Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím

Autor Dasule 
Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím
21. 07. 2006 18:45
Ráda bych se chtěla zeptat Vás, kteří máte Chorvatsko projeté, kam byste mi doporučili jet s těmito kritérii.Jedeme čtyři dospělí a jedno 1,5leté dítě na začátku září.
Budu Vám moc vděčná za jakoukoliv radu.

1,krásné pláže s pozvolným vstupem do moře (možnost písek i oblázky)

2,borovice zasahujíci k pláži kvůli stínu

3,relativni klid u ubytování, ale navečer se možno projít do příjemného rušného městečka, kde by nebyl problém najít bary, restaurace, pekárny,pizzerie, atd.

4,možnost procházek po památkách nebo historickém centru

5,střední Dalmácie

Moc děkuju, D.
....Omiš...a jeho okolní vesničky prostě nádherathumbs up
Re: Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím
22. 07. 2006 18:09
Tereza napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ....Omiš...a jeho okolní vesničky prostě nádhera


Omiš a jeho středem města procházající, věčně ucpaná, smradlavá magistrála - kouzelný zážitek...

Ještě jsem zapomněl na smradlavý rybí trh. Čarokrásné místo pro rodinou dovolenou... jen se z té nádhery nemohu nějak vzpamatovat...

Člověka můžete donutit, aby proti své vůli zatleskal. Nikdy jej ale nedonutíte, aby proti své vůli zatleskal s nadšením...
Tleskám, ale s nadšením to není! Commissioner
Re: Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím
22. 07. 2006 20:15
Já opravdu přemýšlím, kam ty tak můžeš do HR jezdit, Pokud vůbec někam. Co kdyby jsi byl jednou trochu konstruktivní něco trochu poradil a jen okolo sebe nekopal a neplyval. Zajímalo by mě co by jsi nám doporučil kam se vydat???

Mirek
Re: Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím
22. 07. 2006 20:43
FiaMi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já opravdu přemýšlím, kam ty tak můžeš do HR jezdit, Pokud vůbec někam. Co kdyby jsi byl jednou trochu konstruktivní něco trochu poradil a jen okolo sebe nekopal a neplyval. Zajímalo by mě co by jsi nám doporučil kam se vydat???
>
> Mirek



Přemýšlej si o čem chceš...

Kdybys uměl číst i mezi řádky zjistil bys, že jsem (z vlastní zkušenosti - v Omiši jsem byl a nejen tam) poradil - Do Omiše NIKDY! NE, NE a NE!

A kdybys uměl i psát (neplyval) neplival bys na mne pro moji otevřenost a pravdivě prezentovanou zkušenost.

Člověka můžete donutit, aby proti své vůli zatleskal. Nikdy jej ale nedonutíte, aby proti své vůli zatleskal s nadšením...
Tleskám, ale s nadšením to není! Commissioner
Re: Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím
22. 07. 2006 20:48
Takže jsi nám zase nic neporadil krom toho kam NE tak kam ANO????

Mirek
Poradite mi kam v CHorvatsku jet se šnorchlovat?Zeženu ubytování?Jaké jsou letos ceny?DÍKY Standa
Výše uvedené požadavky splní podle mě Primošten. Cesta po dálnici by byla v září v pohodě a moře, pláže i historické město stojí za to. Určitě z vlastní zkušenosti můžu doporučit.thumbs up
Re: Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím
24. 07. 2006 22:28
FiaMi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže jsi nám zase nic neporadil krom toho kam NE tak kam ANO????
> Mirek


Pokud chceš velmi rozumně investovat své v potu vydělané chechtáky, zkus Port Grimund.thumbs up

Kdo jednou zkusil už nejezdí jinam.smiling smiley
Re: Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím
24. 07. 2006 22:39
No ale pokud se nepletu, tak to je Azurové pobřeží a ne Jadran! Toto je fórum o CHORVATSKU, nebo ne?
Re: Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím
24. 07. 2006 22:52
To Evi:...soukromé...
Dasule, doporučuju městečko Murter na stejnojmenném ostrově, přesně splňuje veškeré Vaše požadavky. Nejlepší koupání tam je na pláži Čigrada a na ostrově Školjič, ale je to kousek od centra.
Pro Dasule
Jezdíme od roku 1991 do Chorvatska s mnoha přáteli.Projeli jsme od severu až po jih mnoho,ale všichni se vracíme Do Živogošče-Blato k panu Linovi-LM Apartmani.Tato osada pod Igraně na Makarske rivieře splňuje všechna Tvá přání.
Dasule, doporucuji Primosten nebo oblast Trogiru. Za par dni vyrazim na 2tydny prave do Primostenu. Je to jedno z mala mist s otevrenym morem, takze voda muze byt trochu studenejsi nez jinde a byvaji vetsi vlny. Ale jinak je to nadhera. Stary Trogir je taky nadherny, ale chce to bydlet trosku dal - minimalne na ostrove Ciova za Trogirem.
Anonymní návštěvník
Re: Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím
30. 08. 2006 21:59
To Kik: Primošten je OK. Ten nápad s Trogirem není zrovna dobrý....

V Kaštelském zálivu se objevila epidemie meningitidy. Lékařskou pomoc vyhledalo ve Splitu už kolem 150 lidí. Onemocnění se projevuje horečkami kolem 38 stupňů a zvracením. Odborníci doporučují dodržovat základní hygienické návyky, pít balenou vodu a pokud se objeví nevolnost a teplota nad 37,5, vyhledat lékaře. Chorvaté nedoporučují koupání na pobřeží od Kaštelu, přes Trogiru, Segeta Donjeg, Čiovu až po splitský přístav. eye popping smiley
PP
Re: Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím
30. 08. 2006 22:07
Nechci se nikoho dotknout,ale taky si myslím,že jsou v HR hezčí místa než zrovna oblast okol Trogiru.thumbs down
avatar Re: Kam poprvé do Chorvatska ?? - poraďte, prosím
31. 08. 2006 09:21
Já taky přidám trochou do mlýna, ale Trogir a Donji Seget vůbec není špatný. Je pravda, že když jsme toto letovisko navštívili poprvé v roce 1997, tak nás okouzlilo krásné klidné prostředí a příroda Donjiho Segetu a rušný, historický Trogir s jeho kouzelnými úzkými uličkami. Postupem času, se z Donjiho Segetu stává rušné středisko, kde při pláži jsou restaurace, půjčovny sportovních potřeb a zábava jako jsou automaty, biliár a taková ta poklidná atmosféra se vytrácí. Trogir si zachovává svou historickou malebnost dodnes a doporučuji ho pro jeho noční život.

Upozorním však na to, že velkou nevýhodou je to, že dostat se pěšky z Donjiho Segetu do Trogiru je možné jen po poměrně dost frekventované cestě a autem se těžko před Trogirem parkuje, neboť jeho historická část je na ostrůvku.

No, nevím jak Chorvatsko působí na Vás, ale zdá se mi, že je čím dál je těžší si najít svou soukromou plážičku jen tak pro dva a postupně se stává z Chorvatska jeden velký zábavný podnik.

Ale i přesto jsem a budu Chorvatsku věrný, protože má v sobě něco kouzelného a nepopsatelného.
Mimo sezónu můžu doporučit ostrov Brač,oblázkové pláže a mimo sezonu i klid.Borovice jsou, oblázky taky, dá se bydlet v apartmánech nad centrem, takže klid.Dá se na výlety na Hvar i jinam. K zhlénutí je i Dominikánský klášter a bývá i dost kultury. Ceny o něco vyšší a nejezdit sem v hl. sezóně - to tu jsou mraky lidí.Sacer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 189
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.