Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo se chystá na Brač?

Autor Marci 38 
Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 04. 2011 09:46
Dobrý den, máte někdo zkušenost s půjčením auta v Supetaru?
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 04. 2011 10:22
S půjčením auta nemám zkušenosti, ale půjčoval jsem si tam skůtr. Půjčovna je hned v přístavu. Myslím že tam také půjčují auta. Informace o půjčování auta v Supetaru by mne také zajímala, protože bych tam chtěl navštívit klášter Blaca a nechávat půjčený skůtr někde u cesty v lesíku se mi moc nechce. Vůbec co se týče klášteru Blaca, tak nevím jak se k nim dostat. Vím tedy kudy tam vede cesta a že se tam dostanu jen pěšky, ale přemýšlím o tom jak to udělat s motorovou dopravou kam až to půjde.
Co se týče skůtru, tak to bylo jednoduché. Přišel jsem do jejich kanceláře, řekl co potřebuji, ukázal řidičák. Nechali si pas. Podepsali jsme nájemní smlouvu na skůtr Piagio 50 ccm. Ukázali mi jak se s ním zachází, půjčili nám dvě helmy a vyrazili jsme. Ptal jsem se ještě kde jsou na ostrově benzínky. Jedna je hned v Supetaru když vyjedete z přístavu, tak po pravé ruce v takové uličce. My jeli na druhou stranu na Bol a tam je také benzínka. Když jsem vracel skůtr, tak jenom chtěli aby tam bylo benzínu jako když mi ho půjčovali, tak jsem tam pustil nějaký ten litřík 95ky. Vzpomínám si také, že náš skůtr měl něco se zadním kolem, občas tam něco drhlo. Nepřišli jsme na to co to bylo, říkal jsem si, že to je zkrátka taliánská výroba. Když jsem vracel skůtra, tak jsem to tomu technikovi říkal. Něco povídal co to asi je a že to nic není. My s tím neměli problém, jen občas byl zkrátka slyšet ten divný zvuk. Teď jsem si vzpoměl, bylo to něco s brzdou, že drhla.
S autem bych to viděl asi tak, poslechnout si nejdřív zvuk motoru jak šlape. Ale nemyslím si, že by s technickými závadami měli mít problémy. Bez obav bych si tam půjčil jakýkoli dopravní prostředek.
Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 04. 2011 11:51
Díky za informace. Skútr nepřipadá v úvahu, protože nemám bohužel řidičák. Jinak máme velice dobré zkušenosti s půjčením auta na Visu - bez problémů - jen pas + řidičák - a pohoda, tak předpokládám, že v Supetaru to bude podobné. A nebo někdo ještě přidá svoji zkušenost. Jinak samozřejmě klášter Blaca nás láká moc a když už budeme na Brači, tak chci vidět Zlatni rat. Odjíždíme 24.6., tak snad vyjde počasí a nebude ještě tak "přelidněno".
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 04. 2011 13:16
To vám závidím, já tam byl loni a hned bych se vrátil. Doporučuji výlet na Vidovu horu, je z ní překrásný výhled na Zlatny rat, moře a otok Hvar. Také právě jak se jede na tu Vidovu goru, tak tam je odbočka na klášter Blaca, ale auto je třeba tam nechat. Anebo jsem četl o jiné cestě, na Bolu si půjčit loď, doplout do jednoho místa a tam vyšplhat nahoru ke klášteru. To ale chce průkaz min. vůdce malého plavidla.
Co se týče skůtru, tak je to naprostá pohoda. Neuvěřitelná volnost oproti autu, pokud nemáš kabrio smiling smiley Já na jednostopém vozidle neseděl od svých 16-ti let (Jawa 50 pionýr), přítelkyně nemá ráda motorky a pod. a nikdy na tom neseděla. I přes to jsme to zkusili a parádička.
Re: Kdo se chystá na Brač?
22. 06. 2011 10:39
Baxoid napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S půjčením auta nemám zkušenosti, ale půjčoval
> jsem si tam skůtr. Půjčovna je hned v přístavu.


Ahoj.
Môžeš, prosím, napísať, na aký čas sa dá požičať skúter a aké sú ceny ? Aspoň približne, ak si to už nepamätáš.
Dík
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
22. 06. 2011 13:55
Falcon666: napsal jsem ti SZ a ten odkaz na tu půjčovnu bych mohl vložit sem ať si to každý najde.tongue sticking out smiley
Pro některé hlupáky - nic nepropaguji, pokud si nechcete půjčit skůtr v půjčovně M a B rental, tak na odkaz neklikejte yawning smiley
M a B rental

EDIT: zapoměl jsem vložit ten odkaz smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Baxoid (22. 06. 2011 13:57).
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 07. 2011 11:06
POZOR na ostrove hori - hasicum se zatim nedari dostat plameny pod kontrolu .
pozar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Štír (15. 07. 2011 11:10).
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 07. 2011 19:19
[www.cas.sk]
Tak o českých turistov som sa potkýnala v Gradaci a ešte mi aj podpálili ostrov,kde idem v auguste....yawning smileysmiling smiley
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 07. 2011 20:17
Dada já o Slováky zakopávám skoro každý den a nejsou to turisti.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 07. 2011 20:25
V pohode,bolo to myslené v rámci recesie-preto tie smajlíky,nemám s nimi žiadny problém...spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 07. 2011 22:04
Momentálne sa nachádzam v Postire na Brači.
Už od rána nebolo cez mračná dymu vidieť slnko. Vo vzduchu je cítiť smrad spáleniska.
Kolega je v Povlji a telefonoval mi, že popolček z požiaru im padá aj tam.
Celý deň lietali vrtuľníky s hasiacimi cisternami a hasiace lietadlá, ktoré brali vodu z mora v okolí Mirci a Sutivanu.
Popoludní som prešiel autom postihnutú trasu Sutivan - Ložišča - Bobovičša - Milna - Nerežišča.
Bol to žalostný pohľad na spustošenú krajinu. Stopy požiaru začínajú tesne za Sutivanom.
Najbližšie okolie dediniek Ložišča, Bobovišča na moru, Bobovišča je úplne spustošené.
Pohľad na nočný horizont sfarbený od požiaru do červena je deprimujúci.
Najhoršie je, že požiar stále nie je uhasený a blíži sa k Nerežišči. Domáci v Dračevici obchádzajú svoje príbytky a túto noc zrejme oči nezatvoria.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirod (16. 07. 2011 21:45).
Re: Kdo se chystá na Brač?
16. 07. 2011 19:34
Mirod...prosím, informuj nás aj nadalej...do Postiry sa chystáme 28.7...mrzí ma,že Brač už neuvidíme v jeho plnej kráse.confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rena (16. 07. 2011 20:32).
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
16. 07. 2011 21:55
Dnes ráno som mal auto zapadané jemným popolčekom.
Cesta cez Dračevicu bola uzavretá.
Okolo 11. hodiny dorazil dymový mrak nad Zlatni Rat na Bole.
Zhruba 1 hodinu nebolo vidieť ani severné pobrežie Hvaru.
Popoludní fúkal dosť silný vietor, takže to hnal ďalej a vzduch nad Bolom sa vyčistil.
Dym z oblasti Blaca však stúpal naďalej a bolo vidno lietadlá, ktoré tam nalietávali a snažili sa to uhasiť.
S akým výsledkom, neviem. Keď som okolo 21. hodiny prechádzal okolo Nerežišče, bolo stále cítiť vo vzduchu
spálenisko.
V Povlji ani v Postire momentálne necítiť nič.
Anonymní uživatel
Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 07. 2011 13:29
Jo to hrozné. Před chvílí jsem přijel domů a nevím jak to na Braču vypadá.
Mirod - pokud to půjde, podej zprávy co a jak. Díky moc.Kolega co tam má být se nehlásí, tak nevím. Jsou jinde? Nevím.
Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 07. 2011 15:09
Dobrý den " Milane"? Jestli se tak jmenujete. Jezdíme na ostrov Brač také, pro velký úspěch se tam rádi vracíme. Pokud to tedy nebude vadit vzal bych si nějaký kontakt na domácího a kolik se platí. Změna je život. Pokud máte nějaké fotky apartmánu a můžete mi je poslat budu jedině rád. Předem děkuji za odpověď. Letos jedeme o týden později ( 07.08.2011 - 28.08.2011 ), odpověď prosím zaslat na petr-hnilica@seznam.cz:
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 07. 2011 23:01
Dnes už bola situácia na Brači pod kontrolou. Zhorelo cca 10 % plochy ostrova.
Miestami ešte stúpajú malé oblaky dymu, ale už nikde nehorí.
Vatrogasci sú však stále v pohotovosti a aj dnes som ich stretol na viacerých miestach.Okrem iného aj na Vidovej gore a pri pustevne Blaca.
Žiadni turisti neboli ohrození a situácia na ostrove je v podstate už normálna. Všetko funguje ako má. Ak máte naplánovanú cestu na Brač, môžete kľudne prísť. Neuvidíte ho už síce v celej pôvodnej kráse, ale všetky strediská fungujú.
Je stále pekne, teplota vzduchu okolo 32 st. a teplota mora 26 - 27 stupňov.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirod (17. 07. 2011 23:39).
Re: Kdo se chystá na Brač?
19. 07. 2011 08:13
Mirod...dík za info.My vyrážame 28.7. večer do Postiry-Mala Lozna...potom máme hotel v Supetare.Som rada,že sa všetko upokojilo...Kedy odchádzate vy?Potešili by ma infošky o počasí v Postire...spinning smiley sticking its tongue out...predpovede su rôzne...
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
19. 07. 2011 22:53
Tiež som zvolil ubytovanie v blízkosti pláže Mala Lozna. Osobne si myslím, že je to v rámci Postiry najlepšia voľba.
Celkom príjemne ma však vzhľadom prekvapili aj pláže v Supetare, hoci som sa na nich nekúpal. Dávam prednosť plážam mimo centra.
Oproti Supetaru je Postira len taká ospalá dedinka, ale to mi vyhovuje. Osobne nepotrebujem žiadne atrakcie, sme tu bez detí.
Žiaľ už túto sobotu odchádzame, posledným trajektom zo Supetaru.
Počasie bolo aj dnes celkom v pohode, slnečno, chvíľkami menšia oblačnosť, fúkal mierny jugo, teplota mora 24 stupňov, čiže trochu nižšia ako predošlé dni, ale to zrejme závisí aj od konkrétnej pláže. Naši susedia zo susedného apartmánu sa boli kúpať v Splitskej a hovorili, že voda bola výborná.
Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 07. 2011 06:45
my máme apartman Mala Lozna 29 - ap.ANA Lovrič.Ked sme pri tom počasí...podla predpovede to nevyzerá vôbec dobre sad smiley...samý dážd...modlím sa,aby sa to zmenilo!!!!
Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 07. 2011 12:45
uvidime, podla mna to nebude az take zle s tym pocasim ako to vyzera v predpovediach, odchadzame v piatok vecer :-)
Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 07. 2011 18:46
Ahoj.
Momentálne sedím na terase apartmánu Damira Bižacu v Postire - Malej Lozne.
Nadránom na dnes bola riadna búrka a lialo ako z krhli.
Dnes ale znovu teplo aj keď chvíľami pod mrakom.

Dnes sme sa boli pozrieť na stranu ostrova, kde horelo, a vatrogasci stále lietajú z vrtulníkmi a lietadlami, ale zjavne už len sledujú , lebo dym nikde nestúpal.

Inak tá krajina po požiari je na zaplakanie.
Domáci hovoril, že mali problém aj zo zvieratami v Parku prirode Sutivan, tak kdo sa tam chystal :-(hot smiley

Sme tu až do prvého augusta (1.8) a večer si vždy sadnem ku netu ( Simpa od HR T-Mobilu), takže ak sa budete niečo chcieť opýtať, som k dispozícii.

fofosk199
Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 07. 2011 21:09
..no,ja silne uvažujem o zrušení pobytu,to počasie vyzerá príšerne...no,horšie to bude s hotelom confused smiley
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 07. 2011 21:11
Já bych na počasí moc nedal. Odjížděl jsem 21. června, všude psali jak bude 2 dny hezky a potom už jenom pršet. Za celých 7 dní jsem viděl jenom pár mráčku a to poslední den asi tak na 1 hodinu. Jinak teplo a sluníčko. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 07. 2011 21:41
Týždeň pred mojim odchodom vyzerala predpoveď počasia takisto všelijako a skutočnosť bola nakoniec úplne iná. - podstatne lepšia.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 07. 2011 23:07
Nerobte si vrásky....
Dva týždne pred naším odchodom boli prognózy-21°C,nakoniec takmer 40-tky...spinning smiley sticking its tongue out
A to bola pevnina,doteraz sa nám vždy potvrdilo,že počasie na ostrovoch je lepšie a stálejšie.thumbs up
Re: Kdo se chystá na Brač?
21. 07. 2011 08:44
presne tak :-)
Re: Kdo se chystá na Brač?
21. 07. 2011 09:43
Dnes od rána riadne horúco, takže z počasia by som si ťažkú hlavu nerobil spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo se chystá na Brač?
21. 07. 2011 13:01
Fofosk199,

včera večer jsem ti poslala soukromou zprávu. Nevím, jestli sis jí všiml.

Psal jsi o připojení k netu (" večer si vždy sadnem ku netu ( Simpa od HR T-Mobilu)"winking smiley.

Prosím mohl bys mi poslat základní info, o jaké připojení se jedná?

Velice děkuji
Re: Kdo se chystá na Brač?
21. 07. 2011 16:40
...to pripojenie na net by zaujímalo aj mnaspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
21. 07. 2011 21:19
V Postire som videl minimálne dve wifi kaviarne v meste s možnosťou pripojenia.
Detaily som neskúmal, lebo mám k dispozícii wifi u domáceho.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 171
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.