Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pag-Povljana

Autor HAck 
Mader
Re: Pag-Povljana
11. 07. 2007 15:21
O ty jezera mi nejde,na ty kaslu,jeste bych se plahocil v takovym vedru tak daleko,ale ten syr si dam
Re: Pag-Povljana
17. 07. 2007 11:08
Nevrátil jste se už někdo z Povljany z villy Martina. Informace o ubytování by byly dobrý. Díky Alík.
Jakon
Re: Pag-Povljana
17. 07. 2007 12:43
Vila Martina neni špatná, ale - celkem malé pokoje, 1 skříň na apartmán, 1 noční stolek na ap., na jednom patře 5 apartmánů, takže trochu tlačenice o parkovací místa před domem. Domácího jsem začal přezívat krkoun, protože od známých, co se tam chtěli ubytovat žádal 80E/noc a nesměli používat 1 postel (byli jen 2) - nakonec se ubytovali v ap. Škoda nad martinou za 50E, 2 ložnice a kuchyň + velký balkón. K moři se jde trochu oklikou, ale jde to. Na pláži bylo už dost plno, tak 1/2 chorvatů ze Zagrebu.
Re: Pag-Povljana
17. 07. 2007 13:02
Jak si to myslel s tou oklikou k moři doufám, že to není flák cesty. V kolik vás ubytovali a jsou tam nějaké balkony. Díky
Jakon
Re: Pag-Povljana
17. 07. 2007 13:15
Oklika je "jen" okolo sámošky - je nutno obejít jeden barák se zahradou, takže z tzv 50m k moři je hned 100m (je to ta zahrada vpravo dole na fotce)

Jinak vás neubytujou dříve než ve 14:00 hodin. Balkóny jsou menší, nádobí jsme měli přesně 4hrnky na kávu, 4 poháry, 4 malé/velké/hluboké talíře a pod. 2x elektridká plotýnka. Nebylo to špatné, je to nový barák, ale prostorově pro naši rodinu zvyklou na "barák s výběhem" malé. (Navíc je v každém app. schodišťový telefon se zvonkem - dole samozřejmě neoznačený - takže naprd). Terasa je bez jakéhokoliv posezení - asi jsme si měli vzít nábytek z pokojů? - takže jsem si připadal jak v paneláku, že se se sousedy jen pozdravíme. Vždy jsme se s něým spřátelili, ale tady to jaksi nešlo - každý si dělal svoje a nebylo si ani kde večer pokecat....
MADER
Re: Pag-Povljana
17. 07. 2007 13:52
Jak to vypada v Povljane s cestami jsou asfalt nebo prasny??Chceme si tam vzit koleckove brusle
Jakon
Re: Pag-Povljana
17. 07. 2007 13:56
Brusle si tam vemte, místní tu na nich jezdí a myslím si, že bude hotova už i dlážděná promenáda mezi plážemi dubrovník a městskou pláží. V pagu v informačním centru si vezměte propagační materiály ostrova - jsou tam i cyklomapy. Jinak pláž dubrovnik se každé ráno upravuje (traktorem se srovná vlez do moře a jednou vybírali i velké kameny - pak nebylo čím zatížit slunečník) takže sy myslím na chorvatsko celkem luxus.
Jakon
Re: Pag-Povljana
17. 07. 2007 14:06
Pláž Dubrovnik (je vidět Silva, Martina je schovaná na konci řady za Silvou - asi uprostřed obrázku)


Re: Pag-Povljana
17. 07. 2007 14:09
Dakone díky za vyčerpávající informace kdyby jsi si na něco ještě vzpomněl tak ještě napiš. Díky Alík.
Re: Pag-Povljana
17. 07. 2007 14:55
Jakone je při dřívějším příjezdu na místo možnost dát aspoň u domácího jídlo někam do mražáku a poslední dotaz jak je to s ježky. Díky.
Jakon
Re: Pag-Povljana
17. 07. 2007 15:12
Domácí byl v čudu a babča "uklízečka" nema vremja, takže my jsme dali auto pod borovici do nedalekého lesíku a v něm u moře počkali na "správný čas" jídlo v mrazícím boxu vydrželo v pohodě i když na nauto ke konci pražilo slunko. Ježky jsem neviděl (u břehu rozhodně ne), starší syn celou dobu šnorchloval a říkal že nějaké malé viděl. Jinak na pláži štěrk (v chorv překladu snad písek?) ale v moři je vyvýšeninka z jemného písečku, takže tam domácí chodili i naboso. A bylo tam hodně malých dětí - i batolat v kočárku (ty ale nebyly ve vodě smiling smiley ). Jeden den byla někde na moři bouře a připlavali ke břehu řasy (Bulharsko), a taky jsme zažili i pěkné vlny a i klidné moře jako zrcadlo. A pozor na obzoru byly jedo ráno vidět skákat delfiny - takže se dívejte, snad budete mít štěstí. Pizza Snoopy cca 30Kn (dobrá, a dávají i 1/4 za 8-9kn - pro prcka), zmrzka 4Kn, jídlo v rest na pláži tuším kolem 70kn (nic moc - myslím velikost porce ne chuťově) - lepší v Pagu za 50kn (přírodní řízek a hranolky, těstoviny levnější a palačinky za 15 kn).
Romka
Re: Pag-Povljana
18. 07. 2007 07:07
Vidím samou chválu na Povljanu,odjíždím pozítří.neví náhodou někdo,jestli je tam bankomat? A dá se pěšky navštívit nějaký hezký místa?Zátoky a tak..
Romka
Re: Pag-Povljana
18. 07. 2007 07:11
A ještě něco.....je vidět otevřený moře?Na mapce to není poznat.
Jakon
Re: Pag-Povljana
18. 07. 2007 07:48
Bankomat, směnárna i pošta tam jsou, ale letos poprvé jsem nikde neplatil kartou díky klesající koruně. Měnil jsem v Zadaru v bance - vyšlo to nejlevněji. Směnárna i pošta drahá a naše banky už nemění za střed. Možná je banka i v Pagu, ale nějak jsem ji tam nehledal. V Zadaru v Kauflandu jsem nakoupil zeleninu pomalu za polovičku toho, co chtěli v Povljaně, + jiné drobnosti. Výhled na moře je na fotce nahoře, v dáli jsou vidět na obzoru nějaké malé ostrovy, ale pro nás suchozemce je to jako otevřené moře.....
Romka
Re: Pag-Povljana
18. 07. 2007 07:59
Díky Jakone.Nemyslela jsem platit kartou,ale vždycky vybírám na místě z bankomatu.Takže ani to ne?Raděj vybrat tam v bance?No jo,ale jedeme autobusem,tak poraď jk to nejlíp udělat.
Romka
Re: Pag-Povljana
18. 07. 2007 08:06
A dá se z Povljany dopravit místním autobusem na nějaká jiná zajímavá místa?Je to dost omezený,když jedeš s cestovkou.V Podgoře jsme vždycky sedli na autobus a vždycky nás někam dovezl,i když jízdní řády ta snad ani neexistujísmiling bouncing smiley
Jakon
Re: Pag-Povljana
18. 07. 2007 08:26
S autobusem neporadím, a s výměnou peněz a dopravou vám asi nejlépe poradí místní agent(ka) cestovky. To už záleží i na období, kdy tam jedete. Myslím si, že koruna už oslabovat nebude, to většinou dělá na začátku sezóny. Jinak stojí za to se podívat aspoň do Pagu.
Re: Pag-Povljana
18. 07. 2007 08:51
Zdravím všechny co v Povljaně byli i co se tam teprve chystají. Mohl by mi někdo napsat něco o vile Sillva? Jaký jsou pokoje, v kolik ubytují , a tak vše co by se mohlo hodit. Zatím moc dík. Vyrážím v srpnu.
Re: Pag-Povljana
18. 07. 2007 19:31
Zdravim,co se tyce autobusu do pagu a do povljany tak jezdi 4 dene z povljany!
Re: Pag-Povljana
18. 07. 2007 20:38
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Naproti Povljane je ostrůvek Vir a tam zase
> jezdíme my - na Povljanu se díváme dalekohledem.
> smiling smiley A jsme tu také moc spokojení - moře mezi námi
> je čisté, teplé a plné ryb a mušlí. A bohužel, už
> to letos máme taky za sebou. Tak tedy zdravím na
> druhý břeh. hot smiley


Měl bych dotaz k Viru (ať už sem nebo do extra vlákna ostrov vir co je na foru)

Letos máme hotovo, ale na příští rok jsme dumali, že by právě Vir nemusel být marný. Můžete se podělit o zkušenosti popř. poradit kde to stojí za to? Asi před dvěma roky jsme to tam sice na koukandu při cestě z výletu Zadar-Povljana projeli, ale .....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr_K (18. 07. 2007 20:48).
Re: Pag-Povljana
19. 07. 2007 08:48
máte někdo zkušenosti s apartmány u hotelu Liburnija v Novalje?
Re: Pag-Apartmán Pozega
20. 07. 2007 01:10
Máte někdo zkušenost s apartmánem Pozega na Pagu
Díky za odpověď
Bad
Re: Pag-Povljana
23. 07. 2007 20:11
Nemáte někdo zkušenost s apartmány Lanterna v Povljaně na Pagu? Já jedu na to místo od 21 srpna. Jestli jede někdo ve stejném termínu tak se ozvěte. Kdyby někdo reagoval na moje dotazy tak se mi prosím odpovězte na můj email. Díky.
Mader
Re: Pag-Povljana
24. 07. 2007 13:30
jedeme do Povljany od 24 srpna,treba se tam nekde uvidime
Re: Pag-Povljana
27. 07. 2007 13:07
Byl měkdo v penzionu Tičič v Povljaně, chceme tam jet v záři s dětma 3 a 5, neočekávám žádnej luxus, ale hlavně at tam je čisto, starší nábytek mi nevadí, prosím napište jaké tam jsou pláže a jak daleko od penzionu a zda tam někdo nebyl od Tomitour
Re: Pag-Povljana
27. 07. 2007 20:52
My tam odjíždíme 3.8., taky sháním podrobnosti. Pak dám vědět.
Bad
Re: Pag-Povljana
28. 07. 2007 19:39
Na jak dlouho tam jedeš a do jekého penzionu? A jedeš do Povljany prvně nebo jsi tam již někdy byl?
Re: Pag-Povljana
28. 07. 2007 20:21
Jedu do Povljany poprvé, do penzionu Tičič. Na 10 dnů.
romka
Re: Pag-Povljana
30. 07. 2007 09:08
Nemám zkušenost s apartmány(z venku vypadají hezky),ale mám velkou zkušenost s tomitour - vícekrát s touto cestovkou nejedu ani na nákup.Delegátům je úplně jedno ,co se s jejich klientelou stane.Nechají vás klidně na ostrovu s tím,že není autobus,tvrdí,že přijede v 15.00 ,místo v 8.00,po nějaké době zjistíte,že autobus nepřijel ještě v 18.00 a delegáti se nestarají,že tam zůstalo 10 lidí,ne vlastní chybou bez jídla bez vody - pitná voda na ostrově je slaná,takže si denně musíte kupovat bandasky na pití,jednu za 9 kuna.Na jídlo nemáte nárok,protože máte zaplaceno jen do oběda v den odjezdu.To,že jste tam ztvrdli déle ,nikoho nezajímá.Když pocelém dnu na slunci a sezení na kufrech jdete za delegáty s tím,že chcete vědět co bude,tak zjisíte,že se před vámi schovávají.Až se vám podaří je najít a chcete aspoň nějaký přístřešek,protože to vypadá,že neodjedete,tak vá sdělí,že už chystají stan.Poté čekáte opět pár hodin a až se dostatečně vytočíte,tak vám ta stany přidělí,ovšem už je nezajímá,že vám přidělili stany,kde jsou ubytovaní jiní lidé,akže ze tří stanů pro deset lidí vám zbyde jen jeden,ovšem jsou v něm jen tři madračky a tři židle.Opět začnete otravovat delegáty,ale dozvíte se,že židle vlastně nepotřebujete,stan je přece jen k odpočinku a ne abyste se vyvalovali na židlích(to už jste nasraní,na nic se neptáte a vezmete si sami co potřebujete).Hladní a žízniví čekáte další hodiny,až zjistíte,že konečně po půlnoci přijel autobus,ale řidič musí dodržet 9ti hodinovou pauzu,ak odjedete až zase další den.Delegátů se už na nic neptáte,jdete rovnou za správcem,ať vám dá aspoň matrace,ustelete si venku ,obložíte se kuframa a jdete s prázdným žaludkem a bez pití spát.Ráno konečně odjíždíte,opět bez zájmu delegátů - na dotaz dostaneme aspoň svačinu - odpověď nemáte nárok.To už je vám ale jedno, sednete do autobusu s tím,že konečně odjíždíte,delegátka si vás podle seznamu kontroluje,upzorňujete,že čte jména jiná ,ale jí to asi nevadí,hlavně že tam sedí lidi,řekne dobrý a jedeme.Po x kilometrech se najedou ozve vracíme se,nechali jsme tam človíčka.To už nejste ani nasraní,jen se smějete,ovšem výbuchy smíchu přijdou až teprve když zjistíte,že ten človíček byl třetí řidič.Ale dobrý,v autobuse jede jen deset lidí plus dva delegáti skrčení někde v koutku a raděj se vůbec nebaví,aby nějakou nechytli.Už jsme v česku,sice o den později v deset večer,ale doma.Myslíte si ,že se už nic nestane,spletli jsme se.Protože někteří nejsou brňáci,potřebují svoz,který mají zaplacený,ale dozví se,že svoz asi jen pro tak málo lidí nebude,delegát raděj v Mikulově vystoupí a dále nejede,navíc na naše dotazy je nám sděleno,že už má po pracovní době,takže nic zařizovat nebude.Takže vaříte telefony a sháníte odvozy jak se dá.Tak asi tak k cestovce tomitour.Ještě snad jedna věc,výlety ,které vám cestovka nabízí v pokynech,mají úplně jinou cenu - samozřejmě dražší.
Jinak Povljana nic extra,bez ohledu na zkušenosti s cestovkou,žádné vyžití,pláže písčité,tudíž voda kalná a na kamenitých potřebujete stoprocentně boty,protože kameny jsou ostré.Opravdu ostrov,kde nic není.Vícekrát bych tam nejela,žádná vlnka,kdyby neprojela sem tam nějaká loďka,tak se voda nehne.Nejsme nijak nároční,ale na Povljaně se nám opravdu vůbec nelíbilo ani trochu.Poprvé jsem se těšila domů s tím,že ostrov Pag mě víckrát neuvidí - a to jsme ještě nevěděli,že tam zůstaneme nedobrovolně délegrinning smiley
Re: Pag-Povljana
30. 07. 2007 13:20
Storka o Tomi je fakt síla. thumbs up smiley , ale následovat bych ji nechtěl. Po takovém zážitku bych se nechtěl vrátit ani do Paříže.
Přesto bych Pag jako celek rovnou nezavrhoval. Je tu řada pěkných míst ať už ke koupání nebo k výletům. Tak třeba za pár let..... po pořádném zotavení z působení ck tomi.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

zdc
Hosté: 234
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.