Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo se chystá na Brač?

Autor Marci 38 
Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 04. 2012 11:59
Zdravim lacak, ja chodim s rodinou do blue*sun bon*aca , je to hned vedla, a sme tam max. spokojni, elaphusa ma myslim aj wellness, mame tam vstup zdarma aj my, a mal by mat "vraj" luxusnejsie vybavenie, je to rovnaka siet hotelov cize myslim ze to zle nebude smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil juro (15. 04. 2012 12:01).
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 04. 2012 13:34
... r.j. ... díky,
Brač má taky své kouzlo a určitě nepatřím k těm, co vydali " prohlášení o pohledu na Hvar " ... pravda, Supetar znám spíše z fotek
a připadá mi jako velice romantické městečko, myslím, že jsem tam byl pouze jednou a to je skoro 20 let ... ale z fotek mě zaujala ještě další místa ... Milna, Postira smiling smiley
Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 04. 2012 17:37
juro dakujem za povzbudzujúce info. Tiež sme uvažovali nad bonacou,ale nakoniec sme sa rozhodli pre elaphusu práve kvoli welnesu,kedže tam ideme v júni a pri našom štastí s daždom v chorvátsku sa aspon tam možeme kúpat.Ešte Ta chcem o niečo poprosit,ak máš nejaké foto z interiéru hotela mohol by si mi ho prosím Ta poslat na lacak@centrum.sk.samozrejme ak Ti to neprekáža.
Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 04. 2012 20:45
pozriem ale neslubujem, lebo neviem ci som fotil interier, bon*aca ma recepciu s restauraciou a potom bloky izieb rozmiestnenych v zahrade, elaphusa je typicky hotel, wellness v elaphuse mame aj my, bol to bonus k first moment smiling smiley
Re: Kdo se chystá na Brač?
12. 05. 2012 20:18
Ludia to sa tu naozaj nenájde nejaky človek,čo bol v tom hoteli?
Re: Kdo se chystá na Brač?
13. 05. 2012 17:54
Lacak, na tripadvisore sú celkom dobré recenzie na Elaphusu.

[translate.google.sk]
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 05. 2012 15:13
Chcel by som poprosit ak si niekto pamata za kolko a kde prenajimaju v Bole bicykle ? Rozmyslali sme, ze si privezieme kola ale nejak sa to skomplikovalo tak by sme si na par dni chceli pozicat.
Videl som jednu na tej pesej zone ako zacina Zlatni ale nespominam si kolko a na kolko to bolo. (: Dakujem.
Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 05. 2012 15:17
ano na tej promenade su myslim 2 pozicovne a potom v hoteloch, sumu si nepamatam ani ja, ale videl som ze v niektore dni boli vsetky bicykle vonku, a to ich tam mali ako maku smiling smiley
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
16. 05. 2012 07:27
Nieco sa mi mari, ze tam bola cena cosi okolo 50kuna ale nie som isty smiling smiley a neviem ne kolko dni....???
Re: Kdo se chystá na Brač?
16. 05. 2012 19:41
Zdravím příznivce tohoto ostrova, záloha je zaplacena a letos se jede do Bolu. Zatím jsem byl na Brači jen jedno odpoledne v Sutivanu a moc se mi tam líbilo. Letos jsem sehnal ubytování ve východní části Bolu ve Ville Valun, neznáte někdo náhodou? A je opravdu ten Bol tak přecpaný? i ta východní část u kláštera? Jedeme první dva týdny v červenci.
Re: Kdo se chystá na Brač?
14. 06. 2012 10:22
Lacak, byl jsem v Elaphuse v r. 2004, 2006 a 2007. Můžu vřele doporučit! Super ubytování, perfektní personál a velký výběr jídel - vaří se výborně. Vedle jídelny je vchod do wellnes (s vnitřním bazénem) dále tesasa s venkovním bazénem a dětským brouzdalištěm (sladká voda a dost teplá), bowling, pod hotelem diskotéka. Hodně fotek je na webu CK Vítkovice Tours.
Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 06. 2012 19:07
možem to potvrdit.už som v elaphuse.super služby,dokonca 1den vino a ovocie na izbu na učet hotela
Re: Kdo se chystá na Brač?
19. 06. 2012 23:58
No ten hotel ELAPHUSE patri isto k tym cenovo drahsim, ci sa hadam mylim?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bobila1 (19. 06. 2012 23:59).
Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 06. 2012 10:32
nemýliš.my sme tu na svadobnej ceste,takže tak.bol som v egypte v 4*hoteli,v turecku 5*,ale tento každopádne vyhráva.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
16. 07. 2012 21:24
Už druhý deň na Brači fúka jugo. Dnes bolo v Postire cca 30 °C, teplota vody 27 °C. Vietor bol však na pocit dosť studený.
Vlani sme tu boli keď bol na Brači požiar. Dnes sa nám stratil v oblakoch dymu Omiš, zrejme tam niekde v okolí horí les.
Na večeru sme sa vybrali do dedinky Dol, do reštaurácie Stari gušti, kde sme si naposledy dali výborné mješano meso. Aké bolo naše prekvapenie, keď sme zistili, že reštaurácia je zatvorená.
Tak sme si aspoň kúpili sušené smokve a výborný domáci orahovac. Potom sme sa zastavili na večeru v reštarácii Toni.
Ja som si dal jahnjetinu na žaru a manželka mješano meso, ale boli sme trochu sklamaní. Minulý týždeň, na Bole, v reštaurácii Mlin sme sa najedli za lepšiu cenu a jedlo bolo aj chutjejšie.
Ináč dedinka Dol pôsobila dojmom ako úplne bez života.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 07. 2012 22:15
Brač - Postira, fúkalo už tretí deň v kuse, v noci silná bura, popoludní sa už ukľudnila, teraz je fajn.
Teplota vzduchu cez deň 29°C, voda sa ochladila na 24°C.
Aj tu bolo cítiť dym z požiaru v okolí Lokvy Rogoznice, ktorý stále ešte nie je uhasený a už vidíme lietadlá hasiť ďaľší.
Jadranská magistrála bola zatvorená.
Re: Kdo se chystá na Brač?
18. 07. 2012 11:02
Mirod, vďaka za info. smiling smiley Ak máš ďalšie tipy na reštaurácie, tak píš, na budúci mesiac by sa mi hodili. Napíš aj o plážach, na ktorých sa ti páči, prípadne o výletoch, ktoré absolvuješ. smiling smiley
Re: Kdo se chystá na Brač?
18. 07. 2012 11:51
...pripájam sa k Janke 22....na budúcu sobotu vyrážame do Postiry spinning smiley sticking its tongue out...hlavne ohrievaj more !!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rena (18. 07. 2012 14:48).
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
19. 07. 2012 15:21
My startujeme 27.7. dufam, ze pocasie sa dovtedy vyblazni lebo lutujem ludi co idu tento piatok... To pocasie co hlasi prognoza sedam dana nie je vobec dobra!!
Re: Kdo se chystá na Brač?
19. 07. 2012 15:29
ostrov je ostrov, minuly rok boli predpovede rovnake, a bolo vcelku super, nevravim ze neprsalo, ale poprsalo a o 2hodky azuro yawning smiley
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
19. 07. 2012 23:12
Brač, Postira.
Dnes konečne prestalo fúkať. Okolo obeda bolo 30 °C, voda 25 °C. Na môj vkus stále studená.
Minulý rok som pobehal takmer celý ostrov, tento rok som zatiaľ nebol nikde.
Čakám na budúci týždeň, keď sa snáď trochu ochladí yawning smiley.
Ináč včera sme boli na večeri v Postire, v konobe Gusticarna. Jedlo chutné a cenovo oveľa nižšie ako v Dole, resp. minulý týždeň na Bole.
Minulý rok mi požiar zabránil v návšteve Blaca monastery. Preto som chcel tento rok absolvovať výlet loďou z Bolu, ktorý by sa mal konať každú stredu. Nakoľko sme však minulý týždeň boli s manželkou len dvaja záujemcovia, výlet zrušili!!! Mojim autom sa mi tam druhý krát nechce ísť, je to nekvalitná a veľmi prašná makadamová cesta.
Je to cesta vhodná tak pre terénne auto.
Pokiaľ ste ešte neboli na Vidovej Gore, vrelo odporúčam. Tam vedie pre zmenu kvalitná asfaltová cesta a výhľad na Zlatni rat a Hvar je úžasný.
Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 07. 2012 20:28
Mirod,prosím Ťa,kde presne je tá konoba Gusticarna ?
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
21. 07. 2012 08:55
Gusticarna je priamo na nábreží v prístave, hneď vedľa zmrzliny (slastičarna pod murvom), stoly sú pod stromom.
Majú tam aj pútače s menu a video-prezentáciu jedál na monitore.
Popri reštaurácii potom vedie z prístavu hore tá mozaiková ulička smerom ku kostolu.
Kúsok ďalej na nábreží robia aj pizzu, vlani bola výborná, ale tohto roku asi zmenili kuchára, pizza bola tenká a cesto presušené.
V Supetare otvorili nový supermarket Tommy, je hneď nad Lidlom. Okrem potravín sú tam aj oddelenia s rôznym priemyselným tovarom.

Včera sme mali ešte jeden super zážitok. Poniže Postiry, cca 50 m od nás, plával v mori delfín. Kým som sa však obzeral po foťáku, bol preč.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
23. 07. 2012 09:15
Mirod dik za info. Ak sa ti da este poinformuj o pocasi co je trocha pravda co tu uvadzaju [prognoza.hr]
Ja len dufam, ze sa to pocasie nepokasle od piatku teda resp. od soboty sad smiley
Re: Kdo se chystá na Brač?
23. 07. 2012 11:50
V sobotu 28.7. večer vyrážame na 10 dní smer Postira ...dnes ma šokovala predpoved [www.accuweather.com]
...ak bude takto, tak ma asi porazí...sad smiley
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
23. 07. 2012 21:30
Dnes bola predpoveď pre Split 28°C, mne teplomer v aute nameral na rôznych miestach na Brači 29 - 31°C.
V noci sme mali v Postire búrku s hromami a bleskami a silný studený vietor fúkal celú noc aj dopoludnia.
More sa cez noc ochladilo z 26°C na 20 °C. Dnes sme sa teda nekúpali a urobili sme si výlet do Parku prirode v Sutivane, poprechádzali sme sa po Sutivane a potom sme navštívili aj Supetar.
Vstupné do Parku prirode je 20 Kn pre dospelých a 10 Kn pre deti. Je to v podstate maličká ZOO s domácimi zvieratkami, ktoré žijú v Chorvátsku. Myslím, že pre malé deti je to celkom fajn spestrenie programu. Navyše sú tam preliezky, hojdačky, šúchačky, ihriská, reštaurácia...
Cez deň bolo zamračené, ale teplo. Popoludní vietor ustal a bolo celkom príjemne. V Supetare bolo na plážach pomerne dosť ľudí, dokonca aj vo vode.
Teraz večer znovu fúka studený vietor a na mori sú veľké vlny. Mňa do vody zajtra nikto nedostane.
Re: Kdo se chystá na Brač?
23. 07. 2012 21:37
bŕŕŕ...iba 20st. confused smiley ?
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
24. 07. 2012 13:38
Nebude to take zle.... [prognoza.hr]
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
24. 07. 2012 22:07
Dnes v noci pršalo, ráno bolo zamračené, potom dopoludnia celkom príjemne, polooblačno okolo 28°C.
Teplota mora: Postira Mala Lozna 20°C, Zastivonje 20°C, Lovrečina 21°C, Pučišča 22°C.
Dopoludnie sme strávili v Pučišči, popoludní sme boli v Selci pohľadať dom, v ktorom pôsobil slovenský spisovateľ Martin Kukučín a potom si chceli pozrieť pláže v okolí Sumartinu a Puntiak Selca,ale tam nás zastihol silný lejak, čierňava, tak sme to potom vzdali. Teplota vzduchu sa postupne znížila na 24°C - 20°C. Pri návrate do Postiry nám skoro celou cestou mrholilo.
Cestou zo Sumartinu sme sa zastavili v starej štýlovej konobe Hacienda, ktorej špecialitou je hlavne jahňacina opekaná na ražni, ale v ponuke majú aj ďaľšie dalmatínske jedlá, domáce víno, prošek, 10 druhov rakije, olivový olej ocenený zlatými medailami... Okrem jahňaciny sme skúsili aj chlieb namáčaný v olivovom oleji s cesnakom a petržlenovou vňaťou.
Ak pôjdete do/zo Sumartinu, nakuknite sa tam aspoň pozrieť.
Keďže bolo zatiahnuté, Vidovu goru sme tentoraz vynechali a potom sa zastavili už len na chvíľu v Škripe.
Pri odchode som tam kúpil ešte sušené figy a dal som sa nahovoriť aj na domače crno vino za 20 Kn/l, ktoré je celkom pitné.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
24. 07. 2012 22:14
@rena
Neboj, vy už budete mať pekne.
A predpokladám, že do nedele bude mať aj more znovu aspoň 25°C.
Niekedy len stačí presunúť sa na inú pláž a teplota je rozdielna...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 298
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.