Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pag-Povljana

Autor HAck 
Re: Pag-Povljana
22. 07. 2006 21:56
super, vravel som ze sa Ti to vydarithumbs up
key
Re: Pag-Povljana
23. 07. 2006 11:21
Můžete mi někdo napovědět přepravu z pevniny na Pag. V mapě vidím nějaký trajekt z Karlobagu do Pagu, ale na internetu jsem zatím nenašel žádný odkaz na ten trajekt. Chceme jet do Povljany okolo 19.8.2006.
Díky
Re: Pag-Povljana
23. 07. 2006 13:34
trajekt jazdi z Prizny do Zgljenu myslim, ale do Povljany je zbytocne ist trajektom ked tam prides pekne po moste, v Posedarje zides z dialnice a odbocis na Pag, naco by ste chodili cez ostrov a cakali na trajekt, moj nazoryawning smiley
majkl
Re: Pag-Povljana
23. 07. 2006 20:12
Souhlasím s jurou já jel po staré cestě přes Plitvice na Gračac přes Velebity na Posedarje přes most na Pag nebo jak píše juro po dálnici na Posedarje sjet na Maslenicu a přes most na Pag,je to o něco víc času v autě ale nemusím čekat na trajekt a jedu celkem pěknou krajinou ale je to věc názoru já třeba radši rád něco vidím a dělám si zážitek i s cesty.yawning smiley
Re: Pag-Povljana
24. 07. 2006 13:30
Vemu to z jedné vody na čisto.

Bungalovy od Tomi - pokud si dobře pamatuji, jsou to dřevěné chatky (něco jako zahradní domek co mají v OBI za 50tis.). Vlastní domek je super, hodně místa, dvě ložnice atd. Nebýt pod stromy, asi ho slunce dost rozpálí, ale i tak to chtělo dost větrat. Co je blbé je jeho umístění blízko silnice (ta vede mezi mořem a kempem). Směřují k ní vstupní dveře domku a od kempu jí odděluje jen drátěný plot. Když si člověk sedne na zápraží pod slunečník, aby si dal siestu, koukají mu procházející turisté do talíře a auta kouří pod nos. To je nepříjemné. Záleží na období a hustotě provozu, ale určitě to může být otravné. Jinak tam často parkoval autobus do Rijeky nebo Zahřebu. Mě osobně ten provoz lidí a aut vadil dost.

Příjezd do Povljany doporučuji rozhodně po mostě. Člověk mj. netrne stihne-li trajekt a hlavně by tím asi moc neušetřil. Jede se po dálnici a sjede z ní v Posedarje. Určitě je to značné jako na Pag (od Lučka letos za 103 Kn) a dále po místní velmi dobré a opravené komunikaci. Pro experimentátory doporučuji zatočit už na první označené odbočce do Povl. (tuším v Dinjišce) - jede se tam po úzké cestě lemované zídkami ovčích ohrad a kolem jezera s ptačí rezervací. Nebojte, dvě auta se vyhnou, ale s přívěsem bych to asi nejel. S druhou cestou (široká a asi o 10km delší) se to setká před vesnicí. (Tady na tom odkazu s mapkou od "mišelínů" ta cesta ani není, ale na podrobnější mapě je a ve skutečnosti taky grinning smiley
[www.viamichelin.co.uk]
A pak už hurá po takovém "obchvatu" směrem do kempu. My ho loni nevím proč nemohli najít, takže pokud už tam není cedule, je kemp na levé straně po příjezdu mezi nově postavené apartmánové domy. My to samo projeli nejdřív do prava dozadu kolem hřbitova, což bylo poněkud off smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Petr_K (24. 07. 2006 13:47).
avatar Re: Pag-Povljana
25. 07. 2006 09:35
>Petr_K

Bohužel se naplňují obavy z nedostatku vody: [www.jutarnji.hr]

Michal
Re: Pag-Povljana
26. 07. 2006 14:55
o Povljane ani slovo, tam by to malo byt asi ok, nie? sice az za 25, ale keby to poviem manzelke tak zacne panikarit spinning smiley sticking its tongue out
pavel56
Re: Pag-Povljana
26. 07. 2006 21:52
Bez paniky - pro informaci čerstvě z netu:
26.7. 2006 16:34 - 20:14 Aktualizováno
Nejhorší situace je na ostrově Pag, kde se na 10 000 místních obyvatel a 60 000 turistů ocitlo podle médií téměř bez vody. Oficiální rozhlas Radio Croacia sice popřel, že by šlo o kritickou situaci, ale oznámil, že na Pag dnes dopravila zásoby vody plavidla vojenského námořnictva. Ostrov Pag začínají turisté masově opouštět.
Re: Pag-Povljana
26. 07. 2006 23:06
Povljana má narozdíl od ostatních míst vlastní "slaný" vodovod z jezera. Město Pag, Novalja a další napájí přívod pod mořem z Velebit. Povlajany se to skutečně týkat nemusí. Otázka je za jak dlouho vyschne jezero. Někde ve fóru tu info je - tuším 2002 - zač. srpna? - kdo pohledá najde....
avatar Re: Pag-Povljana
26. 07. 2006 23:12
> Petr_K
Asi nenajde. Poslední dobou byl přístup do fóra hodně zpomalený. Z toho důvodu jsem odstranil všechna stará témata, do kterých nikdo nepřispěl déle než rok. Přece jen byla databáze už dost nafouknutá.

Michal
Re: Pag-Povljana
27. 07. 2006 13:18
>admin
Jasně, to má logiku. Když se pro jedno téma zakládají stále nová a nová vlákna.... nic jiného si nezasloužíme. Třeba se naučíme hledat smiling bouncing smiley .

Ale k té vodě vodě. Před naší plánovanou dovčou v Povlj. jsem spolu s dalšími vyzvídal tady na fóru co a jak. Dostalo se nám tehdy mj. varování před možným suchem. Snad v suchém roce 01-02? jim bylo v kempu bez vody dost zle. K vyschnutí došlo asi dobře zač. začátkem srpna.

---- doplnění----
Tak jsem to našel v kempech, kde se o tom mluvilo (ten svůj úvod nahoře už ale přepisovat nebudu smiling smiley ):
re: kemp Tomi na Pagu
Autor: I v a n a
Datum: 16.04.2005 20:12
Na Pagu v tomto kempu jsem byla tuším v roce 2001 - a moje zkušenosti byly jen ty nejlepší. Nicméně jsem se poté potkala se známou, která tam byla o turnus později. Bylo tehdy mimořádně suché léto a vyschlo nedaleké sladkovodní jezero, které sloužilo jako zdroj vody. Ubytování v kempu bez tekoucí vody tedy bylo prý dost hororové. Ale opravdu nevím, jestli to bya výjimka, nebo jestli se tato situace na suchém Pagu opakuje častěji.

a na čí si dotaz: Ivano, jen se zeptam v kterem terminu jste tehdy byla v kempu (tedy pokud si zhruba vzpomenete).

Přišla odpověd: To si pamatuji náhodou skoro přesně (akorát to vycházelo po kvartálních DPH), čili přelom července a srpna.

Pro lepší hledání jsem to sem překopčil, ale je to tak, že "water-out" se dá čekat i tady nejspíše každou chvíli (pokud už dávno nenastal a nám jen chybí čerstvé zprávy grinning smiley .



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Petr_K (27. 07. 2006 13:45).
Re: Pag-Povljana
28. 07. 2006 17:53
Chceme jet na Pag asi od 12.8., doufám, že už bude problém s vodou vyřešen a že se netýká celého ostrova. Chceme si najít ubytování až na místě asi v Povljaně, můžete mi někdo napsat, zda se dá najít bez problémů? Díky.
Re: Pag-Povljana
28. 12. 2006 12:36
V létě chceme jet do Povljany a rozhodujeme se mezi penzionem Tečič a apartmánem Martina,může nám někdo,kdo tam byl poradit a napsat něco o ubytování?Děkujicool smiley
Anonymní návštěvník
Re: Pag-Povljana
28. 12. 2006 17:21
To Daška byli jsme v létě v červnu v Povljaně v penzionu Tičič je to starší penzion některé pokoje mají společnou sociálku je dvoupatrový na pláž je to asi 50 metrů je písčitá i moře má písek méně stínu ale bylo tam super. Je to pro nenáročné a je tam klid do centra asi 1,5 km.Ať se vám tam líbí.
Re: Pag-Povljana
04. 01. 2007 00:43
Letos se chystáme do Chorvatska,poprvé.U ck firo se nam líbí vila Silva-11nocí,ale v ck mi řekli,že je Pag dost"holý"je kam jít?A co "romantické zátoky"?..A výlety?Pojedem autobusem,2 děti-4,13.Dík za každé info
Anonymní návštěvník
Re: Pag-Povljana
05. 01. 2007 09:49
To rady-Pag je opravdu dost holý ale dá se tam navštívit Stará i Nová Novalja,Pag,Mandre myslím že by se ti tam mohlo líbit.Moře je teplé a místy i písčité např. v Povljaně pažský sýr je skvělý občas se stane že tam dost fouká bora.
Re: Pag-Povljana
05. 01. 2007 10:45
To rady: Dost holý je, taky jsem měl obavu ale chtěl jsem se tam podívat tak jsme jeli. Byl jsem mile překvapen, není to tak hrozné a v některých místech je příroda (divočina) fakt parádní.Problém bude u Tebe asi v tom autobuse. To tě omezuje. Na druhé straně je to kousek a neuslyšíš tolikrát "už tam budem?"moody smiley Měj se H.S.
Re: Pag-Povljana
05. 01. 2007 14:12
Ahojky,díky moc.Bohužel,dneska jsem si chtěla zamluvit ap v Povljaně,ale už je vše (na 10-11nocí)prodáno.Tak hledám dál,ale nevím.Pomohla by mi něčí zkušenost.Kde není moc rušno,pěkná příroda.Kouknu na další témata.Zatím moc dík.R
Re: Pag-Povljana
16. 01. 2007 19:04
Ahoj, taky jsem ještě v Povlaně nebyla, ale na doporučení cestovky jsme si objednali apartmány Lanterna a prý je to oblíbená kapacita. Tak jsme zvědaví, snad to bude fajn. D
Alík
Re: Pag-Povljana
18. 01. 2007 09:31
Ahoj, mám dotaz když pojedu na ostrov Pag přes most tak se za přejezd mostu něco platí? Nemá někdo zkušenost s ubytováním ve Villa Martina. Díky
Alík
Re: Pag-Povljana
23. 01. 2007 11:55
Tak ještě jednou ahoj, mám dotaz když pojedu na ostrov Pag přes most tak se za přejezd mostu něco platí? Nemá někdo zkušenost s ubytováním v Povljaně ve Villa Martina. Díky
Re: Pag-Povljana
23. 01. 2007 13:15
Za most na Pag se nic neplatí.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pag-Povljana
12. 04. 2007 12:51
Ahoj.V létě jedu do Povljany Villa Silva.Nemáte někdo nějaké informace o této lokalitě(služby,pláže,okolí atd.)Můžete poslat i fotky na uvedený e-mail.Děkuji
Re: Pag-Povljana
12. 04. 2007 14:22
Ahoj, bol som tam 2x minule a predminule leto, minuly rok nic-moc 5dni dazd 5dni akoze teplo, predminule asi 2dazd a 8 teplo, ale pocasie neovplyvnis.

inak velmi ticha dedina, ziadny ruch, plaz skoro piesok-uzka, alebo kamene, pizzerie otvaraju az poobede cca 13:00, teda aspon vlani, mal som problem zabezpecit jedlo pre rodinku na obed, restiky nic-moc myslim jedna bola vcelku schopna, lokalita na oddych vyborna, cenovo prijemna, kedze nam dieta povyrastlo tak by sa tam tento rok asi uz nudilo, tak pojdeme inam.

ak este chce niekto nejake info rad odpoviem ak si budem pamatatspinning smiley sticking its tongue out
Re: Pag-Povljana
13. 04. 2007 17:54
A ty jsi byl přímo ve Villa Silva????
Re: Pag-Povljana
14. 04. 2007 19:39
nie, mal som na mysli Povljanu ako obec, byval som v dome na Put Sv.Nikole cca 500m od piesocnatej plaze
Re: Pag-Povljana
18. 04. 2007 18:47
Aha,tak to jo.A jaké pláže jsou na Povljaně? Mám malé dítě a nerad bych aby se neměl pořádně kde vycachtat.Kterou pláž doporučuješ?Jsem rád za každou informaci.Děkujihot smiley
Re: Pag-Povljana
19. 04. 2007 12:46
kedze mam male dieta tak sme chodili na tu piesocnu, aj ked je to skor stavebny piesok ako plazovy, ale zahral sa a vyjasil, je tam aj kamienkova ale tam celkovo chodilo malo ludi, skoro vsetci chodia na tuto piesocnu aj ked je uzka, uzka znamena cca max. 2 uteraky nad sebou, ale nejako sme sa vzdy pomestili, da sa chodit aj do inych lokalit pokial budes autom, lebo v tejto dedinke je to asi tak vsetko, ale nam sa moc nechcelo
Re: Pag-Povljana
19. 04. 2007 16:45
Ahoj, poraď,jsou třeba v Povljaně boty do vody? Jedu taky v létě do Silvy, tak jsem na to zvědav.
Re: Pag-Povljana
19. 04. 2007 16:47
Ahoj, poraď,jsou třeba v Povljaně boty do vody? Jedu taky v létě do Silvy, tak jsem na to zvědav.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 215
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.