Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Seget Donji- depandynsy Medena

Autor jajka 
Neviete niečo o depandansoch Medena v Seget Donji. Na internete som nič nenašla. Čakám na skorú odpoveď. Ďakujem.
Re: Seget Donji- depandynsy Medena
03. 08. 2006 11:52
Ahojte , môžem Vás poprosiť o Vaše aktuálne skúsenosti s pobytom v hotelovom komplexe Medena v Seget Donji. V iných fórach sa uvádza katastrofálne zlá čistota mora avšak zároveň zároveň som túto pláž našiel na zozname tých ktorým bola pridelená modrá vlajka .Ideme tam koncom augusta ( srpna ) s dvoma malými deťmi a rád by som vedel na čo sa mám pripraviť ,
Budem Vám vďačný za všetky skúsenosti a rady .
Ďakujem
Re: Seget Donji- depandynsy Medena
03. 08. 2006 17:57
My sme tam boli minulý rok. Medena je veľký areál s borovicovým lesom. Podľa nás to nebolo bohvie čo. Vo výhľade vám zavadzal ostrov ktorý bol dosť blýzko ale to ani tak nevadilo ale často sa tam premávali na loďkách, skútroch atď. Čím úžasne zmútili vodu. Ráno bola veľmi pekná čistá ale večer bol vhodnejší na prechádzky.Depandansy sú skoromne zariadené. My sme mali rozbité dvere (kebyže sa niekto zaprie tak je ihneď u nás v izbe) ale rodičia mali dvere dobré. Boli aj ježkovia. Lietalo nad nami veľa lietadiel ale nám to neprekážalo. Bola tam dobrá a lacná zmrzlina.
Tento rok sme boli o 50km ďalej a to miesto sa s týmto nedalo porovnať.
Re: Seget Donji- depandynsy Medena
03. 08. 2006 19:15
Ahoj, v apartmánech Medena jsme byli před dvěma roky s 2 letou dcerou. Protože to byla naše první dovolená v Chorvatsku, tak nemůžeme příliš srovnávat. Kvalita vody se s tou na Makarské nedala srovnávat, ale šlo to. V případě dotazů napište na mail, případně pošlu i nějaké fotky. Jirka
emil
Re: Seget Donji- depandynsy Medena
04. 08. 2006 15:07
To Marek
V Medene som bol ( dvaja dospelí + 2 deti) v roku 2000 . Tiež to blolo moje prvé "Chorvatsko", takže ked som tam bol, bol som voči niektorým menším nedostatkom tolerantnejší, lebo som nemal s čím porovnať. Môj celkový dojem z dovolenky bol vtedy výborný. V areáli hotela je bohatý program, ( minigolf, tenis, pinkpong, vodný tobogán... ) v cene bol velmi zábavný výlet loĎOU konzumaciou miestnych drinkov zadara,.. pekná promenáda do dedinky Seget. Treba určite zájsť aj do blízkeho Trogiru ( historická perla) Voda bola teplá , čistá..
Ale, .... pobyt môže znepríjemniť blbé ubytovanie, izba totiž môže byť otočená aj do ulice, nad parkovisko, kde celú noc buchjú dvere odchádzajúcich a prichádzajúcich autobusov, V ooobrovskej jedálni si ťa aj hodinu nemusí všimnúť čašník... , atd, skrátka , sú to také niektoré negatíva, aké má každý Megakomplex.
Aby som ťa nestrašil, mne sa tam páčilo, spomínam dobre, .. ale do takých veľkých hotelov už radšej nechodím. Vyskúšal som ešte maličký Ugljan, a potom už iba priváty..
želám peknú dovolenku.
Re: Seget Donji- depandynsy Medena
04. 08. 2006 15:36
Naša obsluha bola v pohode. Ale boli sme na 2 miestach vyššie od Segetu. Ale všade bola voda čistejšia aj bolo lepšie ako tu. Nám to jednoducho nevihovovalo a pritom vôbec niesme náročný. Ale keď už vyhodiť peniaza za dovolenku tak chote niekde inde. Podľa mňa...
Re: Seget Donji- depandynsy Medena
04. 08. 2006 16:56
Ďakujem Vám všetkým za Vaše postrehy . Nie som príliš náročný na ubytko , pre mňa a asi aj deti je najdôležitejšie more a pláž .Preto ma trochu vystrašila info ktoru som niekde zachytil o zlej čistote mora v tomto stredisku .
Keď som sa rozhodoval pred pár dňami o destinácii tak už velký výber pobytov na koniec augusta (srpna) pre 2 dospelých + 2 deti s polpenziou nebol .
Deti to budú porovnávať s Baškou vodou (pláž+more) kde sme boli na posledy tak dúfam že príliš veľké sklamanie nebude .
Ak niekto máte typ na nejakú super pláž na ktorej ste boli a pre ktorú sa oplatí prejsť autom od tohto komplexu zopár kilometrov budem rád .
Vďaka za info
Re: Seget Donji- depandynsy Medena
05. 08. 2006 17:19
Ak ste boli v Baške tak si myslím, že budete dosť sklamaný.
My sme išli asi o 10km ďalej do Primoštenu. Široko ďaleko žiadne ostrovy, perfektný výhľad (o to viac fúkalo a boli o trochu väčšie vlny). Parkoviská boli dosť ďaleko (čo je s deťmi nevýhoda pretože sa im určite nebude chcieť chodiť,len takých 10-15min)
A musíte prísť skoro ráno aby ste si zachytili dobré miesta. Lebo len niekde sa dalo zísť do vody postupne. Väčšinou to bolo strmé skaly na ktorých boli ježkovia.
Ale krásne čistá voda.
prcek
Re: Seget Donji- depandynsy Medena
09. 08. 2006 16:03
Právě jsem se vrátila z Medeny - v Chorvatsku jsem byla po třetí.Takže. ubytování - skromné, ale funkční, každýden čisté ručníky, úklid a uprostřed týdné povlečení vyměněné. Večer jsem ale slyšela hudbu z ulice, což mně vadilo. Ale nakonec jsem usnula. Stravování-švédské stoly, zdálo se mně dostatečné - bylo co vybrat a to jsou mé děti hodně velcí rypáci. V areálu měly ale dost vyžití, což jim moc vyhovovalo, protože jsem tam s nima byla sama, vyhovovaly mně animace - měla jsem také čas pro sebe. Na plážích hodně lidí, voda byla čistá, i když je samozřejmě na jiných místech čistší.Trogir je super,krásné městečko. V Medeně se s dětmi nenudíte, je kam jít, a to i večer. Moc se mně líbila světla umístěná pod hladinou moře, takže tam byla osvětlená hladina a mohly jsme se koupat a potápět i v noci. Je to všechno otázka nároků a představ, vrátila jsem se z Medeny teď v neděli, v podstatě nás mrzelo, že už jedeme, protože jsem vlastně nestihli všechno, co jsme si naplánovali. K tomu ubytování - bylo opravdu staré, ale čisté. Do Chorvatska nejedu kvůli válení v posteli, ale kvůli moři a slunku. Personál hotelu byl také vstřícný, hotelovým mikrobusem za příhodnoucenu lze zajet do Trogiru.Příště bych tam klidně jela znovu právě kvůli tomu vyžití pro děti a slušnému jídlu - ale v postatě ráda poznávám každý rok nová místa.
Re: Seget Donji- depandynsy Medena
04. 09. 2006 08:54
Takže zopár postrehov. V Hoteli Medena sme boli od 26.8 - 2.9 čo už je asi po vrchole sezóny a preto aj keď je celý areál vrátane depadensov a priľahlého komplexu apartmánov rozsiahly tak na plážach nás bolo tak akurát a žiadna tlačenica sa nekonala . Pláž bola v pohode . Je kamienková, ale dá sa ležať aj v chládku pod píniami, určite je aj pre deti (na pláž odporúčam karimatky). Čistota mora bez vážnych pripomienok , avšak zhoršuje sa smerom k prístavu Seget Donji cca 2km smer Trogir( nie je dôvod sa tam ísť kúpať) .Strava bola super, len nám vadilo neskorý začiatok večere - 19.00 hod. Inak pokiaľ máte doma dieťa čo zvyknete nútiť jesť , odporúčam. Naše deti sa zmenili na týždeň na nepoznanie a bolo nutné ich neustále upozorňovať že nie je slušné sa správať ako svorka hladných vlkov.
Teraz k deťom , hotel má vynikajúce animátorky ( dve chorvátske dievčatá Maja + ? ) . Klubové služby hotela , stačilo si len deň vopred objednať a mohli ste hrať tenis, minigolf alebo pingpong. Animácie su doobeda 10.00 - 11.30 poobede 17.00 - 18.30 a večerná minidisko. Ak si niečo zaslúži absolútne uznanie tak práve práca animátoriek ( deťom sa pri lúčení s Majou zaleskla aj nejaká slzička).
Prechádzať sa dá popri pláži, kde sa nachádzajú aj nejaké tie bary a obchodíky . Popri mori sa dá prejsť aj do susednej dedinky Seget Donji alebo Vranjica. Pekný je aj výlet lodným taxíkom do Trogiru, ktorý chodí každú hodinu. Na nákupy je najlepšie chodiť do Trogiru
My sme bývali v hoteli ( depadensi som videl len zvonku a určite majú lepšiu polohu z pohľadu prístupu na pláž) . Ubytovanie bolo adekvátne cene , mali sme izbu na 6.poschodí - super výhľad na more . Uznávam však , že ak niekto dostal izbu v hoteli na 1. alebo 2. poschodí a ešte aj smerom k príjazdovej ceste k hotelu tak mu mohol vadiť hluk prichádzajúcich a odchádzajúcich hostí.
Celkovo tento hotel a depadensi určite s čistým svedomím môžem hlavne rodinám s deťmi odporučiť.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.