Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pisak

Autor sika 
sonja.s
Re: Pisak
04. 07. 2006 16:04
tak jeste neco o pisaku,voda z vodovodu se da pit,neni treba kupovat balenou,je z reky cetiny a je fakt chutna,v konzumu stoji 2l kola,sprite..15kn,bily chleba 6kn,1l mleka od 5kn,kobliha 3,5kn,kilo merunek 18kn,pivo plech 8,5kn,karlovacko sklo 5,6kn.je tam malo damskych hygien.potreb!jo a treba nekomu pomůže že tam je málo benzinek, pouze v omisi a makarske a jsou tam velke fronty,domaci nam radil tankovat v imotski je to pry 12km a bez front.jezci tam nejsou pouze u skal,takze se da chodit do vody bez bot,komara jsme nepotkali,a je tam hodne krasnych hvezdic a ryb.jo a neptejte se chlapika z apartmanu pred turist birem na cestu,urcite vam nic nerekne,byl dost protivny.
Re: Pisak
04. 07. 2006 18:15
Tak to jsou fakt vyčerpávající informace, už se tam vidím. Teď už řeším jenom jeden problém - od včerejška mám angínu, tak doufám, že budu do odjezdu zdravá.
Re: Pisak
05. 07. 2006 00:09
sonja.s..... Tak teď jsi mě tedy naštvala grinning smiley Od 21.6 do 30.6 jsme denně marně vyhlíželi delfíny a od komárů (nebo nějaké jiné havěti) jsme byli celí zeštípaní, i když jsme měli v zásuvce raid (měli jsme pořád otevřeny všechny dveře a okna kvůli vedru).
Ale objevili jsme moc pěknou pláž - z Put Vrulje 8O směr na Marušiči asi 1 km, Západnou ulicí až na konec a dál po prašné cestě až k místu, kde je prudká cesta k vodě (pozor kamínky hodně podkluzují), na konci této cesty jsou ještě schody a pak ona krásná pláž - málo lidí, malé oblázky, krásné červené hvězdice a mušle.
Bohužel jsme zpozorovali, že pravidelně přibližně kolem 13hodiny se začlo moře hemžit odpadky (igeliťáky, vložky, toalení papír adt.) a zdálo se že dokonce páchne nějakou dezinfekcí. Uvažovali jsme o tom, že je to zřejmě způsobeno zvýšeným přísunem odpadních vod v čase, kdy je většina lidí na obědě, WC, sprcha atd.sad smiley
sonja.s
Re: Pisak
05. 07. 2006 09:33
byli jsme tam skoro ve stejnem terminu jen o 2 dny dele,skoro kazdy den rano kolem osme hodiny plavalo stadecko 5 delfinu kolem put vrulje smerem k pristavu v pisaku a vecer zpatky.nekdy se objevili i v poledne.raid jsme ani nevybalili,zadna havet nebyla krome najezdu malych musek v konobe.spinave more jsme zazili asi dvakrat.ale to asi neovlivnime.jinak podle informaci od domaciho prave kolobeh vody ve vruljich cisti more,takze vetsinu dni bylo krasne,podobne jsme zazili pouze na reckych ostrovech.jestli jste se byli podivat u vrulji je tam voda tmava,ledova a i spinava.jinak more na plazich super ciste.
Re: Pisak
10. 07. 2006 13:35
Do Pisaku jedem za 4 tydny poprve, mohli byste mi prosim napsat ve kterých částech Pisaku jestli spíše na sever nebo na jih jsou ty krásný zapadlý oblázkový pláže na fotkách z kacha.cz a na které se dá dojít po svých, protože člun mít nebudeme. Díky
Re: Pisak
10. 07. 2006 13:39
A ještě jednu věcičku prosím Vás nevíte náhodou adresu nebo část Pisaku ve které je apartmán Paní Marie Fistanic.
Re: Pisak
10. 07. 2006 21:16
To Lukas: osobně ti nemohu poradit, také mě to zajímalo a vím, že na tomto vlákně so už o tom mluvilo. Zkus zabrousit o několik stránek dozadu určitě to najdeš. My jedeme do Pisaku letos podruhé a letos si chystáme půjčit člun nebo loďku, právě kvůli těmto plážičkám, které jsou většinou špatně přístupné a z moře je ten přístup lepší.
Re: Pisak
10. 07. 2006 22:36
Lukas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mohli byste mi
> prosim napsat ve kterých částech Pisaku jestli
> spíše na sever nebo na jih jsou ty krásný zapadlý
> oblázkový pláže na fotkách z kacha.cz ...

Včera jsmme se vrátili, tajže čersvé informace od pramene (vrulje):
- zapadlé plážičky jsou jen na jihu - po Put Vrulje až na konec a pak po krkolomném chodníčku pomalu dolů (nejsou vidět zezhora). Plážičky na sever jsou od Fistaničů asi blíž, nejsou tak zapadlé (sami tam určitě nebudete), ale jistě taky velmi příjemné. K těm se jde jak popisuje někdo přede mnou: po Zapadne ul. zase až na konec, pak dolů (jsou dobře vidět zezhora). Mám postupné foto pobřeží Pisaku s APP a plážemi, až se srovnám, dám to na galerii k Petrovi.

Sonja napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... a letos si chystáme půjčit člun nebo
> loďku, právě kvůli těmto plážičkám, které jsou
> většinou špatně přístupné a z moře je ten přístup
> lepší.

Měl jsem domluveno s Laďou půjčení loďky v Brele, musel jsem s díky odmítnout. Loďka se dá půjčit přímo v Pisaku na molu - v prostřední hospodě mají venku ceduli s nápisem RENT A BOAT. Na celý den chce 50,- a na půl dne 30,- EUR. Příjemný výlet na Vrulje, ale na denní ježdění na zapadlé plážičky trochu drahé.

Mimochodem, ta pláž u Vruljí je nádherná, ledová voda tam vyvěrá v desítkách podmořských pramenů a v tom horku (voda 275°C, vzduch 35°C, absolutní bezvětří) to bylo nedostižné osvěžení.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
10. 07. 2006 23:14
Bydlel jste někdo v Put Vrulje 32? Jaký to tam je? Dík
Re: Pisak
11. 07. 2006 09:45
To Jarda: A můžeš mi napsat kde najdemety Marii Fistanic máme na ni jen tel. číslo a z odpovědi je vidět že to asi víš. Díky
Re: Pisak
11. 07. 2006 11:29
Fisatničové mají APP (je jich víc) v okolí Zapadna ulica. Po sjezdu krpálu do Pisaku se silnice rozděluje - doleva u TURISTBIRA ul. Put Vrulje, doprava Zapadna. Na začátku ul. Zapadna je velká modrá informační cedule s rozpisem jednotlivých APP.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
11. 07. 2006 13:47
To Jarda: Díky za slíbené info o loďkách. Máš pravdu, že je to poněkud dražší. :-( Jak bylo? smiling smiley Potkali jste se s Hulčou?
Re: Pisak
11. 07. 2006 13:53
To Sylva: 29.7. jedeme také do Put Vrulje 32.(Pokud jedete později dodám info). Jinak si můžeš na google zadat adresu a podívat se jak to tam vypadá. Pokud máte někdo osobní zkušenost s tímto apartmánem napište prosím nějaké informace. Díky.
Re: Pisak
11. 07. 2006 14:03
Diky za info bude se určitě hodit !!!
Re: Pisak
11. 07. 2006 14:16
Sonja: vše bylo OK, s Hulčou jsme se setkali, ale on právě přijel a rozkoukával se a já právě odjížděl a chtěl stihnout ještě co nejvíc. Tak to bylo dost rychlé.
Měl jsem drobný problém s parkováním - na "moje" místo určené domácím (50 m od APP a domácí tam nebydlí !) se postavil nějaký domorodec. Přijeli jsme z celodeního výletu, utahaní. Nenapadlo mně nic lepšího, než to postavit před něj a jít grilovat (sebe i jehněčí). Po hodině a půl přilít otec dotyčného hříšníka s křikem. To něměl dělat, na mně křik neplatí a čekal ještě 20 minut než jsem se napapal.
Počasí 1. týden děsivé (jak píšu výše) - voda už ani nechladila. Druhý týden už byl normální, 1/2 dne (odpoledne) průtrž mračen. Nákupy jsme dělali v Makarské v Konzumu, ryby a ostatní havěď ve Splitu na rybí tržnici. V Makarské se mi snažil jeden prodávající vnutit ryby s žábry skoro tekutými a tvrdil, že je "svježa". Když jsem mu sdělil svůj názor, urazil se a už se mnou nechtěl komunikovat. Krámek v Pisaku má otevřeno od 7:00 do 20:00 denně vč. soboty, v neděli a svátek od 7:00 do 11:00, ale je to malé. Před ním prodává jeden (nekdy dva) prodejci ovoce a zeleninu, jednou tam měl někdo i ryby (asi 5 druhů - makrely, pražmy a nevypadaly zle).
Myslím, že Pisak opět nezklamal, proti loňsku trochu víc motorových člunů a skůtrů (vesměs Češi), z toho následný smrad a hluk.
Ještě něco - ta hospůdka na Vruljích je moc krásná, ale neskutečně drahá - pivo za 24,- kun. To teda na velkou chlastačku nevidím, ale příjemně se tam sedí.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda (11. 07. 2006 17:28).
Re: Pisak
14. 07. 2006 22:33
Pro milovníky Pisaku jsem přidal do Pisacké sekce k Petrovi ( [www.kacha.cz] ) fotky a panoramata Pisaku z vody. Jsou tam všechny dosažitelné pláže a je také vidět většina APP. Je pak možné srovnat jejich umístění od vody podle majitele a podle skutečnosti.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
18. 07. 2006 10:08
Pro Sylvu :

Letos jsme byli v Pisaku poprvé a bydleli jsme na Put Vrulje 32. Velký 4patrový dům, my měli apartmán ve 3.patře (2+1), ale bydleli jsme tam sami dva, krásný velký pokoj, velká nadstřešená terasa s markýzou, okna na jih, ale slunce tam díky tomu, že se dala zatahovat markýza téměř nesvítilo, výhled přímo na moře, schody na pláž hned u domu, pod domem 3 oblázkové pláže. Domácí výborní, přátelští. Fakt moc pěkná dovolená, užijte si to tam a doufám, že budeme tím větší štěstí na sousedy než my, poslední 4 dny se totiž vedle nás nastěhovala rodinka s pubertálními dcerami a to teda bylo........ Tak pěknou dovču a hlavně super počasí smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
18. 07. 2006 14:18
Jsem už druhý den v práci a těžce nesu odloučení od Pisaku. To hovoří za vše. angry smileyhot smileysmileys with beer
Re: Pisak
18. 07. 2006 22:26
Hulčo vydrž, bude hůř angry smileyconfused smileyangry smiley
Re: Pisak
19. 07. 2006 07:48
Letos v Pisaku jsem měl poprvé v HR problémy s parkováním u domu. Na určené parkoviště od domácího (50 m od domu v centru, ujišťoval že je jen pro nás) si vesele stavěli auta místní domorodci a hlavně jejich hosté. Domácí v pronajímaném domě nebydlí, takže jsem se domáhal svých práv sám a byl to docela problém. A dost to otráví jinak pozitivní dojem z Pisaku.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
19. 07. 2006 16:40
Letos jedu poprvé do Pisaku. Vážení, nebyl jste někdo ubytován u p. Darko Kuzmanic v ap. Broj 4- Silvija, potřebuji tak trochu vědět na co se mám připravit, jedu tam příští týden. Dále bych potřeboval vědět, pokud je v okolí solidní ubytování ( pobyt na místě si chceme prodloužit). Děkuji za rady.
Re: Pisak
27. 07. 2006 15:16
Zkus až tam budeš kontaktovat v Informacích na křižovatce Zapadna ul. a Put Vrulje maníka, co tam sedí - určitě vám něco najde.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
27. 07. 2006 17:04
Jardo, St. Josef píše 19.7., že jede příští týden. Tvoji informaci už možná nestihl. Ale on si poradí, až to tam uvidí. grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: Pisak
27. 07. 2006 17:19
To mi uniklo sad smiley , snad si poradí i bez toho.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
03. 08. 2006 19:44
Tak jsem se před pár dny vrátila z Pisaku. Pisak je fakt super, jak už tady bylo mnohokrát napsáno. Čistý moře, krásný pláže, i tady však v červenci docela dost lidí. Ubytování celkem dobrý( Vila Cuca), schodů na pláž je víc, než udávají(50) já jsem napočítala přes 100, ale nebyl to zase takový problém.Horší bylo, že apartmán nebyl klimatizovaný a v tom vedru se tam nedalo spát. Pro příště ubytování pouze s kimatizací. Domácí nás vzal loďkou na "Vrulje".
Jeden den jsme si udělali výlet na Biokovo na Vošac, vřele doporučuji, úžasný výhled na Makarskou. Cesta nebyla tak strašná, jak jsem někde četla. Takže všem, kteří mají dovolenou v Pisaku před sebou, přeji hezké zážitky.
Re: Pisak
03. 08. 2006 22:23
Sasa....... taky nám bylo příšerný vedro, spali jsme na zemi na balkóně. S těmi schody jsem to tušila. Nepočítala jsem je, ale když jsem si prohlížela fotky, bylo mi jasné, že jich bude asi víc než 6O. Viděli jste delfíny?
Re: Pisak
04. 08. 2006 08:48
No Hulčo, čekám stále na tvé zprávy z dovolené v Pisaku a nějaké čerstvé foto. confused smiley Já už obojí dávno udělal ( [www.kacha.cz] ). Počasí ti určitě vyšlo. Na to vedro jsme sice všichi nadávali, ale já věděl, že se nám po něm bude ještě stýskat. smiling bouncing smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
04. 08. 2006 11:52
Imča: Delfíni byli super. Dokonce nám vyšlo dostat se k nim loďkou na vzdálenost asi 8 metrů. Jen skočit za nimi do vody.
Byl jsem už na několika místech v Chorvatsku, ale v Pisaku jsem se poprvé nemusel bát komárů a dveře na terasu mohly být v noci otevřené,takže to teplo v noci se dalo vydržet. Ale klima je klima.
Pivo se tam taky dalo, jen v té prostřední hospodě u mola bylo moc studené.
Re: Pisak
04. 08. 2006 14:18
Jardo, čekal jsem, že to od Tebe schytám, ale nějak nestíhám. V práci nemám nějak čas, jsem v jednom kole (už bych zase potřeboval dovču) a doma je computer furt obsazenej, že nemám šanci se k němu dostat. Už aby ty prázdniny skončily. Jinak Pisak samozřejmě super, jak jinak že? Vínko měl domácí ještě lepší než loni, voda jak kafe (až na pár plavajících hoven, ale to je asi všude). No a fotek mám dost, takže galerii určitě dosytím. Snad se k tomu brzy dostanu. hot smileyhot smileyhot smileysmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hulča (04. 08. 2006 14:19).
Re: Pisak
04. 08. 2006 17:15
My jedem v sobotu poprve a když vidím to počasí tak mě naskakuje husí kůže. Neni to lehky číst jaký jste měli všichni v Pisaku krásný počasí a vědět že my tam budeme mít asi celou dovolenou hnusně. " no co aspoň budou prázdný pláže a neopren se koupi "
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.