Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2014 14:46
Zmrzlina + Waja:

Myslím, že to bude v pohodě. Franjo má tričko s nápisem: "Nejsem gynekolog, ale pomohu rád". spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2014 15:31
grinning smiley

Mandarinka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zmrzlina + Waja:
>
> Myslím, že to bude v pohodě. Franjo má tričko s
> nápisem: "Nejsem gynekolog, ale pomohu rád". spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2014 21:38
Mlaska přesně.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 05:57
Aktuální info od syna v Chorvatsku: včera se u ostrova Hvar srazily lodě, 2 české děti jsou zraněny.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 09:12
V srpnu jedu do Ivan Dolac. Jak to tam vypadá s komáry a podobně? Je dobré vzít nějaký odpuzovač? Třeba i na noc do aprtmánu? Dále jak tam bývá plná pláž? Budeme tam od 8.8.-22.8.2014.

Zdenek
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 09:30
Komáři tam jsou, někdy více, někdy méně, někdy vůbec. Mají svůj systém. Jedno období jsou jen dole u vody a nahoře o ně nezavadíš, jindy je to přesně naopak. Něco do zásuvky sebou určitě vem, případně jako repelent od Jitky koupit levandulový olej. Co se týče zaplněnosti pláží, asi jako všude v sezóně.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 13:30
Dnes nad ránem jsem ukončil život pěti komárům, bo elektrický majster na to prdí. Komáři tu jsou poprvé za poslední 3roky. Asi to bude tím, že v květnu a červnu dost popršelo, jak říkala domácí.
Jinak voda ráno 23,večer 25, před obědem bouřka, 18 stupňů, teď 23-24, včera 28. Létá to dost nahoru dolu, ale je tu dobře, aspoň se podíváme po okolí.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 14:03
Péťo gratuluji k léčbě Hvarkygrinning smiley Jo letos je to počasí bláznivý, užil jsem si toho dost v červnu. A na hvarský komáry ty nesmysly do zásuvky opravdu moc nefungujou. Chce si to dát večer něco šňapsu a pak ať si v noci klidně bzučej.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 14:14
Náš domácí říká, že komáři a vosy na ostrově Hvar mají vystudovaný speciální "hrvatski fakultet", takže nám Čechům jen tak na "lep" nenaletí, jsou prý moc chytří moody smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 15:25
Wajo, toto mohu potvrdit. Vezli jsme si letos s sebou "lapač vos", za 13 dní počet lapených vos: 0.
V soukromém emailu ti vylíčím, jaké debaty jsme na téma vos s Franjou vedli, bylo to hodně výživné. yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 15:43
To my jsme byli letos s naším speciálním lapačem vos na Hvaru velice úspěšní - uříznutá pet lahev, zavěšená na terase - náplň Birell s trochou cukru a nestačili jsme měnit náplň....yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 17:27
... Mandarinka ... říkáš za 13 dnů ... 0 vos ? ... to není málo ...
a byly tam, resp. i večer při vínečku ?
... já mám z loňska po příjezdu na Hvar v paměti komáry v I.D. ... ale to bylo přímo u vody a kolem 5té ráno ... těch ale bylo ...
... jak vylezlo sluníčko, tak jako když utne ... zmizeli ...
... a večer už jen můry a netopýři ... ovšem ti lyšajové byli, tak kolem 7 cm ...
... pokud to ovšem nebyli ti netopýři ... u toho červenýho vína to člověk tak moc nepozná ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 19:14
Rebeka, takových "speciálních" lapačů vos už jsme tam vyrobili nespočet, ale vosy si jich vůbec nevšímaly. Dělaly nálety na vinnou révu, kterou jsou obrostlé terasy domu. A v srpnu, kdy na Hvar jezdíme, dozrávaly hrozny, takže těch vos tam bylo obrovské množství. Protože jsme slušně vychovaní, tak hrozny neotrháváme, ale ani pan domácí nebyl ochoten víno sklidit, prý ho k ničemu nepotřebuje, je neošetřované a kyselé (on má na svých vinicích lepší) a ty chudinky vosy by měly hlad thumbs up smiley. Prý jsme na robinzonádě, tak musíme žít v souladu s přírodou angry smiley. Naštěstí i ty vosy byly "slušně vychované" když mají tu fakultu tongue sticking out smiley, takže nebyly agresivní a pokud jsme si jich nevšímali, nebo si na vosu přímo nesedli tak nám nic úmyslně neudělaly.

Mandarinka o názorech pana domácího na "souznění s přírodou" včetně biostravy a produktů z jeho zahrádky ví svétongue sticking out smiley

úroda pro vosy
vosa s fakultou
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 21:45
to se divím že to Fraňo nesklízí když se to dá "zalkoholovat" smiling smileydrinking smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2014 22:14
David LC: protože tady by to musel zpracovávat sám a na svých vinicích na to má lidiyawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 07. 2014 06:57
Vosy lítají akorát přes den. Nejsou agresivní, nikdo jsme žádné žihadlo nechytli, ale jakmile se dá na stůl na terase nějaké pití nebo jídlo, tak otravujou. Večer pak místo nich nastupují komáři, na mě teda nejdou, ale ostatní byli poštípaní, i když používali repelent a zevnitř byli chráněni myrtovým likérem a travaricí. Prý to nějak souvisí s množstvím hormonů v těle - na lidi, co mají hormonů málo, nejdou. smiling smiley
Dalšími, tentokrát už příjemnými, spoluobyvateli jsou tarantely - malé ještěrky, které právě večer a v noci loví můry. Mně osobně ze vší havěti vadí nejvíc koníci velikosti golfových míčků, kteří jsou strašně zvědaví a stále nás chodí pozorovat na terasu. Kdyby jen pozorovali, tak je to v pohodě, ale oni skákají nepředvídatelnými směry, obvykle přímo na mě, z čehož pak dostávám šoky. No a letos jsme narazili i na hada, bohužel jsme nedokázali specifikovat, zda jedovatého či ne. Z chorvatských hadů dokážu specifikovat jenom poskoka, ten to ale nebyl.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 07. 2014 17:40
waja napsal(a):
-------------------------------------------------------
> David LC: protože tady by to musel zpracovávat sám
> a na svých vinicích na to má lidiyawning smiley

Jj to by se muselo "rádit" yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 07. 2014 21:13
S komáry je to jak píše Zahajskej(někdy jo někdy ne) otravný vosy jsou i u nás, na to jsme zvyklí, ale naposled mě překvapily ovádi, no šli jenom po mě žena se mohla počurat smíchy - hovado jde na hovado....no taky jsem jich tam několik desítek pobil tak doufám že tento rok bude klid.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 07. 2014 18:23
Zkušenosti s komáry na Hvaru v ID 14 dní zpět, dole u vody jeden den žraly jak o závod, pak zase ne. Ve vesnici u apartmánů občas nějaký, ale fakt málo. Dáváme preventivně na noc přístroje do zásuvek.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 07. 2014 18:56
A tady je pár obrázků pro ty, kteří ještě na odjezd čekají a vlastně i pro nás, co mají letošní dovolenou za sebou a chtějí si zavzpomínat...

avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 07. 2014 21:30
michalhk parádní foto, my co máme před tak to zahřeje na srdíčku...Díky. Mimochodem můžeš prozradit kde se nachází pláž na fotce č.4
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 07. 2014 21:46
Jedná se o pláž Medvid bad,mezi Ivan Dolac a Zavalou,tam kde jde elektrické vedení do vody...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2014 07:21
michalhk díky za vysvětlení už jsem si to vygogloval a určitě navštívím, vypadá to moc dobře thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2014 08:22
Michale, podpásovka. My, co už to máme letos za sebou, jen zamačkáváme slzu.
Jinak tato pláž byla letos už i v červnu dost obsazená. Hlavně bezohlednými majiteli člunů, kteří po příjezdu vytáhnou člun na pláž a tím jí dost velký kus zablokují. Asi nemají na kotvu.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2014 15:55
Mám dotaz zda je na Hvaru někde zubní ordinace? Nejlépe poblíž Ivan Dolac. Termín dovolené se pomalu blíží a drahou polovičku začínají bolet zuby.

Zdenek
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2014 16:47
poblíž ID nevím, ale ve Starem Gradu je určitě. taky jsem pokukoval, kdyby se náhodou ozval nějaký zoubek
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2014 16:52
to Pandak:
tady si vyber.
[www.ordinacija.hr]
Jelsa, St. Grad, Hvar. nejbliz mas Jelsu.
nechcu radit, ale neni to jednodussi vyresit v CR?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jorgos (14. 07. 2014 16:53).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 07. 2014 10:07
Díky za informace.
Nejedeme řešit na Hvar zuby,ale po zkušenostech jsme vždy raději připraveni.

Zdenek
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 07. 2014 11:12
Jestli pak víte že do města Hvar přijíždí dostavník až z Neapole (ikdyž nevím jestli to je aktuální video je z 2010) [www.youtube.com]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2014 10:04
Tak jsem dneska dostal zprávu od známých, vlastně dvě. Jedni chtěli jet na Hvar, ale pro cenovou kalkulaci se rozhodli pro last minute v Řecku. sad smiley
Druzí prý jezdili na Hvar pravidelně a už tam pro ceny jet nechtějí. .... sad smiley

Chtělo by se napsat pro jedny škoda, pro druhé dobře. Nicméně jestli je to tak s tím zdražováním, tak za chvíli si to možná začnou rozmýšlet i "poloskalní". O sklaních nemluvím yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.