Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mljet

Autor Alina 
Mljet
08. 03. 2006 09:16
Můžete prosím kdo jste byl na Mljetu sdělit svoje zkušenosti a zážitky, případně doporučit apartmán? Snad se nám letos podaří tam jet. Konkrétně bych měla zájem o Saplunaru vzhledem k mělkým písečným plážím. Jedeme se dvěma dětmi (13 + 4). Je v Saplunaře obchod ? Masna ? Jak je tam draho? Byli jsme na Hvaru, Visu, Korčule a Mljet je takový malý sen. Dají se tam koupit čerstvé ryby?
Re: Mljet
08. 03. 2006 12:05
Na Mljetu jsme byli v září 2004 ve vesnici Saplunara na výcodním konci ostrova
cena ya ubytování byla 40Eu za noc 2+2 přímo nad zátokou 50m od písečné pláže .
Ve vesnici ještě jedna větší pisečná plaž,2 restaurace, 1 menší obchúdek(zákl.potraviny, větší nákupy jsme dělali mezi Sobrou a Babino Poljem v diskontní prodejně), asi 20 min za vesnicí další písečná pláž Blaca ale tam bylo dost špíny a zarostlá chaluhama. V Pomeně jsme byli při návštěvě NP Je to přístav s větším hotelem. bylo tam docela rušno i po sezóně. Jezera jsou nádherný v menším je slanější voda takže vás to při koupání více nadnáší, ve větším ostrov s klášterem(plavba lodí v ceně vstupného do NP). Ještě jsme se byli podívat v jeskyni kde prý žil Odysseus napobřeží u Babina Polje(náročná cesta ve skalách ale nádhera). Kontakt na ubytování a foto vám můžu poslat když napíšete svůj e-mail.
Ivan
Re: Mljet
18. 12. 2007 18:59
Můžete mi zaslat nějaký kontakt na Vámi popisované místo, ev.Foto. Díky. Pepa /Mljet/
Re: Mljet
23. 12. 2007 21:57
Byl jsem letos na Mljetu a skoro bych dal přednost bydlet v Pomeně a na Saplunaru si zajel. Jezera jsou kouzelná a kolem je víc dalších zajímavých míst než na Saplunaře.
Re: Mljet
28. 12. 2007 12:59
Po letos dvou strávených týdnech v Saplunaře naprostý souhlas s petrem.ms, i když koupání v Saplunaře je bezkonkureční, je škoda pobyt na Mljetu vázát pouze na toto jedno místo, takže jestli si Mljet někdy zoopakuji, určitě první 1/2 pobytu Saplunara a druhá 1/2 severní část s jezery.
Re: Mljet
28. 12. 2007 15:46
Taky jsme byli v červnu 14 dní v Saplunaře. Vzhledem k tomu, že Mljet není nijak velký, lze podnikat výlety autem. My tam najeli asi 400 km. Sever je taky hezký, ale je víc zasažen turistickým průmyslem.
zdc
Re: Mljet
29. 12. 2007 22:57
V Saplunaře jsme byli v červnu 14 dní a nemělo to vůbec chybu. Prostředí a pláže jsou zde bezkonkurenční, Ale nesmíte být zvyklí na nějaké all inclusive, ale spíše tak jako my na all s sebou. Pouze každé ráno zajíždí pekař. Jinak jsme viděli, jak do restaurací skládají z mrazících vozů nejen zmrzlinu ale i mražené ryby. Takže žádná svěža ryba. Zátoka Blaca nás ale zklamala množstvím odpadků a špíny. Jinak tímto zdravím Cloudymana a jeho rodinu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zdc (29. 12. 2007 22:58).
Re: Mljet
03. 01. 2008 10:39
zdc, zdravím také a přeju dodatečně šťatný nový rok:-))
Re: Mljet
19. 02. 2008 17:34
to ALINA. Na Mljetu jsme byli v druhé polovině června 2007,ubytování v Saplunaře,zdravím tímto CLOUDYMANA.Jelikož jsem vyznavačem klidných,opuštěných a ruchem nezasažených míst velmi mě vyhovoval.Saplunara je maličká,pláže jsou písečné,moře neuvěřitelně teplé.Pro jídlo a nákupy se většinou jezdí do Sobry,kde se dá i pojíst v restauraci a zajít na zmrzlinu.Trochu frekventovanější je ostrov v oblasti jezer u nár. parku,ale nesnese srovnání s Korčulou,Pelješacem,Hvarem.Dokonce i turisty zatím málo zasažený Vis působí proti Mljetu přelidněně.Já se na Vis letos vracím,jedu tam potřetí a to už musí být,žádné jiné místo /v CRO/ na mě tak nezapůsobilo.
Re: Mljet
20. 02. 2008 09:56
Nazdar Petře,
to je dost, že ses taky ozval :-))

Cloudy
Re: Mljet
20. 02. 2008 19:36
Ahoooj rodino,
jak se máte??Kam letos?Pojeďte na Vis!!!Od 14.6. je nás tam 5 aut.Jedu tam sice už potřetí,ale ten ostrov za to stojí.
Re: Mljet
22. 02. 2008 10:15
Čau Péťo,
jsme živí a zdraví. Letos máme dovču na přelomu července a srpna, to znamená v tý největší vřavě. Zatím ještě nevíme kam vyrazíme, uvažujeme však o jižní straně Hvaru.
Pozdravuj Michala a Kiku

Cloudy
Re: Mljet
02. 03. 2008 18:41
Jezdím do Chorvatska 2x do roka zejména na ostrovy.Mljet bylo zatím to nejlepší,co jsem z Chorvatska viděl.Bylo to loni v květnu,ubytováni jsme byli v Pomeně v hotelu Odisej.Opravdu můžu vřele doporučit-nádhera!!!! [www.markfoto.estranky.cz]
Re: Mljet
02. 03. 2008 20:17
Pomena, národní park a jeho jezera jsou pěkná místa. Voda v květnu měla v jezerech určitě přijatelnou teplotu. Co moře ? Byli jste také na ostrůvcích, které leží naproti nábřeží ? Byli jste ještě na nějakém zajímavém místě na ostrově ?
Re: Mljet
02. 03. 2008 22:37
Byli jsme skoro všude,nebo aspoň tak,co se dá za týden stihnout.Jestli chcete,koukněte na fotogalerku kterou uvádím v příspěvku výše,nebo mi napište na meil smiling smiley Zdravím M.K.
vlnka
Re: Mljet
03. 03. 2008 13:16
Smejkali, jak dlouho asi trvá cesta k jeskyni a dá se sejít úplně k moři?
Re: Mljet
03. 03. 2008 13:44
Už si to přesně nepamatuju, jsou to čtyři roky ale myslím že tak 20 - 30 minut z Babina polje.

U moře jsme byli až takhle ( to je vstup do jeskyně z moře ). Pár lidí se tam i koupalo.


vlnka
Re: Mljet
03. 03. 2008 14:06
Díky moc, možná se tam mrknem.
Re: Mljet
03. 03. 2008 15:22
Myslím,že to z Babina Polje ze silnice bude o něco víc,než 30 min.Odhadoval bych to na třičtvrtěhoďky.Každopádně ale je potřeba počítat 50-60min cestu na horu,je to furt do kopce a je horko/většinou/.Dá se sejít až dolů,jde se kolem starých rýbářských,nebo pasteveckých kamenných polorozpadlých chat,které jsou vtipně popsány,třeba jako HOTEL ODISSEJ atd.Je v nich ale akorát binec.Dole to končí tak 1,5m nad mořem,dá se skočit do vody a opačným směrem z vody jsou na skále sem tam výstupky.Na skále pod hladinou byli v době naší návštěvy ježci,tak bacha.My jsme ale stejně ve vodě nebyli,protože byly vlny a koupání ve vzdouvajícím se moři vedle ostrých skal nebylo bezpečné.
Re: Mljet
03. 03. 2008 16:11



vlnka
Re: Mljet
03. 03. 2008 17:20
Díky za ochotu !!
Re: Mljet
03. 03. 2008 21:09


Přidal jsem 4 fotky se zážitky z Mljetu na galerie-jadran.net

Bohužel neumím ty obrázky přetáhnout sem.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr.ms (04. 03. 2008 10:50).
Re: Mljet
18. 04. 2008 13:46
Zdravim vsechny! Letos koncem cervna jedeme za exotikou = do Saplunary smiling smiley
Zatim jsem zde nevycetla, jestli tam prodavaji nekde zmrzku a jestli jo, tak jakou? Nase rodina je na ni zavisla... spinning smiley sticking its tongue out
Pak se chci zeptat, co to znamena spina na plazi Blace - to jako odpadky z lodi nebo jen chaluhy apod.?
Predem diky za odpovedi.
Jinak taky diky za vsechny tipy, ktere zde jiz jsou, hlavne vylety k jezerum a do jeskyne - uz se moc tesime...
Re: Mljet
19. 04. 2008 10:36
Pláže jsou v Saplunaře 2 (velika a mala) a ta třetí Blaca je cca 800m pěšky,nebo pomalu autem.Loni v červnu na té co je situována až ke konci Saplunary (tzn. mala) prodával majitel přilehlých apartmánů z chladící vitríny předražené pivo a nealko a z mražáku balené nanuky,korneta atd.
Nahoře na cestě nad pláží velika saplunara,kde je miniparkoviště a zastávka autobusu,se nachází stánek.Loni se začínal majitelem uklízet a vybavovat až když jsme na konci června odjížděli.Otevřený už jsem ho nezažil.Ale podle toho co tam měl napsáno,tak tam bude prodávat hot dogy,alko nealko a zmrzku.Jestli točenou,kopečkovou anebo firemní balenou nevím.Každopádně klasickou kopečkovou mají v Sobře,a samozřejmě v blízkosti jezer NP.Co se týče čistoty pláže Blaca,je to různé.Zaprve,jak píše Cloudy,nevypadá jako na fotkách z letadla co jsou všude na webu.Po vyjití z lesa se ocitnete ve veliké obloukové zátoce,pláž kolem dokola má možná i 1200m dohromady.To co ale z výšky vypadá jako písek,jsou ve skutečnosti větší,či menší kameny v řekněme hrubém štěrkopísku.A samozřejmě,protože je to vzdálená lokalita,kterou asi nikdo neuklízí,tak je tam binec z moře,to je ale problém skoro všech ostrovů.Aby to ale nebylo tak negativní,tak když půjdete po pláží tak cca 500-600m,tak narazíta na skutečný jemňoučký písek,jako v karibiku,je z části i ve vodě na kraji a potom jsou už všude chaluhy.Zátoka je poměrně mělká,takže je tím pádem o 2-3 stupně teplejší než pláže v dědince.Za pláží se nachází i něco jako písečné duny,samozřejmě nečekejte saharu,ale je to docela zajímavé,rostou některé zvláštní endemické druhy rostlin a dokonce hub.Místo každopádně stojí za návštěvu,je malebné,opuštěné,koho v tom horku bude bavit vyšplhat na kopec nad pláž,odmění určitě krásnými záběry.Na koupání doporučuji ujít těch cca 500m k tomu písku.

Petr
Re: Mljet
06. 06. 2008 12:52
Ahoj, chci se zeptat, kdo podnikl někdy výlet na Mljet (nebyl ubytován-pouze výlet) z Trsteniku? Jezdíme na Pelješac a pokaždé jsme jeli na Korčulu, takže ji znám dost dobře. Chci se zeptat co je na ostrově Mljet k vidění, co navštívit...aniž by se muselo půjčit auto. Díkysmiling smiley
Mljet na 1 den
30. 07. 2008 12:50
Také jsem dostala tento nápad. Můžete mi prosím někdo poradit zda jezní na Mljetu místní busy. Předpokládám, že jízdní řády by navazovaly na trajekty. Tedy na ten můj z Dubrovníku do Sobry. Co si myslíte znalci Mljetu, byl by takový výlet k něčemu?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.