horolezení chvílema, ale za ty pohledy to stálo.
Bylo tam plno, ale protože tam ostatní jezdí na lodi, tak mi bylo jasné, že zase za chvilku odjedou. Dopadlo to tak, že jsme na pláži byli asi půl hodiny úplně sami. No paráda.

Večeře v přístavu byla taky fajn. Byli jsme tam u muzea, teď si asi nevzpomenu, jak se to jmenovalo, ale myslím, že Fabrika nebo tak nějak. Nicméně, byl to den, kdy tam parkovalo hodně lodí u mola a Čechů tam bylo....no...skoro víc, jak místních. Další den už klid.
I v té restauraci u městské pláže jsme byli a moc fajn. Díky za tip smiling smiley

Pak jsme si půjčili skútr a frčeli serpentýnami nahoru na Hum. V Podšpilje nahoru na Borovik a pořád dál až k vojákům. Krásný pohled na město a na Biševo. Jížní cesta na Milnu je super. Jen teda, tušíš, proč je ta silnice pak nahoře tak vysoko nad terénem? Myslím tam kolem vinic u Podšpilje a dál na Pliško Polje. Viděl jsem tam dvě nehody, za ten týden.

Ještě k těm silnicím. Google mě zavedlo prý zkratkou z Milny do Visu....Chtěli jsme do Tommyho pro pití a tak....a vedl mě cestou přes Žena Glava a dál na Vis.....ehm, jel si tam někdy? Jestli ne, tak tam nejezdi grinning smiley Je to zlo grinning smiley Snad ještě horší jak cesta na Pritiscinu grinning smiley
Lepší jet z Milny směrem na Podselje. Tam je to pak krásná cesta a krásné zatáčky.

Výlety.

Chtěl jsem si udělat výlet na Biševo a Modrou Špilju a pak do Poratu, ale asi jsem zvolil špatnou agenturu. Alternatura to byla...Dvakrát mě vypekli. Což mě docela mrzelo. Protože jsem díky tomu nakonec neviděl ani jedno z toho.
Ponorková základna je moc fajn. Ten poloostrůvek na druhé straně výběžku taky. Je tam spousta mušlí.
Titovu Špilju jsem tedy vynechal.

Takže, tak jak si sám psal, každému se líbí něco jiného a každý má své místečko. Já si to své našel v Komiže a vlastně celý ostrov Vis.
Mimice byly fajn, ale. Ten ostrov je prostě jiný a odteď na něj nedám dopustit.
Příští rok znovu, pokud situace dovolí.

Chtěl bych na Biševo a do modré jeskyně. Pak bych chtěl na celý den na Paklenské ostrovy smiling smiley Je tam ještě zelená jeskyně a medvědí jeskyně. Pak ty vojenské objekty a tak dále a tak dále. Je tam hodně míst na prozkoumání a k vidění.

Už teď se na to těším. Šíleně mě mrzelo, že jsem musel zpět.

Každopádně přidávám pár fotek smiling smiley
Ondra





Upraveno 2krát. Naposledy upravil beyksson (22. 09. 2020 18:46).
Re: Otok VIS
22. 09. 2020 19:41
Super príspevok. Miestami ako keby som tam bol. Foto paráda. Ďakujem a smileys with beer
Re: Otok VIS
27. 09. 2020 21:40
Díky smiling smiley Plánujete se tam vydat? smiling smileysmileys with beer
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 10:07
Zkusim pridat svou zkusenost z pobytu na Visu zatim z pulky pobytu a fotky dodam klasicky na uschovnu az po navratu, nemam rad kdyz nekde na netu dlouho strasi. Normalne jezdime v lete na Hvar, ale uz jsme tu kdysi byli a chtel jsem se sem vratit. Tenkrat jsem dobiral antibiotika a byli jsme bez auta a tak jsme ostrov poradne neprolezli. Premyslel jsem, kdy to bylo a vzpomnel jsem si, ze tenkrat, kdyz to tomu turistovi utrhlo nohu

[www.rtvslo.si]

Takze uz to bude 15 let, utika to... a bacha miny jsou tu stale i dnes

[lodninoviny.cz]
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 10:12
Kdyz jsme sem prijeli, tak tu bylo temer liduprazdno, ted uz to tak neni, protoze je sezona a velkokapacitni trajekty to sem ve velkem navazeji, ale porad je tu oproti jinym destinacim lidi malo. Z tohoto pohledu jsem spokojen, ovsem na koupani je ten Hvar lepsi. Mam rad male bile a neoslizle oblazky, kdy muzu sedet ve vode a prehazovat je zleva doprava a mzourat na obzor. A takove plaze jsou spis na Istrii, na Krku, na Hvaru, na Peljesaci. Ne ze by tu nebyly, to bych samozrejme lhal, ale...
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 11:01
Jsme v apartmanu v pristavu Vis vysoko ve strani s nadhernym vyhledem a daleko od more. Chodime se kouat do zatoky Grandovac u Ceske vily. V zatoce je i vchod do podzemniho municaku. Tentokrat jsem si dovnitr troufl, tabulky s lebkami a varovanim o minach jsou pryc a ostnate draty jsou potrhane. Tato plaz mi asi vyhovuje nejvic, je tu stin a i kdyz to nejsou orebicske bile valounky, kaminky jsou tak akorat
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 11:10
Zajimava je i Ceska vila, mezi valkama patrila Ceskym draham, pak tu byla 50 let vojenska zakladna. V devadesatkach jsme sice usilovali o jeji restituci, ale vissky starosta tvrdil, ze byla pouze pronajata a pred 3 lety ji tedy prodali nejakemu nicemovi z JAR, ktery uz v Komizi koupil areal byvale sardinkarny, ze turisticky rozvoj, oboji chatra dal. I kdyz, okoli vily je odbagrovano a je vybagrovana i obrovska plocha naproti a nove sem zvrchu vede asfaltka. Takze tu nakonec preci jen bude nejaky superresort. Asi duvod sem prijet, dokud je to zpustle



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (08. 07. 2021 11:13).
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 11:17
I vilu si muzete prolezt, uz se sice riti schodiste, ma vytrhane parkety, obouchane omitky, zbourane pricky, misty odkryte stropy (a misty prohnile tramy) i okenice uz chybi, ale porad je to pekna stavba na asi nejhezcim miste s vyhledem na Vis a i vodarna nad vilou je stale plna vody, jsem zvedav, jak to s ni nakonec dopadne
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 11:24
Mame se sebou kola, takze uz jsme podnikli maly cyklovylet do uvaly Parja, kde je ten velky betonovy kryt pro vojenskou lod. Nahore na kopci je u polozriceneho domku vlez do bunkru. Ten se mi libil moc. Hodne dlouha chodba spojuje palebna postaveni del, pekne ciste bez trosek a s minimem spray maluvek
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 11:31
Nasel jsem tam i dalsi kryt pro auta, manzelka si u vchodu zazpivala, akustika byla velmi pekna. Cestou zpet jsme se stavili obcerstvit ve stare britske pevnosti. Podle hesla, kdo obsadi Vis ovlada Jadran se velmoci o ostrov pretahovali jak psi o ohlodanou kost. Mimochodem Rakousko slavne porazilo u Visu silnejsi italskou flotilu. Myslim, ze taranovali vlajkovou lod a taliani pak ve zmatku prchli. Pri prvnim pobytu jsme meli obraz slavne bitvy na stene jidelny hotelu. Hotel nemuzeme najit, asi uz nehoteluje
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 11:38
Ostrov ma jen 90km2,ale pry az 70km podzemnich vojenskych prostor, proste je provrtany jak emental. Mesic a pul mel fungovat jako sobstacna pevnost. Na youtube muzete najit i dobove vojenske manevry krvaveho psa marsala Tita. Mimochodem to byla za valky jeho zakladna a spojenci tu meli nouzove letiste. I mapy. cz ukazuji polohy potopenych letadel, kterym se nepodarilo doletet. Na hrbituvku u Ceske vily maji letci pametni desku
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 11:45
je tu skoro 70m pod povrchem i velitelske stanoviste, ktere melo odolat jadernemu utoku a muzete si zaplatit exkurzi s pruvodcem. Mne ale 50 euro prijde dost na to, ze vse je nezamcene a volne pristupne. Pravda, takhle hluboko po schodech nepujdu, vzdycky si vzpomenu na Toma Sayera, jak ten zly indian se nedostal z jeskyne, protoze zamknuli dvere. Mne staci par desitek metru, nejlepe, kdyz to nema dvere, ktere by nekdo mohl zabouchnout
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 11:50
Absolvovali jsme po nocni bource i autovylet do Stinivy a Komize. No za tech 15 let me fyzicke schopnosti klesly natolik, ze uz to nikdy pesky nepujdu. Nastesti dest umyl prach a jehlici, ale i presto, ze jsem mel dobre boty, to na mne bylo moc. Zatoka je stale pekna, misto slunecniku uz je tam podium a lidi spousta, protoze je tam vozi lodicky. Nahoru to slo lip nez dolu. Na parkovisti nikdo nevybiral.
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 11:56
V Komizi jsme se levne a dobre najedli, menu za 60kun,ceny tak polovicni nez ve Visu. Pred lety jsme sem prijeli autobusem a i tentokrat sli na plaz za sardirkarnou. Je pekna, lidi malo, ale neni tam stin. I tentokrat jsme se krcili pod tamarysky. Nad plazi je cerne taboriste a lidem nevadi ani rozvesene cedule radnice, ze mohou dostat az 10 000 kun pokuty. Zkusili jsme zajit i na FKK, ale vzdali jsme to. Jeden horolezecky vystup uz stacil
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 16:27
Dali jsme i dalsi cyklovylet, pamet je osidna, ale mam pocit, ze pred temi 15 lety jsme na pesi vylety vyrazeli z Visu skrz ty serpentyny a myslim si, ze byly sotolinove, ale fakt uz nevim. Kazdopadne ted je to pekna asfaltka a na to, jak to vypada hrozne, tak i docela jetelna na kole, protoze sklon je mensi, nez to vypada. Od Visu je tam takovy tunylek, nad kterym je ta nova asfaltka k Ceske vile (mapy.cz ji jeste nemaji zakreslenou
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 16:38
Nejdrive jsme zajeli do Stoncice. Pisek vypada, ze saha az ke brehu, volejbal uz se tam asi nehraje a melcinou pomalu prochazeli dva Cesi s pristroji na hledani pokladu, priznam se, ze netusim, co hledali. Mince z piratskeho pokladu? Restaurace otevirala az od 13, tak jsme vyrazili zpet. V udoli jsme uvideli auta, tak jsme zvolili lepsi cestu a dorazili k zamcene brane, obklopene pletivem, takze se nedalo protahnout. Nastesti zespodu zrovna prijizdelo ceske auto a branku nam odemklo. Vypada to, ze zatoka ma naslapnuto stat se zcela Privat, jak je posledni trend i na Hvaru, retezy, zamky, privat a pristup jen z vody. Pobrezi myslim byt soukrome nemuze, ale pristupove pozemky nad nim ano. Kazdopadne zatoka je to pekna a pro male deti stvorena



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (08. 07. 2021 16:39).
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 16:45
Pokracovali jsme na Milnu. Je to takova poklidna ulice u vody, koupani nebylo podle mych predstav a nelibila se mi ani pisecna plaz v zatoce za Milnou, predstavil jsem si, jak se tam nahrnou lidi z apartmanu a nevypadalo to na stin. Koukali jsme na to akorat ze silnice a nesjeli dolu.
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 16:51
V Podstrazje jsme si v obchode koupili neco na piti a chvili posedeli mezi mistnimi povaleci pred obchodem a pak sjeli do Rukavace. Tady jsem udelal chybu, meli jsme se dole rovnou najezt. Pokracovali jsme na plaz Teplus. Kameni pekne bile, tipuji navezene nakladakem, ale nekoupali jsme se, jen jsme si dali neco k piti. Restaurace nad plazi funguje. Vytlacili jsme kola po sotoline a sjeli do Srebrny.
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 16:57
I tam uz jsem pred 15 lety byl, tenkrat nas tam vzala delegatka, Slovenka provdana na Vis. Na muj dotaz, jak je tu v zime tenkrat odpovedela: Vlhko a vetsinou se obcas trochu zatopi v jedne mistnosti, kam se vsichni namackaji. A tu skladku, na kterou jsem nad Visem narazil cestou ke zricenine nad Visem obcas zapali, aby tech odpadku bylo min. Treba ale uz ted maji po vstupu do EU lepsi odpadove hospodarstvi, jsou tu i barevne kontejnery
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 17:03
Srebrna je stale pekna na pohled, lidi vic, ale rozprostrou se a hlavne je tam mezi stromy stin. Auta parkuji uz nahore a nezajizdeji dolu. Vis uz taky objevili Polaci, ale zatim normalni rodiny s detmi, ne ty urvane priozrale party, ktere mi znechutily nekolik dovolenych. Okoupali jsme se a vedlejsi plaze vynechali. Kameny jsou sice bile, ale na muj vkus velke a oslizle. Byly tam male rybicky, jeto porad pekne
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 17:17
Vratili jsme se do Rukavacu a najedli se v te konobe u vody a cekal nas navrat, v poledni a plnym brichem do kopce. Z Postrazje jsme to vzali smerem na Podselje a pred najezdem na hlavni jsme to vzali paralelni sotolinou. Po rovine to slo, ale jak doslo na stoupani, tak to byl nejetelny sterk. Takze nakonec jsem to vzal udolim jetelnou sotolinou k pisecnym dunam zpet smerem k serpentynam. Uz se nam to nechtelo tlacit dal do kopce.
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 17:48
Jinak ta kratka propojka silnic nad Visem je priserna. Clovek si sice pamatuje uzke silnice na Hvaru pred rozsirenim, ale tohle mne v aute vydesilo. Misto svodidel nad srazem kamenne patniky a na druhe strane skala, kdyz jsem potkal protijedouci auto, tak jsem couval do mista, kde to bylo sirsi. Pravda, nejezdi tu vatrogasci s vodou. Vis ma asi opravdu vodovod. Vodomery jsou zasekany bez jakehokoliv kryti v urovni terenu do zdi starobylych kamennych domu.
Re: Otok VIS
08. 07. 2021 17:55
A to je tak asi vse, protoze se udelalo horko, takze rano k vode k Ceske vile, v poledne siesta v klimatizovanem apartmanu a jak ve skolce, po o, dolu k vode jen do mestecka. Sice jezci a zelene oslizle kameny, ale do Grandovace je to v tom horku daleko 🙂. Jinak Vis ma i mestskou plaz na druhe strane od pristavu na tom poloostrove s kostelikem, ale i tu mame daleko.
Re: Otok VIS
09. 07. 2021 11:05
Pokud jste nebyli, tak si projděte městskou část Visu Kut. Minulý týden jsme se poflakovali a moc se mi tam líbilo.
Re: Otok VIS
09. 07. 2021 13:09
Dekuji za tip. Nakonec jsme se rozhodli, ze Hum dame. Vyrazili jsme serpentinami a tou kratkou propojkou na hlavni a pak sotolinou. Presvedcil jsem manzelku, ze do protiatomoveho krytu Velika glava musim. Inspiraci mi bylo video [m.youtube.com]
Re: Otok VIS
09. 07. 2021 13:14
Takze nahore je pancerovy zvon a kousek za nim je vlez, kde dvere nikdo nezabouchne, protoze jsou vyvracene. Nasleduje levotocive schodiste ukoncene zebrikem, u ktereho jsem vahal, zda se nevratit. Pod nim nekdo inteligentne nechal plechovku od piva jako znacku. Schodiste dolu uz se droli, ale dole je to jina liga, tam jsou i podlahy natreny. Tipnul jsem si spravne smer doprava a po nejake dobe jsem v dali uslysel s ulevou v dali cikady
Re: Otok VIS
09. 07. 2021 13:50
Dalo by se tam asi bloudit cely den. Dole je 100 procentni vlhkost, protoze se kourilo od ust, ale vzduch je cerstvy, protoze, jak jsou vsechny vstupy otevrene, tak to prirozene profukuje. Puvodni vzduchotechnika je samozrejme v troskach, ale jinak ciste bez maluvek. Pokracovali jsme sotolinou k Titove jeskyni
Re: Otok VIS
09. 07. 2021 13:54
Osobne povazuji legendu, ze Tito z te male diry bez vody ridil odboj za komunistickou pohadku. Vzhledem k tomu, ze Vis na konci valky drzeli spojenci, tipuji, ze spis uzival pohodli Ceske vily. Kazdopadne ta dira ve skale za navstevu nestoji. My z ni pokracovali po cervene na Hum. Tam si stale hraji na vojacky a maji tam zakaz foceni a dokonce i koukani
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.