Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 07. 2014 13:51
No, nevím, ale na tohle bych se asi nedal, hodně dobrodružné, 0,75 NM je jasně dáno, v součtu od ostrova tedy max. 3 km, +- tolerance. Už i plavba na Pakleni otoci je sázka na štěstí a při frekvenci plavidel v tomto úseku - asi ani omylem. Moře se nedá pokořit, je to živel a to je potřeba neustále mít na paměti.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2014 19:13
Kromě českého VMP mám ještě chorvatské papíry. Nechápu to rozhořčení... Jezdíme na Hvar s člunem už několik let a ještě se nám nestalo, že bychom měli na moři nějaký problém. Stačí sledovat počasí a informovat se u místních.. Na severní straně Hvaru směrem k pevnině bývá moře o dost klidnější než na jižní. Ve skluzu tato sestava jezdila kolem 35 km/hod. - za dvacet minut v Igrane na zmrzlině.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2014 21:46
... miking ... za 20 minut v Igrane ... odkud ?
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2014 23:13
Tipoval bych Sučuraj, nebo někde z oblasti okolo Mlasky.

Druga domovina Hvar - Zavala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (03. 07. 2014 23:14).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 07. 2014 08:35
Při vystupování z loďky musíme být velmi obezřetníeye popping smiley [youtu.be] a ty lodě v dáli, na to asi papíry nemáte nikdothumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 07. 2014 08:42
... jerryjerryk ... ... to video ( krátké, ale hezké ) jsi točil kde ?
... a propo ... perfektní kousek máš na You Tube z Pelješace ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 07. 2014 08:47).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 07. 2014 09:19
Bessy to video je točené ve městě Hvar(je to střihlé, šlo mě o toho kluka který si málem rozbil hlavu při vystupování z lodě).Jo Pelješac se ti líbí,to je taková rychlokvaška při 2 sedmičkách červenéhosmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 07. 2014 10:29
A propo každá loďka vyžaduje údržbugrinning smiley [youtu.be]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 07. 2014 13:11
... jerryjerryk ...
šupni na You Tube, dej upravit a ... video zveřejnit ( máš je bloklé )
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 07. 2014 08:20
Sorry už to fachčí drinking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 07. 2014 16:49
Nevíte, kolik se platí za pejska (labrador, 38 kg) na trajektu Drvenik - Sućuraj? Je to jako za dítě do 12 let?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 07. 2014 16:51
Za čtyřnohé přátele se neplatí smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 07. 2014 16:54
Super, takže jako za dítě do 3 let spinning smiley sticking its tongue out

waja napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Za čtyřnohé přátele se neplatí smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zmrzlina (05. 07. 2014 16:55).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 07. 2014 12:51
... jasně Zmrzlina ... yawning smiley
biletářce stačí říct ... děcko do 3 gonina a ukaž jim hafušáka ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 07. 2014 19:56
...super ifno...mě se kategorie nad 38kg týká a pokud mu chci ukázat levandule, tak tohle je dobré... smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 07. 2014 22:48
Bessy:
neměl bys fotku - děcko do 3 gonina mám dobrou představivost, ale tady selhala. spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 07. 2014 08:46
Ahoj,ve čtvrtek odjíždíme na Hvar do zátoky mala pogorila,do apartmánu bella,chci se zeptat,kdo tam byl a jake to tam je,podle fotek to vypadá velice pěkně, a hlavně na klidnou dovolenou
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 07. 2014 14:10
Trochu oživím téma trajektů na Hvar. Předběžně uvažujeme s Jelsou v polovině srpna (hrozné, většinou jsem rezervoval ubytování klidně i rok dopředu a teď ani nevím jistě zda, kdy a kam... smiling smiley ). Přemýšlím, zda využít trajekt Split-Stari Grad nebo Drvenik-Sućuraj. Autem jsme na trajektu nikdy nebyli. V přístavu ve Splitu jsme byli několikrát, trajektem Drvenik-Sućuraj jsme jeli jednou na výlet, ale bez auta.

Vím, že se tohle téma tady řešilo, ale nebylo by špatné to znovu prodiskutovat.

Trajekt Split-Stari Grad vychází jedna cesta na 412,- Kn (auto, jeden dospělý, dvě děti, řidič je myslím v ceně auta), trajekt Drvenik-Sućuraj vychází jedna cesta na 140,- Kn plus navíc dálnice Dugopolje - Zagvozd za 21,- Kn a tunel za 10,- Kn (na ENC) navíc cca. 150,- km náklady na palivo auta, celkem tedy varianta Drvenik za 171,- Kn + náklady na palivo. Takže cenově je to ze Splitu sice dražší, ale nic zásadního to není. Časově bude výhodnější asi varianta ze Splitu. Pohodovější asi taky.

Prosím však o informace i z jiného úhlu pohledu, např. čekací doby na trajekt ve Splitu a v Drveniku, míra chaosu v těchto přístavech, případně jiné aspekty, které mě zatím nanapadají. Ideální, pokud někdo abslovoval obě varianty a napíše názor, případně doporučení.

Takže předem díky za názory a zkušenosti.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 07. 2014 14:40
Absolvoval jsem obě trasy. Jednak řidič není v ceně auta, platí samostatně, takže je třeba počítat dvě dospělé osoby, dvě děti a auto. Dítě do 3 let grátis, nad 3 roky polovina dospělého, nad 12 jako dospělý.
Split - trajekty v pět ráno jsou přednostní pro zásobování. Takže napřed naloží náklaďáky, a pokud zbyde místo, tak i osobáky. Pokud se nedostaneš, může se stát v sobotu v sezóně, 3,5 hodiny čekáš na další. Následující trajekt je předstně pro osobáky a další spoje kdo jak přijede. Po sjezdu z trajektu si v Jelse za chvilku po pěkné nenáročné silnici. Trajekt pluje 2 hoďky
Sučuraj - menší trajekt, kratší intervaly (cca 1,5 hodiny), plavba 35 minut. V sezóně v sobotu posiluje ještě jedna loď, jezdí pak podle toho, jestli má plno, tj.dopoledne většinou naloží a peláší, odpoledne se pak vracejí k jízdímu řádu. Cesta od Sučuraje do Jelsy je potom náročnější, úzké silnice bez svodidel, jeden úsek je rozšířen a je na něm nový asfalt, konec silnice před Jelsou hrůza, už jí neopravijí, protože dělají výše v kopci novou. Vyváženo nádhernými výhledy, tuto cestu je třeba pojmout jako výlet, jsou u silnice kapsy, kde je možno odstavit auto a pokochat se.
Mnoho podrobností i s rozdílovou přesnou kalkulací obou tras je v Dopravě ve vlákně Trajekty..
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 07. 2014 15:41
... Mirusku ... máš postřeh, to byla ode mě konina
... opr. ... godina
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2014 13:39
Ještě dotaz - jak to vypadá s běžnou lékařskou péčí? Vypadá to, že nás pojede o jednoho víc tongue sticking out smiley tak kdyby náhodou bylo potřeba (snad nebude).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2014 14:17
Zmrzlina:
Pro případ tržné rány má domácí jehlu a nit, odřeniny se v těchto místech desinfikují pálenkou, na žaludeční nevolnosti zabírá výborně také domácí pálenka (vyzkoušeno v praxi).yawning smiley

Pokud je opravdu třeba (nechci přivolávat), tak na ostrově funguje rychlá pomoc - vrtulník ze Splitu. Jinak v Jelse je stálá lékařská pohotovost, nemocnice na ostrově není.

V zátoce Pelinovik, kde budete mít zaparkovaná auta (vedlejší zátoka), pobývají celé léto doktoři ve výslužbě, ti případně mohou pomoci s běžným onemocněním.

Pro jistotu přibaluji do zavazadla širokospektrální antibiotika (už jsem je bohužel jednou musela použít), a také pro ty, co jsou alergičtí na vosí bodnutí je dobré mít po ruce antihistaminikum, v srpnu je tam v přírodě vos docela hodně - dozrává víno a smokve. A taky nějaký repelent a případně Fenistil proti ovádům a komárům, ti jsou tam také, ale jak kdy, někdy večer byly komáří nálety a někdy zase tisíce nočních můr kolem světla na terasách. Různé odpuzovací svíčky proti nim nepomáhají, vyzkoušené máme bílé led osvětlení - baterka, kterou večer zavěsíme nad stůl.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2014 15:54
Trochu bych poopravil, na ostrově je nemocnice ve SG, sice malá......

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2014 16:22
Za sebe volím Drvenik, cenově nepochybně výhodnější, ale především klidnější. Tedy za předpokladu, že nejedu na čas a cesta je má dovolená :-) Ovšem dokážu si představit cestu NA dovolenou z Drveniku a Z dovolené hurá trajektem do Splitu. Alespoň takto se mi to asi nejvíce osvědčilo.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2014 17:08
Waja + Fous 57 - myslela jsem spíš co se gynekologie týče grinning smiley No, holt, kdyby byl průšvih, proletím se vrtulníkem :-D
Waja - no, pálenka na zklidnění žaludku už jaksi asi nebude realizovatelná smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zmrzlina (08. 07. 2014 19:30).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2014 17:17
petrskubanek: ve čtvrtek jedeme taky na Malu Pogorilu,dotaz na tuto zátoku jsem měl na foru asi 3 měsíce a nikdo se neozval tak jedeme do neznáma šťastnou cestu čago
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2014 19:29
Zmrzlina:
Nedošla mi souvislost s dotazem confused smiley. V každém případě gratuluji smiling smiley. Ale děvenko zlatá, pouštět se do takových končin? I když jsme tam zažili hosty s osmiměsíčním mimčem i paní v dost pokročilém stavu ...smiling smiley a zvládli to v pohodě. Pan domácí Franjo (Pat nebo Mattongue sticking out smiley) o sobě prohlašuje, že je truhlář, psycholog, byznysmen, chirurg, kapitán a mořský vlk, a chybí mu už jen gynekologická praxetongue sticking out smiley. Takže při problémech raději ten Split. eye rolling smiley

Ale místní robinzoni si poradí i v kritické situaci - syn pana domácího Ante Dobronič:

[www.slobodnadalmacija.hr]

[forum.ihvar.cz]
příspěvek Bessyho 10. 02. 2012 16:39

A ještě zážitek z loňského roku:
Jedni z hostů na robinzonádě byla rodinka Poláků s dvojčaty - chlapci v "plném rozkvětu puberty", asi 17 let. Kluci byli sice velice sportovně zdatní, měli nafukovací člun bez motoru, se kterým se sami vydali na protější poloostrov Pelješac jen s pádly a nevzali si s sebou ani mobil. Náš pan domácí se chytal za hlavu, že nemají rozum oni ani rodiče, kteří je bez obav pustili. Naštěstí se k večeru v pohodě vrátili. Náš pan domácí komentoval jejich dobrodružství tím, že jejich otec je profesí gynekolog, takže prý přemýšlí jinak, než normální člověktongue sticking out smiley. Brali jsme to jako vtip, ale dotyčný pan doktor se předvedl za několik dní, když vyrazil sám ráno na svém kole poznávat krásy ostrova Hvar. Do setmění se nevrátil, jeho paní ani neprojevovala žádné obavy, ani když jí nezvedal mobil. Po desáté večerní hodině volali panu domácímu místní policisté, že našli ve škarpě u hvarské silnice opilého člověka, který neměl žádné doklady a mumlal, že je hostem v jeho domě a ať ho přijede identifikovat, jinak, že ho odvezou na policejní stanici do Jelsy a přijde mu to draho. Takže náš pan domácí musel dojet svým autem pro dotyčného, který o sobě téměř nevěděl a bránil se nastoupit do auta. Druhý den si nic nepamatoval a nedokázal si ani vzpomenout, kde nechal své kolo s veškerou cyklistickou výbavou. Zbývající dny dovolené se nenapil ani piva, pil po celou dobu jen čistou vodu. Takže takového gynekologa raději neyawning smiley

(spoléhám na to, že Poláci mají svoje fórum a naše fórum nenavštěvujímoody smiley)

Ještě odkaz na stavbu, kterou ti kluci dvojčata vytvořili během jednoho odpoledne na pláži:
[www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2014 19:34
Waja - v pohodě :-) Ono ještě není moc k čemu, zatím je to velmi čerstvé, ale zjišťuji informace, ať mám kdyžtak u sebe lísteček, kam volat/jet, kdyby náhodou bylo potřeba, náhoda je blbec a radši budu mít kontakty s sebou (na lidské i zvířecí doktory). Jinak co se robinzonády týče, obavy nemám :-) Nejsem z cukru! grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2014 09:20
Neuvěřitelné příhody na dovolené. Nicméně vydat s gumákem z Hvaru na Pelješac, to je teda terno. Obdivuji jejich sebevědomí, neboť tohle by snad nedokázal ani hlupák, ale pouze ten, kdo si skutečně věří. A stejně to je hodně velká loterie. A v tomto kontextu jsem rád, že naše dovolené bývají klidné.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2014 10:43
Potkat polsko na dovolené není úplně ideální. Ani na dálnici. Nicméně měl jsem zato, že jejich nejnavštěvovanější lokalita je právě Pelješac. Na Hvaru bych je tolik nečekal, ale co už. Já ale pokud slyším polsko, užiju si jich hodně přes zimu na horách, odcházím bokem. Málo který se chová slušně a nehlučně a pokud ano, tak mluví německy smiling smiley. Oni jsou "zkušení" mořeplavci, lyžaři, řidiči...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 236
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.