Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 06. 2014 11:58
Když jsem tam byl naposled 2010 tak v Zavale dole na molu byla cedule ráno tam, navečer zpět cca 40-50 kun za osobu.Teď mě napadá, je tam pěkná pláž? je tam hospoda? co tam budu celý den dělat.Bessy pěkně si to frčítetongue sticking out smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 06. 2014 13:29
... jerryjerryk ... 5tikoňáček frčel jak hrom ... tedy mně se to tak zdálo, pač nejsu takový rafan a neměl jsem šíf se 150 koňmami yawning smiley
samozřejmě že jsou tam krásný pláže, koupání jako hrom ... my jsme jeli někdy kolem 09,30 ... trošku jsme to objeli ze strany od pevniny ... hospůdek několik ... byli jsme se projít po ostrově cca 6 km ... pravda, ke klášteru jsme nedošli, protože tam byla blbě značená cesta a neměli jsme mapu ... ale letos, dá li Pán Bůh ... yawning smiley
po výšlapu jsme se zastavili v konobě na jídlo ( je jich tam několi ), ceny normální, jako na pevnině, jídlo výborný ... čevabi, rostbífek, salátek, pivečko ... a pak jsme si zajeli do jiné zátoky, kde jsme byli cca do 15,00 ( koupání, šnorchlování ) a kolem 15,30 zpět do I.D. ... cestou byly trochu vlnky, ( prý to tak mezi 15 až 16 hodinou bývá ) ... žádné drama ... stočil jsem to k Zavale, ale jak jsme se blížili k pevnině, tak se vlny zmenšily ... platili jsme až při předání loďky ... na loďku se vejdou 4 až 5 lidi ... kotva tam je, záchranné prostředky taky yawning smiley ... tak vo fo de ?
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 06. 2014 19:29
... jerryjerryk ... tak ještě pár fotek z cesty a ostrova ... Ščedro ... [www.rajce.net]
... mám za to, že na 8 a 9 obrázku je ta loďka, co vozí turisty ze Zavaly ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 06. 2014 22:55
Jo, ta loďka odplouvá ze Zavaly přístavu denně v 10 a v 11 hod., nazpátek ze Ščedra v 17 a 18 hod. On je totiž zároveň jako zásobovací člun do oné konoby a myslím že ji má v nájmu. Proto točí 2 jízdy, zároveň si naváží hosty. Zpáteční jízdně 40Kn/osoba. Alespoň po všechny roky nazpátek. Doba plavby cca 25 min. Jen je dobré vědět předem místopis ostrova, na místě podané informace nejsou mnoho vypovídající. Každá zátoka není vhodná ke koupání a cestovat přes hlavní hřeben kolem poledne - nic moc.

www.adventure-island.net/Hrvatski.html

www.otok-hvar.hr/apartmani...otok-scedro/10074

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 06. 2014 07:24
Hoši díky za vyčerpávající odpověď. Bessy pěkné fotky, já myslel že ostrov bude zhola pustý a ono to tam vypadá moc pěkně, takže to prubnu.Už se mě zbíhají sliny na koupání,šnorchlování, rostbífek, pivečko...... Asi se zblázním mám to za 63 angry smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 06. 2014 10:46
Zavala - Ščedro ... mimochodem ten malý šnorchlista nejsi to ty Fousithumbs up smileyvideo: [youtu.be]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 06. 2014 10:55
... jerryjerryk ... jo jo ... taky mi to něčím připomíná Fouse ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 06. 2014 11:24
šnorchlista nemá rukávky, tak to Fous nebude thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 06. 2014 12:19
Pánové, mýlíte se. Při švenknutí kamery vpravo přes pláž jsem v páté řadě, čtvrtá hlava zprava. Střih na ježka.smoking smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 06. 2014 12:30
... Fousi, raději to stáhni ... my, znalí toho, že chodíte na FKK ... vidíme, že vedle čtvrtého, v páté řadě leží brunetka ... při bližším zkoumání je znát ... že v jejím případě se jedná o jedinýho ježka na pláži ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 06. 2014 13:47
To je divné, ráno jej tam ještě neměla. Bych si všim....v teple to roste rychlejitongue sticking out smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2014 17:35
smiling smileyZdarec kamarádíčkové !!!!!!!smiling smiley

Už je to tu zas-
nastal ten čas.

Co přimělo datlovat sem Marka?
Totál- ale totál převeliká "HVARKA" !!!!

Co z toho pramení?
Koncem srpna pinie
a hromady kamení :-)

Už to sem páskuju-
s rodinkou vyrážíme Stari Grad- Hvar- camp Jurjevac. Jako loni. Ale tentokrát to zkoušíme vlakem. Když jsem se minule seznamoval s dovolenkářema, tři z pěti mi sdělili, že přicestovali do Splitu po kolejích.
Fabulku nechávám doma, našel jsem spoj Adria z Budapešti do Splitu přes noc- 4lehátkový oddíl 80 Euro pro Fipkaře. Ostatní to mají levnější. Děcka ještě nikdy nejely lehátkem- tak to prubnem. Zrovna tak návrat Split- Budapest. S poznávačkou Budapešti, Splitu, možná Zagrebu.

Prosím zdejší borce o pár info:

- jak bývá naplněný trajekt Split- Stari Grad cca o 14. 30 hod.? Je lepší si ráno v devět hod. zarezervovat místo? Nebo jak to vůbec funguje. Nemám info- loni autem Drvenik- Sučuraj. Tam to bylo v poho.
- funguje tam ve Stari Gradu u přístavu ten supermarket? Loni tam ženský myslím sjížděli i Kik.
-nějaké tipy , místa ve Stari Gradu, Vrbosce, Jelse apod.?
- jezdí nějaké autobusy do Vrbosky nebo Jelsy?


No snad si tu ještě poklikáme, předem dík za info a já si jistojistě ještě na něco vzpomenu.

Zdravím všechny fóristy, cestovatele a i ty, co jim to zatím - nejede, jako nám doteď.

Čusík, kolin.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2014 21:28
kemp Jurjevac. tam jsme se najezdili kdysy. to bylo žůžo. teď už jezdíme po hotelech lavanda a arkáda. v pátek odjezd. hurááá
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2014 22:02
... zdarec, kde jsi byl tak dlouho ... ? grinning smiley

Koline ... jestli nemáš auto, tak v kteroukoliv dobu nemaš problema ... je potřeba být 1nu resp. 3/4 hodinky před odjezdem trajektu s lístky na molu ... aby sis pak vybral místo na palubě ...
supermarket u přístavu ve Starim Gradu by měl být v provozu a není mi známo, že by tomu tak nemělo být ... [www.rajce.net] [www.rajce.net]

... Stari Grad ... si projdi po nábřeží na Nova riva ... po nějakých 150 metrech výborná slastičarna ( má na okně reklamy, včetně Čedoku ), pak doporučuji projít od shora od muzea [www.rajce.net] ul. Vagonj [www.rajce.net] , kde je ( dole, směrem k rivě ) manufaktura na výrobu mýdel [www.rajce.net] ... a pak je dobré se proplétat uličkami k Put Križa ... [www.rajce.net] [www.rajce.net] [www.rajce.net]

... Vrboska ... než přejdeš zátoku, hned u mostu ... výborná konoba LEM [www.rajce.net] ( dřevěný oslík ) ... než přejdeš most dát se do prava cca 200 metrů podél zátoky ... přejít po mostu [www.rajce.net] ... vrátit se po druhé straně zátoky a pokračovat kolem hlavního mostu ( u LEMu ) cca 150 metrů a pak se pustit uličkou vzhůru k obrannému kostelu sv. Panny Marie milosrdné ze 16. století ... [www.rajce.net]

... Jelsa ... [www.rajce.net] přístav pro výletní lodě, známá slastičarna [www.rajce.net] [bessybessy4chybny-odkaz-rajcejidlo,_piti,_v_konobe_i_domaci_...] ... pár desítek metrů nahoru ke kostelu ... projít si uličky nad kostelem ... kousek od něj známá kaplička [www.rajce.net] ... a u ní doporučuji konobu Pelago ... [www.rajce.net] ...

... je toho ale moc a moc dalšího ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (27. 06. 2014 08:14).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2014 10:02
Zdar, Bessy, to víš- typická zdejší fóristická- "kukačka" grinning smiley Bez přispívání. Ať tu neprudím ty , co se do mně vloni naváželi. Že jsem se zastal pro mě neznámých lidí. Ale už fičí r. 2014 a sezóna DOVOLENEK jupíííííí!!!!!!!!!

Dikec za vyčerpávající info, jako vždycky nezklameš. S tím trajektem jsi mě potěšil. Tak teda hoďku a něco před vyplutím a snad jako pěšáci se vmáčknem. Z příspěvků jsem vysondoval, že tam plují lodě o mnoho větší jak Drvenik- Sučuraj.

Stari Grad prošmejdíme, blízké okolí takytak, třebas dáme i jednu delší toulačku po ostrově. Do přírody určo též.


Mějte se a pište další návrhy........dikec

A nejčerstvější postřehy z Hvaru a cestování.

Kolinsmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2014 10:20
... Koline ... ano, ze Splitu jezdí na Hvar větší trajekty než na trase Drvenik / Sučuraj ...
... ale ne zas tak velké, aby je po molu neutáhl jeden chlap ...
smileys with beer



Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2014 12:37
Podávám letošní čerstvé info z dovči na Hvaru a ID. Story s odjezdem trajektu ze Splitu v 5 hodin ráno jsem popsal jinde. Ze Sučuraje je silnice na několika místech nově opravená. Před Jelsou se nahoře v kopcích kutá, dělá se nová silnice do Jelsy, o hodné výše než je dosavadní, takže se nebude tak kroutit a bude navazovat na nově udělaný úsek.
V Starim Gradu u přístavu je u obchoďáku za silnicí rozkopané parkoviště, zůstalo jen pár míst k parkování.
V ID již nefunguje restaurace Spila. Slavinka toho pravděpodobně využila, v průběhu našeho pobytu zdražili grilovaná jídla, konkrétně třeba Pljeskavici z 50 na 60 kuna, pizza zůstala na stejné ceně. V hospodě vedle kiosku točili český Staropramen. Prodejna s pečivem otevírala až hrozně pozdě, tento týden v úterý a ceny nic moc, chleba o padíka dražší než nahoře v obchodě, koblih za 5 kuna. Obchod nahoře změnil majitele či nájemce, ceny mají velice dobré, jen to tam bylo jak u snědeného krámu, třeba to do sezóny ještě vyzásobí. Spoustu věcí měli levněji než v Konzumu v Jelse.
Počasí bylo první týden pobytu na dračku. Pršelo, vítr. Takové počasí v tuto dobu neznám, i místní kroutili hlavami. Absolvováno pár výletů, např.na Napoleonskou pevnost. Výhledy nádherné.
Koupání hlavně na Ščedru. Zátoka naproti Gromin Dolac s písečným dnem s mořem barvy Karibiku, nebo zátoka na jižní straně, jméno si nevybavím, jen že je od P, kde je část pláže písečná a na jednom ze stromů je skřínka s nápisem INFO a ve skřínce je hromádka brožurek o Ščedru. Jinak je na plážích naplavený bordel. Jeden den se nám stalo, že najednou odkudsi bordel připlaval a byla ho plná zátoka. Ceny v restauracích na Ščedru lichotivé nejsou, lahvové Karlovačko za 20 kuna. Bessy, pandám se daří dobře, mají tam i kamarádku opicigrinning smiley
V úterý to ráno foukalo a byly ostré vlny, tak jsme nikam nejeli a odpoledne jsem se rozhodl doplavat pro člun, zrušil jsem bójku a člun vytáhl na břeh pod Slavinku. Ve středu ráno bylo zataženo, občas sprchlo, tak jsme člun odnesli k apartmánu a složili. Ještě že tak. Před obědem byla bouřka, která se točila pořád okolo a začali se dělat vlny. Napřed metr, pak dva, chvílemi i více. Třískaly až do zdi pod Slavinkou, kde si vzaly jeden člun. Okolo vody mraky čumilů s foťáky a kamerami. Kiki přiznala, že takové vlny bývají jen v zimě, když je špatné počasí a né v létě. Podívaná nádherná, pro majitele toho člunu méně. Když se po něm začal shánět, tak jsem mu řekl, že mu ho vzala voda a že na horizontu se občas na vlně objeví. Odpověděl: "hlavně že ho nikdo neukradl" smiling smiley Ti co měli uvázáno na bójkách s každou vlnou naříkali, že "teď se to utrhne..." Utrhlo se jedno šlapadlo, ale bylo zachráněno. Včera ráno moře klidné a slunečno, jenže to už jsme byli na trajektu do Splitu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2014 13:52
... tak vítejte ...
... teď bude pršet ... tady
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2014 14:04
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Podávám letošní čerstvé info z dovči na Hvaru a
> ID. Story s odjezdem trajektu ze Splitu v 5 hodin
> ráno jsem popsal jinde. Ze Sučuraje je silnice na
> několika místech nově opravená. Před Jelsou se
> nahoře v kopcích kutá, dělá se nová silnice do
> Jelsy, o hodné výše než je dosavadní, takže se
> nebude tak kroutit a bude navazovat na nově
> udělaný úsek.
> V Starim Gradu u přístavu je u obchoďáku za
> silnicí rozkopané parkoviště, zůstalo jen pár míst
> k parkování.
> V ID již nefunguje restaurace Spila. Slavinka toho
> pravděpodobně využila, v průběhu našeho pobytu
> zdražili grilovaná jídla, konkrétně třeba
> Pljeskavici z 50 na 60 kuna, pizza zůstala na
> stejné ceně. V hospodě vedle kiosku točili český
> Staropramen. Prodejna s pečivem otevírala až
> hrozně pozdě, tento týden v úterý a ceny nic moc,
> chleba o padíka dražší než nahoře v obchodě,
> koblih za 5 kuna. Obchod nahoře změnil majitele či
> nájemce, ceny mají velice dobré, jen to tam bylo
> jak u snědeného krámu, třeba to do sezóny ještě
> vyzásobí. Spoustu věcí měli levněji než v Konzumu
> v Jelse.
> Počasí bylo první týden pobytu na dračku. Pršelo,
> vítr. Takové počasí v tuto dobu neznám, i místní
> kroutili hlavami. Absolvováno pár výletů, např.na
> Napoleonskou pevnost. Výhledy nádherné.
> Koupání hlavně na Ščedru. Zátoka naproti Gromin
> Dolac s písečným dnem s mořem barvy Karibiku, nebo
> zátoka na jižní straně, jméno si nevybavím, jen že
> je od P, kde je část pláže písečná a na jednom ze
> stromů je skřínka s nápisem INFO a ve skřínce je
> hromádka brožurek o Ščedru. Jinak je na plážích
> naplavený bordel. Jeden den se nám stalo, že
> najednou odkudsi bordel připlaval a byla ho plná
> zátoka. Ceny v restauracích na Ščedru lichotivé
> nejsou, lahvové Karlovačko za 20 kuna. Bessy,
> pandám se daří dobře, mají tam i kamarádku
> opicigrinning smiley
> V úterý to ráno foukalo a byly ostré vlny, tak
> jsme nikam nejeli a odpoledne jsem se rozhodl
> doplavat pro člun, zrušil jsem bójku a člun vytáhl
> na břeh pod Slavinku. Ve středu ráno bylo
> zataženo, občas sprchlo, tak jsme člun odnesli k
> apartmánu a složili. Ještě že tak. Před obědem
> byla bouřka, která se točila pořád okolo a začali
> se dělat vlny. Napřed metr, pak dva, chvílemi i
> více. Třískaly až do zdi pod Slavinkou, kde si
> vzaly jeden člun. Okolo vody mraky čumilů s foťáky
> a kamerami. Kiki přiznala, že takové vlny bývají
> jen v zimě, když je špatné počasí a né v létě.
> Podívaná nádherná, pro majitele toho člunu méně.
> Když se po něm začal shánět, tak jsem mu řekl, že
> mu ho vzala voda a že na horizontu se občas na
> vlně objeví. Odpověděl: "hlavně že ho nikdo
> neukradl" smiling smiley Ti co měli uvázáno na bójkách s
> každou vlnou naříkali, že "teď se to utrhne..."
> Utrhlo se jedno šlapadlo, ale bylo zachráněno.
> Včera ráno moře klidné a slunečno, jenže to už
> jsme byli na trajektu do Splitu.


Toš vytajte doma. Nějaké foto by nebylo?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2014 17:52
Bessíku, dík za obr-loď-----máš OBR JEDNA HVĚZDA grinning smiley

když dávaj dneska to vysvědčení.
Děcka už se těší na zážitky a po vlaku slintají i po trajektu na Hvar !!!!!!
Synek před chvílí povídá: " Už abych byl ve Stari Gradu a večer seděl v přístavu na dělu a lízal "sladoled" !!!! K tomu se nedá nic dodávattongue sticking out smiley

Zdravím všechny, kolinyawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 06. 2014 13:03
Dobro dosli. Tak jsme tady. Parada. Pocasi nadherny. Cesta zvladnuta.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 06. 2014 14:53
Tak první malá ochutnávka.
Takhle nějak vypadal první týden, člun na vodě, ale dešťové...

Výhled od Napoleonské pevnosti

Naše oblíbená pláž "pod převisem"

Někde mezi Hvarem a Ščedrem...

Karibik? Ne, Ščedro!


Zátoka Porteruša na Ščedru

Vpravo na stromě je skřínka s nápisem INFO, v které jsou volně k mání brožurky o Ščedru.

Hvězdice ze stejné zátoky

Den před odjezdem se moře zlobilo. Kdo by řekl, že je to sjezd pod Slavinkou?



avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 06. 2014 15:52
Zahajskej pěkné foto. Ščedro vypadá moc krásně, určitě ho letos taky navštívím a ty vlny v ID jsou fakt obrovskéangry smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 06. 2014 13:02
A do takových vln já se pomalu chystám......snad se to utiší a začne pořádné léto !!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 06. 2014 14:09
V Bristu jsme měli stejné vlny, jindy olejovitý Jadran mě překvapil. eye popping smiley Domácí nám potvrdili, že to není obvyklé. Letos to počasí na konci června bylo opravdu jiné, než v jiných letech. eye rolling smiley

Jenom ajax může být spokojen, že nejel. grinning smiley I když věřím, že i přesto ho to mrzí. yawning smiley

Ta blízkost Jadránku je, ale energií nabíjející za každého počasí, a slaný mořský vzduch ... škoda dále mluvit. Však to znáte. grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 07. 2014 08:57
Kiki (dcera Jitky - pro neznalé) říkala, že takové vlny bývají v zimě, když je špatné počasí, jinak ne. I od jiných jsem slyšel, že takové počasí v červnu domácí nepamatují. Jak říkávala moje babička - od té doby, co tam nahoru střílejí rakety, je počasi na ho..o. Něco na tom bude.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 07. 2014 10:13
Ta pláž pod převisem, kde to je? :-)
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 07. 2014 13:23
Tato pláž je dostupná jen z vody, nebo jsem alespoň nepřišel na to, jak se na ní dostat po souši. Není také z vody moc vidět, výhled na ní brání ten velký kámen ve vodě. Jinak je cca 200 - 300m nalevo od pláže, kde jde kabel do vody na Ščedro, při pohledu na moře.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 07. 2014 15:45
miking75 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj!
>
> Měli jsme člun Zodiac v podobné délce s
> nafukovacím kýlem a 15 HP Tohatsu a ve dvou
> dospělých a 1 dítěti jsme ze Sucuraje
> procestovali oblast od Brače přes Makarskou, Jelsu
> až do Ploče. Každopádně jsme vždy hodně řešili
> počasí kromě internetu i s místními. Ščedro je od
> Zavaly kousek, ale myslím, že na jižní straně
> Hvaru nebývá tak klidné moře jako na té, co se
> pohybujeme my.
>
> M.

Chápu to dobře, že si na tom nafukovacím "lehátku" jezdil mezi ostrovama a pevninou ? Lidi, že riskujete vlastní život, vaše věc, ale vzít si s sebou ještě díte, to je mimo moje chápání. Předpokládám, když máš člun této velikosti a motor tohoto výkonu, že taky vlastníš průkaz Vůdce malého plavidla a že jsi absolvoval nějaký kurz. Tudíž bys měl taky vědět, jak daleko od břehu s tím krámem můžeš. Tak snad jsi to myslel tak, že ses ploužil jen kolem pobřeží Hvaru. Chci doufat.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 07. 2014 11:03
Dalo by se napsat, že takové výlety byly velice odvážné, ale psát hned něco o nafukovacím lehátku? Jsou tací, kteří jsou schopni podobné absolvovat s pětikoňákem. Né každý si může pořídit sestavu pro zaoceánské plavby. Ale pokud to absolvoval s českým VMP, pak se není co divit, že mají HR poliši na čecháčky pifku. Alespoň že nějaký papír má, jsou tací, co jezdí bez papírů běžně. Ale je to debata na jiné vlákno.
Na Hvaru je obvyklé, že v odpoledních hodinách to fouká. Proto je třeba si na to dát pozor a počítat s tím. Jízda ve skluzu pak není možná a ve výtlaku, když gumák hrne před sebou mraky vody, je pak spotřeba na cestu zpět třeba 5l benzínu i když mi na cestu tam stačil jen litr.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 201
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.