Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2014 11:27
Prosím o odpověď znalé,ohledně trajektu ze Splitu do St.Gradu v úterý ráno v 5hod.V kolik hodin je potřeba být v přístavu?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2014 14:03
dushan
Když jsme ještě kdysi jezdili ze Splitu, tento trajekt nebyl nikdy plný, v pohodě jsme se vešli. Takže stačí počítat s časovou rezervou na klidné zakoupení jízdenek a pak si třeba chvíli dáchnout, než se začne najíždět. Jednou se nám dokonce stalo, že jsme přijeli přesně v pět, trajekt už zavíral vrata a díky kámošce, která skoro klečela a prosila, nám vrata zase otevřel a my jsme se nalodili....spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2014 14:53
Nezapomeňte, že na trajekt vyplouvající v 5h ráno má přednost v nalodění nákladní doprava, těžko odhadovat, kolk náklaďáků bude cestovat... Jednou jsme též přijeli a okamžitě se nalodili a další rok jsme se na trajekt nedostali.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2014 15:59
Moje zkušennost z letošního 13.června, byl to zrovna pátekeye popping smiley U trajektu jsem byl ve třičvrtě na pět a nedostaly se ani všechny náklaďáky. Po pohodové jízdě po magistrále jsem byl před sedmou v Drveniku a jel trajektem v půl osmé odsuď.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2014 18:31
Děkuji všem, ještě se zeptám, zda lístek je potřeba koupit hned, nebo až těsně před naloděním? Řeším to, že pokuď by jsme se nedostali na trajekt, že by jsme popojeli do Drveniku a z vrácením koupeného lístku by byl asi problém.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2014 18:48
Ahoj lidi znalé otoka Hvar,
letos jestli vše vyjde jak má se chceme podívat jadrolinií na Hvar, chtěli bychom si ve St. Gradu zapůjčit piaggio a přejet ostrov na druhou stranu do Hvaru, hledal jsem půjčovny na ostrově po nětu a našlo mi to pouze půjčovnu ve Hvaru (grad) což mi přijde praštěné aby ve městě kam připlouvají pravidelné linky trajektů nebyla půjčovna Rent a car.
Nevíte někdo jak to na ostrově Hvar funguje? Na Brači v Supetaru je půjčovna hned u přístavu.

Díky moc.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2014 19:25
Můžeš jet katamaránem do města Hvar. Jede taky ze Splitu. Ve Stari Gradu půjčovna je taky. Ale od trajektového přístavu je město trochu dál.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2014 21:00
Já vím o katamaránu, ale tu cestu jen něco přes dvě hoďky trajektem zvládneme a také je to mnohem levnější. Zkusím se ještě popídit kde ve St. Gradu je ta půjčovna.
Dik za info.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2014 21:47
U školy, když se postavíš ma nábřeží na konec zátoky, tak je to po pravé ruce, půjčují Brouky (auta), je to takové specifikum Hvaru, potkáváš je skoro všude a mopedy půjčovali u Studenace, když půjdeš od vody (nábřeží) podél kanálu po pravé straně. Nikdy jsem si tam nic nepůjčoval, jen jsem chodil okolo. Zkusit napsat SZ Jitce2, třeba pomůže.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2014 21:51
Dva roky zpět jsme půjčovnu mopedů viděli hned na kraji města Stari Grad ve směru od Jelsy.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 07. 2014 08:30
To je ona, kterou mám asi na mysli.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2014 11:32
Kde se na Hvaru měří teplota moře? Koukám a hlásí (pro mě jen) 24 °C... Je reálné, že se to ještě maličko ohřeje do druhé půlky srpna?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2014 16:13
Zmrzlina, musí! yawning smiley
Můj muž do moře nevleze, pokud je chladnější, než 26 stupňů a zatím se koupal každý roksmiling smiley, dalo by se říci, že skoro i každý den našeho pobytu. Na té "naší" jižní straně ostrova bývá moře teplejší, v zátokách je nejteplejší. Na severní straně směrem k pevnině fouká větší vítr a zažili jsme i den, kdy jsme ráno vyrazili na výlet po ostrově, protože bylo pod mrakem. Během výletu nám místy pršelo a foukal dost silný vítr. V Jelse jsme se nemohli kvůli větru ani najíst ve venkovní restauraci, našeho minipejsáče jsme drželi na vodítku, aby nám neodlétl. V přístavu a při pobřeží byly velké vlny, v kempu u cesty do Jelsy se nikdo nekoupal. Když jsme se vrátili do naší zátoky, tak všichni ostatní hosté kroutili hlavou, že se sluníčko dopoledne vylouplo a žádné vlny ani vítr po celý den nebyl a v pohodě se koupali. I když letošní léto je opravdu tak trochu na počasí zvláštní. sad smiley


měření teploty moře
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2014 16:49
Tak s výletováním počítáme (a to v případě přízně i nepřízně počasí) :-) Už se těším, ještě 3 týdny a jedeme!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2014 18:59
Waja, měřil jsem ráno a večer přesně takhle - Měření teploty moře
Povrchová teplota moře se měří na pobřeží v otevřeném prostoru, kde je hloubka alespoň 1,8m. Teploměr s krytem se spustí na laně cca 30cm pod vodní hladinu a drží se tam po dobu 3 minut.

V době mezi 6.-18.7. se teplota pohybovala na SZ straně ostrova v zátoce mezi 23,5 - 25 stupňů a šnorchloval jsem několikrát i 50 minut v kuse a to nejsem žádný otužilec. Venku nepřesáhla teplota ve stínu 30 stupňů (možná poslední dva dny bylo 31-32), ale spíš bylo 24 - 27.
Tento rok byl pro nás zatím nejchladnější, ale přesto jsme si to užili a nevadilo nám to. Asi 3x pršelo, z toho jednou ráno hodinová opravdu silná bouře.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 07. 2014 11:48
Děkuji moc za rady, našel jsem na netu více půjčoven (celkem 4) lze je pronajmout ve městech Hvar, Stari Grad, Jelsa a ve Vrbosce. V prvním týdnu kolovovoza tam pojedeme na výlet, pak se podělím o zkušenosti.
Také jsem našel přímo na tomto vlákně informace o půjčovnách skůtrů a aut, viď Wajo yawning smiley

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2014 19:30
I když jsme měli na dnešní poměry pěkné počasí, stejně jsme výletovali a fotili a fotili...


____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2014 21:31
to je krása....
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2014 21:34
Bomiňo, díky hlavně za to druhé foto...vzpomínkové...a krásné...smiling smileyR.
Re: kdo se chystá na HVAR???
31. 07. 2014 07:51
Ahoj, chystáme se s přítelkyní v polovině září na Hvar asi do Vrbosky. Poradíte mi někdo slušné ubytování v soukromí? Jsme dva, preferujeme spíše klidnější místo, zrovna u pláže to být nemusí. Klidně dojdeme i delší vzdálenost k moři.

Dík Jirka
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2014 08:08
Bomiňo, šlapal jsem po stejných šutrech a fotil ze stejného místa. Od Napoleonské pevnosti, u trimmu od Napoleonské cesty. Jen ten prostřední nějak nemůžu umístit.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2014 08:30
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2014 09:07
Bomiňo, Waja...fakt pěkné místečko /foto č.2/smiling smileyR.

Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2014 09:09
Díky Wajo, už jsem doma. Kolem této vyhlídky jsem několikrát projel, jen mě nějak nenapadlo tam odbočit. Byl jsem se juknout i dole v zátokách.
Ještě trochu Napoleona.


Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2014 13:59
aké máte počasie na hvare...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2014 18:43
Zahajskej, prostřední fotka byla focena na vyhlídce Sveti Rok

a byl ses podívat také ve starém přístavu, nyní pro rybářské lodě?

Viděl jsi tady ten starý tunel?

Tunel je zkratka ze starého přístavu (když ještě nefungoval Stari Grad) do zátoky M.Garška k hotelu Sirena. Bylo tam teda dost mrtvo.

Byl tam na špičce pěkný útes pro odvážné skokany, podle vyšlapaných kamenů, tam asi sem tam někdo skočí.Za rohem už byla vidět Podstine, část města Hvar a Paklenné otoci byly pěkně blízko.

Rero, nakoukli jsme konečně také sem, tak zavzpomínej.


____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2014 23:47
Ještě ani neopadala sůl ze zad, a už sem sype tohle, tomu se říká provokace a není to fér. moody smiley My dnes večer koukali na záznam z letoška, nesestříhaný, jen kamera do TV.... a už bychom nejraději balili.
Ale hned po příjezdu jsme si zamluvili termín na příští rok, takže od 9.7.2015 opět Zavala, na 17 dnů. Poosmé !!!!!!! Pokud vydrží zdraví a tělesné schránky. Chtěl jsem dát do výjezďáku, ale nějak nestíhají........grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 08. 2014 08:40
Bomiňo, v přístavu na druhém fotu jsem byl, ale jen jsem otočil a frčel pryč. Koukán, že to byla to chyba. Pořád říkám, že na Hvaru je stále co objevovat. Je to inspirace pro příští rok a důvod, poč se sem vracet.
A když už jsme u těch provokaček, tak prosím. Zátoka na Ščedru

Na pláži pod převisem - pohled vzhůru

V pozadí je "Fousovo"

Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2014 13:19
Ještě 11x se vyspím a vyrážíme spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2014 19:44
Tak zmrzlino až tam přijedež tak si dej dvojitou hvarskou zmrzlinugrinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 127
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.